DE HOPVERENIGINGEN volgend jaar de hop HOOFDSTUK IV: 1. - DE HOPPLANTERSVERENIGINGEN 70 Wanneer wij al deze faktoren samen beschouwen is het ons mogelijk een idee te vormen over de prijzen en de prijzenevolutie in de komende jaren. Het is onmogelijk om hier met zekerheid te zeggen of we nog een, twee, drie jaren te gemoet gaan met stevige prijs. Bij gebruik van minder hop in de bierbereiding komt men tot de vaststelling dat de hop veel beter en met een groter percentage geëxtraheerd wordt. We moeten in vragen wat er consumptie. Momenteel kennen wij een stijgende werkloosheid in Ame- de economische depressieperiode die nog uit- Het staat nochtans vast dat dit jaar en voor de landbouwers een zeer lonend gewas zal zijn. In de hopproduktiecentra zijn er beroepsverenigingen ont staan. men hoopte door een samenbundeling van krachten een grotere invloed te hebben bij de behandelingen van problemen die ontstaan of moeten opgelost worden ten bate van de hopplanters. Wij kennen spijtig genoeg twee verschillende hopplanters- verenigingen die wel ongeveer hetzelfde doel hebben, maar die nevens elkaar werken in plaats van zich te verenigen tot één sterk orgaan. Nochtans bestaan er in de laatste tijd vruchtbare wissel werkingen tussen beide verenigingen. rika ten gevolge van breiding zal nemen. Wij vragen ons af in hoeverre de stijgende werkloosheid een invloed zal hebben op de bierconsumptie en verder op het hop- verbruik. een laatste punt erop wijzen en ons af in de komende jaren zal gebeuren met de bier-

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 31