c. E. - De douanerechten voor de hop in de Euromarkt. Duitsland 82 1. De vroegere douanerechten. 15 ad valorem aan verbruikers te verzekeren. nauw ver- 1. Het gemeenschappelijk landbouwbeleid heeft tot doel a. de produktiviteit van de landbouw te doen toenemen door de technische vooruitgang te bevorderen en door zowel de ra tionele ontwikkeling van de landbouwproduktie als een opti maal gebruik van produktiefaktoren, met name van de arbeids krachten. te verzekeren b. aldus de landbouwbevolking een redelijke levensstandaard te verzekeren, met name door de verhoging van het hoofdeiijk inkomen van hen die in de landbouw werkzaam zijn c. de markten te stabiliseren d. de voorziening veilig te stellen e. redelijke prijzen bij de levering 2. Bij het tot stand brengen van het gemeenschappelijk landbouw beleid en van de daarvoor te treffen bijzondere voorzieningen zal rekening gehouden worden met a. de bijzondere aard van het landbouwbedrijf, welke voortvloeit uit de maatschappelijke struktuur van de landbouw en uit de strukturele en de natuurlijke ongelijkheid tussen de verschil lende landbouwgebieden b. de noodzaak de dienstige aanpassingen geleidelijk te doen verlopen c. het feit dat de landbouwsektor in de Lid-Staten weven is met de gehele economie. Art. 40 Om de in art. 39 bestelde doeleinden te bereiken zal een gemeenschappelijke ordening van de landbouwmarkten tot stand worden gebracht. Naar gelang van de produkten neemt deze ordening een van de volgende vormen aan a. gemeenschappelijke regels inzake mededinging b. verplichte coördinatie van de verschillende nationale markt organisaties een Europese marktorganisatie.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 43