op vraag 53 dat men van deze laatste. het aanbod van de hop aan de Het moet wel opgemerkt worden dat deze regels niet alge meen zijn de schrik voor een vlugge ineenstorting kan de hopproducenten ertoe aanzetten soms zeer hop te verkopen. De hopmarkt speelt hier ook het aanbod van vreem- deze op de markt naast de inlandse oogst aan- van de hopmarkt wisselvallig hun oorlichting van de landbouwers inzake de een zeer grote rol. dDe internationale handel. De internationale handel heeft ook invloed op in zover de economische overeenkomsten de concurrentie de hop toelaten en geboden wordt. Wordt de hop immers onbegrensd toegelaten op de binnen landse markt, dan wordt de hopprijs niet in het binnenland gevormd maar is zij een resultante van de kwaliteit van de inlandse hop. de buitenlandse hop en de prijs van Bestaat er mogelijkheid om aan te passen a. - Engeland. In Engeland kennen we het systeem van de vastgestelde produktie. De Hop marketing Board regelt samen met de brou werijen de maximale produktie van een bepaald jaar. Deze totale produktie wordt dan verdeeld onder de verschillende hoptelers, zo dat dezen elk een maximumproduktie mogen voortbrengen. Men plukt dan zoveel hop als men op de markt mag brengen. Dit systeem heeft natuurlijk het nadeel dat het mogelijk is men niet al zijn geteelde hop mag plukken of anderzijds dat geen hop genoeg heeft om de toegestane quota te kunnen le- seizoen iedere dag of zelfs iedere halve dag voordoen buiten het hopseizoen gebeurt de prijsverandering met grotere tussentijden. Bij een steeds gelijkmatige marktprijs wordt de hop tamelijk gemakkelijk aangeboden. De hopteler verwacht geen buitengewone prijsstijging of daling. Verkoopt hij zijn hop niet gedurende het hopseizoen. dan heeft hij gewoonlijk het inzicht te speculeren langere termijn (enkele maanden). Wanneer de hopprijzen een dalende tendens vertonen, is het aanbod te groot opdat de marktprijs zich zou kunnen stabiliseren. Het gevolg is dat de daling van de hopprijzen erdoor versterkt wordt.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 14