83 Benelux 8 ad valorem Frankrijk 1 1 ad valorem Italië 4 ad valorem 2. Hoe worden de douanerechten aangepast in de overgangspe riode Art. 14 1voor ieder produkt is het basisrecht waarop de achtereenvol gende verlagingen moeten worden toegepast, het op 1 januari toegepaste recht 2) het ritme der verlagingen is als volgt bepaald a. tijdens de eerste etappe wordt de eerste verlaging een jaar na de inwerkingtreding van dit verdrag tot stand gebracht de tweede verlaging achttien maanden later de derde aan het einde van het vierde jaar te rekenen vanaf de inwer kingtreding van dit verdrag. b. tijdens de tweede etappe wordt achttien maanden na het begin daarvan een verlaging toegepast een tweede verla ging volgt achttien maanden na de voorgaande een derde verlaging komt een jaar later tot stand. c. de dan nog tot stand te brengen verlagingen geschieden in de loop van de derde etappe de Raad bepaalt het ritme daarvan bij wege van richtlijnen welke hij met gekwalifi ceerde meerderheid van stemmen op voorstel van de com missie vaststelt. 3) Bij de eerste verlaging wordt tussen de Lid-Staten onderling voor elk produkt een recht gelijk aan het basisrecht vermin derd met 10 toegepast. Bij iedere volgende verlaging dient elke Lid-Staat al zijn rechten zodanig te verlagen dat de totale opbrengst der rechten, in Lid 4 omschreven, met 10 wordt verminderd met dien verstande dat voor elk der produkten de verlaging ten minste 5 van het basisrecht dient te bedragen. Voor die produkten waarop het recht dan nog hoger dan 30 zou zijn, dient echter iedere verlaging ten minste 10 van het basisrecht te bedragen. 4) p.m. 5) p.m.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 44