L 10 Samenvattend kan gezegd Bedrijfsstructuren De 3,1012 ha 0,8490 ha N. Brewer 3,9502 ha. Hallertaü 0,3224 ha. Totaal 3,6278 ha. Ziekten en insecten een dit jaar betrekkelijk veel Botrytis voorkomt. Reeds zeer vroeg kon in verscheidene lochtingen een begin van aan tasting van Sphaerotheca Humuli of witziekte worden waargenomen, doch door de uitzet van de gepaste spuitmiddelen kon deze vroege aantasting betrekkelijk gemakkelijk onderdrukt worden. De pseudo Peronospora Humuli of de plaag kon op enkele uitzonderingen na goed worden onderdrukt. Het voorbehoedend en efficiënt spuiten geeft hier de doorslag. Op het laatste van het seizoen kwam er terug een opflakkering die zich moeilijk liet bestrijden. De hopplanters dringen aan op de erkenning van nieuwe en afdoende middelen, teneinde met gelijke wapen te kunnen strijden. Wat de insectenbestrijding betreft kan gezegd worden dat de blad luizen dit jaar geen al te grote moeilijkheden hebben gebracht. Wij stellen vast dat eri'" Moest zich dat in de volgende jaren voortzetten, denk dan eens aan een laatste bespuiting met bv. Euparen. 0. Vlaanderen Hallertan 0,7792 ha N. Brewer 0,0698 ha Het nieuwe systemische middel "Ridomil-Granulaat" op basis van "Metalaxyle" werd nu toegelaten in de hopcultuur. Het is momenteel zeker aanwinst bij de bestrijding van de "Primaire" plaag. stijging inzake oppervlakte deed zich voor als volgt Brabant Hallertan 2,8486 ha N. Brewer 0,2526 ha Het hopjaar 1981 bracht een lichte stijging van de bedrijfsopper- vlakte evenals een stijging met twee planters zoals blijkt uit tabel II (zie tabel II) Het groeiseizoen begon Met zeer veel regen en weinig zon Waren de vooruitzichten toen niet te best De planters dreven op hun zorgen Zodat uiteindelijk een normale oogst kan worden ge rgen.

De Hopboer (1904-1984) | 1982 | | pagina 11