de 118 Toestand na windschade zeer wisselvallig ontw ikkeling r an top in ’t algemeen zeer licht AUGUSTUSeerste helft, talrijke rcgenneerslagen slechts gedurende een viertal dagen mooi en zonnig weder. Tweede helft lage tempo ratuur, reel regen en weinig mooie dagen. In de voorlaatste week re gen en wind een drietal hopvelden waaiden omver. Zeer slechte maand. Trage ontwikkeling der bellen. Voorzien wordt dat de bellen klein zullen blijven. SEPTEMBER slecht weder, lage temperatuur en weinig zon (eerste weck). Sterke stijging der temperatuur, veel zon, weinig wind en regen vanaf half september; zeer hoge temperatuur van de 22 tot de 26 septem ber. De plukpcriodc verliep van de 5-6 tot 22 september. Teeltverrichtingen Het versnijden gebeurde in de tweede helft san de maand maart. Het aanleiden en het platleggen van de hopranken, in mei. Het kappen der scheerrankcn nam een aanvang in de laatste week van juni en werd tot einde juli voortgezet, alhoewel de meeste planters rond 20 juli met deze bewerking gedaan hadden. Na die datum had het kappen geen effekt meer aangezien de bloei tijdens de week van 23 tot 28 juli begon. De grondbewerkingen bleven beperkt tengevolge van de slcehtc weersgesteldheden het afrijden en het oprijden vonden echter nor maal plaats. Het nat weder heeft de uitvoering van de grondbewerkingen gedu rende de maanden juni, juli en augustus sterk belemmerd. De struktuur van de grond liet te wensen over. Over bemesting valt er niet veel te vertellen. De lente- en zomer bemestingen kenden een normaal verlooptoediening van stikstof wordt in de lentebemesting meer en meer beperktfosfaat- en potasmeststoffen dikwijls in meer dan voldoende hoeveelheden gegeven. De grondontledin gen tonen immers aan dat onze hopvelden meestal van deze elementen goed voorzien zijn. Gezondheidstoestand. ZWAMMEN. De voorzomer (april-mci-juni) was voor de ont wikkeling en de uitbreiding der zwamziekten niet gunstig. Er was wel vol doende vocht aanwezig doch de temperatuur bleek te laag te zijn vanaf juli veranderde echter de toestand. Een verhoogde temperatuur en talrijke

De Hopboer (1904-1984) | 1956 | | pagina 31