80 3. I 16 het Hopmuseum en aan hopbe- Oppervlakten 2. nu ze gestegen aantal groepsbezoeken drijven in volle pluk. 46 ha. 292 ha. 243 ha. 7 ha. 6 ha. 3 ha. Ziekten en Plagen. De verdeling per Hal 1 er t au Brewers Gold Northern Brewer Spalt Record Star De verdere gunstige prijzenevolutie het areaal zich uitbreidde. In het jaar 80 zijn er hoofdzakelijk twee ziekten die last berokkend hebben nl. witziekte en een verdere voortschrijdende verwelking. Het optreden van witziekte liep uiteen van erg tot weinig, afhankelijk van de oplettendheid en het tijdig ingrijpen van de planter. heeft er opnieuw voor gezorgd dat terzelfdertijd aan In Juni was er ook een vroege aantasting van hoppeplaag. Deze kon even-- wel snel bestreden worden en heeft verder weinig nadeel meer berokkend. De verwelkingsziekte is een oud "zeer". Opnieuw werd vastgesteld dat in verschillende velden jammer genoeg een uitbreiding genomen heeft. De enige lichtpunten hierin zijn enkele nieuwe resistente Engelse variëteiten, die evenwel in kwaliteit weinig overeenkomst vertonen met Brewers Gold. Er werd in totaal 22 ha. sommige velden gerooid zodat de totale Er werden zowat van alle variëteiten 598 ha. zonder de wendakkers (36 ha-! Verder dienen nog enkele aanplantingen van nieuwere Engelse varieteitoa vermeld. De gemiddelde oppervlakte per bedrijf bedraagt nu 4,27 ha. Van afstervende toppen in Brewers Gold, een plaag die vorige jaren on verwacht snel optrad, was dit jaar weinig te merken. Dit jaar hebben 148 bedrijven hop staan, nieuwe hop ingelegd maar er werden ook vermeerdering slechts 19 ha. bedraagt, ingelegd. De totale oppervlakte bedraagt variëteit ziet er nu uit als volgt 7,6 +2 ha. t.o.v 48,8 +10 ha. t.o.v. 80 40,6 +7 ha. t.o.v. 80 1,1 0,8 0,5 Bladluizen vormden dit jaar een minder probleem hoewel zij er wel ware.. De nieuwe bestrijdingstechnieken geholpen door de weersomstandigheden zorgden voor een goede bestrijding.

De Hopboer (1904-1984) | 1982 | | pagina 17