1 I F ver- 2. - De hophandelaars. 78 van zijn kant ervoor zorgen naam van de inlandse hop Deze categorie van personen zijn uiteraard niet aangewezen om een sanering in de Belgische hopmarkt door te voeren. Gewoon lijk komt het commercieel belang voor hen op de eerste plaats, ter wijl beschouwingen als een rendabele afzet voor het inlands hop- produkt hen meestal niet bezig houden. Niet alle handelaars rede neren zo. maar wanneer het erop aankomt handel te drijven, dan is het voor hen meestal eender of dat met Belgische. Duitse. Ame rikaanse of Tsjechische hop gebeurt. Nochtans moet de hophandelaar dat hij geen praktijken beoefent die de zouden kunnen verzwakken. Bij de verkoop immers zou de handelaar hop uit andere streken kunnen verkopen onder de naam van Aalsterse of Pope- ringse. Bij het samenstellen van de loten kan hij hop van mindere kwaliteit met goede hop vermengen, eventueel hop van vorige de meest homogene loten hop. zodat de kleinere onvoldoend zorgde bedrijven door de tijd zouden uitgeschakeld worden. Wij hebben reeds aangetoond dat de Belgische hopkweker een sterke vooruitgang geboekt heeft. Nu deze verbetering beko men werd en de inlandse hop weerom een zekere faam begint te genieten, moet de hopplanter deze naam niet terug bezoedelen door het invoeren van mannelijke planten. Men kan aanvoeren dat dit gevaar denkbeeldig is. aange zien er straffen voorzien zijn voor de landbouwers die mannelijke planten telen. Deze straffen zijn niet zwaar genoeg, zij hebben bij de landbouwers geen groot effekt. Wanneer een landbouwer meent geld te kunnen verdienen met mannelijke planten tussen zijn vrouwelijke planten te planten, dan zal hij het niet laten om die enkele honderden franken die hij als straf zal moeten betalen. Nochtans zijn er zeer veel landbouwers die ingezien hebben dat zij een volledige verbetering op gebied van de hopteelt moeten bewerken, willen zij de hop als nijverheidsprodukt handhaven, en deze hebben er dan ook alles voor over om kwaliteitshop te pro duceren.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 39