DE KOERIER VAN LYON nieuws uit ieper stad ieper - cinema coliseum pickhout - if,per! wijnen en likeuren poperinge - stadsnieuws ad. crousel en zoon permanenten aan 49 fr. katholieke kinema kepers vermakelijkheden sssssaa In 't Binnenland BEENHOUWERIJ ZV/IJNENSLACUTERJJ GROOTEN AFSLAG OP HET BEVROREN VLEESCH Na flZOR en de fAtyR (LE COURIER DE LYON) UURWERKEN JUWEELEN j ZILVERWERK ÏEPER. Dienstdoende Apotheker. Heden Zondag alleen open Apotheek SNOECK, Groote Markt. Zielmissen op Zondag 15 Januari. IN SINT MAARTENS: Te 11 Vx uur voor Heer Emiel-Aug. Talon en zijn huisvrouw Félicle Rosseel. IN SINT PIETERS: Te 814 uur voor Heer Georges Bol- lengier. IN SINT JACOBS: Te 7 uur voor Vrouw Rachel Van- dermeersch en te 8 uur voor Heer Gerard Duflou. IN SINT NIKLAAS: Te 8 uur voor Heer Ch. Swingedouw en te 9 uur voor Vrouw Decadt-Huge- baert. KALENDER der Feesten en Vergaderingen Op Zondag 15 Januari, om 5 14 U., In de feestzaal van den Katholieken Kring, kosteloos FAMILIEFEEST voor den Chr. Middenstand: Liederenavond door Heer Pol Speeckaert en Voordracht door Heer Omer Decuypere. Op Maandag 16 Januari, om 5 u„ ten Stadhuize, officieele ONTVANGST door den Heer Burgemeester. Op Dinsdag 17 Januari, om 8 u., in 't Christen Volkshuis, prachtige KA- J OTTERSFILM. Toegang kosteloos voor de leden van het Christen Wer- ke.s verbond; 2 frank voor niet-leden. Op Zondag 25 Januari, te 7 14 uur stipt, in St Maartenskring (L. Meersch) FEESTAVOND ingericht door het Meis jespatronaat. Op Dinsdag 31 Januari, te 7 14 uur, vertooning van den boeienden DUBLIN- FILM: Het Eucharistisch Congres te Dublin. Wat leper wierd in de laatste 14 jaren. M. Hamilton, advokaat te Londen, vroeg den 15 Dec. 1932 hoe leper er nu uitzag. Het Stadsbestuur antwoordde hem omtrent als volgt: Op den heugelijken dag van 11 Nov. 1918, waarop over den gewenschten wa penstilstand tusschen de oorlogvoerende landen overeengekomen wierd, was leper, dat 4 jaar lang belegerd en bescho ten geweest was door Duitschland; Belgie en Engeland tot schut en schiM gediend had, evenals Verdun aan Frank rijk, en dat alom als eene Marte- laarsstad een eerbiedvol medelijden ver wekt had, een ellendige, afzichtlge puin hoop geworden: de aloude aanzienlij ke stad was ten gronde toe vernield en zijne grootsche middeleeuwsche kunstge bouwen waren in stof en asch vergaan, waarboven alleen de onderste deelen van den Halletoren hier en daar uitstaken als om wraak te roepen over de vernieling. Spijts het schrikkelijk doorworsteld or kaan, bleef leper's ziel in 't leven, en, van in April 1919, rezen voor de eerste weer gekeerde Ieperlingen, op 't Minneplein, houten barakken op, terwijl eene kapel en eene school, bediend door Z. E. Fleer De laere en de E. Zusters Lamotten, opgericht wierden op den grond van 't vorig II. Hertgesticht om te zorgen voor de zielen der nieuwe bevolking en het onderwijs en de opvoeding der kinderen. leper, welwillend aangenomen door Vorst en Vaderland, voor wie het alles had op- teofferd, stond, als bij tooverslag, uit zijne juinen op, dank aan de herepbouwings- werken ondernomen van in 1920 en de >ewonderenswaardige manhaftigheid der iepersche werkers Heden, einde 1932, is de stad bijna ge heel heropgebouwd; leper had f000 huizen vóór den oorlog; reeds 4800 staan weer recht, langs de vooroorlogsche kronkelende straten, wier lieve teekening behouden wierd, spijts alle tegenkanting; leper had omtrent 18.500 zielen vóór den oorlog; reeds minstens 16.000 inwoners zijn geluk kig hier huis en thuis te hebben, en de nieuwe stad gelijkt aan de oude schoone stad, en verwekt de bewondering van de talrijke bedevaarders en bezoekers die er alle belang in stellen. 't Bezien waard zijn: 1. De groote markt, die lange en breede opene plaats, met de oorlogspuinen der vermaarde Lakenhalle der 13" eeuw en den oprijzenden Halletoren, die in 1933 zal voltooid zijn; de herbouwde Chatellênie, nu gebruikt voor stadhuis; het nieuw in drukwekkend Justitiepaleis; het hersteld conciergehuis bij 't Nieuw werk en ver scheidene schoone oude gevels in Ieper- schen stijl, gelijk vóór den oorlog. 2. De Neermarkt, met den prachtigen gevel van 't Vleeschhuis, gebruikt, boven, vcor Stadsmuzee, al onder voor een veel bezocht oorlogsmuzeuiii, en op 't gelijk vloers voor vleeschhalle; het treffend oor logsgedenkmaal opgericht ter eere der Iepersche Gesneuvelden, en recht er over, de groote overdekte bote-- en groensel- markt, hersteld gelijk vóór den oorlog in etn deel der Ha 11e. 3. De Leet, of A. Vandenpeereboomplaats, met St Maartens prachtkathedraal der 13" eeuw en den nieuwen 100 meters hoogen luchtigen toren in wonderbaar romaansch-gothielen 'stijl; de ten dee- le herstelde Sint Maartens Proostdij, en het nog in puinen liggend Janseniuspa- leis, uitziende op een nieuwen wel aange leiden hof. die herinnert aan den hof van leper's oud bisdom; de aloude klooster poort en den nieuwen mooien schouwburg. 4. De St Jans- en St Niklaasstraten, met stad's nieuwe Biblietheek.de herstelde abdij van St Jan, met haar hef torentje, nu ge bruikt voor scholen; en St Niklaaskerk, herbouwd in den nieuw-byzantischen stijl. 5. De Boter- en Mondsiraten, met de nog te voltooien Vischmarktstraat, de ver fraaide Vischmarkt, menige lieve huisge vels, de nieuwe Paterskerk en het onop gedaan Voetvolkskazern. 