Wat leren 3. 2. DE IMPORT VAN VREEMDE HOP IN BELGIE 61 De invoer van hop in België betreft vooral kwaliteitshop. Men verweet de Belgische hopplanter geen kwaliteitshop voort te brengen, wat de reden was om import van vreemde hop te vragen. ons deze cijfers Welke zijn de meeste hopexporterende landen naar België overwegende mate Duitsland ook een grote plaats in. Na de hop in België er als volgt uit wanneer er een geringe marktregeling tot stand komt, kan de Belgische hopteler steeds een rendabele prijs verzekerd worden. Voor de oorlog waren het in en Tsjecho-Slowakije, Polen nam oorlogsperiode ziet de invoer van 4. - het grootste gedeelte van de Belgische hop wordt door de inlandse industrie verbruikt. Het is slechts een klein gedeelte van de geteelde hop die uitgevoerd wordt het grootste wordt in het binnenland verbruikt. Nevens dit verbruik wordt er een groot gewicht vreemde hop in gevoerd. De ingevoerde hop was vroeger beter dan de inlandse en er werd een hogere prijs voor betaald op de hopmarkt. Momenteel is de gemiddelde kwaliteit van de ingevoerde hop niet hoger, meestal beweegt zij zich op hetzelfde peil als de inlandse, maar de prijzen blijven nog steeds hoger genoteerd. Wat vragen de Belgische hoptelers in dit verband Zij eisen niet dat de buitenlandse kwaliteitshop lager geno teerd zou worden, maar vragen alleen dat de inlandse kwaliteitshop die hetzelfde niveau bereikt een zelfde prijs zou betaald worden. Voor gelijke hop. gelijke prijzen, onafhankelijk van de streek van voortbrengst. 1. - het groot tekort aan hop in de Belgische hopteelt. 2. - sedert 1950 zien wij een merkelijke vooruitgang in de uitvoer van de Belgische hop hieruit kunnen wij be sluiten dat de faam van de Belgische hop in het buiten land verbetert.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 22