3. - De brouwers-verbruikers. in het Staatsblad 79 van hop te beïnvloeden, het en hen oogsten bijvoegen, die in de frigo's tamelijk goed bewaard is ge worden. doch waarvan de brouwwaarde reeds verminderd is. 4. - Middelen die door de hogere instanties kunnen uitgewerkt worden. Op dit ogenblik wordt dit gedaan wanneer een hopplanter naar de omschrijvingen hem door de hogere een nieuwe eest optrekt instanties verstrekt. Reeds in het jaar 1935 verscheen er koninklijk besluit dat enerzijds de aanplanting of het mannelijke planten verbood, anderzijds het uitroeien deze planten vóór 1 juli elk jaar bepaalde. In 1953 werd op initiatief van de heer Gouverneur West-Vlaanderen door de burgemeesters van de Poperingse mensen om te gebruiken. Op hun beurt kunnen zij produktieverbeteringen propa geren. zij kunnen eventueel steun verlenen bij het oprichten van nieuwe installaties, bij het aankopen van nieuwe machines die toe laten de hopbedrijven te rationaliseren. (13 juli) een behoud van van Het komt erop aan vooral deze zijn ten slotte zij die de hop aankopen laat noch de prijs noch de kwaliteit koud. Wanneer wij de brouwers-verbruikers kunnen overtuigen dat de Poperingse of Aalsterse hop evenwaardig is als vele soorten buitenlandse die op onze markt de inlandse verdringen, dan hebben wij reeds een grote vooruitgang geboekt. Wordt de vraag naar Belgische hop hoger door het feit dat de brouwers weten dat zij evengoed met de inlandse produktie kunnen brouwen, dan zullen ook de prijzen stijgen en de afzet mogelijkheden voor de Belgische hop vergroten en verbeteren. Iedere hophandelaar heeft ervoor te zorgen dat hij door oneerlijke praktijken de naam en de faam van de Belgische hop niet in het gedrang brengt.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 40