en een van 73 Voorwaarden om a) het PRIMA-lood te bekomen. De hop moet van beste en allereerste hoedanigheid zijn goed geplukt en degelijk gedroogd zijn zonder zaad of sporen van ziekte van eenvormige groene tot bleekgroene kleur zijn zuiver van reuk zijn en niet met een andere variëteit ver mengd zijn Inrichting van beroepskursussen over de hopteelt in het Bel gisch Hopinstituut en zijn afdelingen. Volledige studie van de hop inzake haar scheikundige samen stelling. Deze arbeid zal toelaten de hoptypen te bepalen tot de welke de deskundigen hun opzoekingen over hybridatie en se- lektie zullen moeten uitbreiden. Het N.B.H.I. bezit thans een opzoekingsstation te Asse bijstation te Poperinge. 2 - Het Hopinstituut te Poperinge. Op initiatief van wijlen burgemeester Lucien Deschodt van Poperinge stichtte het stadsbestuur op 30 augustus 1947 het Hop instituut. Het werd opgericht om aan de hop een oorsprongsattest als waarborg vast te hechten. Zij keurt de hop. die daarna gelood wordt. Op het certifikaat wordt vermeld het nummer van de baal en de kwaliteit van deze laatste. Men heeft twee soorten lood prima lood en gewoon stadslood. Voorwaarden om tot de keuring toegelaten te worden Voortkomen van het laatste gewas. Gegroeid, gedroogd en gespijkerd (op een afgesloten, droge plaats opgestapeld) zijn op het grondgebied van het Gewest Poperinge. Geleverd worden door de teler die gehouden is persoonlijk of door een gevolmachtigde voor de hopkeurders de oorsprong, de afkomst en het jaar van de aangeboden hop te bevestigen. Voprbereid zijn in het Hopinstituut of onder kontrool van het Instituut in het magazijn van de handelaar. In dit laatste geval kunnen kosten van verplaatsing teruggevergd worden.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 34