Weidebemesting Desfrooper's Lakken, i,oo BANDIETENSTREEK SIGARETTEN DIANA ALLERLEI TIJDINGEN PROVINCIERAAD te Handzame ROUWBERICHTEN VERMAKELIJKHEDEN SPORTMIEÜWS 25 DECEMBER 1932. N' 52. Bladz. 4. MERKEM-NOORDSCHOTE Davidsfonds Op Zondag 18 dezer l.L vierde de plaat selijke afdeeling haar jaariijksch kerst en kinderfeest. Na een inleidend woord van welkom en dank door den Heer Voorzitter, gericht tot de aanwezigen, die ditmaal meer dan ooit talrijker waren opgekomen, werd over gegaan tot de nu voering van het feest programma. Voor 't eerst speelde de muziekmaat schappij een openingstuk. Daarna volgden eenige prettige kerstliederen door de klein tjes, die voorwaar de meeste bijval geno ten. ofschoon de zang der meerderen ook prachtig was uitgevoerd, en telkens met een luidruchtig handgeklap begroet werd. Dan volgde de tombola, die voor de kin deren het bijzonderste was. En dan kwam er meer leven in. Ze luisteren met aan dacht naar 't afroepen van hun nummer en dan kwamen ze af, opgeruimd om hun prijs te kiezen. Of ze blij waren! De opluistering door de muziekmaat schappij was effenaf prachtig! Mooie nummers die bij de leden aandacht ver wekte om de uitvoering en tevens om de knappe vooruitgang. Een dreunend hand geklap begroette telkens iedere uitvoering. Het strekt de muziekmaatschappij tot eere! Tot slot aankte de Voorzi.ter allen die hulp verleend hadden voor 't welgelukken van dit feest. Een bijzonder dankwoord voor Weled. Heer Baron de Coninck de Merckem om zijn bijzondere hulpverlee ning die hij het Davidsfonds bezorgt, om telkens ieder feest zoo gezellig en aange naam mogelijk te maker. Toen werd door de Voorzit.er het teest voor de volgende vergadering aangekon digd. die doorgaat op Zondag 29 Janua ri 1933; Een Radiodag. Naar we later vernemen is dit feest echter tot later uitgesteld. ZUIDSCHOTE. Hoerengilde. Op Maandag 26 December, algemeene verga dering bij Is. Van Eecke, te 6 u. Dagorde: Verslag; aanspraak E. H. Proost; voor dracht over bemesting door M. Platteau; regeling van het jaarfeest; mededeelin- gen: bestellingen. ALVER INGEM. Vlaamsche Toeristen bond. Zondag 4 December, opende onze afdeeling van den Vlaamschen Toeristen bond, haar Winterseizoen, met een Kunst- kluchtliederenavond. De Heer Desseyn Leo, uit Middelkerke, gelukte er In onze leden te vergasten met een rijk repertorium. Zijn liederen zijn fijn komisch, zuiver van taal en onberispelijk op zedelijk gebied. Door zijn uitvoering, verdient de Heer Desseyn, met recht de naam van Kunst zanger. Onze leden waren uiterst tevreden en onzp v T. B. verrijkte met een 20-tal Ier" en e wenscht lid te worden, kan steeds lr .chtingen bekomen bij den afgevaar digde: Opsomer Frans. "EURNE. Brand. Maandag mor gen. rond 3 trur, is er brand uitgebroken op het land toebehoorende aan de Kinders Dchauck, Siatieplaats te Veurne, waar 2 vlasmijten staan, nabij den Brugge steen- we". Ook de heer Hector Ternier. wonende oc': Zuidburgweg alhier, had daar twee mijten staan, de eene met ongedorschen graan en de andere met hooi. De brand werd bemerkt door de werklieden van de suikerfabriek die 's nachts in werking is. Seffens werd de plaatselijke politie ver wittigd die de pompier*- der stad opriep, we":e in allerhaast ter plaats snelde. De pompiers trachten vooral de nabij g. egen gebouwen en da anuere strooimij- ten welke op korten afstand van den brand gelegen waren, te vrijwaren. De schade be'oopt eenige duizenden franken. De heer Ternier welke vader is van een kr rast rijk gezin en een naarstig landbou wer heeft daar ln enkele stonden zijnen arbeid van zijn werk zien door het vuur vernielen. Er bestaat geen verzekering. - Gezondheid staat boven geld en goed. Portuin zonder gezondheid is gelijk aan de zon verdoken achter zware wolken. Trachten wij eerst en vooral gezond te blijven. En daarom, nemen wij van tiid tot tijd eene flesch THEOBROMA; dit waarborgt ons eene blijvende kracht en •tj zullen aldus ons lichaam tegen ziekte en kwellingen versterken. Dit is een goede raad. Te Poperinge te bekomen bij alle HH. Apothekers IlOESBKUGGE-HAiilNGE. Geiten- bond. Op 26 December, 2' Kerstdag, te 9 uur voormiddag, zal r in 't gewoon lokaal de jaarlijksche algemeene vergade ring plaats hebben van den Geitenbond. Men verwacht op die vergadering min stens één persoon van leder huis die lid is van den bond; vooral de vrouwen, de gei enboerinnen, zijn daar op hun plaats. De vermaarde spreker M. Dequeker, zal handelen over ziekten en ziektebestrijding bij de geiten. Eene prachtige loting zal plaats hebben; het jaarverslag over toestand en kas van den bond zal afgelezen worden; lidgeld en nieuwe inschrijvingen voor 1933 zullen aanveerd worden. Eenieder op zijn post! en vooruit met Gods zegen. IT :t Bestuur. WOUMEN. Zickenbond en Pensioen- gilde. De jaarlijksche a'temeene verga dering wordt gehouden op Maandag 26 December (2* Kerstdag), te 3 uur, in de Patronagezaal. Dagorde: 1. Openingswoord door den E. H. Proost; 2. Verslag der Ziekengilde voor Grensarbeiders; 3. Verslag der Zie kengilde Troost in Nood 4. Voordracht door den HeeT Goetghebeur; 5. Verslag der Pensloengïlde, met algemeene Tom bola. Daar Nieuwjaardag valt op den eer sten Zondag van de maand, zoo komen de personen geboren in de maand Ja nuari en de leden van 't Christen Syndi- kaat hunne bijdrage storten op den 2' Zendag, 8 Januari, in de Patronagezaal, tus-chen de twee missen, van 8 tot 10 u. DIKS Mi ApothekersdlensL Heden Zondag alleen open Apotheek VÜYLSTEKE. Groote Markt, Diksmuide. HOLLEBEKE. Gemeenteverkieiinrren. Zooals we onze Lezers reeds hebben Ingelicht, kon hier de Gemeenteraad niet vernieuwd worden. Reden: Het aantal voorgedra-en kandidaten was maar 2 Grouset Henrl cn Pieters Edgard) en er waren 7 2etels te begeven. Dus 5 kan didaten te kort! Bij Koninklijk Besluit wordt het Kies college van Holiebeke opgeroepen tegen Zondag 22 Januari 1933. tusschen 8 en 14 uur. om over te gaan tot een aanvul lende verkiezing van 5 Raadsleden. Verder nieuws wordt U daarover meege deeld! Opgedragen aan mijn Petekind, Lut- garde van Sint Juiiens! KERSTLIED Veel eeuwen reeds geleden. Te Bethlehem, in 'n stal, Daar werd 'n kind geboren, Te midden berg en dal! Geen wiegje had de Moeder; Dat deed heur herte zeer. In eene krib, voor voeder, Op stroo, lel 't kindje teer! 