17 4. Be maar den De abnormaal hoge prijzen van verleden jaar deze tijd zijn gelukkig voorbij. Achteraf bekeken hebben deze prijzen slechts weinigen baat bij- Hoe onwaarschijnlijk dat het ook klinkt Ook de kwaliteit blijkt zeer goed te zijn. Uit de enkele tot op heden uitgevoerde ontledingen blijkt Northern Brewer rond de 9 alpha op droge hop te geven en Brewers Gold tussen 6 en 7 alpha op droge hop. De zonnig Augustus en Septembermaand hebben hier ruim toe bijgedragen. Het jaar '81 zou normaal een beter bruto financieel rendement moeten geven. De contractprijzen in het begin van het jaar lagen merkelijk hoger dan verleden jaar (14.500 fr/100 pond Northern Brewer) en er werd dan ook naarstig verkocht, wat begrijpelijk is. Deze prijzen gingen achteraf wel in dalende lijn met een iets mindere vraag naar Brewers Gold. Dit alles bracht toch mede dat voor de pluk reeds ongeveer 75 verkocht was hoeveelheid onverkochte hop wordt nu geraamd op ongeveer 430.000 pond. Momenteel is de markt weinig doorzichtig. De nu geldende prijzen geven daar een idee van. Hallertau normaal de hoogste in prijs haalt nu 9.500 fr/100 pond tegenover Northern Brewer 11.000 fr/100 pond. Brewers Gold die normaal Northern Brewer op de voet volgt, blijft nu met een prijs van 7.500 fr.100 pond sterk achter. Voor Spalt, vroeger ook aan de top, worden prijzen genoemd van 13.000 fr. Ook het wetenschappelijk onderzoek wordt verder gezet over specifieke problemen o.a. aaltjes en brandnetelvirusDe aandacht wordt hierbij vooral getrokken op het aanplanten van gezond virusvrij plantmateriaal gebracht (kleine hoeveelheden) ook de handel heeft aan deze hoge prijzen niet veel winst overgehou- Daarbij kwamen dan nog onverwachte financiële problemen rijzen bij sommige verkopen hetgeen ook de betrokken planters kwaad bloed zette. Gelukkig blijkt uiteindelijk alles toch terug in normale banen terecht te komen. Opbrengst, Kwaliteit, Marktsituatie. Volgens de onlangs gehouden raming en zoals algemeen verwacht valt de produktie beter uit dan verleden jaar. De totale produktie werd geraamd op 2.472.200 pond of ongeveer 264.000 pond meer dan in '80. Voor Hallertau werd de opbrengst geraamd op 3.700 pond/ha. De opbrengst van Brewers Gold was merkelijk beter dan verleden jaar en wordt nu geraamd op 4»400 pond/ha. Ook bij Northern Brewer viel de opbrengst iets beter uit nl. 3.400 pond/ha.

De Hopboer (1904-1984) | 1982 | | pagina 18