1 12 Organoleptische keuring (zie tabel IV) Economie Besluit prijzen, doch alles is nog niet van de markt zodat u met Lambert Swerts kunt zeggen Hoofdtechnisch helper SACREAS H. Aan vooruitzichten gaan wij ons niet wagen. Nochtans als wij de gekende cijfers inzake oppervlakteuitbreiding op wereldvlak laten spreken dan is het niet mogelijk optimistisch te zijn. Wil dat zeggen dat wij de armen moeten laten zakken Geenszins, doch wij moeten alles in het werk stellen om een kwaliteits product op de markt te brengen dat de concurrentie op wereldvlak kan doorstaan. Beste hopplanters U hebt in het verleden bewijzen geleverd van stiel- kennis en werkkracht, twee factoren waarmee U de moeilijkste toestanden kunt ombuigen. Eén voor mij onbegrijpelijke toestand is wel dat de vorige jaren de zo gevraagde Hallertau en de aromarijke soorten momenteel minder betaald worden dan de bitterrijke hop. Indien de handel slechts Alpha koopt vanwaar dan het verschil in prijs tussen een N. Brewer en een Record. Andere sprekers zullen zeker wel het economische probleem bespreken. Wij stellen nochtans vast dat de huidige prijzen heel wat zijn gezakt tegenover de vroege vóórkontraktprijzen, waarvan de meeste hopp anters ui e gewest niet hebben geprofiteerd. Speculeren is altijd zeer gevaarlijk eenmaa at U met een betrekkelijk grote oppervlakte werkt. Technisch niet te moeilijk jaar doch momenteel ietwat minder goede en wie weet Beter optimist dan pessimist, De landman zaait in oktober Wat morgen tot wasdom komt Nieuw leven, weelderig of sober dat steeds weer de mens verstomt en Dat we ze nog lang meuge, meuge.

De Hopboer (1904-1984) | 1982 | | pagina 13