'n S'er verscheen daarboven. Zond gouden stralen neer En d'Englen kwamen loven Den Zoon van God den Heer! Hoort! 't Hemelkoor der Englen: Gloria in excelsis Wijl herderstemmen menglen En zoeken waar het kind is. Drie Koningen uit 't Oosten, Kwamen in rijken stoet Zij ook gingen zich troosten Bij 't Kindje Jezus zoet! TWEE kwaliteiten: lichte (groen pakje), L:. ra Lich e (rood pakje): 1,80 fr. het pak van 25 sig., 0 90 fr. het pakje van 12 sig. De premie-koepons DIANA hebben een werkelijke waarde. Rookt DIANA n voor hare kwaliteit en hare pr uu.en. Vraagt den kaialoog der pre- r n aan uwen winkelier of aan het a- es: Sigaretten DIANA Afd. Pre mie», 40, De Koninckstraat BRUSSEL. LA N GEMARK. Davidsfonds. Op V, ensdag 23 December, om 6 Vu uur, in t lokaal der Klerkenstraat, vergadering voor 't Davidsfonds, niet-leden zijn steeds welkom. Op het dagorde: Kerstdag in het volksleven, door P. Ramon; vervolgens plukken van 'n kerstboom. Leden ingang vrij; niet-leden betalen 1 fr. liet Bestuur. WOESTEN. Prijskaarten. Verleden Zondag was er jaarlijksche prijskaarting ln de herberg «De Tramstatie». Er wa ren 84 ingeschreven deelnemers en danig veel bewonderaars. Alles liep af in de beste verstandhouding. Rond 11 ure werden de prijaen toegekend. De eerste trok met zijn winnaar heer Lebbe naar Elverdinge, de andere, uitgenomen één die naar West- vleteren ging, zijn op de gemeente geble ven. Ongeval. Verleden Zaterdag na middag gebeurde alhier een ongeluk, dat den dood van het slachtoffer kon voor ge volg hebben. Zooals men weet doet men hier de betonnen oorlogsschuilplaatsen (abris) springen. Op gezegden tijd kreeg een der arbeiders een stuk beton tegen zijn wang met zulk geweld dat het vleesch tegen het kaaksbeen geplet was. Na de eerste zorgen en noodverband in het huis .an den veldwachter ontvangen te hebben, on de ongelukkige met den tram huis waarts keeren. Hoerengilde. Op 2* Kerstdag, ver gadering der hoerengilde, bij André Bou- dry, om 5 14 uur. Meester Dequeker zal er een voordracht geven over de fosfoormes- ten. Aflevering der üdkaarlen en verders allerhande mededeelingen. Komt. Kristnen. allen mede, Naar 't Stalleken, met spoed! Groet daar den GOD VAN VREDE En weest van wille goed! Kerstmis 1932. GEO. uit natuurboter vervaardigd zijn lekker, daarbij nog voedzaam en gezond. VOORMEZELE. Blijde verwachting. Mie gaf aan haar hennen 't POEIER 4200 (dagelijks een snuifje per hen). Den uitslag liet zich niet lang wachten, na eenige dagen bestatigde zij met vreugde dat haar opbrengst merkelijk verhoogd was. Ook prijst zij aan iedereen 't gebruik aan van 't Poeier 4200, dat uwe hennen zal vrijwaren en genezen van alle winter- kwalen. MARVOL geneest het ergste •snot en ARSYLOL geneest pokken. Pak en flesch dragen 't merk HANEKOP Te bekomen Te POPERINGE, bij Apo.h. Notrcdame en Kestelyn. Te IEPER, Apoth. Snoeck Van Robaeys, Wcckesser. Te GELITWE, Apoth. De- mytlenaere. Ook rechtstreeks bij Apoth. Rourgeeis, AVELGEM. KORTEMARK. Dublin-film. Op Maandag 26 December, 2* Kerstdag, zal in de Gildezaal. te 4 uur 's avonds, de nieuwe prachtige Dublin-film afgerold worden, vertconende de onvergetelijke episoden van de reis der H. Hartebonders naar het Eucharistisch Congres van Du blin, hoofdstad van 't Katholieke Ierland. Geen pen vermag te beschrijven al het heerlijk, het aandoenlijk, het wonderbare dat onze landgenooten daar hebben te zien gekregen. En dat alles zal op 't doek voor onze bewonderende blikken vertoond worden: de afreis uit Oostende; de hart roerende ontvangst op Ierschen grondde triomfantelijke tocht naar Dublin; de sinds eeuwen nooit geziene geestdrift van een gansche volk, op de knieën voor zijn God en Koning; straattooneeltjes die tra nen aan de oogen ontrukken; de geweldige ovatie van duizenden aan onze Bondsvlag- gen, waaronder onze Kortemarksche vlag vol fierheid mocht wapperen; tfe sympa thieke figuur van Toon Verheyen, enz. enz. En tusschenin prachtige Vlaamsche en Iersche zangen! H. Hartebonders, famlliën onzer leden, cn gij allen die op een schoonen avond be lust zijt, dat moet ge komen zien, dat moet ge komen bewonderen en toejuichen! Kaarten zijn te verkrijgen bij de wijk meesters van den Bond; 1* plaats 4 fr., 2" plaats 2 fr. Schoolgaande kinderen zullen toegelaten worden aan halven prijs, op voorwaarde dat zij door hunne ouders vergezeld zijn. Het bestuur rekent op eene talrijke op komst van mannen en vrouwen: 't zal te vens een blijk zijn van de groeiende gene genheid onzer bevolking aan onzen Woelenden Bond. WESTNIEUWKERKE. Velos vrij in Frankrijk. Om vrij de Fransche gren zen over te trekken met velos en motos vraagt van heden af eene kaart geldig voor 1933 bij LEON LEMAIRE, plaats, Westnieuwkerke. BOEZINGE. Zitdag. Op heden hoogdag van Kerstdag is er vergadering te 9 ure in het zaaltje der boekerij voor de bestuurleden van werklledenbond en ziekengilde. Van 11 tot 12 ure komt heer Gaston Slosse zetelen voor al wie hem spreken wil. Kerstboom. Op 2" Kerstdag, van 10 tot II ure is de kerstboom voor iedereen zichtbaar. Op die wijze zullen de kinders reeds op voorhand hun keus kunnen