Zjieklen. en insekten a) Pseudo-Peronospora Ilumuli (Plaag): De hopplanter die zijn cultuur ietwat heeft gevolgd en die tijdig b) Sphaerotheca Hum.uli: Witziekte c) Bladluizen: d) Rode Snin: De'Rode Spin' heeft zich dit jaar niet al te sterk gemanifesteerd. De hopplanters waren verwonderd dat de eerste bladluisaanvallen zolang op zich lieten wachten, doch eenmaal aanwezig moesten alle hens aan dek geroepen worden om de snel achter elkaar volgende generaties in bedwang te houden. Inschakeling van verscheidene insecticiden evenals het aanbrengen van wijzigingen in de spuittechniek brachten niet steeds de oplossing. Sommige planters dienden vroegtijdig de pluk aan te vangen omwille van de sterke aantasting in de zware koppen. De bladluisbe^strijding zal dit jaar een zeer zware factor uit maken in de totale kostprijs. met de geschikte producten heeft gespoten, heeft zeer weinig last gehad. Juist voor de bloei werd een vergadering ingericht voor alle hooplanters uit de streek met als doel hun aandacht speciaal te trekken op het respecteren van de wachttijden bij het gebruik van Fungicide op basis van Dithiocarbamaten. Het eerbiedigen van de gestelde wachttijden geld niet alleen voor deze fungicide, doch voor alle gebruikte sproeimiddelen, dus ook voor alle insecticiden en herbiciden. Wij zijn er dan ook zeker van dat alle hopplanters hun voorzorgen hebben genomen, zodat het gewest Asse-Aalst een kwaliteitsproduct zal kunnen aanbieden waar er van residu's geen sprake meer is. In het begin van het groeiseizoen was er wel wat aantasting, doch door het inzetten van de gepaste middelen, kon de eerste aanval worden gestopt. Op het einde van de groeiperiode kon terug wat aantasting worden waargenomen, doch het was zo miniem, dat er van schade geen sprake kon zijn. 13

De Hopboer (1904-1984) | 1983 | | pagina 14