Nr. L 117/45 Gemeenschappen 29. 4. 78 Artikel 7 Artikel 8 gesloten be- het vervaar- ver- Artike! 9 1. 2. Artikel 10 of -gebieden. ingang van I ning (EEG) - 16 - Publikatieblad van de Europese van de nieuwe verpakking, van deze marking en van de veran- de verpakking in het oorspronkelijke en met d), van Veror- 1784/77 bedoelde produkten worden aan een controle die de volgende vorm van toepassing niet van het produkt Artikel 12 Deze verordening is augustus 1978. De in artikel 1, lid 2, van Verordening (EEG) nr. 1784/77 bedoelde merking vindt onder controle, na verzegeling, plaats op de in bijlage IV aangegeven wij ze het merk wordt aangebracht op de verpakkings eenheid waarin het produkt in de handel zal worden gebracht. De in artikel I, lid I, sub a) tot dening (EEG) nr. onderworpen dient te hebben a) voor op het eigen bedrijf van een brouwerij geoog ste hop die door haar zelf in ongewijzigde of in verwerkte staat wordt gebruikt doet de brouwerij voor elke oogst vóór I no vember aan de in artikel 1, lid 6, van Verorde nt. 1784/77 bedoelde controlc- Zolang hopmeel keer bevinden, mag king als bedoeld in artikel 1, lid 5, (EEG) nr. instantie een verklaring toekomen met betrek king tot de rassen, de geoogste hoeveelheden, de plaatsen van produktie en de arealen met vermelding van de kadastrale omschrijving of een gelijkwaardige officiële aanduiding; is geen verdere controle vereist wanneer de hop iri de brouwerij zelf wordt verwerkt of in onge wijzigde staat gebruikt. In de andere gevallen geldt dezelfde controleregeling als bedoeld sub c) hierna, met uitzondering evenwel van het bepaalde in punt 5 b) voor geïsomeriseerdc hopextracten doet de verwer ker jaarlijks uiterlijk op 31 december bij de contro- le-instantie aangifte van de geproduceerde en de afgezette hoeveelheden. Op de verpakking dient de aanduiding „geïsomeri- seerd hopextract” te worden aangebracht en het gewicht of het volume te worden vermeld c) voor van hop afgeleide produkten die onder con tract voor rekening van een brouwerij zijn verwerkt en mits zij door die brouwerij zelf worden gebruikt, geeft de certificeringsinstantie bij het binnenko men van de hop in de plaats van verwerking een document af waarop ten minste de volgende gege vens worden ingevuld naarmate ze in de loop van het verwerkingsproces verkregen worden 1. referentiegegevens van het contract, 2. brouwerij waarvoor het produkt bestemd is, 3. bedrijf van verwerking, 4. omschrijving van het door de verwerking kregen produkt, 5. referentienummer van het certificaat of de als gclijkwaardig erkende verklaring waarvan de oorspronkelijke hop vergezeld gaat, 6. gewicht van het door de verwerking verkregen produkt. Dit document krijgt een idcntificatieteken dat wordt vermeld op de verpakking d) voor hop en van hop afgeleide produkten in kleine verpakkingen bestemd voor de verkoop aan parti culieren voor eigen gebruik, mag het gewicht van de verpakkingseenheid niet groter zijn dan 500 gram voor hopbellen of hopmeel, 150 gram voor hopextract. Op de verpakking dienen de aard en het gewicht te worden vermeld. 1. Bereide hop die is verkregen uit in niet-bereide toestand gecertificeerde hop, kan slechts worden ge certificeerd indien de bereiding in een werkingscircuit heeft plaatsgevonden. 2. Indien de hop bereid wordt in de certificerings- hallen of -pakhuizen a) wordt het certificaat eerst na de bereiding afgege ven, b) moet de oorspronkelijke niet-bereide hop vergezeld gaan van de in artikel 2 bedoelde verklaring. 3. Vóór de bereiding wordt aan iedere partij oor spronkelijke hop een nummer toegekend. Dit num mer dient te worden vermeld op het certificaat van de bereide hop. 4. De uit hop vervaardigde produkten bedoeld in artikel 7 van Verordening (EEG) nr. 1784/77 kunnen alleen worden gecertificeerd, indjen zij zijn digd in een gesloten bewcrkingscircuit. en hopextract zich in het ver een verandering van de verpak- van Verordening 1784/77 slechts onder officieel toezicht plaatsvinden. Wanneer de in het voorgaande lid bedoelde be handeling niet gepaard gaat met een bewerking van het produkt, omvat de nieuwe ccrtificeringsproccdurc slechts de merking de vermelding dcring van certificaat. Artikel 1 Vóór I september I97K delen de Lid-Staten de Com missie de lijst mede van de in artikel 6, lid I, van Ver ordening (EEG) nr. I7K4/77 bedoelde produktiezones

De Hopboer (1904-1984) | 1978 | | pagina 17