doen,' natuurlijk als ze het geluk hebben eerst te mogen kiezen, wat van hun gedrag ge durende het verloopen jaar zal afhangen. Al de schoolkinders moeten eerst in den Kinderzegen ln de kerk aanwezig zijn. Zonder nummerkaartje kan men geen prijs bekomen. Nieuwe treinen. Naar het schijnt krijgen wij na nieuwjaar, mogelijks van af Februari, nog een heele reeks nieuwe treinen bij tusschen leper en Kortemark; met vele halten, onder meer aan Brielen hoekske, Pilkem, enz. Men noemt dat lichte treinen, die spijts hun halten, toch min tijd besteden aan de reis. Ongeluk. Zondag avond bij het naar huis gaan, viel P. Depoorter over zijn velo en brak leelijk zijn been. Daar het reeds laat was en wat afgelegen, 't gebeur de bij het Sas, duurde het natuurlijk een ti.ideke vooraleer hij kon verzorgd worden. Thans is hij volop aan de beterhand. PROVEN. Hoerengilde. De gewone maandelijksche vergadering die moest plaats liebben op den eersten Zondag van Januari, zal uit reden van Nieuwjaar ge houden worden op 2* Kerstdag, 's middags om 3 ure stipt ln 't gewoon lokaal. Buiten het gewone dagorde zijn er belangrijke me dedeelingen te doen. Een talrijke opkomst wordt verwacht. Spaar- en Lecnkas. De spaarders worden verzocht him spaarblad in te brengen ten huize van den kassier, ofte wel ten laatste op Zondag 8 Januari, van 8 tot 10 u. in 't lokaal der Boerengüde. Hopbond. De algemeene vergade ring hier Woensdag 1.1. gehouden, verwierf veel bijval. De zaal was proppensvol. De voordract, door M. Simoens, Staatsland- bouwkundige, over hopteelt, werd met veel belangstelling gevolgd. M. Proot liet een prachtige film afrollen over de potasch. Wie was er niet tevreden het reisje mee gemaakt te hebben naar de potaschmij- nen. Een gepast en welverdiend dankwoord sloot de welgeslaagde vergadering. Nog maals een schoone en gezellige avond die de moeilijksten moest bevredigen. KROMBEKE. H. Zending. De H. Zending alhier gepredikt door de Eer- weerde Paters Redemptoristen Marent en Van der Meeren is wonderwel gelukt, de bijval was groot, 't waren echter ook twee goede predikanten; ook de ochtend sermoenen werden heel talrijk bijge woond; maar 's avonds was de kerk al tijd voL De Paters hadden er een handje van om het volk tot de sermoenen te lokken. De sluiting van de heerlijke Zending was praohtig! De kerk was bomvol, ieder had er aan gehouden bij dit laatste ai- scheidssermoen tegenwoordig te zijn. Mochte bet goede zaad. zoo heerlijk, zoo verdienstelijk uitgestrooid, nu rijke vruchten voortbrengen, en in ieder huis gezin een zonneken schijnen van echten katholieken godsdienstzin, zooals we Zon dag laatst hoorden. VLAMERTINGE. Avondfeest der Iva- jottera Zondagavond greep het avond feest der Kajolters plaats In de zaal de If. Familie. De zaal was bomvol en waar- lijk de toeschouwers zullen het niet be klaagd hebben, want het was een gezel lige avond. Eenige gelukkige veranderingen werden aangebracht., bijzonderlijk voor hetgeen de verlichting aanging. Het programma zal eenieder tevreden hebben gesteld. Het was misschien wat gewaagd van zulk een moeilijk stuk op te voeren, als het drama De Valsche Vriendtoch moeten we bekennen dat al de spelers bun best hebben gedaan om ons met een puike voorstelling te vergas ten. Zekere tooneelen werden op mees terlijke wijze opgevoerd. We stippen wi der ander aan het tooneel van het vijfde bedrijf, waarin de Priester <J. Maricou) het geheim verneemt van Olivier Robert (A. Allaeys). Het spel van deze twee ac teurs bracht het publiek in ontroering. De Klucht genoot een overgrooten bijval. Was me dat een lachen in de zaal! Het moet gezegd dat ze prachtig opgevoerd werd. Die jongens kennen er iets van Tusschen de bedrijven werden Kajot- tersliederen gezongen en Johnny behaalde een reuzensukses met zijn kluchtzangen. De Kajotters halen eer van hun werk en we zouden te kort komen moesten we hun Proost, de E. H. Onderpastoor, ver geten ,die de bezieler is van hun werk. Davidsfonds. Op 2n Kerstdag, om 6 ure 's avonds heeft er in 't lokaal De H. Familieeen algemeene vergadering plaats voor de leden van 't Davidsfonds. E. H. De Cuyper, leeraar aan de Nor maalschool te Torhout, z-1 er een belang rijke voordracht houden, opgeluisterd met lichtbeelden, over Kerstdag ln de Schil derkunst De leden worden dringend uitgenoodigd te willen zorgen voor de betaling van 't lidgeld voor 1933 (20 frank), daar het plaatselijk bestuur verplicht Is ln de eerste dagen het aantal leden voor 1933 aan 't Hoofdbestuur aan te geven. Nieuwe leden kunnen insgelijks op deze vergadering aanvaard worden. Gedurende het jaar 1932 kreeg elk lid vijf schoone boeken en de leden met al hun huisgenooten konden gedurende dit jaar van vier zeer belangrijke voordrach ten genieten en dit alles voor twintig fr.! Telefoon. Sedert enkele dagen ls men bezig met het leggen van een tele foonkabel van Elverdinge naar Vlamertin- ge en weldra zullen de abonnenten aan t nieuw middenkantoor van Elverdinge aan gesloten worden. Enkele abonnenten van Vlamertinge blijven aangesloten bij leper, andere bij Poperinge, maar 't grootste deel wordt aangesloten bij Elverdinge. Voor de abonnenten aangesloten bij El verdinge zijn de onkosten wel is waar minder, maar brengen ook 't nadeel meê dat dit kantoor enkel openblijft van 7 ure 's morgens tot 7 ure 's avonds. WULVERINGEM - VINKEM De krach tig-Moeiende hoerengilde onzer bei de dorpen vierde met luister het Gilde- feest op Donderdag 15 December. Er was eene algemeene opkomst der leden voor de Mis, ter eere van Sint-Elooi, de pa troon-heilige, in de kerk van Wulverin- gem. Op het middaguur was eenieder aan gezeten bij het feestmaal in het alomge- kende gasthof 't Gouden Hoofd waar fijne