1. HET AANBOD 51 de grootte van Als handelsprodukt op de wereldmarkt is de hop zeer sterk onderworpen aan de wet van vraag en aanbod. Voor het ogenblik is het hopverkeer volledig vrij tussen de koper en de verkoper en het lijdt geen twijfel dat deze wet de prijs beheerst. van verschillende a) De aanwezige voorraad bij de landbouwers. Wanneer de nieuwe oogst in het vooruitzicht is, verlangen de landbouwers die nog een voorraad hop van het voorbije jaar bezitten deze meestal zo gauw mogelijk te verkopen, om plaats te hebben voor hun nieuwe oogst. Is het aanbod op dat ogenblik ge ring. dan bestaat de mogelijkheid dat er een goede prijs voor ge maakt wordt. Integendeel, wanneer er nog veel hop bij de landbouwers op de zolder ligt, en zij deze willen verkopen, zullen zij meestal slechts een geringere prijs krijgen dan in het hopseizoen. Deze lagere prijzen komen voor omwille van de aanwezige voorraad, van het gezamenlijk op de markt brengen van de oogst, en de aanwezigheid van de nieuwe oogst. b) De oogst. Door de grote invloed van de weersgesteldheid op de hop oogst van een bepaald teekjaar, is het groot verschil in de gemid delde opbrengst per hectare goed te verklaren. Wanneer de hop oogst lukt, dit wil zeggen dat we een regelmatige zomer gekend hebben, zonder veel ziekte en met weinig of geen insektenbescha- diging, is het mogelijk een gemiddelde opbrengst per hectare te verkrijgen die schommelt tussen de 3.500 a 4.000 pond hop. Was de weersgesteldheid ongunstig, dan is het zeer goed mogelijk dat men in een bepaald teeltjaar slechts de helft van die oogst verkrijgt. Een treffend voorbeeld vinden wij ais wij de oogst van het Het aanbod van de hop is afhankelijk invloeden, namelijk van de aanwezige voorraad bij de landbouwers de oogst de prijs de internationale handel.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 12