71 De Hop- De Hop- Deze beroepsverenigingen zijn gekend als 1. Verbond der Hopplanters, met als tijdschrift boer», St.-Denijslaan 15. Gent. 2. De Hopplantersvereniging van België, met planter Nijverheidsstraat 7. Poperinge. Het doel van beide organen mag als gelijklopend worden beschouwd De voorlichting van de hopplanter. De verbetering van de levensvoorwaarden voor de hop- teler. Dit veronderstelt de verdediging van de belangen van de landbouwer door het streven naar marktverbe- tering, vermindering van de belastingen en vermindering van de hopplukprijs. Welke resultaten hebben zij reeds geboekt Deze organen geven regelmatig inlichtingen aan hun leden bij middel van hun maandblaadjes. Deze inlichtingen zijn van zeer verschillende aard, zij behandelen zowel technische als handels- problemen. Zij hebben reeds een goede invloed uitgeoefend daar zij bij de landbouwers een verbetering van de kwaliteit propageren, waarvoor de nodige inlichtingen verschaft worden. Een ander resultaat is het opstellen van een jaarlijks forfait voor de belastingdiensten. Zij vertegenwoordigen en verdedigen de landbouwersbelangen bij het opmaken van de onkostenbasis voor een hektare hop. Het is voor de landbouwer een goede op lossing wanneer zij alleen belast worden voor de winst boven de onkostenforfait die opgesteld werd door de bevoegde diensten, daar zij over het algemeen geen goed idee hebben over de kostprijs van de hop. Anderzijds treden hun beroepsverenigingen in kontakt met de syndikaten om de plukprijs vast te stellen. De plukprijzen door deze beide organen vastgesteld, worden aangenomen door al de landbouwers zodat er geen betwisting meer is. Sommige landbou wers zijn genoodzaakt wat meer te betalen omdat zij ver van de centra, waaruit de hopplukkers komen, liggen en anders niet genoeg plukkers voor hun oogst krijgen. Jaarlijks organiseren deze beroepsverenigingen een reis naar een vreemd hopcentrum waardoor de landbouwers een vergelijking kunnen maken met andere produktieprocédé’s.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 32