met organische stoften gaven weinig voldoening zodat de kopernud ran HULDE AAN' INGENIEUR SIMOENS het hoogtepunt Mevr. Simoens, die 94 Sprekend over de bipia 40 jaar lange ambtsperiode van Simoens, die bij onze landbouwers zo goed bekend is als moens onderlijnde Z. E. H. Delanote dit Ingenieur mijnheer Si als de boeren U zo ge negen zijn, dan is het omdat gij de boeren zo genegen zijt en hen zoveel diensten bewijst En dan schetste spreker dat eenvoudig maar bedrijvig leven van mijnheer Simoens sedert hij in 1919 in deze verwoeste streek toekwam de man die initiatieven neemt om de landbouw nieuw leven te schenken, die in dit gewest de pionier is geweest van het naschools onderwijs voor de jonge landbouwers, die studiereizen inrichtte, proefvelden deed aan leggen en die zijn originele wandclvoordrachten innchttc voor de land bouwers. Mijnheer Simoens ontzag geen moeite voor zijn landbouwers, nam nooit een blad voor de mond om hun belangen te verdedigen en deed onze ven delen aangewezen blijven. Spreker waarschuwt de hopplanters goed de gebruikte sproeitoe- stellcn na te zien om wel zeker te zijn dat ook de hoogste toppen de hop bereikt worden. Inzake het vroegtijdig afsnijden der ranken bij het mechanisch plukken werden in Duitsland interessante proeven gedaan. Uit deze proeven is gebleken dat hetgeen noodzakelijkerwijze verloren gaat aan voedzame bestanddelen der plant door een meer bemesting en vooral door een goede bodemstruktuur weer kan goed gemaakt worden. Zijn zeer degelijk gcdokumentcerde uiteenzetting besluitend, wijst dhr. Pollet dat inzake produktictechnick wij niets van het buitenland te leren hebben. Wat wij echter over de grenzen wel kunnen leren, is ecu betere afzettechniek. Zo kwamen wij dan aan het hoogtepunt van deze vergadering de dhr. Provinciaal Dirckteur Ingenieur Simoens, ter gelegcn- aanstaande op pensioenstelling. van het Verbond, huldigde de huldiging ran heid van zijn Z. E. II. Pastoor Delanote, proost feesteling in ecu gcmoedehjke taal. Maar eerst en vooral bracht spreker hulde aan steeds een steun was voor het werk van haar man.

De Hopboer (1904-1984) | 1957 | | pagina 27