DE DIEPERIK DE EENDRACHT C.S.Y. fl! 1 9 9 9 9 9 «SAP O-Z E E P Vande voorde Wisselkoers Men vraagt Fourr«iren-Pelsen Vernisfabriek Statiestraat, 7 Boterstraat YPER Kristene Werklieden en Burgers Kristene Cooperative Elverdingestraat, YPER SteuntSteunt Cam. BENTIN" koopt al uw benoodigheden in de Neemt aandeelen van 25,00 fr. dan bekomt gij 5 intrest en 4 ristourne op de aankoopen Den Winkel is open voor elkeen de Kristene Beweging Abonneert u op "De Halle,, Burgerlijke Godshuizen MARKTEN BREUKEN K W Wat Deconinck- T)ondeyne |j fr 0 Waarom wordt de vermaarde zooveel gebruikt en aanbevolen? Omdat het de beste zeep is tot heden toe ge- maakt, de vrucht van jarenlange ondervinding. Omdat men met zeer weinig zeep overvloedig schuim bekomt. Door haar gebruik bekomt men eene zachte en zuivere gelaatskleur, onderhoudt en versterkt de huid en doet alle rimpels en brandporiën verdwij» nen. De SAPO-ZEEP rangschikt zich door hare mooie verpakking en bijzondere hoedanigheden tusschen de beste merken der wereld; haar geur alleen geeft betrouwen, zij is door de Dokters het meest aanbevolen voor de toilet der kinders en allen die aan velziekten lijden, zooals brand, zilt, jeukte, enz. 'Ve hekomen in alle apotheken aan 2,75 jr. eiWSMMMMMMSMS»MtMM» IfWVV^ Scherp concurreerende BINNENKORT Het orgel bestaat uit 22 spelen, 2 handklavieren en voetklavier. PRORAMMA 1. Toccata Mailly 2. Paques Fleuries Mailly 3. Allegro Haendel 4. Pastorale Bonnet 5. Fantaisie Lemmens 6. Marcia Eucharistica Ravanello 7. Cantilène Grison 8. Aria con Variazione 9. O. L. V. van Thuyne Van Houtte Het laatste nummer is een Fantazia op het gekend O.L.V. van Thuyne lied, dat de vroegere orgelist van St- Maartenskerk getoonzet heeft binst den oorlog en gespeeld heeft op de greote orgels die men vindt in Schot land, waar er concerten gegeven wa ren ten bate der belgische vluchtelin gen. In die fantazia wordt op dat lied #p verscheidene wijzen gezinspeeld, waaronder eene die als eene doods- klacht is «ver het verwoeste Yper; het slot is als een heropbeuring en eindigt met het vreugdig gekend liedje van Thuyne. Bericht. De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer bekend te ma ken dat, om reden van herkasseiing, de doortocht voor alle rij tuigen zal op geschorst zijn in de Dixmudestraat, gedurende een maand, te rekenen van 14 April 1925. gg Eervolle onderscheidingen. Wij vernemen dat bij Koninklijk Be sluit het burgerlijk Kruis van ls,e klas verleend werd aan Mr Ch. Beckaert, bureel overste van het gemeentesekre- tariaat en de medalie van 1stc klas aan de heeren R. Boucquet, Gemeente raadslid. Em. Cuvelie, Gemeenteont vanger, en C. Castel, klerk in het bu reel van de Burgerstand ten stadhuize. Beste Gelukwenschen. West- Vlaamsch Beheer voor Peerden- loop- strijden De wintersluier is weggeschoven en de Lentezon is ons komen begroeten. De eerste zonnestralen zijn ons pas komen prikkelen en de natuur ont waakt, de eerste bloempjes zijn ontlo ken en de jonge veldvruchten zijn reeds opgeschoten en vet sieren de velden meteen levendig donker groen. Ons sportvolk is ook reeds wakker geschoten en Maandag namiddag 2lle Paaschdag zal het in dichte drom men in het koersplein van Mr Dewulf komen aangestroomd om het eerste vertoon te zien van ons geliefd sport de peerdenloopstrijden. Talrijke peerden zijn ingeschreven en zullen komen wedijveren om de eerste lauweren te [plukken. Meest al onze gekende strijders van verleden jaar staan in 't gelid, daarnevens eene serie nieuwe, komen hunne krachten meten. Hopen wij, dat die eerste koer sen met de stralen van onze welbe- MENGELWERK T^oman door fidward Vermeulen Hl! Ge moet koopen, raadde het aan. Ge moet koopen. Niet voor land, dat moet niet eten en daarbij, dat kan niet opbranden, noch gestolen worden. sue Zóó sprak Boertje, doch inwen dig was het ventje weinig met dien koop ingelaten één zaak alleen lag hem opperst het geld ongrijpelijk maken en Jan beletten van nóg te spe- culeeren en overstandige streken uit te meten. «e Daarom was Boertje nu in zijn schik 't wenschte Jan geluk, 't jubel de van overdaanheid en 't