DE VRAAG 2. de 55 a) De aanwezige voorraad bij de handelaars en brouwers. Welke faktoren bepalen de vraag naar hop De vraag naar hop wordt bepaald door de handelaars, die op hun beurt afhankelijk zijn van de brouwers of de verbruikers van de hop. Nochtans is de vraag evenals het aanbod een funktie van de voorraad, de prijs en de internationale toestanden. Wanneer er nog een grote stock in handen is van de han delaars, is de vraag naar nieuwe hop niet zo sterk als wanneer er bij de handelaars of brouwers geen stock meer voorhanden is. Maar zelfs wanneer een zeer grote stock van de oude oogst nog voor handen is bij het ingaan van de nieuwe oogst, zal er toch een vraag zijn naar nieuwe hop, omdat nieuwe hop steeds beter is dan oude, daar deze reeds een gedeelte van haar capaciteit verloren heeft. Moest echter de oude hop van een buitengewone kwaliteit geweest zijn en de nieuwe hop door slechte weersomstandigheden minder goed zijn, dan zou de mogelijkheid bestaan dat de vraag naar nieuwe hop zeer gering is. Hoe kan de verbetering van de produktie worden opgevat Twee middelen kunnen hiervoor aangewend worden ver betering van de kwaliteit en selectie der hopsoorten. Verbetering der kwaliteit. De kwaliteit wordt vooral ver beterd door de verzorging van de plant gedurende de groeiperiode. Een landbouwer die ernaar streeft kwaliteitshop voort te brengen, zal ervoor zorgen dat alle schadeberokkenaars zoals ziekten, insek- ten enz. voorkomen worden. Hij dient eveneens na te gaan of al zijn planten van het zuiver ras zijn. Zijn hopveld moet een homo geen veld zijn geen vreemde planten, slechts één variëteit mag er in aangetroffen worden. Selectie der hopsoorten. Een landbouwer kan het aanbod beter aan de vraag aanpassen door een selectie in zijn planten soorten door te voeren. Door het aanpassen van de geteelde hop soorten. voorkomt men dat er teveel van een bepaalde soort op de markt zou komen wordt anderzijds een bepaalde soort te weinig geteeld dan wordt deze bijgeplant.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 16