75 NIEUWS INZAKE van de Naar schatting zouden in het gewest Poperinge de 3/4 opbrengst 1956 reeds verkocht zijn, In Duitsland kent de hopmarkt op dit ogenblik stijgende prijzen. Voor ecu paar weken zou de Hallertau 50 mark in prijs zijn gestegen, waardoor deze hop in de Belgische brouwerij rond de 8.500 F dient af gezet te worden. In het belangrijkste hopgewest van Duitsland, t.t.z. de streek van de Hallertau. zou de opbrengst reeds voor de 9/10 in handen zijn van de handel. Amerika schijnt reeds uitverkocht te zijn, terwijl de Styriehop uit Yougo-Slavic eveneens reeds voor het grootste deel verhandeld is. De prijzen voor de Saaz-hop uit Tsjecho-Slowaki|e bedragen in de Belgische brouwerij van 8.600 F tot 9.300 F, volgens kwaliteit. De opbrengst in Engeland schijnt 20 tot 25 lager te liggen dan verleden jaar. In alle landen waar hop wordt geteeld, is de markt uiterst vast. Belastingen .- De meeste van de hopplanters hebben reeds hun aangifteformulier Dienstjaar 1956 (inkomsten 1955) laten invullen op de plaatselijke zitdagen, daartoe belegd. Voor deze hopplanters echter, die voornoemd aangifteformulier nog niet lieten invullen, dient er bekend gemaakt te worden dat ook het speciaal barema Hop gekend is en dat zij best doen zo spoedig mogelijk te komen naar een van de zittingen zo als voornoemd. Bijdrage R. M. Z. Zoals U bekend is werd bij Ministerieel Besluit van 3 december 1955, verschenen in het Staatsblad van 5 december 1955, het bedrag van de maatschappelijke zekerheid, verschuldigd voor de werk gevers die personeel tewerkgesteld hebben aan de hoppepluk 1955 en vol gende, vastgesteld op 6.000 F per hektarc bebouwde gronden hop. 'Tengevolge nu van de grote stormen, die op 25 juli laatstleden het Westland teisterden, werd de gemiddelde opbrengst met 50 vermin derd, zodat de hopplantcrs thans voor een geweldig verlies komen te staan en zodat de normale duur van de hoppepluk aanzienlijk mgekort werd, niettegenstaande het feit dat er werkelijk minder plukkers tewerk gesteld werden Dit heeft er ons toe aangezet onze parlementaire vertegenwoordigers als Senator Mullie, voorzatter van de Belgische Boerenbond, Senator Feryn

De Hopboer (1904-1984) | 1956 | | pagina 4