6. De Rijselstraat, met het mooi Belle Godshuis van 1279, dat gelukkiglijk zijne oude schilderijen nog kan laten zien, de schoone gevels van stads meisjesschool, vroeger Lamotteschool, bijna herbouwd Muzee Merghelynck in Franschen stijl, de Post, voordezen Tempeliershuis, gebouwd gelijk de Halle, St Pieterskerk met zijn BseetnesHssczasF romaan-ch vt portaal van 1073 en zijn romaanschen toren, het gothleke St Jans hospitaal, het schoon Nazareth Oudeman huis en hei houten huis dat een gedacht geeft van de houten huizen der middel eeuwen. 7. De Rijselpoort met hare 3 torens van 1395, Ingenieur Vauban's vestingsmuren van 1690 en de breede stille wateren er voren, die leper aldaar ten uitzicht geven, eenig in Belgie. 8. De her plan te binnen- en buitenwan delingen rond de stad, vooral van aan de statie tot aan de zwemkom, zicht gevend op de gewezene vermaarde slagvelden van Boezinge. Langemark, St Juliaan, Wieltje- Zcnnebcke, Passcher.dale, Zillebeke, Gelu- veld, St Elooiv Wijtschale, Meesen en Kemmel. 9. De Meenenpoort, veranderd in eene indrukwekkende overwelfde doorgangs poort met 2 zijdstra-'pen, toegang gevende tot de vestingen. Lat prachtgebouw, in ouden stijl opgevat door Sir Reg. Blow- field van Londen, steunt op minstens 400 betonnen balken van 14 tot 15 m. lang en vertoont 1166 paneelen in Portland steen, waarin de namen gebeiteld staan van 53.600 gesneuvelden of vermisten, wien men geen grafplaats heeft kunnen schen ken op de 137 Britsche kerkhoven van leper's slagveld. Die eerlijke poort herin nert aan de Britsche legers die leper 4 jaar verdedigden, aan de 410.000 gekwet sten en verminkten, de 250.000 gesneuvel den en de 58 600 onbekende oudstrijders die door 't oorlogsgeweld nievers konden begraven worden Die triomfpoort wierd plechtig ingehuldigd den 24 Juli 1927 door Marschalk Plumer in 't bijzijn van Koning Albert, en hoort eiken avond onder zijne hooge bogen de Last Post weerrVmen ter eere van leper's dappere verdedigers. Bij de Meenenpoort verheft zich nog de schoone kerk van St Jacobs met haren go- thieken toren en rondom leper herinne ren vele monumenten aan Engeland en zijne Kroonlanden'. Zoo is leper van niets tot iets gekomen. Hoe jammer, leper is niet meer Met zijne Halle van weleer De rijkste lakenstad van Vlaanderen. De tijd en nijd En d'oorlogsstrijd Die sloegen het in spaanderen. Maar op den grond. Waar d'Hal eens stond. Staat weer een stad verheven; En 't voorgeslacht, Dat er vernacht, Roept: leper moet herleven. Op leper! 't ls herlevingstijd. Nu Gij alom geliefkoosd zijt Om wat Gij leedt, vier oorlogsjaren. En Gij door nood gedwongen zijt Te werken met beleid en vlijt Om geld en goed weer te vergaren. Op! 't lakenweven aangegaan. Dat zooveel volk hier liet bestaan. En macht en rijkdom bracht ter stede; Vervorm, verhandel weer de wol, Waarvan weierr uw Hal was vol. En werk U rijk als in 't verleden. 15 JANU \RI 1933. Num. 3. Bladz. 4, Hier wederom bepaalde zich alles tot stof- ?n een totaal aan van 393535 kgr. felijke schade, 't Is waarlijk te verwon- boter die ter plaats uitverkocht werden, deren dat hier aan dien gevaarlijken draai j Indien wij nu den gemiddelden verkoop met meer ongelukken voorkomen. De jaren gaan voorbij... de Jtrwee- len blijven. Koopt uwe JUWEE- LEN bij VAN LEDE, Goudsmid. Boterstraat. 6, (nevens de Puppen) IEPER. De grootste keus aan de genadigste prijzen. prijs nemen aan 20 fr. per kilo boter, zoo mogen wij zeggen dat er alhier op onze I botermarkt voor ongeveer 7 millioen 870 duizend frank verhandeld werd. EIERMARKT. Op de Eiermarkt ge durende de 7 eerste maanden van 1932 werden gemiddeld 72.000 eieren wekelijks Vrijdag aanstaande, 29 dezer, opening verkocht. Gedurende de 5 laatste maanden U-an eene Beenhouwerij en Zwijnenslaeb- en verscheidene papieren. De eerlijke vindster diende onmiddellijk de brieven- tesch in aan het winket In den namiddag kwam de verliezer een inwoner van Be- veren die terughalen. IIOLLEBEKE. Gemeenteverkiezing. VLAMERTTNGE. Staatsbaan. Zondag 22 Januari 1933, hebben desteenweg van aan de Landing tot aan r. ansn ilInnrlA /Tevv-in nlnntt< J. ,,i> It r-4 viel het wekelijksche getal op 20.000. En hebt gij nog niet de Kajotters gezien? j Qver het jaar 1932 werden dus op de Gij allen die sympathiek staat tegen- Eiermarkt nagenoeg 2.625.000 eieren ver over onze Kajotters, maar die van onze I kocht. prachtige congressen, van ons jeugdig BIGGEN- en KLEINE VARKENS. leven, van ons lied en ons spel slechts op ge Veemarkt werden op de 52 markt- nu en dan een verre echo verneemt Ikomt naar het Christen Volkshuis op Dinsdag 17 Januari, te 8 uur 's avonds. We rollen er een prachtigen Kajotters- film af: het doek zal ze U voor dï oogen too veren, springlevend, blij en schoon, schoon vooral in hun zuivere geestdrift. Prijzen der plaatsen: 2 frank. DE KILO. Dikke rib, 6 fr.; Lap, 5 en 6 fr.; Kortling, 5 en 6 fr.; Croisé, 5 fr.: Borst, 3 fr.; Rosbief, 12 fr.; E'.fsteak, 12 fr. Dagelijks te bekomen bij JONCKHEERE-DUTHGY, Tempelstraat, 8, leper. Familiekring der Kruisstraat. Iets het zien overwaard. En waar de sterre bleef stille staanwordt Zondag 15 Januari opgevoerd om 4 14 uur in de zaal van de Kruisstraat, door de Midden- standsjeugd van Poperinge. Heel de hom- melstad vertelt er neg alle avonden van, van dat hespenbeen en die O. L Vrouw- kens en dien duivel. Al wie in leper maar in een kalf- of schapenvel zit, zal dien avond uit de zaal blijven, maar al wie geern entwat schoons ziet, zal met kun nen laten van komen. Deuren open om 3 '4 u. Doek om 4 uur. 1* plaats 3 fr.; 2» plaats, 2 fr. Hinders vergezeld van hun ouders betalen half geld. Meisjespatronaten. Avondfeest. Zooals gemeld zal het Avondfeest plaats grijpen op Zondag 22 Januari, te 7 uur zeer stipt in St Maartenskring Lange Meersch. Wij zeggen ZEER STIPT, want