spijzen warm en smakelijk werden opgediend. Het nagerecht was eene ver rassing van pralinen. De Eerw. Heer Proost, Pastoor van Wulveringem, hield eene toespraak om enkele hulpmiddelen tegen de heerschende krisis aan te dul den. Met den avond was er prijskamp in 't kaarten. Een ware dag van ontspanning en van nieuwe kracht in 't jarenlange werken ter boerderij. VINKEM. Blijde Gebeurtenis. Op Dinsdag 20 December weergalmde de groote klok van Vinkem in vreugdevolle tonen, bij de schoone doopplechtigheid van eenen tweeling geboren bij de acht bare familie Leon Dewaele-Alice Ramon. De twee frissche kinderen noemen Gilbert en Paula! Het gansche dorp was een stemmig om aan de gelukkige ouders proficiat te wenschen, en aan de kinders goede gezondheid en welvaren. Rouwdienst. Op Donderdag 22 December had in de kerk van Vinkem een plechtige rouwdienst plaats en begraving van Mevrouw Elodie Moeneclaey, weduwe van Mijnheer Auguste Moeneclaey, ge boren te Vinkem den 20 Dec. 1871, en al daar overleden den 17 Dec. 1932, Het is een groote rouw die de achtbare Familie Moeneclaey komt te treffen. Over korte maanden, op 18 August! kwam de Heer Auguste Moeneclaey onverwachts te over lijden, en de eenzame weduwe, diep ge troffen door dit pijnlijk verlies, zag hare levenskrachten verminderen en volgt vroegtijdig haren echtgenoot In het stille graf. Wij drukken hier aan de diepbe- uroefde Familie M leneclaey de uitdruk king onzer gevoelige deelneming in dezen diepen rouw. KOMEN. Bericht. De gemeente- overheid brengt ter kennis der bevolking dat niemand, zonder schriftelijke toela ting, afval der afgebroken onderstanden 'mag weghalen. De personen die afval verlangen voor het vermaken der wegen, moeten een schriftelijke aanvraag indienen ten ge meentehuize, vóór 15 Januari 1933. Krankzinnig. De genaamde Ghes- quiere Petrus, wonende Wervikstraat, 2, gaf sedert eenigen tijd teekens van zins verbijstering. Vrijdag avond kwam de man plots woedend en wilde alles kort en klein slagen. Drie sterke kerels hadden alle moeite hem te bedwingen. Om verdere ongelukken te beletten besloot de dokter den ongelukkige onmiddellijk naar het zinneloozengesticht te doen overbrengen. Bericht. De gemeenteoverheid brengt ter kennis der bevolking dat alwie 15 jaar oud en meer is verplicht is zich aan te bieden vóór 1 Februari 1933, ten gemeentehuize of ten bureele van den burgerstand om de eenzelvigheidskaart te doen vernieuwen. Men moet zijn oude kaart Indragen. LOO. Middenstandsbond. Maan dag 19 dezer hielden de leden van den Middenstandshond alhier hun. jaarlijk sche feestvergadering. 't Viel dadelijk opdat er hier meer was dan een gewone bijeenkomst want het aantal aanwezigen was waarlijk buiten gewoon Al de plaatsen van de ruime tooneelzaal waren nagenoeg bezet. Na een inleidend woord van den Heer Voorzitter die ons aanspoorde tot kracht dadig samenwerken werd het jaarverslag voorgelezen waaruit bleek dat weer een vruchtbaar jaar achter den rug ls. Daarop gaf de E. H. Proost de feest rede. Hij liet o. a. inzien hoe de Kristen Middenstandsbond, over heel het land verspreid, langzaam maar voortdurend uit breiding neemt en hoe wij ook het onze moeten bijdragen om onze organisatie te steunen ten bate van het algemeen wel zijn, zonder steeds op een tastbaar voor deel uit te zijn. De Heer Leo Desseyn uit Middelkerke zorgde voor het luimige deel en dit deed hij op uitstekende wijze. Ruim 2 uur hield hij de aandacht der aanwezigen ge spannen en prikkelde hij hunne lach spieren met een heele reeks kluchtliede ren afgewisseld door luimige deklamatie. Wie de Heer Desseyn gezien en gehoord heeft wil nog van hem. Hij heeft bewe zen dat er nog een overvloed van Vlaam sche humor bestaat, wAr, aan de zede lijkheid niet wordt te kort gedaan. Wie hem eens op d'een of d'andere feestver gadering mocht vragen zal het zich niet berouwen. Alles samengenomen: een feestverga dering waaraan onze leden-Middenstan- ciers veel vreugde hebben beleefd. OOSTMEUWKERKE. Kerstviering. Met Kerstdag wordt door de oud-strij ders een feest gegeven Op 't programma: tooneel, zang. aanspraken. De Vrouwengilde, die 217 leden telt, viert op 2* Kerstdag: Communiemis 's morgens: 's namiddags tooneel en zang en tombola. GEI.l \ys» Naklank der Provinciale Verkiezingen. De Nationalisten van Geluwe, in faun ldesbrief schreven dat bij de Kamerverkiezingen zij hier op onze gemeente minstens 400 stemmen zouden gehad hebben. Dat is moedwillig gelogen. Zij weten immers even goed als wij dat de twee bureelen van Geluwe samengesteld werden met een bureel van Wervik en dat deze drie bureelen slechts 373 stemmen gaven aan de Nationalisten. Wij willen dit hier enkel aanstippen om te toonen hoe weinig geloofbaar die menschen zijn. Tooneelavond. De tooneelgilde St Lutgardls geeft op Kerstdagavond een prachtig tooneelfeest ln de St Jozefs zaal. Er wordt opgevoerd De Weg des Doods het successtuk van Pater Hum- pert, en een klucht De Schilders ln HuisZaal open fce 4 uur; begin te 4 H. Kaarten te bekomen aan den ingang dei' zaal. hol'tem-bij-K omen. Kerstboom. Heden Zondag, 25 Lkeember, Hoog dag van Kerstdag, om 4 uur ln de zaal der Patronage» groot feest met Kerst boom, zooals vorig jaar. De toegang der zaal ls vrij. Na het feest zal eene om haling gedaan worden ten voordeele van het werk der H. Kindsheid. Daarna groote verlichting van den Kerstboom trekking der prijzen en uitdeeling van geschenken aan al de kinders van beide scholen. