132 voor het jaar 1956 het nodige van de vermindering van in de belastingen, gezien nogmaals de ho): tengevolge de stormschade. Welnu, dhr. verbonden aan de Rechtskundige van de Belgische Boerenbond, heeft de Belastingen te leper. Dat ook het Verbond zijn beste krachten heeft ingespannen op ckonomisch plan, valt niet te betwijfelen, als wij de aktivitcit nagaan van I let bestaan van De I lopbocr driemaandelijks tijdschrift van het Verbond der Hopplanters, met zijn degelijke artikels, is een voldoen de bewijs dat ook ons Verbond op technisch gebied een aktivitcit aan de dag legde. Het is echter spijtig dat nog ecu gedeelte van onze hopplanters het belang van dit orgaan niet willen inzien en dat ze eenvoudigweg wei geren zich te abonneren op De 1 lopbocr», orgaan dat in de eerste plaats voor hen geschreven is en dat tot doel heeft hun de nodige technische kennis te bezorgen. Verder kenden wij de grondige technische voordrachten, uitgespro ken door deskundigen, ter gelegenheid van onze jaarlijkse algemene ver gadering, welke gehouden werd te Poperinge op 21 december 1956 en welke werkelijk als de meest geslaagde jaarvergadering van het Verbond der Kopplanters te Poperinge mag genoemd worden. Op deze vergadering werd de werkelijke toestand van de hopkultuur onder ogen genomen en naast de toestand uit eigen streek te mogen vernemen, hoorde men be vindingen en standpunten uit de streek van Assc-Aalst, weergegeven door de rijkslandbouwkundige, dhr. Ir Verhelen. Dhr. Pollet H., technisch leider van het Verbond, keek zelfs over de grenzen van ons land, om aan de hand van een reisverslag, de hop toestand, zoals gekend bij de Oostburen. naar voor te brengen. Wat ech ter de aanwezigen vooral zal bijblijven over deze vergadering, is de merk waardige uiteenzetting geweest van Prof. Isebaert, die ons de meest in teressante zaken klaar en op gcmocdchjkc wijze wist uiteen te zetten. Dhr. Senator Feryn stipte het belang en het nut aan van het be staan van het Hopverbond, aangesloten bij de Belgische Boerenbond. Z. E. H. Dclanote besloot als proost van het Verbond de vergadering. Na de eigenlijke vergadering toonde Ingenieur De Pacpc, aan de hand van een kleurenfilm, hoe ver het staat in ons land met het machinaal hopplukken. Wanneer wij dan verder de aktivitcit van het Verbond nagaan op fiskaal gebied, dan moeten wij vaststellen dat gedaan werd in verband met het bekomen komsten van de hop ten overstaan van de minder opbrengst van Hinnekcns, doctor in de rechten en Dienst van het Algemeen Sekretariaat deze zaak bepleit bij de Inspcktie van

De Hopboer (1904-1984) | 1956 | | pagina 45