de deur zal open zijn te 7 uur en te 7 H uur zonder feut, zooals de vorige jaren, begint het spel. De uitnoodigings- kaarten zullen vereischt worden als toe gang tot de zaak Zulke kaarten kunnen bekomen wor den in bovengemeld lokaal op Zondag 22 Januari, van 11 tot 12 uur. Plaatsen kunnen voorbehouden worden aan dezen die het zullen vragen ten laatste op ge- melden dag en uur. Alwie een voorbe houden plaats aanvraagt, krijgt op zijn uitnoodigingskaart een rummer dat over eenstemt met het volgnummer van zijn plaats. Halfweg de bedrijven zal een omha ling gedaan worden tot ondr-sterming van het werk der Patronaten. Alle giften in geld of in prijzen (tombola) zijn wel kom. en worden met dank aanvaard door E. H. Huyghe. Zijn postchecknummer is 42363. Christen Middenstand leper. Zondag heeft dus ens groet familiefeest plaats om 5 '4 uur in de bovenzaal van den Katholieken Kring. Iedereen spreekt in stad van de ver maarden kluchtzanger Pol. Speeckaert. De genen die hem reeds gehoord hebben wakkeren vrienden cn kennissen aan en zoo zal enze zaal misschien te klein wezen. Zooveel te beter, er zei deftig verzet en gulie Vlaamsche leute wezen. Iedereen we- ze op tijd, want om 5 uur stipt wordt er begonnen. Het feest zal eindigen rond 8 uur. HET BESTUUR. Auto's tegen mekaar. Woensdag, des morgens om 11 uur, ont stond er eene nieuwe botsing tusschen de autcs van P. Vandcrg... van den Veurne- steenweg en Vandev, van den Ditkebusch- steenweg. Deze laatste kwam de Boter straat uitgereden en wilde de Tempel- straat opgaan, daar de eerste juist de te genovergestelde richting nemen wilde. LOKAAL CHRISTEN VOLKSHUIS, St JACOBSSTRAAT, 33 Zaterdag 14 Januari te 8 u-re. Zondag 15 Jan. te 2, 5 en 8 1/4 uur.-Maandag 6 m. te 5 en31/4uur. Zeer vermakelijke klucht in 2 deelen het vervolg en het slot (11 deelen) van het aandoenlijk en hart rend drama: naar het werk van LEON POXRIER. De wereldberoemde film in 3 perioden waarvan de 11 ears.e deelen verleden week, met het grco.ste succes werden afgerold. De ar'isten werden verleden week opgegeven. LEERFIL.MEN. - NIEUWSBERICHTEN. De volgende weken: IN JANUARI. 4* week: Deftige siraat(La galante méprise) met Marion Davis en Conrad Nagel, en R-x, zwarte dnivci(Rex, diable noir). 5* week: «De meingte (La fc 'e) met Eleonor Boardman en Joan Crawford, en Weikom Hoogheid (Chassez le chasseur), met Stan Laurel cn Ollivier Haudy. IN FE->Rt M. 1* week: De 3 Musketiers» (Les 3 Kouequetaires) met Douglas Fairbanks. 2' week: «Het IJzeren Masker» (Le masque de fer), met Douglas Fairbanks. Prijzen: Ealcon 5 fr.; beneden 3,50 en; Kinders toegelaten. Goed verwarmde 2 fr. Kinders tot 14 jaar: Balccn 2 Ir.; beneden 1 Ir. en modei n ingerichte zcaL Kostelooze kleerkamer. Verfrisschingen in de Café te bekomen. Kostelooze bergplaats voor 200 velos. St Jozcfskerk der EE. PP. Ongeschoeide Karmelieten, Mondstraat, 5. Naar eeuwenoude traditie wordt de eeredienst van St Jozef In de Karmel- orde hoog gehouden en verspreid onder het christen volk. Sedert eeuwen dat de Paters Ongeschoeide Karmelieten te leper gevestigd zijn, wordt St Jozef trouw in deze stad gevierd. Vooral de negen Woens dagen, tot voorbereiding van zijn feest dag, zijn altijd met bijzonderen toeloop van volk gevolgd geweest. Dees jaar zal ons volk weerom dien machtigen beschermer eeren en te voet vallen; want St Jozef is een heilige dien men aanroepen mag voor eiken nood. groot immers blijft zijn gezag bij God als Voedstervader van Gods Zoon en Bruidegom van diens Moeder. Deze week. Woensdag 18 Januari be gint de plechtigheid der negen Woens dagen. 's Morgens om 5 ',4 um- uitstelling van het Allerheiligste tot 8 uur. Om 7 uur Mis met zang ter eere van Sint Jozef, voor één der gebuurten van de stad. 's Avonds om 6 uur Rozenkrans, Aanbevelingen, Sermoen door E. P. Cle mens en zegen met het Allerheiligste. Als naar gewoonte zal worden rondge gaan voor de Missen van St Jozef, op- dot elk hulsgezin kunne meedoen in den eeredienst van den grooten Heilige, die zeker onze beschermer is. vooral in deze tijden van stoffelijke crisis. Sint-VlncenUuscallcge leper. Op den Zondag van Sexagesima. 19 Februari, en den volgenden Maandag, 20 Februari, zal het jaarlijksch tooneel- feest plaats grijpen ten voordeele van de Conferentie van Sint Vinoentius a Paulo tot ondersteuning van behoeftige familiën. Alle oud-leerlingen evenals hun fami lieleden en alle vrienden van het College houden dezen avond vrij. Autobus Jonkershove-Ieper. M. Gentil Denecker van Woumen-Jon- kershove heeft de toelating gevraagd om, 's Zaterdags veg en weer, van Jonkers- hove naar leper markt, met eenen auto bus voor iedereen, te rijden, langs Mer- kem, Eikschote-Smisje en Boezinge. Hij zal uit Jonkershove vertrekken te 6.15 u. en aankomen te leper te 7.15 u., en weerkceren uit leper (Herberg Boeren- holop de Leet, te 10.45 uur, om te Jonkershove ten 11.45 aan te komen. De vervoerprijs zal zijn: Van Jonkershove tot leper 5,50 Van Merkem tot leper 5,00 Van Bikschote-Smisjc tot leper 4.00 Van Boezinge tot leper 2,50 Nieuw geld bij 't Gemeentekrediet. Het Gemeentekrediet, dat verleden jaar benuttigd wierd om 1.000 millioen frank t'ontleenen met kans voor de geldschie ters een of meer uitgelotte prijzen te winnen, kreeg omtrent 300 millioen, waar mee het omtrent 40 millioen nieuw geld in leening kon geven aan de leeningaan- vragende gemeenten. Wij vernemen dat de overblijvende snede van 700 millioen der bemachtigde leening komt afgenomen te worden door het Consortium der Banken dat de titels eerstdaags bij openbare inschrijving