SIGARETTEN DIANA ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD GI3rlIO GENTSCHE AUTQSCH00L 't DE SOCIALISTEN IN 1926 MEUBELPAPIER SPORTNIEUWS IN 'T BINNENLAND ROUWBERICHTEN BURGERSTAND VAN VERMAKELIJKHEDEN KL ERS 5 FEBRUARI 19?:. Num. 6. Eladz. 4. DIKSMe'IDE. Apothekersdienst. Heden Zondag alleen open Apotheek! VUYLSTEKE. Groote Markt. Diksmuide. J BOEZINGE. Boerengilde. Donder dag laatst vierde onze boerengilde haar I jaarlijksehen feestdag: O. L. Vrouw Licht- mis. 's Morgens onder de hoogmis van 9 u. hadden een groot getal leden plaats ge nomen ln de middenbeuk der kerk. Op vallend dat bij dergelijke gelegenheid de Jongelingen niet te zien zijn). Na eenige bezoeken bij de leden-herbergiers, kwam men opnieuw bijeen voor de Algemeene Vergadering ln het lokaal. Aan den be stuurstafel bemerkten wij benevens E. H. Pastoor en E. H. Kapelaan en de Bestuurs leden, M. Hellemans. afgeveerdigde van den Belgischen Boerenbond en M. Simoens uit leper. Na het gebed sprak E. P. Pas toor. die voorzat, over het afgestorven lid; Emile Cailliau, tevens raadslid der Spaar en Leengllde, welke hij als voorbeeldige kristen huisvader en boer voorstelde, en noodigde de leden uit op Zondag 5 Maart ln de bondsmis aanwezig te zijn. Daarop deelde hij mede dat enkel 19 leden aan de groote helft der vergaderingen hadden deel genomen, en hij noemde ze tot voor beeld voor de andere. Na hem kwam de schrijver aan het woord, met een keurig verslag over de werking der gilde en Spaar- en Leenkas. Nu sprak M. Hellemans over den ver- eeniglngsgeest der hoerengilden en het nut van deze. en M. Simoens voegde er nog een doordragend woord bij over de gezamenlijke aankoopen, de leden er voor al op wijzend dat ze meer moeten zorg dragen dat door iedereen goede waar af geleverd worde en dus meer te doen ont leden. De goedkoopste waar is niet altijd de beste en voordeeligste, en hij gaf er doorslaande bewijzen van. Het gerocht 1 uur en dra zat ledereen aan tafel bij Marcel Ampe, lid der orga nisatie. He. eten was smakelijk en goed. De bouilie deed deugd en koekeboterham- mm tegen avond vulden de overgebleven ledige plaatskes. Wat te verwonderen valt ls dat er nog boeren gevonden wor den, leden der gilde en die als verstandige boeren willen doorgaan, maar op hun cen ten zien om aan het feestmaal deel te nemen, en ondertusschen hun dag over brengen in herbergen bulten den kring der vierende leden!! Het overige van den dag ging over ln Prijskaarting. Stillekens aan trokken met den vollen avond de boeren huiswaarts en tegen de kleine uurkes waren zelf de nachtratten ln hun bed, allen tevreden over den dag. Kroostrijke Gezinnen. Verleden week kwam het bestuur bijeen, om de be langen van den bond te bespreken, en de dagorde der Algemeene Jaarlijksche Ver gadering op te maken. Binnen enkele dagen zullen de leden hun lldkaart voor 1933 te huls gebracht worden, mits het gewone lidgeld 10 fr. Be nevens den steun die zij geven aan de vereenlglng. genieten zij ln vele winkels van eenen afslag van 5 en meer. Sinds Nieuwjaar is nu ook een WEDUWEN- en WEEZENFONDS Ingericht, dat vergoe ding verschaft aan de weduwen en de kinders wanneer de vader komt te ster ven. Die daarvan gebeurlijk willen genie ten moeten boven het lidgeld nog 2 fr. betalen. De leden zullen hierover meer uitleg vinden in het jaarboek 1933. dat hun in de eerste dagen kosteloos zal ge worden. Er werd bestatlgd dat er gedurig nieuwe leden bijkomen, wat, gezien de groote voordeelen, niet te verwonderen ls. Terloops wordt nog eens aangedrongen bil de plaatselijke winkeliers ook afslag te willen geven aan de leden van den bond der Kroostrijke