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Op Zondag 18 dezer heeft onze bond eene prachtige vergadering gehad en een schoonen dag beleefd. De 400 toehoorders, die binnen en vóór de patronagezaal, naar de machtige stemme van Robert Dé Man te luisteren stonden, hebben zijne deugddoende woorden hard toege juicht. Onze nieuwgekozen volksvertegen woordiger heeft een ongehoord succes ge had. De Houtemnaars zullen die rede lang onthouden. Het Bestuur. IS033 ASSISEN VAN WEST-VLAANDEREN de vadermoord van kuurne vrijspraak Door het Assisenhof van West-Vlaande ren werd in de laatste week de zaak af gehandeld van den moord bedreven door René Adins, 19 jaar, die zijn vader doodde om zijne moeder te redden. Adins werd onplichtig verklaard en vrij gesproken. Bij de uitspraak werd door het publiek in de handen geklapt en Bravoge roepen. Adins werd seffens in vrijheid gesteld en viel in de armen van zijn schreiende moeder. Het was een aandoenlijk tooneel, dat vele aanwezigen diep trof. De vrijge- sprokene werd buiten door honderden per sonen afgewacht en een eind vergezeld. ASSISFN VAN OOST-VLAANDEREN vadermoorder vrijgesproken Te Hemiksem ontstond regelmatig ruzie in het gezin Maris, die beiden dronken. In den nacht van 4 tot 5 Juli was het weer aan den gang en de vader liep een bijl halen al doodsbedreigingen uitend te gen zijne vrouw. De 16 jarige zoon kwam tusschen, nam de bijl af en al zich tegenwerenö, sloeg hij met de bijl rond, en trof zijn vader achter aan het hoofd. Deze viel dood. De zaak kwam Dinsdag voor het As sisenhof van Gent en de zoon werd vrij gesproken, Twee vadermoorders vrijgesproken in dezelfde week. We willen de jongens niet plichtlger verklaren dan ze zijn maar we willen er toch uit besluiten dat gemis aan godsdienst voor gevolg heeft dat veel gezinnen het wederzijdsch betrouwen tusschen man en vrouw wegnemen en dat de opvoeding zonder God daar de groote schuld van is. lHBBB93BISI9i39B93SZSIBQ9SaBBia LANDBOUWERS! Verwaarloost geenszins de bemesting uwer weiden! De POTASCH bijvoorbeeld, bevordert de ontwikkeling der vlinderbloemige plan ten. Het gras is voedzamer en aangena mer van smaak voor het vee. Het is om die reden dat weiden welke regelmatig potaschmeststoffen ontvangen, veel regelmatiger afgegrazen worden. Bovendien vernietigen de potaschmes- ten talrijke onkruiden, zooals: mossen, boterbloemen, enz. De volgende hoeveelheid zou telken jare per hectare op welden moeten toegepast worden: 300 tot 1200 kgr. SYLVINIET- KAINIET of 300 tot 400 kgr. CHLOOR- POTASCH. Het uitstrooien der potaschmesten ge schiedt gewoonlijk in den loop der maand December of Januari. IBBBBBSBZBSSBBSa9BlBBBBB~3BB antwekpsche hypotheek kas Volgens de vooruitzichten zou het winst cijfer dezer maatschappij gedurende haar 51* boekjaar, eindigend op 31 dezer, on geveer hetzelfde zijn als het vorig jaar. douanekaarten voor 1933 Douanekaarten 1933 voor de wielrijders die de Fransche grens willen overschrij den kunnen deze kaarten bekomen in de volgende gemeenten van het arrondisse ment: DIKKEBUSCH: bij Marcel Saelens, Rijwielhandelaar; KEMMEL: bij René Lebbe, Elektriekbewerker; WESTOU- TER: bij Jul. Hardeman, «In de Zwaan»; LOKER: bij Jeremie Delanghe, In St Sebastiaan WIJTSCHATEbij Jules Meulemeester, «In den Velodroom»; BIZET: bij Jules Barbé, Rue du Cen- tenaire, 19; LANGEMARK: bij Eugeen Top. Statiestraat; IEPER: bij de Ver tegenwoordigers van den V. T. B. (Car- tonstraat, 16 en Rijke Klarenstraat, 4). Van wage V.T.B., leper. saBaflissfftia^iaasBaBBEBaaasasa VAN WEST-VLAANDEREN 3 katholieken en 1 socialist als senatoren verkozen Maandag morgen kwam de Provincie raad in algemeene vergadering bijeen, onder het voorzitterschap van den Heer Ronse, voorzitter, ten einde de 4 Pro vinciale Senatoren te verkiezen. De aftredende Provinciale Senatoren waren: H.H. Van Coillie, Lammertijn en Depontieu. katholieken, en H. Missiaen, socialist. Bij de jongste algemeene ver kiezingen werd de H. Missiaen als Ka merlid verkozen te leper. Thans waren 3 lijsten Ingediend: Lijst 1. - Katholiek: 1. Van Coillie; 2. Depontieu; 3. Lammertijn. Lijst 2. - Socialist: Verbrugghe. Lijst 3. - VI. Nationalist: Van den Bulcke. Te 10 u. 45 werd tot de stemming overgegaan en te 11 u. 30 werd den uit slag afgekondigd: Lijst 1 bekomst 45 stemmenlijst 2, 21 stemmen, en lijst 3, 9 stemmen. Werden dus verkozen: 3 katholieken: H.H. !«n Coillie, Depontieu en Lammer tijn; 1 socialist: H. Verbrugghe. Daarop werd de zitting voor gesloten verklaard. DOOR PLAATSGEBREK moeten we weglaten tot aanstaande week: de uiteenzetting van den Heer van Renlnghe de Voxvrie over De Hervor ming der Katholieke Partij»; verslag en cliché over tooneelfeest op De Lovie verslag tooneelavond, Staden. verslag rolkoersen Reningelst. IB9B93S9SBBB99BB9B393Z3T:3SB9 brutale aanval Het gehucht Amersveld te Handzame werd Woensdag nacht ln opschudding gebracht door een stoutmoedige inbraak en moordpoging. Daar woont de houthandelaar M. De Beuckelaere-Soubry. De peerden moesten Woensdag morgen vroeg weg en M. De Beuckelaere stond om 1 uur op om de peerden te verzorgen. Binst hij hieraan bezig was, ging de elektriciteit uit. Dit gebeurt meer en M. De Beuckelaere die een zaklamp bij had deed zijn werk voort. Toen hij gedaan had ging hl] binnen en zag in de keuken drie mannen voor hem staan: een groote en twee kleinere. De groote hield eene zaklamp op hem gericht, vlak ln zijn oogen; hij kan dus niet zeggen of de mannen zwart gemaakt waren of niet. De Inbrekers bedreigden hem met de dood, brachten hem slagen toe en ver plichtten hem de brandkast te openen. De bandieten doorsnuffelden al de pa pieren, maar vonden geen geld, hoewel 10.000 fr. verdoken was tusschen de boe ken. In woede sloegen ze M. De Beucke laere tegen de brandkast, zoodat hij kneuzingen opliep, en vertrokken. Toen de man weer bij zijn zinnen kwam, ging hij naar boven waar een wreed schouwspel hem trof. Zijne 35-ja- rige vrouw, Madeleine