1 HULDE ADRES NAMENS Wie was die verantwoordelijke uitgever een Wat deed Henry Pollet Wat deed Henry Pollet zeker niet We denken dat hij zijn bezigheid zal zoeken of hebben o.a. - zijn Nederlandse taalkennis bijschaven, zijn aandelenportefeuille beheren, wat postzegels verzamelen, zijn ’’jong” leven verder matig beleven... bij de Hopboeren de beloofde diners bijwonen - Op de eerste rij gaan staan om opgemerkt te worden door zijn meerderen (door zijn gestalte zou dat nochtans gemogen hebben) - Anderen "zwart” of ’’verdacht” maken ten einde zelf een trapke hoger te geraken (was ook niet nodig voor wie goed geluisterd heeft naar zijn laatste uiteenzetting over optimaal beleggen)want zegt Henry van iedere frank meer moet ik toch n’n halve frank afstaan aan de fiscus. Zijn opleiding voor die Hopspecialiteit kreeg hij van een toenmalige collega te velde welke opklom tot de rangen van het Hoofdbestuur B.B., en die elders in dit extra nummer een hulde-adres pleegt. Henry is te vroeg opgestapt om ook in dit Hoofdbestuur te geraken. Wat zal Henry nu verder doen, nu hij niet meer Bij het op (vervroegd) pensioen gaan van de verantwoordelijke uitgever H. POLLET, past het dat de redactie een hulde adres pleegt. Wij beseffen ook dat met zijn op-rust-gaan een enige uitgave verdwijnt, wat op zich een enorm verlies voor die gespecialiseerde sector betekent. "Pour vivre heureux, De periode vóór B.B. is niet ter sprake; in zijn B.B.-loopbaan waarvoor zijn collega’s bedankten of niet bevoegd waren... dit is onder andere de nijverheidsteelten, maar met de voorkeur voor "de Hop" (afbeelding zie laatste bladzijde) en "de Hopboer" (zie tabel met de jaargangen in hui dige vorm) Zijn zwanezang in de Bedrijfsdiensten ten dienste van Land- en Tuinbouw was "hoe zwart geld wit wassen" (lees optimaal beleggen - uittreksel in bijlage) gesteund op o.a. ervaringen privé getoetst op hopbedrijven. "zo wat alles "werkt" Ir. Henry Pollet, enz... enz... was na een bewoge carrière elders, sinds 01.11.1951 ook consulent van de Belgische Boerenbond te Leuven op de dienst A.D. Zijn curriculum vitae past niet in deze extra editie, alleen citeren wij van zijn zo typerende uitspraken "Pour vivre heureux, vivons cache DE HOPBOER" REDACTIE

De Hopboer (1904-1984) | 1984 | | pagina 3