15 HOPTENTOONSTELLING POPERINGE 1981 Groeiseizoen 81 1. zoen Halfweg Februari kregen wij een tamelijke strenge vorstperiode die de rest van de maand zou aanslepen maar die toch toeliet van de normale veldwerk- zaamheden uit te voeren. Maart was wel iets zachter van temperatuur maar geken merkt door zware neerslag, zodat opnieuw een laat seizoen verwacht werd. Ondertussen werden de velden toch in gereedheid gebracht voor het nakend sei- Tijdens de lukperiode zagen wij dat ook de interesse van niet planters voor deze teelt sterk toegenomen is. Dit is duidelijk gebleken door het sterk Begin en einde Juni kenden wij zeer zware neerslag en men begon reeds te w.- zen een herhaling van de toestand van I98O mee te maken. Gelukkig is het niet zover gekomen. Voor de overige teelten konden de werkzaamheden slechts een aanvang ne men op 6 April en er moesten op veel plaatsen ook nog eerst bevroren aardappe len gerooid worden. De hop trok zich dat allemaal niet veel aan en de hogere temperaturen zorgden voor een zeer snelle begingroei. Half April moest men roeds beginnen aanleiden wat merkelijk vroeger was dan normaal. Een koudere periode einde April remde wel enigszins de groei maar de warme meidagen deden dit vlug vergeten. Een hagelbui op 25 Mei berokkende plaatselijk nog-el wat schade voor al bij Northern Brewer door afgeslagen toppen. Deze velden zouden dan ook voor de rest van het seizoen daardoor ongunstig beinvloed worden. De hop deed het overigens zeer goed, stond zeer gelijkmatig en liet het beste verhopen. Einde Juni stond Northern Brewer reeds goed boven. Een fel onweer ge paard met hagel op 9 JiTir in de streek berokkende gelukkig geen te grote schade. Van dan af verliep alles zeer gunstig voor de hop. Warm en zonnig weer met af en toe een bui zorgden voor een goede stand en kwaliteit. Het seizoen '81 kende een zeer nat begin met plaatselijke overstromingen op 14 januari. Het was de periode om rustig te overwegen of men zou bijleggen en hoeveel. Omstreeks 7 september begon de pluk. Deze verliep gezie&^ïooi stil weer in ideale omstandigheden. Alleen een storm op 19 September zorgde plaatselijk voor wat last en deed een hopveld begeven.

De Hopboer (1904-1984) | 1982 | | pagina 16