2. DE DALING VAN DE HOPPRODUKTIE van 66 aan aan De daling in de hopproduktie is reeks toevallige faktoren. Immers waar er een overproduktie er een politiek gevoerd even van naderbij bezien de Amerikaanse hopmarkt niet sterke teeltvermindering. hop 248.601 qx. hop 62.290 qx. 100 op 25 vermin- voor gevolg had. De op- te dringen. Door deze feiten krijgen de inwoners meer koop kracht. wat grotendeels aan consumptie besteed wordt. een gevolg geweest van een men heeft een periode gekend aan hop was. In sommige landen werd om de hopoppervlakte te verminderen. De daling in de produktie is versterkt geworden door een voor de mens onafwendbare oorzaak, nl. de weersgesteldheid. Wij hebben enkele naeenvolgende jaren gekend waar de hopoogst niet zeer schitterend was. Laten wij deze verschijnselen V.S.A. In 1948-49 was gezond jaarlijks moest er een geweldige kwantiteit gestockeerd worden, wilde men de hop aan een rendabele prijs verkopen. Hier tegen werden er maatregelen genomen. Een deel van de oogst werd niet tot de verkoop toegelaten omdat men de stock wilde likwideren. Wanneer deze maatregel enkele jaren doorgevoerd werd, leidde dit zeer natuurlijk tot een In 1951 bedroeg het overschot In 1952 bedroeg het overschot In vier jaar tijd was de stock derd, wat een intense marktverbetering pervlakte die in 1951 16.674 ha bedroeg, kwam in 1955 op 9.590 ha. Dit betekent een vermindering van ongeveer 42,50 in de oppervlakte. Deze verschijnselen hadden een grote invloed op de hopproduktie. Waar vroeger de Amerikaanse hopmarkt vooral toonaangevend was in de prijsvorming, is dit in de laatste jaren voor een groot deel verminderd en zien wij meer en meer Duits land op de voorgrond treden als prijsvormer voor de hop. DUITSLAND. In 1954 kende men eveneens moeilijk heden in Duitsland het aanbod werd groter dan de vraag. Deze toestand eiste een regeling. In Duitsland werd de regeling getroffen niet van hogerhand door de overheid, maar wel van onderuit door de hopproducenten. Er werd een coöperatief opgericht. Als leden had men de hopplanters. Ieder planter moest een aandeel kopen per 10 are hop,

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 27