Gezinnen, en daarvoor de noodige kaarten te vragen aan den E. H. Pastoor, schrijver. De Algemeene Jaarlijksche Vergadering zal plaats hebben op Zondag 19 Februari, dus vandaag en veertien dagen. Heer Volksvertegenwoordiger De Man zal er ko men spreken, en voor het overige van den avond zal er voor een leutige film gezorgd worden. Davidsfonds. De 4" winterverga dering zal gehouden worden op Zondag 26 Februari, laatste dus van de maand. De dagorde zal later medegedeeld worden. De leden kunnen reeds hunne voorzorgen nemen. Rctretten. Zondag laatst werd van af den preekstoel medegedeeld dat de Jaarlijksche retretten voor mannen, vrou wen, jongelingen en jonge dochters af zonderlijk gepredikt worden van 5 tot 19 Maart door de gebroeders Gelin, Paters Redemptoristen. Dus van nu af alle ver- stoorend werk uit den weg banen en die dagen vrij houden. Vasten. Om gevolg te geven aan den wensch der Hoogere Kerkelijke Over heid en vooral gesteund door de H. Har- tebonden, wordt er aan de plaatselijke maatschappijen gevraagd geen wereldsche feesten ta geven, zoowel 's Zondags als in de week, onder den vasten, dus van af 1 Maart (Aschwoensdag) tot Paschen. La ten we als trouwe kinders onzer Moeder de H. Kerk gehoor geven aan onzen H. Vader den Paus. VERGELIJKT DE WAARDE der premie- bons die wij in de pakjes sigaret'cn o DIANA lnlassclien en stelt vast dat ieder pakje er TWEE bevat. Gij hebt alle voordeel DIANA te rooken. Vraagt den kataloog der premiën aan uwen win kelier of aan het adres: Sigaretten DIA NA Afd. Premiën, 40, De Koninckstraat, BRUSSEL. PASSCHENDALE. In den gemeente raad. De nieuwe gemeenteraad kwam bijeen onder het voorzitterschap van M. Deforche, aftredend burgemeester, die deed overgaan tot de eedaflegging van den grondwettelijken eed. Vervolgens werd er overgegaan tot de verkiezing der schepe nen. waarbij de leden René Cappelle, land bouwer, en Camiel Nogez, handelaar, res- pektievelijk met 6 en 7 stemmen verkozen werden. NIEUWPOORT. Lijk opgevischt. Aan den oever van het IJzerkanaal heeft men het lijk ontdekt van André Wollen hauwen, kunstschilder van beroep, jong gezel, 49 Jaar oud, woonachtig te Ander- lecht. DïtANOUTER. Bocrinnengilde. Heden Zondag. 5 Februari, om 3 ure (na het Lof), algemeene vergadering voor de Boerinnengilde, met voordracht over Groententeelt Ieder weze op zijn post. LAXGEMARK. Komst van R. De Man. Vandaag komt M. De Man, volks vertegenwoordiger, spreken, 't Is te 3 uur stipt in 't Lokaal. Iedereen mag komen luisteren. Ingang kosteloos. Daarna geven de Kajotters een feestje voor Ouders en vrienden. VLAMERTINGE. Gemeentekrediet van Belgie. Geldplaatsing met volledige waarborg. Agent JER. DEHAECK. BRIEEEN. De opschriften der inhul diging van E. H. De Visscher als Pastoor, moeten we door plaatsgebrek weglaten tot aanslaande week. IIOUTEM-bij-Komen. Ziekengilde. Op heden Zondag 5 Februari, algemeene vergadering in het gewoon lokaal, op het gewone uur.Al de leden hoeven er te zijn. Zeer belangrijke rnededeelingen zullen ge daan worden nopens nieuwe toelagen en nopens nieuwe maatregelen. Het verslag 1932 zal besproken wordei Oudstrijdersbond. Op Zondag 12 dezer, aanstonds na de Hoogmis, vergade ring in het gewoon lokaal. Al de makkers zullen trachten op un post te zijn, om de Jongste onderhandelingen met den ge meenteraad te leeren kennen. Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd hebt zonder voldoenden uitslag of gene zing te bekomen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MAKTIN TOMS. Voor verouderde en ingewortelde gevallen volgt de volledige serie van zes weken. 