r planter als van rende exportmogelijkheid. In aansluiting met bovengaand verslag bijgaande richtlijnen heb ik aan over onze onderzoekingen en de heren Marcel en Roger Top gevraagd van de ze elk jaar goed zijn in ons om m naam en af als steeds in bredere kringen, ook in het buitenland, leerden kennen en waar deren. Voortbrengers en handelaars kunnen hier slechts baat bij vinden. Daarom hernieuwen wij hier onze oproep tot de planters ons land van de hopkultuur een elite hopkultuur te maken, die faam waardig. Dit doel is bereikbaar en wc staan er niet zo ver van onze planters de gepaste middelen willen gebruiken. Deze zijn I. Het aanplantcn van allerbeste elitevariëteiten. Deze variëteiten moeten 1) veel opbrengend zijn voor de landbouwer; 2) rijk zijn in de analyse, zodat klimaat 3) fijn zijn in het aroma 4) fijn zijn tot in het bier. II. Een aangepaste plantwijze moet doorgevoerd worden, waarbij de plant niet half beschaduwd groeit, doch integendeel van het maxi mum licht en zou kan genieten. Het is bewezen dat door deze plantwijze zowel kwaliteit als kwantiteit tot hun maximum kun nen opgevoerd worden. Zowel analyse als keuring hebben dit bevestigd. III. Hierbij aansluitend moet een volledige mechanisatie, plukken in begrepen, doorgevoerd worden, opdat de kostprijs op verzekerde wijze lonend zou zijn. Langs deze weg kunnen wij komen tot een ware elitckultuur, in te genstelling met de massakultuur zoals zij in sommige landen bestaat. De noeste werkzaamheid van onze Vlaamse landbouwers kan, mits de juiste richting gekozen wordt, de verzekering worden van een voorspoe dige, zich steeds uitbreidende, volop renderende kuituur in ons land. Dit is onze vurigste wens en zou de mooiste beloning zijn voor ons werk. Een dergehjke elitckultuur kan alleen ten gunste zijn zowel de handelaar en de brouwer en is de basis van een rende-

De Hopboer (1904-1984) | 1957 | | pagina 18