I 76 in Frankrijk El- coöperatief achteraf concen- van de winsten kunnen betrekkelijk stabiele prijs aan de land- nenlandse markt komt concurreren is dit een groot nadeel voor de inlandse produktie. De naam en de faam van de buitenlandse hop is aangeschreven op de binnenlandse markt, terwijl deze gische hop gering was. Nu is de kwaliteit van de Belgische produktie veel verbeterd maar niet volledig hersteld op de hopmarkt. De invoer laat haar invloed gelden op de marktprijzen voor de inlandse hop. i verbetering van de markt- schominelende hopprijs. De maar een winstgevende een spreiding van zeer hoog van de Bel- 3. - De kleinere uitvoermogelijkheden die België slechts heeft. Na de tweede wereldoorlog was het voor België meestal ver boden naar hopproducerende landen uit te voeren. Zo zien wij dat de uitvoer naar Duitsland en Tsjecho-Slowakije verschil lende jaren werd stilgelegd. Deze landen beschermden hun eigen produktie door belemmerende maatregelen te nemen tegen de invoer van vreemde hop. Nu is deze toestand verbeterd omwille van de handels- akkoorden die België met de andere producerende landen af sloot. Wanneer een land hop invoerde in België werd er be dongen dat zij ook een deel Belgische hop moesten opnemen, vandaar de handel met hopproducerende landen. De Belgische hopuitvoerfirma’s beschikken niet over voldoende handelsrelaties om in de niet producerende landen hop te kun nen invoeren. Het zijn enkele grote buitenlandse firma’s die een onbeperkt monopolium hebben op die vreemde markten, zodat het voor de Belgische handelaar zeer lastig is om op die markten 2. - Een andere oorzaak om een voorwaarden te scheppen is de zeer landbouwers verkiezen meestal een stabiele boven een zeer schommelende prijs. Zij verlangen de winsten over de verschillende jaren. Deze schommeling van prijzen heeft men zas) weten op te lossen door de oprichting van een (Cophoudal) waar de landbouwers hun hop afleverden en betaald werden. Door deze werkwijze nl. het aanbod te treren, heeft de Cophoudal een spreiding bewerken of andersom een bouwer kunnen verzekeren.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 37