185 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat, Brussel STADEN. Winnende ntuntiers der trekking van den Tombola ingericht door cie mutualiteit Broederlijke weldadig heid Stadec. Voor de omslagen: 383 306 667 188 271 610 688 629 292 137 Voor de loten: 702 617 2228 839 450 308 802 118 3173 1544 1815 1251 909 377 690 717 1C18 58 1058 3321 991 £60 77 105 139 68 1929 2024 551 972 219 183C 3356 1144 3053 3267 2039 885 1775 913 1953 2044 3063 313 2174 3217 1628 609 1195 2030. N. B. De prijzen welke niet afgehaald zijn op 20 Februari aanstaande, blijven eigendom der maatschappij. De prijzen zijn af te ha'.en bij M. Bru no Saelen, Marktplaats, Staden. Tel. 32. OOSTNIEl WKERKE. Onze scholen, Ze werden voor acht dagen gesloten en zullen weer opengaan na Maandag, 6 Februari, otr megangsdag. Die maatre gel werd getroffen omwille van de griep die onder de schoolgaande jeugd veel slachtoffers had gemaakt. De griep ls ge lukkig lijk niet kwaadaardig: een paar da gen goede verzorging zijn voldoende voor 't herstel. Sterfte. Januari, die gewoonlijk de maand is vah de groote sterfte, is beter geweest dan de voorgaande jaren. Enkel drie sterfgevallen onder groote menschen zijn aan te stippen: Louis Lavalez, een man van 75 jaar de Wed. Vandewalle, moeder van schepene Vandewalle, 72 Jaar; Honoré Hallein, 67 jaar. WESTNIEUWKERKE. Vernieuwing van de H. Zending. Van Woensdag avond tot Zondag avond is er hier de vernieuwing van de missie van Maart 1932. Zeer Eerw. Pater Vanden Et ssche, redemptorist, onvermoeibaar in zi.u mis- sionarlswerk, beurt er wederom ons volk op. 't Is te hopen dat al onze christene menschen er zullen aan houden deze da gen van zegen niet te verwaarloozen en dat zij bijzonderlijk de H. Sacramenten zullen ontvangen, bidden voor elkander en dan den Biddag vieren. St Cecilia. De nieuwe katholieke muziekmaatschappij St Cecilia telt nu reeds 180 leden en 45 muziekanten. Eere leden en leden hebben ook prachtig mede. geholpen voor het budget. De Commissie van de nieuwe Katholieke muziekmaat schappij St Cecilia heeft in haar laatste vergadering beslist van nog dezen winter St Cecilia te vieren en op Woensdag 15 Februari aanstaande. Al de vrienden worden er natuurlijk toe uitgenoodigd. Voor het feest ls volgende dagorde vast gesteld: Te 11 u., plechtige H. Mis. Te 1 u.. noenmaal bij inschrijving, bij Wed. N. Deschlldre. Te 4 u„ Tombola voor al de leden, bij F. Wijckhuize. Te 6 u., Avondfeest, bij Wed. N. De- schildre, voor al de leden. De leden die bij uitzondering aan het noenmaal geen deel kunnen nemen, wor den niettemin verwacht voor Tombola en Avondfeest. Onder het feest zal het katholieke St Ceciliabloempje verkocht wworden. NOORDSCHOTE. Boerengilde. Heden Zendag, 5 Februari 1933, vergade ring der Boerengilde, in ms lokaal, bij Samijn Maurice, om 6 uur zeer stipt. Dagorde: 1. Verslag en Mededeellngen; 2. Voordracht van meststoffen; 3. Bespre- kng over de Aankoopafdeeling (doel en standregels)4. Aankoopen van meststof fen en veevoeders (Roeselare)5. Beta ling der geleverde waren; 6. Allerlei me- dedeelingen. De leden worden talrijk verwacht. HET BESTUUR. STAD IEPER ran Maandag 30 Januari 1933, om 17 uur. TOMAAT boven alles KOMEN. Werkstaking in de gemeen teraad. Zaterdag, 28 Januari 1.1., ver gaderde de nieuwe gemeenteraad van Ko men voor de eerste maal. Men zou er overgaan tot het verkiezen van een nieuw schepencollege. Zooals men weet bestaat de nieuwe raad uit 5 katholieken, 3 ge meentebelangen ofte liberalen en 3 socia listen. Waren aanwezig: de 5 katholieken, 2 liberalen en 3 socialisten. De heer Liep hout, van de lijst der gemeentebelangen, was afwezig; hij is ook vleeschkeurder der gemeente en staat