Soubry. lag ln bed, heel bebloed en bulten kennis. De ban dieten moeten de vrouw voor dood heb ben laten liggen. In dezelfde kamer be vonden zich de wiegjes van twee kin deren. Uit een kistje dat op de kamer stond, was 4.000 fr. verdwenen. om hulp! Seffens liep M. De Beuckelaere om hulp en weldra was de dokter van Zarren, heer Van Biervliet ter plaatse. Hij besta tigde dat de ongelukkige eene schedel breuk had opgeloopen en seffens werd zij ter verpleging overgebracht naar de kli niek van Roeselare. de daders Alles wijst erop dat de daders met de ligging en de gewoonten van het huis moeten bekend zijn. Ze wisten waar naar toe om op den grooten electrischen ta bel juist de gewenschte schakelaars uit te trekken; ze wisten dat M. De Beuckelaere zelf de peerden bezorgde als ze vroeg weg moesten. Ze konnen dus eerst naar boven gaan wijl M. De Beuckelaere ln den paarden stal was. Na hun moordslag en diefstal boven, kwamen ze beneden en trokken de electrische leiding van keuken en paardenstal af om de handelaar te doen binnenkomen en te verrassen. het parket ter plaats Het parket van Brugge is samen met den foto- en eenzelvigheidsdienst uit Gent ter plaats afgestapt. De bandieten waren denkelijk met meer dan drieën; vermoe delijk stonden er nog op wacht binst de drie anderen binnen drongen. Nergens werd een vinger- of voetafdruk waarge nomen wat doet veronderstellen dat de bandieten met alle mogelijke voorzorgen te werk gegaan zijn. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. de indruk in de streek is groot; de rustige bevol king is heel teneergeslagen, want ze weet de tijd niet meer dat zulks is voorgevallen. de toestand der vrouw Vrijdag kwam de vrouw ter spraak. Men hoopt haar te redden. Tot nu toe kon ze geen nadere aanwijzingen geven maar zij is nog hevig onder den indruk der lafheid der drie aanvallers. I9BB93IIEBBSB9B9BBB99399BBB9BB FRANKRIJK nieuw ministerie gevormd Verleden week was dus de regeering gevallen daar zij in de minderheid ge steld werd door de Fransche Kamer die besloot aan Amerika niet te betalen als- wanneer de regeering Herriot toch wilde betalen. Het vormen van een nieuw ministerie heeft heel wat moeite gekost, en, voor aleer tot een oplossing der krlsts te ko men, hebben verscheidene personaliteiten, die belast waren geweest door President Lebrun, het moeten opgeven. Eerst werd het de Heer Herriot ge vraagd maar deze weigerde beslist zoo lang de Kamer bij haar besluit bleef. De H. Chautemps werd alsdan belast met het samenstellen van een nieuwe regee- ringsploeg, maar deze moest het ook op geven. Vervolgens werd opdracht opgelegd aan den Heer Paul Boncour die aanvaardde. De Socialisten hebben geweigerd deel te nemen aan eene regeering. toch is het den Heer Paul Boncour gelukt een Ka binet aaneen te krijgen. Het nieuwe Ka binet lijkt heel wel op het voorgaande, met veranderingen van personen. De uiterste linksche en de rechtsche partijen blijven in de oppositie. Algemeen wordt verwacht dat het nieu we ministerie zelfde richtlijnen zal vol gen als het Kabinet Herriot. Vrouw Weduwe Verhaeghe-Bouttea en Kinders noodigen beleefd Familie, Vrien den en Kennissen uit tot de JAARMIS op Zondag 25 December, om 7 uur, ln Sint Janskerk, voor HEER EMIEL VERH.AEGHE. Priesterlijke Benoemingen BISDOM BRUGGE. De E. H. Naert, Principaal van het St Lodewijks College te Brugge, is benoemd tot Eere-Kanun- nik der Kathedraal. Z. Exc. de Bisschop van Brugge heeft benoemd aJs Patoor te: Koekelare, E. H. De Gryse, Pastoor te Moere, in vervan ging van E. H. Lootens, die zijn ontslag geeft; Moere, E. H. Lelieur, Pastoor te Slijpe; Slijpe, E. H. Lagae, Onder pastoor te Eernegem; Eesen, E. H. Callewaert, J. C. D., Bestuurder der Zus ters van Liefde te Kortemark; Hulste, E. H. Cracco, Pastoor te Brielen, die al daar vervangen wordt door E. H. De- visscher, Onderpastoor te Watou; Des- selgem, E. H. Vanneste, Onderpastoor op St Maartens te Kortrijk, in vervanging van E. H. De simpel die zijn ontslag geeft. BUITENLAND. Nabij Finland zal men opzoekingen doen in de scheren om een veertien tonnen goud uit het water op te halen. Te Mainy, in Frankrijk, is de snel trein van Parijs tengevolge overstroo mingen ontspoord. Drie reizigers en de stoker werden gedood en vijftien per sonen gekwetst. Te Parijs werden 1.320 mannen op geleid omdat zij wilden deelnemen aan eene betooging. STERFGEVALLEN f De E. H. Eghels, Bestuurder der Da- men van St Niklaas te Kortrijk, is aldaar godvruchtig overleden den 16 Decem ber 1.1. in den ouderdom van 58 Jaar. f Te Brugge is overleden in den ouder dom van 61 jaar, Heer Dokter Oscar Reynaert, weduwaar van Mevrouw Emilie Luytens. De afgestorvene was Dienstoverste aan het Sint Janshospitaal te Brugge, Lid der Congregatie van O. L. Vrouw en van ai de godsdienstige Genootschappen der Pa rochie. Kerkmeester van O. L. Vrouw, Voorzitter van het Sint-Lucas' Genoot schap te Brugge, Ridder in de Kroon orde, Medalie van Koning Albert met gouden Palmen. Dit sterfgeval zal zeker een pijnlijken weerklank hebben in Brugge daar Dr Reynaert alom gekend was. WIJ bieden de diepbeproefde Familie on ze kiistene rouw deelneming aan. Beleefde uitnood!ging aan Vrienden en Kennissen, tot de JAARMIS, op Zondag 25 December, om 9 uur, ln St Bertinus- kerk, tot zlellafenls van HEER LOUIS BATTHEU en zijne Echtgenoote VROUW REGINA COUTENIER. Van wege de Kindera «o» De Familie Jules Allewelreldt-Delanghe en Kinders noodigen Familie, Vrienden en Kennissen uit tot de SOLUM NE ELE JAARMIS die zal gezongen worden op Maandag 2* Kerstdag, 26 December, om 9 uur, in Sint Bertinuskerk, tot lafenis der zielen van MARIE en MAURICE ALLEWEIRELDT. En bedanken U op