zal te koop stellen. Als geldschieters die titels koopen, zal het Gemeentekrediet weer geld hebben om leeningen toe te staan aan de ge meenten die alsdan hunne opgeëischte schulden zullen kunnen wedergeven en noodige openbare werken zuilen kunnen aangaan en betalen, gelijk namelijk t'Ieper. Gebouwd t'Ieper in 5 jaar. Huizen: in 1927: 27; in 1928: 22; in 1B29: 25; in 1930: 46; in 1931: 43; samen 163. Andere gebouwen: in 1927: 7; in 1328: 12; in 1929: 11; in 1930: 5; in 1031: 2; samen 37. Gevels veranderd: in 1927: 3; in 1928: 9; in 1029: 5; in 1930: 8; in 1331: 10; samen 35. Volgens Kon. Besluit van 14 Juli 1928, de min vermogende personen die voor eigen gebruik eene goedkoope woning bouwden tusschen 22 Maart 1928 en 1 Januari 1331, bekwamen cere bouwpre- raie van den Staat, waarbij de Provincie West-Vlaanderen 50 en de stad leper 20 voegde. Bij Kon. Besluit van 4 December 1930 wierd het toekennen van Staats bouw- premle verlengd vcor de huizen die zou den gebouwd en bewoond zijn vóór 1 Januari 1933. West-Vlaanderen en leper volgden. Nu, ten gèvolge van Staats geldelijken toestand, schijnt het te zullen uit zijn met Staats bouwpreiriën, en naar alle waarschijnlijkheid zrficn de Provincie West-Viaanüeren en o stad leper den vroegeren toeleg tot Staats bouwpremie ook niet moer betalen. Men ziet dat men moot rap zijn als er geld uitgedeeld wordt. Botsing. Dinsdag morgen, oms reeks 8 u., kwam Edg. Rondelez van Wijtschatr. oud 34 j., met zijn auto de Grimmlnckstraat uitge reden. links naar de Ma-kt waarts. Op hetzelfde uur kwam Vandoolaeghe Leon van Komen, oud 31 j„ met zijn autobus de Rijselpoort uitgebeld in dezelfde rich ting met dit gevolg dat beide rijtuigen in botsing kwamen. Gelukkiglijk is er enkel stoffelijke schade. Wie hier in gebreke bleef zal de rechter wel klaar trekken. juist en goed sierlijk en men!, •l'erhance 1 Voor het verschaffen der beste, voor- deeligste en van 1" kwaliteit HUIS DANIEL DUPONT (Oorlogsverminkte) 12, KORTE TORIIOUTSTRAAT, IEPER. WERKLOOZENFONDS VAN IEPER Aan het Publiek. Het publiek wordt vriendelijk verzocht alle misbruiken die bij toekennen van werkloozensteun zouden bestaan aan het Werkloozenfonös te leper kenbaar maken. Alle reclamaties of klachten mogen schriftelijk ingediend worden aan M. J. Velein, Sekretaris van het Werklozen fonds, Stadhuis te leper. De klachten zullen door de Commissie van Reclamaties, zetelende te leper, ern stig onderzocht worden en de naam der aanklagers zal geheim blijven. Naam- looze klachten komen niet in aanmerking. Markten gedurende 1932 gehouden. EOTERMARKT. Gedurende het ver- loopen jaar 1932 waren er te leper op de Botermarkten samen 1) gedurende de zo mertijden wekelijks gemiddeld 8180 kgr. boter verhandeld, 2) gedurende den winter wekelijks gemiddeld 260 kgr. In het geheel kwamen op de Zaterdag- dagen van hetzelfde jaar ongeveer 3650 biggens en kleine varkens verkocht. KIEKENMARKT. Hier werden over de 52 Zaterdagen van het jaar 9100 stuks verhandeld. SLACHTHUIS. Samen werden er 5283 koppen geslacht, wegende te samen 915.500 kgr. C. S. IEPER Het Jaar 1933 werd dus zeer slecht In gezet, aangezien Cercle, wegens slecht we der, al zijn matchen zag uitstellen. 11* deed toch de verplaatsing naar Moes. kroen, maar wanneer zij aan den Christ toekwamen, werd het speelveld ook onbe speelbaar verklaard. Waarlijk gesproken, het was niet slechter voor de Rood-Witte; immers zij misten de diensten van Cher- chye en Molein en ten andere, door een dwaze missing, die niet «zou mogen gebeu ren, waren er twee keepers aanwezig te Moeskroen, gezien Marconneau, Messelis moest vervangen omdat deze laatste af wezig was. zooals men gezeid had in de voormiddag. Doch Jules was te Moeskrcen om te spelen. Hij had laten weten dat hij niet zou vertrekken uit leper met de an dere spelers maar dai hij zou zijn te Moes kroen. Vandaar dat men zei: «Messelis speelt niet! Dus Marconneau moet hem vervangen Indien de match had doorgegaan, wie van de twee ging dan gespeeld hebben? Het Komiteit zou toch meer moeten op- Ietten om geen zulke missingen te be gaan. III4 Speciaal speelde één eersten time en won al met 80. Wanneer het bord 9—0 wees, werd het veld onbespeelbaar verklaard. De Keikoppen mogen van ge luk spreken, want indien de match b»d voortgegaan, dan ware het eene verp' ring geweest. De Juniors en Scholieren voor dezelfde redens, mochten hunne voetbalschoenen thuis laten. En nu, wat staat er voor de deur voor heden Zondag? In II' afdeeling krijgt Cercle het bezoek van Racing Ds Panne, die ijdelhands naar 't zeetje zal mogen keere-i. Hl* Speciaal speelt thuis tegen Stade Mceskroen. Indien de Rood-Witte winnen, zijn zij kampioen. Gezien hun uitstekende form, zie ik ze na een spannende match de twee puntjes en den titel veroveren. De Juniors doen de moeilijke verplaat sing naar Meenen. Aan volk zal het niet missen want beiden strijden ook om den titel hunner reeks. Indien Cercle comnleet is zie ik ze ook de twee puntjes naar leper slepen. Vooraleer te eindigen, vra.ag ik aan de gene die zich ermede bezig houden, waar om de Rood-Witte baaitjes ncolt ge- bru'K worden ofwel bij ds Junicrs ofwel in III' Speciaal, wanneer et slecht weder is? Zouden zij misschien vuil worden? HORTOS. Zondagrust. Alle Apotheken onen tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek KESÏELYN. Stand der Werkloosheid. Zaterdag, 554; Maandag, 555; Dinsdag, 550; Woens dag, 488; Donderdag, 491; Vrijdag, 493. Aanklacht. Door L. K wonende Iepersteenweg werd bij de Rijkswacht klacht neergelegd voor beleedigingen van wege V. M. en zijn vnjuw, wonende ook langs den Ieoersteenweg. Een onderzoek werd ingesteld. 