32 Plukmachines Allaeys, Poperinge, opgeladen voor het buitenland 4. - Regelbare schiftingskammcn zorgen voor een betere verdeling van de bellen en bladeren vóór bet netdraad van de tricur. Een ideale machine bouwen is natuurlijk uitgesloten, maar de vol maaktheid benaderen is wel mogelijk. Aan de hand van de aangebrachte verbeteringen, mogen wc zeker zeggen dat de hopplukmachinc 1958 tot in de puntjes werd verzorgd en ongetwijfeld zeer degelijk werk zal leveren, liet komt ons trouwens voor dat de Firma ALLAEYS de werking van de nieuwe machine bij middel van optische instrumenten tot in de kleinste details zal volgen. In 1958, werden door de werkhuizen ALLAEYS 40 machines ge construeerd, waarvan een dertigtal voor het buitenland bestemd (Frankrijk Elzas, Bourgondic, Noord-Frankrijk Duitsland: I laUertau en Tettnang) en de rest voor de Belgische hopstreken van Assc Aalst en Poperinge Dezelfde firma heeft ook een nieuwe hoogdrukvcrncvelaar op punt gesteld, die uiterst geschikt blijkt voor besproeiingen in hopvelden. liet pro totvpc werd op een zelftrckkcr van eigen constructie gemonteerd en lever de succcsvollc resultaten op. Enkele sprocitoestellcn van dit type zijn reeds in werking in de streek van Popcringe. De uiterst fijne verdeling van de sprocistof laat toe de plant beter in al haar delen te treffen (vorm der uitwerpkanalcn) en de hoogdrukvcrncvelaar, ander voordeel, kan op ieder sproeimachine met hoogdrukpomp geplaatst worden. Beide toestellen kun nen onafhankelijk van mekaar werken. De hopplukmachinc is een noodzakelijkheid geworden, de hoogdruk- vcrncvclaar gaat dezelfde weg op

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 33