voorhand. «o» Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk- uitgenoodigd tot de Plechtige JAARMIS, op Donderdag 29 December, om 9 uur. ln O. L. Vrouwkerk, voor HEER HENRI SPETEBROOD Echtgenoot van Vrouw Justine Windels. »o» Vrienden en Kennissen worden beleefd verzocht het Plechtig JAARGETIJDE te willen bijwonen, op Donderdag 29 De cember, om 10 uur, in O. L. Vrouwkerk, voor wijlen 1IEER EN VR. BOUCQUEY-VALCKE EN ZOON ADRIEN. „o» WESTVLETER EN. Vriendelijke uitnoodiglng aan Familie, Vrienden en Kennissen tot de JAARMIS, op Maandag 26 December, 2' Kerstdag, om 9 uur, ln de parochiale kerk van Westvleteren, voor HEER CHARLES CANDAELE. Van wege de Echtgenoote en Kinders. ZONDAG 25 DECEMBER (KERSTDAOJ POPERINGE. Duiv enten toonsteüta» der duiven van Marcel D"Amour en Heo- tor Gockelaere, van 9 tot 12 uur, A la Cour du Rolbij Maurlts Devos, Bo#- schepestraat. BEDANKING Heer Henri Cappelaere en Kinders be danken Familie, Vrienden en Kennissen voor hun blijk van deelneming betoond bij de Begraving van VROUW PHARAILDE DUMEEZ. En noodigen U tevens uit tot de EERSTE ?ESWEKENMIS op Maandag, 2" Kerstdag, 26 December, om 9 uur, in O. L. Vrouwkerk. VOETBAL. ii* Aideeling Bevordering. Sint Kruisleper ii' Afdeeling Provinciaal. PoperingeKuurne 14 iii* 'deeimg, Recks B. WatouSt EU ooi Vijve 34 WervikDeerlijk 22 iii* Afdeeling Speciaal, Reeks c. PoperingeS. V. Kortrijk 32 Afdeeling Juniors, Recks c. leperStade Kortrijk 33 Verbr. Wevelgem—Poperinge 12 2—3 MATCHEN VAN HEDEN ZONDAG: lie Afd. A. C. S. leper-P. C - gem. n« Afd. B. Nieuwpoort-Poperinge. ine Afd. B. S. Wevelgem-F. C. Watou. III» Sp. C. Bissegem-Poperinge. Junicrs Poperinge-Wervik. F. C. POPERINGE Het spijt ons te moeten vaststellen dat wij Zondag laatst niet de minste geest drift bij ons elftal hebben kunnen waar nemen en dat zal wel de grootste reden van onze nederlaag zijn geweest. Dat een speler in een slechten dag kan verkeeren, dat geven wij graag toe, maar dat een gansch elftal (een paar spelers uitgezon derd), een zoo onsamenhangend spel als Zondag .laatst vertoonen, is vlakaf niet aannemelijk en erg te betreuren. Het is meer dan tijd dat onze spelers zelf begin nen in te zien dat het gevaar van afdaling eiken Zondag grooter wordt en dat er krachtdadig dient ingegrepen te worden om die afdaling te vermijden. Het Is nog niet te laat een behoorlijke plaats ln de rangschikking te behalen, maar dan moet alles in het werk worden gesteld én van het komiteit én van de spelers. Er moet meer aan entralnement gedaan worden en meer met de hersens hoeft er gevoetbald te worden. Eerst zien hoe en langs welken kant er moet gespeeld worden. Het spel van de tegenstrevers meer bestudeeren en hunne zwakke punten leeren zien. Dat zijn schijnbaar overbodige wenken, zal men misschien zeggen, ten onrechte nochtans, want daar hangt dikwijls een heele wed strijd van af. Dit weze genoeg, en wij sluiten onze beoordeeling met dezelfde woorden als verleden week: Geestdrift, en nog geesdtrift, zooniet wij blijven bedreigd met het spook der afdaling, en dat moet absoluut vermeden worden. III* Speciaal heeft meer gedaan dap zich verdedigen en ze hebben de punten behouden, dit tot spijt van S. V. Kortrijk, die meer verwachtte. Goed zoo, jongens, en altijd vooruit. De Juniors wonnen eveneens te Wevel gem. Wij zullen nog veel genot beleven aan onze benjamins, waartusschen er ver scheidene goede elementen steken. Aan het komiteit van die elementen goed te drillen. Vandaag trekt ons eerste elftal naar Nleuwpoort. Als ze spelen als Zondag 1.1. dan voorspellen wij een verplettering, doch wij gelooven en wij zijn er van overtuigd dat ze dit niet meer zullen laten gebeuren. Aan hen dit te bewijzen. III* Speciaal trekt op naar Blssegem, en zal waarschijnlijk terugkeeren... zonder de punten, ten ware De Juniors ontvangen Wervik en zullen waarschijnlijk Wervik terugsturen zonder de punten. Aan beide ploegen te bewijzen dat wij kunnen pronostikeeren. Om te sluiten een vraag aan het komi teit. Worden de reiskosten der scheids rechters niet meer uitbetaald? Zoo ja, waarom dan toegelaten dat Zondag laatst de officieele scheidsrechter naar huis werd gevoerd met de autobus der spelers van Kuurne? Hoeft daartegen niet geprotes teerd??? DE BIE. SUPPORTERS-CLUB Heden Zondag reis naar Nleuwpoort Inschrijving vanaf 12.15 uur. Vertrek om 12 ta uur. Prijzen: leden, 5 fr.; niet- leden, 10 fr. We moeten daar winnen, daarom in groot getal de reis mede gemaakt POPERINGE, Monsterduive toonstelling, van B tot 12 uur, der vliegduiven van 't jaar '32. Ieder lief hebber kan maar één oude duif ten toon zetten bij Gaston Van Bruwaene, Groot» Markt A I'Espéranceen één jooa» duif «In den Casino», bij Gustavo Bu- vert. POPERINGE. Herbcrgkernils, Is de Oude Violettebij Jerome Verb»» ghe, Boeschepestraat POPERINGE. Konijn te verbott* A la Villa de Nice», bij Maurice De ne ire, Maurice Dewulfstraat; ge geren door Victor K est em an.. POPERINGE. Herbergkermls, la Middelburg», bij Wed. Dewickere. leper- steenweg. POPERINGE. Herbergkermta, «In 't Vosje bij Jerome Debaene, Vogelhodt POPERINGE. HerbergkermK m den Werkmanbij Medard Decode, Veurnestraat POPERINGE. Herbergkermis, .In de Snoekbij Jerome Decoker, Ieper- straat. POPERINGE. Konijn te verbotten In 't Hoveniershofbij René Decorte, Pottestraat. Gegeven door Camiel Ver- straete. POPERINGE. Herbergkermis, In de Snippe bij Julien Méchant, bij «Het Zwijnland POPERINGE. Herbergkermis, Oafé l'Universbij Bevernage Joseph, bijge naamd Djine Ieperstraat. VLAMERTINGE. Herbergkermis, «In de Vette Weide», bij Jules Vanlede. Vet konijn door den uil te verhollen, gege ven door Marcel Mortier. VLAMERTINGE. Geweer te verhol len en konijn te verkaarten, gratis, In de Fonteinbij Kamiel