14, Guido Gczellestraat, 14, POPERINGE. Kostelooze inschrijving op de GROOTE LOTENLEENING van het Gemeentekrediet van B elgie 5 netto aan 89 1* Trekking op 1 Januari 1933. gedurende de maand Januari, bij R. DESENDER-BEAUPREZ Casselstraat, 36, Poperinge. Dag en uur moeten op voorhand ge vraagd worden. PLAATSELIJK COMTTEÏT VAN HFT NATIONA AL WERK VOOS WEFZEN VAN ARBEIDSSLACHTOr: FiïS Voorzitter: M. Leon .an Merris, vrede- rech'.er; Leden: M. Henri Beck, brou wer; Ju'-s Clement, secretaris van Syndl- katen; Hilaire Lefebvrc, provintieraads- l!d; Remi Tally, gemeenteraadslid; Se cretaris: M. Joseph Liefhocghe, hulpgrif fier. Pectoral Dapuls. 't Is de beste fè- medie bij het begin van een kwaadaar dige valling of griep; zij doet spoedig den brand in de ademhalingsorganen verdwij nen. De doos 6 fr., bij II.'Notrcdaine, Groote Markt, Poperinge. De Kristen Middenstands jeugd houdt zijn nieuwjaars vergadering op Donderdag 19 dezer om 7 14 u. heel siipt; geen voor dracht ditmaal, doch een gezellig onder onsje der leden. Jaarvers.s.g van den schrijver; kort woord door den Voorzitter, waarna prilsbolling en prijskaarting. Nie mand ontbreke, doch brengt liever een nieuw lid meê. L-t Bestuur. BERICHT AAN DE LANDBOUWERS Ik endergeteekendé, laat weten aan eenieder dat ik kom een laatst model moderne BASCULE te plaatsen, voor het wegen van koeien, varkens, en alle vee, te beginnen vanaf Maandag 16 dezer. Ik hoop eenieders gunst te genieten. JULIEN TRUANT Statie, Poperinge. Lokaal: Chrisien V"":shuis ZONDAG 15 JANUARI, te 2 en te 4 u. MAANDAG 16 JANUARI, te 8 uur. Actualiteiten Merkweerdigheden LAHOUPETTE EN DE SPOKEN Een fijn lacheding! DE RONDRIT DER BOLIEDEN Heel de film staat op hoogspanning. De razende strijd tusschen de twee autofabri kanten, William Harlowe en Jim Drake, twee hardnekkige tegenstrevers, wordt hier uitgevochten en electriseert ons werkelijk. DE DOCHTER VAN DEN BOSCHWACHTER Groot sensationeel drama met WALTER GRUTERS, GRITTA LEY en HANS BECK-GADEN. De aangrijpende episoden van dit heerlijk drama spelen zich af in het prachtig kader van de Tyroolsche Alpen. Gloeiende Bergen en Vlammende Hartenls de on dertitel van deze tooverachtige film, die naar vorm en inhoud op een rang komt staan met de Angelus en Willem Teil Eerlijke daad. Vrijdag voormiddag, wekelijksche marktdag, kwam vrouw Flo ra De Coninck, van den Ouderdomsche steenweg in het postkantoor en vond er een brieventesch inhoudend eene som geld terïj. door MAURIT8 WULLEMAN-DE- RAEVE. Maurits De Wulfstraat, 27, PO PERINGE. Groote keu3 van epecia-kepers, alsook van gccreösoteerde, aan zeer voordeelige prijzen. Te verkrijgen bij J. en M. DENECKER, Abcele-Statie. Wilt gij goed pnrgeeren, zonder buik pijn, zonder tijdverlies, op gemakkelijke, eenvoudige, zekere en spaarzame wijze? Neem de Roode Pillen van L Dupuis, Jumet. Te verkrijgen bij IL Notredame, Groo te Markt. Poperinge, VLARIERTINGE. Gemeentekrediet van Belgie. Geldplaatsing met volledige waarborg. Agent JÉR. DEKAECK. 't Is nw eigen schuld Indien gij nog aan hoofd- en schele hoofdpijn wilt lij den; want iedereen weet nu dat de MO NOPOEDERS deze pijnen onmiddellijk stillen en altijd genezen. Te koop bij II. Notredame, Groote Markt, en L Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinge. RENINGELST. Tooverij. En Man- se schreeuwde: Ons hennen zijn betooverd. ae loopen met ne zwarte kam, 't eten blijft steken in hun krop en nu en dan sterft er een; ze zullen al dood gaan!... Vrouw, uwe hennen lijden aan cholera, misschien aan typhus; het eenizste redmiddel is 't POEIER 4200, merk HANEKOP. Haast U, bezorg U dat wenclrrbaar poeier en gij zult uwe henr"- .van. Tegen 't snot gebruikt MA en tegen pokken AR- SYT.OL. Al deze remediën dragen 't merk HANEKOP. Te bekomen Te POPERINGE, bij Apo'h. Notredame en Kestelyn. Te IEFFR, A.poth Sno»ck Van Robaeys, Weckeseer. Te GELUWE. Apoth. Dc- myttenaere. Verders in alle Apotheken en rechtstreeks Apotheek Bourgois, AVEL- GEM. BOEZINGE. Werkliedenbond. Zon dag was er Algemeene vergadering voor da leden van het Werkliedensyndikaat en Ziekengilde. Deze waren goed opgekemen en werden vergast met eenige schoone zangnummerljes, uitgevoerd door de Ka jotters van Vlamertinge. Een voordracht werd gehouden door den Heer Advokaat Lommez, Bestendige Afgeveerdigde. Hij zette klaar en duidelijk de huidige poli tieke toestand uiteen en den reden waar om nieuwe lasten waren gelegd op een of andere waren. Als slot zette hij ook ieder een aan volle trouw te hebben in de Ka- tolieke Partij, alleen bij machte den toe stand te redden en ook de eenige die gelijk wanneer de verantwoordelijkheid dragen wil. Na den voordracht kregen wij een kluchtspel opgevoerd door de Kajotters, en om te sluiten een tombola waardoor de prijswinners vooral welgezind huiswaarts keerden. Spaar- en Leeugilde. De spaarders die hun blad 1932 niet inbrachten, zullen persoonlijk verwittigd worden en de on kosten ervan moeten afdragen. Davidsfonds. Zondag aanstaande, om 6 ure 's avonds, derde wintervergade ring voor de leden der afdeeling Boezinge- Zuidschote. Dagorde: Verslag; Korte aan spraak; zang en Declamatie; CIMENA. De leden en hun gezin worden er ver wacht (kosteloos); verlangen zij een voor behouden plaats, 0,50 fr.; niet-leden betalen 3 fr., met voorbehouden plaats 4 fr. per persoon. Bosrcnbclangen. Op Zondag aan staande 22 Januari, te 2 ure in Het Zweerd te leper, gewestelijke studiedag over HOENDERTEELT, voor de leden der hoerengilde en