dan ook voor de keuze ofwel ontslag indienen als vleesch keurder, ofwel als gemeenteraadslid. Hij zal waarschijnlijk het laatste laten schie ten, het eerste baantje brengt heel wat de heer Zoetard van Ten Briele (Komen). De nieuwe gemeenteraadsleden legden hun eed af. Daarna ging men over tot de stemming. De twee liberalen stemden voor een drieledig schepencollege met een ka tholiek als burgemeester. De katholieken weigerden, ze wilden met de socialisten niet samen gaan. Daarop verlieten de li beralen de zaal. Daar de socialisten ook met de katholieken niet wilden samen gaan of deze de kans niet wilden geven een college samen te stellen, verlieten zij ook de zaal. De raad was nu in de min derheid gesteld en de zitting werd ge heven. Wat zal er nu gebeuren? Zullen de li beralen samengaan met de socialisten? Deze hadden aan de liberalen een dus danig voorstel gedaan omvattende een 38 punten, waarender de volgende heel ken schetsend zijn: Afschaffing der toelagen aan de gees telijkheid, de turnafdeeling en de katho lieke volksbibliotheek der gemeente. Behoud der Fransche taal als hoofd taal met eerbiediging der Vlaamsche taal. (De Vlamingen weten wel wat dit betee- kent). Benoeming van onderwijzers en on derwijzeressen komende uit de staatsnor maalscholen. Van de twee gemeentescholen, ge mengde scholen maken Dat is nu den verwarden toestand waar. in onze katholieke raadsleden zijn ge raakt. Hadden ze de katholieke Vlamin gen tot zich geroepen, in plaats van ze zoo hardnekkig te bekampen, ze hadden nu. zooals vroeger, een groote meerder heid gehad; maar ja, als 't kalf ver dronken is Zeldzaam voorbeeld van trouw. De oude Rosalie, de meid van dokier Wij- se ur, is na een kortstondige ziekte god vruchtig ontslapen in den Heer. Rosalie, die door gansch de bevolking geacht werd, was reeds in dienst bij den heer Wijseur (vader) en had dokter Rob. WiJ- seur en zijn broeders groot gebracht. Deze hadden inderdaad vroegtijdig hun moe der verloren. Ze aanzagen dan ook hun goede oude Rosalie als een tweede moeder. Deze trouwe vrouw, die 65 jaar dienst telde in dat huis, had reeds meerdere onderscheidingen ontvangen. De begraving geschiedde Donderdag 11, 2 Februari, om 10 uur, onder grooten volkstoeloop. HOOFDZETEL: Bestuur: R. Mortier GENT, Lange Meire, Nr 2 (Kouter) BIJHUIS: Theorie - Praktijk - Lessen op den auto zelf - Rljoefeningen Gemak van betaling KORTRIJK, Gentschcnstcenweg, 21 AUTOEUSDIENST ROESELARE-IEPER Door Volksvertegenwoordiger R. De Man werd bij den Heer Minister van Vervoer een protest ingediend tegen het afschaf fen van de au.obus van 21.15 uur tusschen Ieper-Roeseiare en omgekeerd. Dit brengt veel werklieden ln moeilijkheden. laKsaaHEsassEaasaBaasaHBi» Te OUriERGEM heeft een man zelf moord gepleegd, daar hij veroordeeld was tot twee jaar gevang wegens het s.elen van pelsen. laasBKaaaBaaaBaa^s&saE^Jhj^j Gebruikt Chlcorel VVV PELIEB-TAFFIN 't is de beste. VERSLAG De Heer Vander Mersch, Schepen, en Heer Leuridan, Raadslid, deden rich ver ontschuldigen. Bij het begin der zitting nam de H. J. Vander Ghote, Burgemeester, het woord en voor eene overtalrijke opkomst las hij zijne benoeming af als Burgemeester der stad leper. Mevrouw, Mijne Heeren, Vooraleer over te gaan tot de bespre king van de punten van de dagorde, acht lk het mijn plicht, eerst en vooral, mij aan te sluiten bij de hulde die hier in de jongste vergadering van den Ge meenteraad door de leiders der versehil- lige politieke groepeeringen aan mijnen verdienstelijken voorzaat M. H. Sobry werd gebracht. Sinds 1903 heeft M. Sobry opvolgen- lijk als Gemeenteraadslid, als Schepen en eindelijk als