L komt 54 van de Elzas. de Elzas is er Cooperative een handel te vergemakkelijken. gelden op een om 'n in- en ander- gestreefd om de een vrijwillige concentratie des planteurs de Houblon de oogst hun hop in de stapel de hop de vereiste nabewerkingen mdergaat. vooraleer zij in de handel wordt opgenomen. Deze coöperatief zal slechts die hop op de markt brengen die de vraag op dat ogenblik kan opnemen, zodanig dat wanneer er een kleine vraag zou zijn de hop door de landbouwers aange boden de markt niet zou overstromen en de prijs zou doen dalen. Na het leveren van hun oogst wordt de landbouwers slechts deel van hun produktie betaald de rest wordt afgerekend en gebeurt meestal in verschillende een deel van naargelang de verkoop vordert stortingen. Deze voorbeelden kunnen natuurlijk maar gesloten markt. Op de wereldmarkt is het onmogelijk stantie in het leven te roepen die enerzijds de produktie zijds de prijs zou kunnen bepalen. Er kan alleen maar naar worden een standardisatie van de hop te bewerkstelligen c. - Een andere mogelijkheid om het aanbod aan de vraag aan te passen ligt in de produktie. Door het streven naar een verbetering in de produktie, be- men eveneens een betere vraag, een grotere vraag. veren. Nochtans is dit bezwaar zo erg niet, daar men door de op eenvolgende jaren wel weet hoeveel hop men ongeveer mag pro duceren. Het is slechts in de crisisjaren of in de jaren van geweldige vraag dat men te weinig of te veel hop zou hebben volgens het vastgestelde cijfer. Het voordeel van deze marktcontrole is wel dat steeds een lonende prijs voor de hop verzekerd is. Het prijsniveau is niet zozeer aan schommelingen onderhevig. In de hopstreken waar de produktie niet gecontroleerd is, heeft men de kans in voorspoedig jaren geweldige winsten te ma ken. maar anderzijds loopt men ook het risico gedurende verschil lende opeenvolgende jaren grote verliezen te lijden, zodanig zelfs dat men de onkosten besteed aan de teelt niet in zijn verkoopprijs terugvindt. b. - De streek In de streek van van het aanbod in de d'Alsace De landbouwers leveren na plaatsen van de Cophoudal. waar o:

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 15