geitenbond. Dagorde: 1. Ziektebestrijding, met lichtbeelden, door Ing. Van Flege, landbouwconsulent- 2. De werking onzer organisatie, door Ing. Ca- merlinckx, Kleinvee teelt consulent. Zondagmissen. Sinds Nieuwjaar worden er in onze kerk drie H. Missen gecelebreerd; dit werd door Mgr. den Bis- scop toegestaan, omdat de menschen moei lijk plaats vonden. De H. Missen worden gedaan te 6 14, 8 en 10 ure. NÏEUWFOORT. Lage aanslag cn zelfmoordpoging. Zekere Commeyne, oud-koloniaal, maakte zich alhier plichtig aan een lagen en lafïen aanslag op de dochter van den vuurtorenwachter. De ke rel werd in het gevang opgesloten, maar nu komt hij een poging tot zelfmoord te plegen met een lepel in te zwelgen. Hij moest naar bet gasthuis overge bracht worden. KOMEN. Afscheidsgroet. M. Ber- ghe Leo, gewezen burgemeester ven Eo- msn, liet een manifest ultplakken ern bij zijn heengaan allen te bedanken die hern hielpen bij het verdedigen der belangen zijner siad. Spijlig dat hij van dit manifest gebruik moet maken cm de Vlamingen van Ko men te bestempelen ais oproermakers. Vergeet hij dan dat de Vlamingen ook Belgen zijn? Wie wordt er burgera ester te Ko men? Dit is de vraag die op ieders lip pen hangt. Tot neg toe weet men nog niet waaraan zich te houd o. De katholieken hebben 5 gekozenen, de gemeente belangen 3 en de socialisten 3. Dus niemand heeft de meerderheid. Noch tans heeft de heer J. Liphout, eerste kan didaat van de Gemeente-belangen, zijn mede-kandidaten niet willen volgen. Deze behocren inderdaad tot de liberale kliek). Hij sluit zich aan bij de katholieken en vormt dan ook met dezen een meerderheid. Er is dan ook sprake dat h j als burge meester zal verkozen worden. Komen zou er voorzeker niets bij verliezen. Integen deel. DIKKEBUSCH. Kroostrijke Gezin nen. Het jaarlijksch feest, dat om bij zondere redenen is moeten uitgesteld worden, zal plaats hebben op Zondag 22 Januari 1923, om 3 uren 's namid dags, in de zaal van het patronaat. Het zal een echte familievergadering zijn, waar Mijnheer Dequeker ons zal komen vergasten met zijn goed woord. Er is ook gezorgd voor afwisseling. Wij ver wachten dus alle leden. Na de feeste lijkheid, gratis tombola, voor de leden die hun lidgeld voor 1933 betaald hebben. Nieuwe leden mogen zich laten inschrij ven en kunnen deelnemen aan den tom bola. De oude leden welke nog niet in 't bezit zijn van hunne lidkaart voor 1933, kunnen ze afhalen bij den Heer Sekre taris van het lokaal verbond. WOESTEN. Benoeming. Verleden Dinsdag brachten de nieuwsbladen het blijde nieuws dat de heer Noppe Firmin door koninklijk besluit van 2 Januari, als burgemeester der gemeente werd aange steld. Niettegenstaande zijn partij met de minderheid der stemmen uit de gemeente verkiezing kwam, wordt onzen herbenoem den burgemeester in de gemeente zeer ge acht; dit bewijs werd noggmaals geleverd door de veel bevlagde huizen ter gelegen heid zijner wederaanstelling. Wij wenschen hem dan ook heil en voor spoed bij het vervullen zijner soms zeer moeilijke taak. GEMEENTE WESTVLETEREN BERICHT Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij kom te stellen als BEENHOUWER, en ook tot eenieders beschikking ben voor het slachten van alle vee. Opening: Vrijdag 13 Januari. aanvullende Gemeenteverkiezingen plaa' Twee volledige lijsten zijn ingediend met volgende Kandidaten: Lijst Nr 1, Gemeen tebelangen: 1. Bonte Gustaaf; 2. Strubbe Jéröme; 3. Leroy Daniel; 4. Riviere Oscar; 5. Lencor Pie.er. Lijst Nr 2: 1. Goudc- zeune Jules; 2. Laire Emiel; 3. Garain Ju les; 4. Naert Hector; 5. Bauwen CamieL KEMMEL. Naar China. Over eeni ge dagen ls Eerweerde Pater Depuydt te Genua ingescheept om naar zijn missie land terug te k eeren. Toen hij, na 2' jaar verblijf in China, naar zijn geboortedorp mocht terugkeeren, was de toestand in zijne mi:;ie wei bedroe vend en dat tengevolge van burgeroor log en bandieterij. In deze laatste weken is de toestand veel verergerd. Eerw. Pater Depuydt weet dat er groote moeilijkheden en gevaren te verwachten zijn en toch, moedig, op God betrouwend, keert hij terug. Onze beste wenschen met een vurig ge bed moeten hem vergezellen. Davidsfonds. Vergadering dezen Zondag 15 Januari. Het voornaamste punt aan de dagorde is de kiezing van zes be stuursleden. Daarbij komt het aankondi gen van twee aanstaande vergaderingen, met de gepaste en noodige inlichtingen. Onze vrienden van Nieuwkerke zuilen ons nog een aangenaam uurtje verschaffen. Alle leden zijn verwacht; begin om 5 uur stiptfc. Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd nebt zonder voldoenden uitslag of gene zing te bekomen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verouderde en ingewortelde gevallen volgt de volle iige serie van zes weken 1S5 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat. BrusseL GELUWE. Gemeenteraad!. - Verga dering van 6-1-33. 1. - Eedaflegging. De volgende leden leggen den eed af: Ingelbeen Jules, burgemeester, Demytte- naere Alfons, Flament Achlel, Viaene Ca- miel, Denorme Alois, Comeille Cyriel en Vanneste Paul, Katholieken; Dr Mad dens, Cardoen Jozef en Vangheluwe Achiel, Nationalisten; Lutin Jozef, So cialist. 