3. - DE HOPHANDEL IN DE EUROPESE GEMEENSCHAP A. - Standaardisatie. 86 zou een wereldproduktie vertegenwoordigt De bepaling van de kwaliteit zou door wetenschappelijke procédê’s vastgesteld worden, zodat betwisting praktisch uitgeslo ten zou worden. Nu de hophandel voor een groter afzet- staat heeft de standaardisatie van de kwaliteit voor de handel. Een degelijke organisatie met dit doel zou het voordeel hebben dat de hop binnen de Gemeenschap geteeld in vaste kwa liteitsklassen zou ingedeeld worden en dat voor elke klasse, zij het nu Duitse. Franse of Belgische hop, de prijs in evenredigheid zou bepaald worden. en produktiegebied een groot belang Tegenover de landen buiten de Gemeenschap zou het een zeker prestige verwekken de hop in bepaalde categorieën onder verdeeld zou zich beter verdedigen tegenover de buitenlandse con currentie. Duitsland dat momenteel een grote rol speelt in de prijs vorming van de hop. zou dit met zijn partners uit de Gemeenschap en langs een degelijke organisatie om kunnen blijven handhaven. De Gemeenschap zelf zou een blok vormen in de wereldmarkt dat ongeveer 28 in de wereldproduktie vertegenwoordigt en kwali- teitshop produceert. Daarbuiten zouden Frankrijk en België nog voordeel halen uit de naam die de Duitse hop geniet, omdat de prijs van de hop volgens kwaliteit beter zou overeenstemmen. 3. BELGIE. Het nieuwe douanetarief betekent een grotere bescherming daar het met 4 c/o verhoogd werd en op 12 werd ge bracht. De hop in de landen buiten de Gemeenschap aangekocht bedroeg in 1955 65 en 1956 70 Voor de Belgische hopplanter betekent de Euromarkt een verbetering. De vreemde concurrentie zal zo sterk niet meer spelen en de mogelijkheid zal er zijn voor de hopplanter hogere prijzen te bekomen.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 47