Economie c het hopareaal op wereldvlak 1982: 95 OOO ha De steeds meer verfijnde brouwtechnieken, waardoor de hopping per Hl "bier sterk is gaan dalen (vb. U.S.A. 87 gr/Hl) d) Het bierverbruik dat vroeger een normale stijging van 5 kende, behaalt nu nog slechts een stijging van 1,7 a 2 (Wereldver- bruik aan bier: 1981950 miljoen Hl - 1982: 990 miljoen Hl (voorzien). Als wij hier een maximale hopgave van 120 gr/hl aan houden, zou er op wereldvlak slechts 2,4 miljoen Quintaal nodig zijn. Daaruit rijst dan de vraag wat er in 1982 gaat gebeuren met een productie van 96 000 ha en 2,6 a 2,7 miljoen Quintaal. Sterke -prijsdaling. Al de aangehaalde elementen zijn slechts vaststellingen, maar met vaststellingen, grote nota's en voordrachten wordt de slechte toe stand zeker niet opgeklaard. Er dient naar de werkelijke oorzaken gezocht, en zo spoedig mogelijk gehandeld te worden om deze toestand terug te normaliseren. Er dient nauwkeurig gelet op de zogezegde ernstige schatting van het U.S. Hop Administratief Comité, die beaamd wordt door E.E.G.- instanties. Dit comité lanceerde in 1980, toen wij opnieuw naar een overproductie stevenden, cijfers, waaruit bleek dat er op mstampen zijn, moesten wij hier verkondigen dat het, economisch bekeVor, sen, een zeer slecht hopjaar wordt,als de prijzen Ze nu ziÖn- (Laat ons hopen dat er vandaag wat bij komt, opdat de B„loische brouwers hun ogen open zouden gaan, zodat de planters uit Asse-Aalst - en ook uit het Poperingse - niet verplicht worden op grote schaal te gaan rooien.) De oorzaax van de slechte prijzen kent u zeker beter dan wij: a) Terug té sterke uitbreiding van (1977’ 80 000 ha met 2,55 miljoen quintalen; met 2,7 miljoen quintalen) b) De fijnere, doch zieke Verticilium aroma-rassen werden in sommige landen met E.E.G.-steun (rooipremie) gerooid en practisch volledig terug ingelegd met bitterrijke rassen of met zogezegde aroma-rassen met een zeer hoog Alpha-gehalte - type Perle, waardoor de beschik bare Alpha-zuren de behoefte op wereldvlak sterk gingen overtreffen. 17

De Hopboer (1904-1984) | 1983 | | pagina 18