2. - Verkiezing van schepenen: Flament Achiel en Demyttenaere Alfons, worden elk met 7 stemmen tegen 4 witte brieven tot schepen herkozen. Dr Maddens leest plechtstatig twee ver klaringen af. De eerste om te zeggen dat de nationalisten noodgedwongen den eed afleggen om te kunnen zetelen, dat zij dit enkef met de lippen deen en niet met het hart. Verders doet hij een uitval tegen België en de vlaamsche wetten en brengt er ook het Los van Walcr.ië bij te pas. Het is verwonderlifx dat die zoogenaam de begin-elverk'aringen pas nu voor den dag worden gehaald. Waarom die vóór de gemeenteverkiezingen niet bekend ge maakt? De tweede verklaring luidde dat de na tionalisten blanco hadden gestemd om dat zij meenden dat de Katholieke meer derheid omtrent de samenstelling van het schepencollegie wel zou 't akkoord zijn en eindelijk dpt de nationalisten niet aan obstructie zouden deen maar dat zij scherp toezicht zouden houden over het werk van de meerderheid. Indien de na- tionahsten 4 gekozenen en de socialisten er 2 hadden doorgehaald, ze zouden zeker niet blanco gestemd hebben? In tusschen stel'en zij zich tevreden met het eere- postie van kontroleur. Werk van anderen kontroleeren dat men zelf nog nooit ge daan heeft daar is nog ai tounévoor nocdig. Nu, de tij- zal het uitwijzen. Brie Koningen met eene ster... gin gen verleden Zondag uit. Eene flinke groep van 30 tot 40 personen, met muziek en fakkels in den regenachtigen avond, maar toch hebben zij een schoone som bijeen -ehaald veer onze missionarissen. Davidsfonds. Aanstaande Zondag te 5 uur in de Sint Jozefschool, voordracht door Z. E. Kan. Eug. De Havre van Gent, die zal handelen over het wonder van e,«uth. De afdeeling van het Davidsfonds te Meluwe telt'175 leden en d:t spijts krisis en andere moeilijkheden, dit is een be wijs van le- vooruitgang en een aanmoediging ',-cr krt bestuur om voort te ijveren voor het katholiek, door-vlaam- sche kultuurwelk: het Davidsfonds. Omvergereden. Zaterdag 7 Janua ri werd vrouw Wed. Penet '.oor een auto omvergereden. De vrouw werd enkel licht gekwelsfc. Velo gestolen. Ten nadeele van Gaston Dorré werd een rijwiel gestolen die hij aan de deur van een herberg had laten staan. Botsing. De autobus Geluwe-Komen is Zaterdag in botsing gekomen met een camion beladen met koeien en werd erg beschadigd. BOEZINGE. Uitgesteld... maar niet verloren. Ons feestje om hulde tc bren gen aan or.zen i.»euwen K-er Burgemees ter, Keer Roger de Thibault de Boesinghe, kon Zondag niet voorgaan door het slechte weder. Het zal echter plaats hebben heden Zondag om 14 uur. Alleman wordt mede uiLgenccdigd naar het kasteel; er is open hof en alleman is bij den heer Bui-gsmses- ter welkom. FIEL. NIEUWKERKE. Drie Kcnhu-jn. De Drie licningenstoet met verlichte Ster- re, die alhier voor de eerste maal uitging, hesrt een groot .c:cs behaald. Onze goe de menichen vonden dat schoone gebruik' van onze VI. dorpen zoo wel gelukt. De r.'.oet ging uit ten voordeele van onzen dorpsgenoot, Eerw. Pater Juiien Bayaert, missie naris in de missie van Indie. Do drie Koningen, gereden op prachtige lieer den waren voorafgegaan van een groep zangers met een \er.etiaansche luchtbal lon in de hand, eeni_e muzikanten en den sterredrager. Vele menschen gaven veel. De inrichters bedankten hun voor die milde offervaardigheid. Doch pijnlijke incidenten deden zich voor. De sterredrager wierd aangegaan, zijn kleederen gescheurd door een gemeene ke rel en een andere liep vol razernij nevens den stoet, orr te zien - re al een almoes zou geven voor het werk van den Pater' die zijn leven wegschenkt voor zijn naas ten... Arme schepsels, die niet weten dat de gcede werken Gods beiooning afdwingen! Vooruit, jonge kerels. Proficiat met uwen stoet. Het volk zag u graag komen. Vooruit! Doch een gebed voor uwe broe ders die misloopen! Studiekring. Het avondmaal van den Studiekring is buiten alle verwachting met geestdrift bijgewoond geweest. Vier en zestig op de vijf en zeventig Studiekrin- gers waren opgekomen. Flink! De katholieke jongens willen voortaan meer en meer samengroepeeren. Eenheid en broederlijkheid zullen ze, kleingeestig heid en onderkruiperij om alle oneenigheid te veroorzaken zullen zij tegenwerken. Na de herkiezing van den Voorzitter en schrijver en van den raad werd er een alleraangenaamste en verrassende tombo la gehouden. Veertig prijzen hebben uitge deeld geweest. Het orkest heeft de verga dering in opgeruimdheid gehouden. IIOUTEM-bij-Komen. Vleeschbond. Vandaag 15 dezer, aanstonds na de Hoogmis, groote besprekingen nopens bij zondere maatregelen dia te treffen zijn voor het jaar 1933. Al de leden moeten tegenwoordig zijn. Hoerengilde. Zondag 22 dezer, bij zondere vergadering voor de leden van de hoerengilde, op de gewone uur en in het gewoon lokaal. Belangrijke meel.teelingen. MERKEM. Leening Gemeentekrediet van 1 milliard, 5%, met loter. kostelooze inschrijving bij r ASTON EOUCIQUÉ, Gemeentesekretaris, agent van het Ge meentekrediet van Belgie. HANDZAME. Aan de b.lcij-ad. Vrouw Dabeuckelaere, die op 22 December het slachtoffer was geworden van een laf- fen aanval door gemaskerde bandieten in hare woning, die den schedel werd geklo ven en ter verpleging in hei heelkundig gesticht van het H. Hart werd overge bracht, is aan de beterhand en men hor-'; dat zij weldra haren braven echtgenoot het Oude-Mannenhuis ligt gedeeltelijk open. De oude gasbuizen worden u: .ge dolven en zijn reeds door nieuwe vér- vangen. Op de voorlanden liggen bonjan nieuwe en oude kasseisteenen, alsook hoo- pen zand. Het verkeer is niet alleen moei lijk voor de voertuigen, maar zelfs voor de voetgane-ers. Door de regens der laat- ste dagen i er veel modder op de Dorp. plaats. Deze steenweg zal geheel vernieuwd worden. Een laag beton van 10 tot 15 cm. dik, bestaande uit cement, glas- en rijn- zand gemengd met water, dient als on dergrond. Op sommige plaatsen ligt zelfs een laag koppelingen van oude kassei steenen, met daarboven een dunne