MAGNESIUM IN DE HOPTEELT 21 Ing. A. DECLEKCK Rijkslandboim kundige. Magnesium is een hoofdbestanddeel van gevolg onontbeerlijk voor de levensverrichtingen assimilatie). l ot op heden wordt in de grondontleding de voorraad opneembare magnesium nog niet op grote schaal bepaald, zodat wij nog geen juist gedacht hebben nopens de voorraad van dit element in onze hopvelden aanwezig. Talrijke planters hebben reeds schakelen van tijd tot tijd in dat clement bevatten, zoals magncsiakalk In het Duitse tijdschrift Hopten Rundschau -nummer 4 van 15 februari 1957 worden een paar artikels gewijd aan de magncsiumbe- hoefte van de hop. In de loop van de voorzomer verbleken de onderste bladeren van de ranken, voornamelijk tussen de nerven. Stroken langs de nerven, som tijds ook langs de bladrand, blijven groen. Bij zeer groot gebrek aan mag nesium vergeelt het gehele blad. Deze verschijnselen kunnen zich beper ken tot enkele ranken, maar komen eveneens pleksgewijzc voor. Alhoewel er in het gewest van Popennge maar weinig hopvelden voorkomen die werkelijk aan magncsiumgebrek lijden, blijkt het mij even wel noodzakelijk de aandacht der planters op dat probleem te trekken en hen mede te delen wat Dr. Buchner en Dr Dümlein in hoger vermelde artikels over magncsiumgebrek schrijven. aan magnesiumbehoefte gedacht en hun bemestingsformule meststoffen in. die en Patentkali. Zij denken on lief bladgroen en is bij- van de plant (koolzuur- R. Fischer van Wolnzach heeft de verschijnselen van magncsium gebrek bij de hopplant bestudeerd.

De Hopboer (1904-1984) | 1957 | | pagina 22