1 VAN ALLES WAT! zeer it oo en er een In het nummer van december 1978 van Be Hopboer hebben wij U onderhouden over de Belgische oogst van verleden jaar en over het XXVIe Congres van Léon (Spanje). Daarenboven gaven wij U - zeer belangrijk - de analysedjfers van de aangesloten landen zoals zij medegedeeld werden op de vergadering van Tunbridge Wells. Meteen zien wij dat het langgeleden is dat er nog een nummer van De Hopboer het licht zag en de hopplanters lieten het ons terecht opmerken. Maar feitelijk heb ben zij met te wachten niets verloren omdat wij thans in staat zijn hun enkele recente gegevens over de hop in België en in de wereld te bezorgen. Voor ons bood dat op de koop toe het voordeel dat wij veel papieren mochten verzamelen en raadplegen, aantekeningen doen en alles, klasseren of, wat nog beter is, met veel De indruk was dat het dieptepunt van de hopkrisis voorbij was en dat wij stilaan naar betere tijden gingen (kleinere wereldoogst lagere analysen). Intussen is dat bewaarheid geworden, vermits in ons land de prijzen wat meer dan het dubbele bedroegen van die van het voorafgaande jaar. na verwerking in De Honboer, definitief vreugde" wegsmijten. Wij leven thans in een eeuw van paperassen, want voor een niets wordt U immers gezegd: formulieren invullen, een verslag opstellen, op papier zetten, een ar tikel schrijven, fotokopies maken, enz..! Volgens ons berekeningen bracht de inlandse oogst 1978 27-482 kw van 50 kg op tegenover 54-869 kw in 1977- Het verschil is groot omdat enerzijds de gemiddelde opbrengst lager was (54,5 i.p-v. 57,8 kw) en anderzijds de werkelijke opnervlakte met circa 120 ha achteruitging (van 922 naar 800 ha). Zoals reeds medegedeeld, wensen wij verder met werkelijke oppervlakten te werken omdat wij het al doen sedert het Congres van Belgrado (1961) en dit het bijhouden van statistieken in verband met de evolutie van de teelt en van de opbrengsten fel vergemakkelijkt. Voor die oogst weerhoudt de Gemeenschap een cijfer van 27-727 kw op een areaal van 851 ha (werkelijke opnervlakte wendakkers). Vermits de jaarlijkse premie die basis wordt uitbetaald, is de E.E.G. wel verplicht zo te handelen. Voor wat de omvang van de oogst betreft, is het verschil tussen beide getallen niet groot mag feitelijk verwaarloosd worden. Hieronder vindt U een gedetailleerde bere kening van de oogst 1978, samen met de alpha-produkties van de variëteiten in de verschillende gewesten. Voor de streek Romedenne-Vodeléé dienden wij slag in te slaan, daar wij over juiste gegevens niet beschikten. Maar op 22 ha kan de missing evenwel niet zeer groot zijn. Voor de rest, verliep alles van een leien dakje. Vanzelfsprekend werd bij het weerhouden van de gemiddelde alpha- gehalten voor de voornaamste variëteiten ook rekening gehouden met de rijkheid

De Hopboer (1904-1984) | 1979 | | pagina 2