laag cement en daarop worden kleine vier kante kasseisteenen in waaiervorm ge legd. Later zal dan tusschen deze kassei steenen asfalt gegoten worden, zoodat deze baan op geheel de hreedte stevig aaneen zal houden. Nu gelijkt de dorpplaats aan een groote werkplaats, maar eens dit werk gedaan zal dit een schoone verbetering zijn! Gemeenteraad. Dinsdag om 6 uur 's avonds had de aarstelling en de eed aflegging plaats van de nieuwaebczen ge meenteraadsleden cn de verkiezing van twee schepenen. De gemeeteraad ls nu samengesteld uit: Bouton Florentta, burgemeester; Deiva Jules, eerste schepen; Derycke Cesar, tweede schepen; Vandenbulcke Marcel, Desmarey Gabriel, Desohepner Hector, Debruyne Emiel, Lemahieu Jerome, Bo xoen Cyriel. Six Rafael en Vandenameele Alberic, raadsleden. De gemeenteraadsleden Deb-uyne en Vandenameele waren afwezig om reden van ziekte. Autobus ln de gracht. Henri De- blauwe van leper, die een autobusdienst uitbaat om werklieden van Vlamertinge en omtrek naar Rijsei te vervoeren, reed Maandag morgen, korts na 5 u„ met zijn autobus, waarop een dertigtal werklieden zaten, langs de baan naar leper. Eenige meters over de herberg De Ankeren tengevolge van een breuk aan 't stuur liep deze autobus in de gracht en kan telde opzijds. Enkele inzittenden bekwamen lichte verwondingen, maar konden gelukkiglijk hun reis met een ander autobus voort zetten. De schade aan den autobus is gering. ZONDAG 15 JANUARI 1933. POELKAPELLE. Ueguïaiear te ver- bollen en twee vette konijnen te ver smijten, «In de Schaapbalie bij Cy riel Ocsterlynck. Begin cm 4 uur in den namiddag. VLAMERTINGE. Herberjkerrnis A la Ville de Lille bij Hector Vanlede. STADEH. Groote Jaarfffreche Prijs- kaartin;; in het bieden, in Ons Eigen Huis», Icnerstraat. 300 Frank prijzen. Zie voorwaarden bij kaarting van 22 Jan. DUÏVENTENTO ONSTELLING EN POPERINGE. i' A la Cour du Roi bij Maurits Devos, Boesehep.;-.-act, van 9 tot 12 uur. der duiven van Adiien De- vos en André Creus. POPERINGE. Au Casino bij Gus- tave Silvert, Groote Markt, van 9 tot 12 uur, der duiven van Maurits Sehaballie, lederen bezoeker die lid is der Verbroe dering neemt gratis deel aan het ver loten van een duivejong 1933. «o., ZONDAG 22 JANUARI 1933. STADEN. Prijetaarting in het bie den voor de afgekaarten in de eerste ronden van 15 Jan. Inleg 3 fr.; inschrij ving gesloten om 3 u r. Bijzondere prijs aan de deelnemers der verstkomen- ae gemeente en een aan deze met het grootste getal deelnemers, Staden uitge sloten. In Ons Eigen Huis Ieprrrtraat, aasBaBBssaaiisssHissaaztisaaBaa ERG ONGEVAL TE BERGBES Oud vrouwtje van voor een trein gered De redder slachtoffer van zijne daad Zondag merger, "fide een cud vrouwtje van Sieene over ;ioren gaan, toen een trein kwam aar. :cmd. De heer Robert Caron, hoofdonivtrger van het station, wilde de vrouw ree.den en sprong toe. Beiden werden toch door den trein ge vat en een eind medegesleurd. De vrouw werd enkel licht gewond, maar de Heer Caron was er veel erger aan tce. Hij werd naar het gasthuis van Duinkerke overge- bacht, waar hij nadien den geest gaf. Voor alle antwoord 0,75 fr. vcor zegel bijvoegen, a. u. b. TE KSO? Tractor Chcnardmet romorque 10 ton, in nieuwen staat. Groot gemak van betaling, bij W* Eéegue, «feut. Komen. Oerbcrggerief, toog, barken, buffet, glas, aA bij I arrel Taille, Westvlzlcronsteen- weg, Poperinge. Gamionnette Ford1500 kgr. draeg- vermogen, in zeer goeden slaat, bij Theoduul Malesls, Bru 0':;traat, 24, Feu Gazmotorpom;), buitel re, ITaüngetrcii en cylinder. Adres tor drukkerij, Gaotliuis- straat, 15, Poperinge. GEVRAAGD jpetrool Voortverkoopers-Thuisbestellers (leurders), in alle gemeenten, voor de alom vermaards Petrool-(spéciale). Schrijven of zich wenden: Splendid Oil Works, te Hooglede. (Poede reiziger voor leper en omstreken, om alle kruidenierswinkels te bescoken, voor een gekend produkt.. Goede cn winst gevende voorwaarden. Schrijven aan M. Rog. Deleu, handelaar, Eeveren-Hoeselare. Jonge meid, 15 jaar. Boterstraat, 18, leper. Heftige meid, rond 20 jaar. Geen boven werk. Goed loon, bij M. Georges Veys- Verté, Plaats, Vlamertinge. Heftige meld. Zich wenden Elverdinge- straat, 26, leper. VRAAGT PLAATS Hcdiplo:..oerde ci.aaffem'-meaunclen, met goede getuigschriften. Adre3 ter druk kerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. jongeling als chauffeur. Adres ter drukkerij, 15, Gasthuisstr., Poperinge. Coed: 2' bakkersgnst. Adres ter druk kerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. Juffrouw, 22 jaar, als winkeldochter voor gansch de week, of vraagt huiswerk voor vier dagen per week. Adres ter druk kerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. Weduwe, bij Heer alleen of bij Priester, goed keuken kennend. Adres ten bu- reele te leper, 17, Boterstraat. TE HUREN Wel gelegen herberg De Concorde Casselstraat, Poperinge, met erooten hof en werkplaats. Zi wr - den Boesohe- pestraat, 2, Poperinge. GEVONDEN Qouden halssnoer, langs de Reningelst- steenweg, tp 6 'anuari. Terug halen ter drukkerij, 15, Gastin isst Poperinge. GEMEENTE STAV! .E en hare kinderen zal kunnen vervoegen. J. DE CARNü PLAATS VA'I GEMEENTEONDEP -IJZER Het gemeentebestuur van Sta vele, pro» vlncie West-Vlaanderen, maakt bekend, dat eene plaats van onderwijzer der ge meenteschool te begeven is; wettelijk# jaarwedde. De aanvragen dezer bediening moeten bij liet gemeentebes luur toegekomen zijn vóór 30 dezer loopende maand Januari. Stavele, den 14 Januari 1933. De Srineta- Da Burg. en Schefl» J.pn*

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4