3 Hierop reageerden met maximumtemperaturen boven de 20°. de rassen Hallertau en Saaz in gunstige zin, terwijl de rassen Northern Brewer en Record minder aan hun trekken kwamen - De gunstige weersomstandigheden waren van korte duur en wij vervielen terug in een koude periode met regelmatig neerslag, hetgeen een negatieve invloed had op de ontwikkeling, zodat einde juni praktisch geen enkel ras de stellinghoogte bereikte Het waren vooral de rassen Northern Brewer vertoonde en Record, die deze minder gunstige weersomstandigheden moeilijk verdroegen (Northern Brewer: geen kopvorming, weinig scheerranken) Door de grote schommelingen in de weersomstandigheden, noteerden wij bij Brewers Gold het afsterven van de bovenste groeitop. De vraag weer kan gesteld worden, of het geen kwestie is van tijdstip van versnijden. en de - Bladvoeding was dit jaar zeker op zijn plaats, op het juiste ogenblik hebben toegepast, zullen de resultaten - èn in kg-opbrengst èn in alfa-zuren - (Vergelijk de analysedjfers kunnen vaststellen. alfa-zuren op droge stof van de tentoongestelde sproeiproeven op Hallertau, met de gemiddelde cijfers voor de streek, nl. 4,91.) - Heel de maand juli tot 10 augustus minder gunstige weersomstandigheden te komen, hetgeen nog een zeer positieve bijdrage heeft geleverd voor het vormen van de bellen. - De laatste week vóór de pluk, vertoonden sommige rassen om daarna tot een sterke verbetering en een zeer ijle stand hopboeren die ze

De Hopboer (1904-1984) | 1978 | | pagina 4