smeet zijn klakke tegen de balken. Houden wat ge hebt, jongen Houden dat uw handen kraken en nu gerust op uw hof blijven. Laat 4/10/25 minde Laura, moeder zon, zal beje gend zijn en dat wij ernstige aangena me en prachtige koersen zullen zien, dank aan de inrichting van het verbond "West Vlaamsch beheer voor peerden- loopen,, Dus, allen naar Houthulst, op 13<len a. s. 2den Paaschdag om 3 ure namid dag stipt. Nieuwe koersen TeGhistel, of* Zondag 3 Mei, om 3 ure, Groote Draf- en Vluchtkoersen, 2.400 frs, prijzen. Te Hooglede, op Zondag 10 Mei, om 2,30 ure, Draf-en Vluchtkoersen, 2.000 frs. prijzen. De drukker zal zoo vrij zijn aan de lief hebbers uwe kwittantie door de post te laten aanbieden voor een abonne ment aan zijn blad. Deze rubriek is Ier beschikking van hierboven genaamde oereeniging en geeft wekelijks op Vergaderingen, loopstrijden, uitslagen, enz. GR00TE FOOTBALL MATCHEN op "Het Ypersche Stadium,, Augustinestraat. Zondag 12 April 1925 om 3 ure "Remy Sports,, tegen "West Green London,, Maandag 13 April 1925 om 2 ure "Veteranen,, tegen "IIP Afdeeling., om 3.30 "Scholieren,, tegen "IVe Afdeeling,, Matchen tellende voor het Kampioenschap van C.S.Y. Menheere Mamatjes gerust met zijn orgelpijpen naar de markten drillen en houdt u koes dat zal slecht afloo- pen met dien gierigen aap. Duivelszak is nooit vol Die vent is te geweldig en hij zal eindigen met zooveel appels te hebben als peren. Daarbij 'k be trouw hem niet, groote geldzucht paalt aan onrechtveerdigheid Ja, groote geldzucht is gierigheid en zonde, en den dag van vandage klinkt de leuze van de geldmannen hebben is hebben en krijgen is de kunst. Zwicht u Vader, hij is toch smoorrijk en heeft mij, toch iemand noodig, meende Jan. 't Zal komen, jongen, schoot Boertje uit onthoud het wel, dat het j komen zal 'k zeg het nog, hij zal, verdraailinge in den Dieperik tuime len. Hewel, grootvader, wat zegt ge nu tinste Octaaf. 't Is al wel afgeloopen, knapper, j zei Boertje, maar 't kon anders uitval- j len ook dat is al lukspel, zulke dingen. We zijn erbij juichte Flora, nu zullen ze opkomen met gestrekene pluimen van YPER Openbare Aanbesteding in het Sekretariaat der Burgerlijke Godshuizen van Yper Rijsselstraat, 38 op Vrijdag 17 April 1925, om 3 uren nammidag voor het 1° Opbouwen van de boerderij der Knech- tenweezenschool, Poperingschesteenweg. Boete van 25 frs. daags voor verachtering. 2° Opbouwen van twee hofstedekens te Gheluvelt en te Zillebeke. Dit werk zal moeten voltooid worden in 200 werkdagen, op straf van 25 frank daags voor verachtering. De borgtochten zijn vastgesteld voor deze beide aan- bestedingen op 5 t. h. aan den aannemingsprijs. De aanbiedingsbrieven, op zegel, moeten verzonden worden per aanbevolen brief, aan den Heer Voorzitter der Burgerlijke Gods huizen, ten laatsten den 14 April 1925. Afdruksels van plans en bestekken zijn te verkrijgen in 't Sekretarirat. Londen 92,00 - 94,oo. Paris 103,10- 103,2 0 New-York 19,20- 19,60. Am sterdam 7,74 - 7,83. Poperinghe, 3 April Boter I 7.50 fr; eiers 0.43-0.44 het stuk. Kortrijk, 30 Maart Witte tarwe, de loo kg. loo tot Io5; rogge, 98 tot loo; haver, 96 tot 98; paardeboonen, 1 o5 tot 1 1 5; hooi, 33 tot 34; strooi, 15 tot 16. Aardappelen, de loo kilos, 48-5o; boter den kilo, 17 tot 18; eieren, het stuk, 0.43 tot o.45 fr. Persoon ter trouwe begeert zieke op te passen, of oude Heer of Dame te bezorgen in goed huis. Schrijven naar 't Bureel van 't blad. Als ge maar niet te zot loopt, jong, en den tijd kunt afwachten ver geet het nooit een goed peerd wordt op stal bezocht en duur verkocht, ver maande Boertje. Wij zijn maar eens jong en kun nen thuis niet blijven op te mijteren, deed ze dof. Als het hooi van zelfs naar den wagen gaat, zijn de werken goedkoop, verdraailinge antwoordde grootva dertje even kwaad. sue 't Manneke had een slecht oog op Flora dat meisje was te wild en ze prulde te geerne en te veel met het mannevolk, tot met de dienstknech ten toe, en nu die onverwachte for tuin lijk uit de lucht gevallen was, rees het zotte van langs om meer in heuren kop en ze moest overal bij of aan