van oxer 94 De eetzaal van 'I hotel Rosenau waar het gezel schap met de Duitse tafel ken nis maakte. Vooraf, wensen wij nochtans enige beschouwingen te geren Duitsland zelf en de Duitse hopgebieden die, behalve de Tettnangstrcek, in Beieren zijn gelegen. Op 23-5-1949, werd, te Bonn, de Duitse Bondsrepubliek uitgeroe pen met Bonn als voorlopige hoofdstad, wat dus betekent dat de Duitsers aan hun vroegere hoofdstad Berlijn niet verzaakt hebben. De Bondsrepu bliek omvat de Liinder van West-Duitsland en telt thans 50,6 miljoen inwoners, waaronder talrijke vluchtelingen uit de Oost Zone. Niettegen staande het feit dat belangrijke nijverheidsstroken aan de Duitse Volksre publiek of aan Polen (Silezie) werden afgestaan, blijft West-Duitsland het land van de machtige industriële complexen erger was het gesteld met de landbouw die uitgestrekte gebieden moest prijsgeven (granen en sui kerbieten). Alhoewel wij de reusachtige fabrieken van het Ruhrgebied (Bochum, Dortmund, Essen, Gelsenkirchen, Oberhausen, enz...), tussen de rivieren Lippc en Ruhr gelegen, niet ontmoetten wij reden met de trein meer in zuidwaartse richting waren wij toch in de gelegenheid een onafge broken reeks van grote steden en nijverheidscentra te ontwaren, de afstand Aachen-München immers 663 km bedragende. Köln, Bonn, Koblenz. Mainz, Frankfurt, Wurzburg, Nürnberg. Augsburg en München zijn zo veel plaatsen waar bedrijvigheid onder allerlei vormen tot uiting komt. de mooie landschappen van de Staat Beieren, het aangenaam karakter zijn bewoners, de taalkennis en geestigheid van Rijkslandbouwkundige J Verbclcn. de zin voor organisatie van Opzieners A. Van Oostcrwijck en O. llondekijn hebben ongetwijfeld veel bijgedragen tot het wellukkcn van deze onderneming.

De Hopboer (1904-1984) | 1956 | | pagina 7