2 Wat wensen wij Henry toe Uw redactie-medewerker aangeworven. Kort voor de oorlog werd aldus een jong landbouwingenieur voor deze functie Maar zoals zovele anderen koos hij bij het uitbreken van de oor log de veiligheid van betrekking bij de landbouw- en voedingscorporatie boven de onzekerheid in de Boerenbond tijdens de bezettingsjaren. suikerbieten, verschuldigd Ingevolge het vertrek van Robert Ceuppens, veeteeltconsulent in Antwerpen, waar in die tijd een explosie van veebonden was tot stand gekomen, werd uw dienaar in 1951 zeer onverwacht naar Antwerpen gestuurd. De consulent voor nijverheidsgewassen is steeds een unieke, exclusieve func tie geweest, gecreëerd kort nadat Senator Mullie voorzitter van de Boerenbond was geworden. In West-Vlaanderen, vooral in het Zuiden, groeien de nijverheids- gewassen welig. Mede daarom verdienden deze teelten speciale aandacht. Maar In West-Vlaanderen, Mede daarom verdienden deze teelten speciale aandacht, ook noblesse oblige want aan adelijke teelten als hop, tabak, vlas en ook aan cichorei - hoewel van wat lagere ridderorde - was extra zorg Voor eigen organisatievormen ten dienste van deze specifieke telers was niet zoveel ruimte. De Boerenbond had zowel in Asse Aalst als in Poperinge een eigen hopplantersvereniginger waren suikerbietsyndicaten waar de consulent nijverheidsgewassen niet aan te pas kwam. Senator De Smedt van Staden, be hartigde en bezielde de belangen van de cichoreiteelthet tabakssyndikaat van Wervik schuwde samenwerking met de Boerenbond en het vlas was vooral een aangelegenheid van vlassers Maar ditmaal werd vrij spoedig gezorgd voor een opvolger op het terrein van nijverheidsgewassenWanneer die opvolger ouder is en heelwat wereldzeeën Zo alles en nog wat, o.a. nog vele jaren in de best mogelijke gezondheid kunnen genieten van al het goede, zo van Vlaamse (bier) als van Franse (wijn) bodem, zonder de franse cuisine te vergeten (maar met mate Pas in 1947 werd opnieuw voor bemanning gezorgd maar Alfons Van Heghe, toen consulent in West-Vlaanderen, was van oordeel dat die nijverheidsgewassen toch geen full time functie vergden. Hij wenste assistentie voor de uitbouw van de veebonden en wat later voor de samenverkoop van varkens. In de studententijd was elke zwanezang onvermijdelijk gekruid met het origineel gezegde er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan”. Dat geldt ook voor consulenten - nijverheidsgewassen. Collega Henry Pollet acht nu de tijd van gaan gekomen en bij deze gelegenheid wou ik even terug denken hoe het ten tijde van het komen gegaan is. ZO MAAR, VOOR HENRY POLLET..

De Hopboer (1904-1984) | 1984 | | pagina 4