BEMESTING ui zoals bodem) liomenteel stellen wij vast dat het probleem "bemesting", dat nochtans verondersteld werd gekend te zijn, zelden zo intensief werd behandeld als op dit ogenblik. opreken over bemesting beduidt, eens wat dieper te gaan kijken met het oog op de bodemvruchtbaarheid (samenstelling van de - wisselvalligheden in on;, gezegend klimaat; - allerhande reacties die zich in de bodem afspelen. Er zijn factoren, die J als hopplanten niet in handen hebt, zoals Wanneer wij nu de teeltopbrengsten - ook deze van de hop - onder ogen nemen, dan stellen wij vast, dat deze afhankelijk zijn van verschillende factoren, En anderzijds zijn er factoren die U kunt beheersen en dan denk ik hier speciaal ran de bemesting. danneer een dertigtal jaren terug de voorlichting overschakelde van een technische naar een economische voorlichting, werd een voorIracht over bemesting beschouwd als voorbijgestreefd en als een voorlichting "in schuifjes". Door meer wetenschappelijk onderzoek komt men tot de vaststelling dat nog j ang niet alles gekend i.s inzake de werking en het onder ling verhand tussen de verschillende voedingsstoffen op gronden met een verschillende samenstelling of textuur. Bemesting is één van de vele factoren die de rendabiliteit van een cultuur voor eer. groot procent helpt bepalen. Het is dan ook logisch, dat de voorlichting tracht op de hoogte te houden van de eventuele nieuwe inzichten in dit ingewikkelde probleem, steeds met als doel U de grootst mogelijke kans te bieden te komen tot eer maximum an kwaliteitsprodukter. en dit aan de laagst mogelijke kostprijs. 'T ALGEMEEN; HOP Il< 'T BIJZONDER - ie grond - diepte van de bouwvoor; - bodemstructuur - vruchtbaarheid; - verstrekte zorgen: ziekten- er. insektenbestrijding, onkruid- bestrijding; - r'-ssenkeuze 19

De Hopboer (1904-1984) | 1982 | | pagina 20