2. - DE HOPINSTITUTEN 1. - Het Nationaal Belgisch Hopinstituut. 72 bureel van 8 leden van het waar alle opzoekingen zullen onderzocht in de bijstations en in België overgeplante der gekweekte rassen en hybrie- Door de werking van beide organen werd onlangs een Frans-Belgische vereniging der hopplanters van Frans en Bel gisch Vlaanderen gesticht. Het doel van de vereniging is de belangen der hopplanters van deze twee streken te vrijwaren en bijzonder van gedachten te wisselen betreffende de richting die dient gegeven te worden aan de hopteelt de schatting der opbrengsten het wetenschappelijk onderzoek de evolutie van deze teelt buiten alle politieke be schouwingen. Deze vereniging wordt beheerd door een onder het voorzitterschap van dhr. A. Samyn. voorzitter syndikaat der hopplanters van België. Op 9 januari 1945 werd het N.B.H.I. opgericht. Het doel van deze vereniging kan worden samengevat in volgende punten Voortzetting van de opzoekingen over stamselektie van de beste variëteiten. De hybridatie. De bestrijding der parasieten. De be mesting en de werking van de katalytische bestanddelen. De verspreiding in de praktijk van de bekomen resultaten en door de massa te verwezenlijken vooruitgang zowel uit oogpunt van opbrengst als kwaliteit. De uitbreiding der hopteelt in het land. Het oprichten van een proefstation kunnen gecentraliseerd worden en van de heden gekende hopstreken. -Het oprichten van een sectie ter vermeerdering der keurrassen. De botanische studie der Belgische soorten om de eigenschappen den vast te stellen. Propaganda ten gunste van niet bevruchte hop. Oprichting van diensten beogende de besproeiing tegen ziekten en insekten.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 33