Debruyne. LOKER. Eerste Tap en geit te ver- bollen, In de Kroonbij Maurice Ja cob; gegeven door Nestor Caron. ABEELE. Herbergkermis en Konijn door den uil te verhollen, Au Chasseur bij Wed. Saelen. WESTVLETEREN. Herbergkermis, In de Muisbij C. Dejonckheere. WECTVLETEREN. Herbergkermis, In den Sportvriendbij Wed. Jules Vandewalle; 2* Kerstdag Kandeel. ZUIDSCHOT Herbergkermis, WJ Aehiel Inion. Groot konijn te verhollen. Maandag 2* tverstdag Kandeel. RENINGELST. Herbergkermis, In den Leeuw van Vlaanderenbij Cyriel Coolzaet. Een lanteern Vitaphare te ver hollen, verscheidene velobandcn en een koekevollaart te versmijten op den vo- gelpik. Maandag 2' Kerstdag Kandeel; 50 fr. te verkaarten in het bieden. MAANDAG 26 DECEMBER 1932 POPERINGE. Prijsloting voor de Maatschappij De Ware TooboldTs om 6 uur, in 't lokaal De Vetten Os bij Emiel Creus, Bertenplaats. LANGEMARK. Groote Prijskaar ting, man tegen man, in het bieden, 1100 frank prijzen gewaarborgd, inleg 5 fr., om 2 uur, In de Casinobij Leon Marichal, Dorpplaats. Prijzen verdeeld als volgt: 245-200-150 120-80-s0-40-35-25-20-15-10 fr., 10 wilde konijnen en 25 fr. voor de verstkomenden met minstens 10 man. Voetbalclub «Eendracht», Watou Daarmeê zijn we nogeens de punten kwijt. We hadden Zondag waarlijk kans te winnen en die kans bracht ons toch eene nederlaag. Watou was gedurende de eerste half time goed op dreef en Sint Elooi had ongetwijfeld veel kans. De rust bracht de noodlottige gedachte van ver anderen» mee... en Inderdaad, Watou ge raakte in 't sukkelstraatje en zoodanig dat ze zich gansch lieten domineeren. Sint Elooi, die 31 achter stond, kwam bij en liet de wit-groene bijna niet meer half wege het plein komen. Om eens te zeggen lijk het is, 't waren goede liefhebbers die tot het einde toekeken, want 't spel was van klein gehalte. Heden Zondag naar Sportkring Wevel gem. 10* in 't klassement met 7 punten, tegen wij 13. Gaan we daar ook een ver nesteling vangen? Of gaan ons mannen nu eens een eind zetten aan dat eeuwig krasselen en verliezen. Allez! Vandaag eens voor onzen hoogdag een zege hé! NOLLE. N. B. Vergeet niet op Donderdag 5 Januari, om 6 ure 's avonds, tegenwoordig te zijn op de Tombola, gegeven door F. C. Eendracht. Dees jaardubbel prijzen, dubbel prachtig endubbel volk hé. Giften, zooals verleden Jaar, worden met dank aangenomen. Het Bestuur F. C. Watou. OPENING MET 1 JANUARI 1233 van het Hötel du Pavilion te Poperinge - Statie, door Maurice Deman-Cuvelier. Feestzaal - Gasthof - Slaapkamer». Goede meid wordt er gevraagd. 3Z3e2S2a2Z3ZB2"-:SBBBEü.?329Ba VEREENIGDE STATEN BIER WET INGENOMEN Het Huis van r -gevaardigden heelt Woensdag het wat»- ntwerp, dat de ver vaardiging en het schenken van bier van 3,2 t. h. toelaat, aangenomen met 230 stemmen tegen 165. SBïB3ESLL^aESLEaaaaSLS23BBBl IN 'T BINNENLAND TE ANTWERPEN, lr het Centraal station, beukte een lokomotief op een trein. 18 Personen wérden licht gekwetst. Te AARTSELAAR werd eene werk plaats van valsche munten ontdekt. D» plichtigen werden aangehouden. TE MANAGE werd een tram gevat door een auto. Drie inzittenden van de auto werden gekwetst. TE SCHAARBEEK werd een man door een bandiet aangevallen, neergesla gen met een iizeren staaf en beroofd van zijn portefeuille. TE BONHEIDEN werden twee per sonen aangerand. Een dezer werd erg ge wond door revolverschoten. De daders werden aangehouden. TE BRUSSEL i.erd een bureelover ste der stad aangehouden wegens een te kort ln zijne kas van 180.000 frank. TE ANTWERPEN werd een 7 Jarige knaap door een auto gevat, een einde mee gesleurd en het hoofd letterlijk verplet terd. TE VERVIERS werden op het gaan pad drie meisjes omvergereden door een auto en erg gewond. TE ST JANS-MOLENBEEK werd eene nieuwe kerk ingezegend. TE BRUSSEL werd een wisselagent aangehouden wegens aftroggelarij. TE ANTWERPEN werd een 14 Jarige wielrijder door een auto omvergereden en gedood. TE RUPELMONDE werd een man door een tram overreden en gedood. IN ANTWERPEN werden kostelooze kinemavertooningen ingericht voor de werkloozen. —NABIJ BEAURAING werd een 60 ja rige vrouw gedood door een verdwaalde kogel, afgevuurd door een jager. TE WAARLOOS werd een motorfiet ser gevonden, zwaar gewond liggende ne vens zijn moto. De ongelukkige zou omver gereden zijn geweest door een auto, die zijn weg voortzette. TE MORTSEL werd eene vrouw door een auto omvergereden en zwaar gewond. TE GISTEL ls het parket afgestapt om een onderzoek te doen nopens het feit dat tijdens de jongste verkiezingen een gendarm door fronters aangevallen werd en deerlijk geslagen. TE KUURNE ls een vlasschuur afga- brand. TE LOVENDEGEM ls een auto op het voetpad gfereden en enkele personen ten gronde gestuikt. Een persoon werd ge dood en twee gekwetst. TE BLEGNY-TREMBLEUR werd een boer door twee bandieten aangevallen en deerlijk gekwetst. TE HUCCORGUE, ln Wallonië, werd een jachtwachter door stroopers doodge schoten. TE STREPY- BRAQUEGNTES werd een meisje levend verbrand die in een em mer kokend water was geva >tl TE ANTWERPEN werd een mei»)» in het oog getroffen door een pijltje, waar mede kinderen op straat speelden. Hel meisje zal een oog verliezen. TE ELSENE werd een knaapje dood- geplet tusschen een lift en de kooi ervan. TE GENT werd een heiberglenrt** neergeslagen met een bijl door een zlnn#- looze. De vrouw werd erg gekwetst. Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd nebt zonder voldoenden uitslag of gena zing te bekomen, wacht niet langer «B neemt uwen toevlucht tot MAK Til» TOMS. Voor verouderde en ingeworteld» gevallen volgt de volle 1ige serie van ee» weken, 185 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, WeststraaW Bruewfc

De Halle (1925-1940) | 1932 | | pagina 4