15 Er werden zeer weinig voorkontrakten afgesloten. was Regelmatig steeg de en voor Brewers Gold. hier ook soms problemen opduiken weten de keurders best maar ook voor deze eventuele problemen zal een oplossing moeten gevonden worden. 5Keuring bit jaar werden 138 monsters ter keuring aangeboden dit betekent 50 monsters minder dan vorig jaar. Deze forse ruk naar beneden, wat het aantal houdt verband met de vermindering van het aantal telers evenals met betreft de terughoudendheid bij sommigen, wat het uitzicht van de hop betreft. Er liggen hier 58 stalen Northern Brewer, 66 stalen Brewers Gold en 14 stalen De jury is van mening dat de Hallertau zich goed presenteert Hallertau. De Northern Brewer doet het iets minder goed waarbij evenal de Brewers Gold. het duidelijk is dat de bladluizen op bezoek waren. Het is opvallend dat verscheidene monsters sporen dragen van aangewende wondermiddelen. De hoop verwachtingen. De toestand kan als volgt samengevat worden matige opbrengsten maar betere Vorig jaar heerstte er hier een zeer pessimistische stemming. We hopen dat 1978 hierin een hoopgevende kentering kan brengen. Hoge 1978 de inzet zijn van zonniger hopjaren. Deprettere E., e.a. Rijkslandbouwkundig Ingenieur Delanote P., Leraar Land- en Tuinbouwschool Poperinge Deze prijzen kunnen als aannemelijk beschouwd worden. Hoe deze verder zullen verlopen blijft steeds een open vraag. Het grootste deel van de hop was dan evenwel ver- Hoe zou het nu worden in 1978 prijzen. Een nieuw ingevoerde maatregel is de verplichte hopcertificeringdie in België uitgevoerd wordt door de N.D.A.L.T.P.Dat voor dit eerste jaar Voor de overige variëteiten was het afwachten, maar de start was in elk geval beter dan verleden jaar. prijs en liep aldus op tot 5.000 Fr/100 pond voor Northern Brewer en 4.000 Er De variëteit Hallertau maakte hierop een uitzondering omdat de geboden prijs gunstig om hiermede betere opbrengsten te bekomen is zelden evenredig met de gestelde 6 oktober 1978 De prijzen, die verleden jaar op dit moment niet fameus waren, hebben zich tegen alle verwachtingen in tot het driedibbele opgetrokken op het einde van het verkoopsseizoen. kocht.

De Hopboer (1904-1984) | 1978 | | pagina 16