zijn. Zot van glorie, verdraailinge 1 sakkerde Boertje dikwijls, en stiller mompelde 't, al wegdolend Dat schaap zal op doolkruid terten sze Fred en Martha waren minst met al dat lawaai ingenomen zooals ze immer waren, zoo bleven ze, stil -4 De medikale toestellen Dumonciau Brt»etten 24644-285113 van 1920 Diplomat en gouden ModaHes BRUSSEL 1910. CENT 1913. LYON 1914. Firma geaiicht in 1885 zijn de eetigste toestellen volko men zonder rug- of zijveeren, zonder gummie of elastiekeu, Y voorzien van regelbare weerhef- fende handvormig drukking, zijn de eenigste door de Geneeskun dige korpsen en Gezondheids commissie erkend als nutbare stelsels van groote geneeskundi ge waarde; draagbaar dag en nacht zonder eenig ongemak, weerhouden onder zachte regel bare drukking en volbrengen voor de nog mogelijke gevallen de ze kere en volledige genezing van al le breuk, zakking, verplaatsing, ingewandsuitstorting, zware navel-, water en aderbreuk, zelfs de moeilijkste gevallen door geneesheeren en specialisten verlaten; alles gewaarborgd. Speciale Buikgordels voor alle verplaatsing en zakking: nier- en maagontsteking; gevolg van opera tie. slecht kraambed en zwaarlijvigheid, kousen op maat voor aderspat ^Varicen^. Kostelooze raad en uitleg van 9 tot 3 ure den Derde Dinsdag iedere maand YPER EN Hotel des Brasseurs (statie) Uitlegboekje op aanvraag Rue de la Meuse 65, BRUSSEL 4/4/26 pQ Groot HL/IS Klein W Boterstrnat Hoek der Mond- M straat) YPER (ti rïi A Fabriek van bloemen, planten bladeren I Bijzonderheid can fierste-Communie Bloemtuilen a Corbeillen en Kroonen voor Huwelijken. Bloemen voor Prijskampen. Artikelen voor kerken en appartementen. BegravfeniakroO- nen. Werk volgens modellen. Herstellin gen. Meksniske Plisseering. Uitkappen met machien van alle bekken. Maken van kno pen in alle stoffe. Points clair. SPOEDIGE BESTELLING EN VERZORGD WERK 14/9/25 m o I11CC3I aaiiDCVUicii vuur ut? iuuci uur mnucra en 14 ƒ6/25 Dickebuschsteenweg YPER Bijzonderheid van Pain Parisien voor Hotelhouders 21/4/25 en aanverwante zaken zoekt relaties met verbruiker Brieven K.V.L. MIRAX Em. Jacqmainlaan 127, Brussel 14/9/25 en eenvoudig, en Boertje kon niet na laten het onderscheid te doen uitkomen Octaaf en Flora zijn nu lijk ver niste meubels, spotte het. sue Ze waren toch al welgezind, de eene meer, de andere min, en ze wa ren in aanzien gestegen op de streek ook. 't Liep te woorde, dat Jan Boers wel honderdduizend frank won en dat hij nogal kon koopen. Dat manneke ruifelt in 't geld, vertelden ze, en al zijn jongens zullen slagen doen. De trouwe van Fred met Angeleke Simpel zal nu zeker inslaan, en Octaaf zal zeker trouwen met Men heere Mamatjes zuster, zegde ze. si>e Dat verkeer van Octaaf met Laura Scherpereel stond Jan onzegge- lijk aan en hij kroonhalsde, als de ge- buurs hem vleiend toefluisterden Jan twee rijke jongens thoope Doch de betrekkingen van Fred en Angeleke staken hem het hart af en verdreven de miereling van zelfbeha gen,die zijn nieuwe titel van eigenaar en de streelende vleierijen der buren in hem deed werken. Op zijn Fred had Jan geen greep meermaals reeds, soms goedig, soms kwaad, had hij ge tracht zijn jongen van dat meisje af te trekken, doch 't bleek boter aan de galge te zijn Fred liet vader uitklap pen en drimmelde weg, zonder hem bescheid te geven. Sedert ze nu rijk en in aanzien waren, was de tegenzin van Jan tot afkeer gestegen voor dat armoedig koeieboerinnetje, zooals hij het meisje betitelde, doch bij onder vinding wetend, dat zijn gezeg toch al klap-in-het-water bleef bij Fred tracht te hij nu vader te overhalen om zijn zoon de les te spellen. Ge hebt er grepe op, gij, vader, vleide hij. De jongen luistert naar u, ge moet hem overklappen zoodat hij dat meisje late schieten. Dat is toch geen volkom in onze familie te komen en daarbij, onze jongens zijn sterk be- goed. Kwestie wat dat Simpel's zijn, zei Boertje. Krottisten 1 Dat schoot Jan uit. In alle gevallen zijn ze toch niet zonder broodmes op gekweekt en heb ben ze nooit geschooide stuiten mee ten knabbelen, zei Boertje.

De Halle (1925-1940) | 1925 | | pagina 3