Dc brouwer spaart. 69 Wanneer er een tekort is aan hop, brouwt men bier met minder hop. Dat is een feit en toch blijft het bier goed. Zo kennen wij in de laatste jaren een merkelijke vermindering in de hopdose- ring per hl. Het gemiddelde der jaren 1946-56 zou 199 gr per hl bedragen het gemiddelde der jaren 1955-56 bedraagt slechts 170 gr per hl. In Amerika bedraagt het gemiddelde van het laatste jaar 139 gr per hl. Klimaat. Dit jaar zullen de weersomstandigheden de prijzen hop geweldig beïnvloeden. Immers bij zeer goede oogst zou het hoptekort aangevuld worden en zouden wij reeds een kleine stock kunnen hebben. Dit zou invloed laten gelden op de prijzen van de oogst 1959 een kleine oogst zal er nog steeds een hoptekort zijn, zodat wij ons aan een stevige prijs zouden mogen verwachten voor beide aanstaande oogsten. van de tweede jaar een goede opbrengst heeft, zal deze hop dit jaar nog niet sterk op de markt wegen. RUSLAND. In Rusland wordt er zeer veel hop bijge plant. In het jaar 1955 bedroeg de oppervlakte 5.000 ha in 1956. 8.500 ha. dit is een vermeerdering van ongeveer 3.500 ha. Voor de komende oogst zijn er zekere berichten die er op wijzen dat het areaal zich tot 12.000 ha zou uitbreiden. De hop die op onze markt door Rusland aangeboden werd, behoort tot een hop van gemid delde kwaliteit. Wanneer Rusland op onze markt komt concurreren zou dit een zeer grote faktor voor de prijsvorming worden. DUITSLAND. In Duitsland moet voor iedere aanplan ting een aanvraag ingediend worden aan een speciaal orgaan. Dit jaar werd er fel geredetwist nopens de vraag of er hop zou mogen bijgeplant worden. Uiteindelijk is men akkoord gekomen dat een oppervlaktevermeerdering zou toegestaan worden van 10,5%. Deze bijplanting zal voor de komende oogst nog geen invloed hebben. BELG1E. In België wordt er ook een bijplanting voor de komende oogst verwacht. Over het algemeen neemt men aan dat de aangroei ongeveer 10-11 zou bedragen.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 30