14 e) Virusaantastingen: Pluk Keuring - Tentoonstelling Tijdig gespoten met de gekende geen problemen. wij vast dat geen Het ras N. zoals blijkt uit tabel H1' In de organoleptische be- aan elkaar gewaagd. Het ras Over 'Kleur en glans' Volgens sommige keurders dan in het Poperingse. Wat de rijkheid aan Alpha-zuren betreft stellen enkel ras de analyse-cijfers van vorig jaar behaalt. Brewer trok zich nog het best uit de slag, Er werden in totaal 81 monsters ter keuring aangeboden waarvan: 1$ Saaz, 25 Hallertau, 1? Record, 1 5 N. Brewer, 9 Br. Gold en 1 Spalt. Buiten deze monsters werden nog 7 vreemde rassen tentoongesteld waarvan alleen het aroma werd bepaald, oordeling zijn alle rassen zeer sterk N. Brewer doet het dit jaar het best. t algemeen iets te veel zaad, maar wij hadden erger verwacht, bij het ras Record' bleef ook iets onder de maat. was de algemene verzorging stukken beter De rluk begon dit jaar zeer vroeg, té vroeg op sommige bedrijven omwille van de hoger vermelde reden, en had ook wel een ietwat negatieve invloed op de rijkheid aan Alpha—zuren, zoals te merken valt bij de analyse. De pluk gebeurde onder de beste voorwaarden en de producties vielen bijzonder goed mee. Het ras 'Record' ,met zijn dit jaar ietwat kleine bellen, bleef wat onder de verwachtingen. Wij geloven te mogen zeggen dat de hoogste productie der laatste vijfentwintig jaar werd behaald. Na een onderzoek, uitgevoerd door een eindejaarsstudentekon worden vastgesteld dat practisch geen virusaantastingen voor kwamen in de hoplochtingen Asse-Aalst. Dus, hopplanters, opge past bij eventuele nieuwe inplantingen met virusaangetast, mate riaal. en erkende producten waren er

De Hopboer (1904-1984) | 1983 | | pagina 15