Burgemeester de belan gen van leper weten te behartigen en te verdedigen. Ondanks de economische en politieke moeielljkheden die sinds den oorlog op onze stad hebben gedrukt, ls hij, trouw en offervaardig, aan het stuur gebleven om leper uit hare puinen te doen verrijzen. In het vervullen dezer zending heeft hij zich noch moeite, noch opoffering getroost. Als Vlaming, breng ik hulde aan den man die in leper de baanbreker is ge weest van de VI. cuitureele ontwikkeling. Als katholieke leper ling breng ik hem hulde omdat hij een man was van diepe en innige katholieke overtuiging, een man van groot plichtbesef die gewetensvol, offervaardig en onbaatzuchtig zijne stad vurig bemind heeft en deze liefde, niet met woorden maar metterdaad, Jarenlang heeft weten te bewijzen. Mevrouw, Mijne Heeren, Gij zult mij ongetwijfeld deze gele genheid laten te baat nemen om hier de verklaring te bevestigen welke ik Maandag laatst hier ten Stadhuize ge daan heb aan den Gemeenteraad ter gelegenheid van de ontvangst door het Schepencollege op touw gezet, en Ued. te herhalen dat lk hier enkel en alleen optreed als Burgemeester van leper, als dienaar van Ieper-gemeenschap. De Katholieke Partij is, gedurende den strijd van de Jongste Gemeenteverkiezin gen opgetreden met een program van realpolitiek dat door het kiezerskorps met klank werd goedgekeurd. WIJ heb ben beloofd de stad te beheeren en te besturen met zuinigheid, toewijding en rechtvaardigheid, met het uitsluitend doel de bevordering van het zedelijk en stof felijk welzijn van leper te betrachten. Wij zullen steeds deze gedragslijn ge trouw blijven. Van de verworven vol strekte meerderheid zal dan ook geen misbruik gemaakt worden om onrecht matige of onrechtvaardige oplossingen of maatregelen te treffen of op te dringen maar desnoods wel gebruiken om, volgens onze katholieke princiepen, een degelijk stadsbestuur te verzekeren. 't Is, Mevrouw, Mijne Heeren, in de zen geest dat lk, niettegenstaande mijn bewustzijn van de zware verantwoorde lijkheid van het Burgemeesterschap dat mij door mijne politieke vrienden werd opgedrongen, niettegenstaande mijne ge ringe ervaring op bestuurlijk gebied, aan vaard heb dit ambt waar te nemen, 't Is in dezen geest dat ik mijn taak zal vol brengen. 't Is ln dezen geest dat ik U dan ook verzoek, uwe uitsluitende hoe danigheid van Beheerders indachtig en van den moeielijken toestand van onze stad bewust, alle politieke beslommerin gen van kant te schuiven en U uitnoo- dig, samen met ons, de zending te ver vullen die door de wet aan de Gemeen tebesturen is toevertrouwd: 't is te zeg gen, al de zaken die de stad aanbelan gen te regelen in eenen zakelljken geest van wederzijdsche verdraagzaamheid, en van wederzijdsch vertrouwen allen met een en hetzelfde Ideaal bezield: de be vordering en de ontwikkeling van leper's welzijn en voorspoed. DE HEER MISSIAEN. Onze partij neemt akte van de verklaring van den Heer Burgemeester. Onze partij zal zich onthouden daar wij enkel toezien, maar wij zullen, wanneer gij de katholieke ge dachte tracht ln te dringen, al het mo gelijke doen om de socialistische prin ciepen vooruit te stuwen. Daardoor zul len wij soms tegenover elkander staan, maar niet als persoon, want na onze betwistingen zullen wij altijd goede col lega's bijven. 1. Proces-verbaal der ritting van 9 Januari 1933. DE HEER SEKRETARIS gaf lezing van het verslag der vorige zitting, welke zonder opmerkingen werd goedgekeurd. 2. Stads eigendommen. - Binnenwan- deiingen. - Maaigrazen. - I.astkohier. DE HEER SCHEPEN LEMAHIEU gaf lezing van het lastenkohier door hem op gemaakt voor het openbaar verpachten van de maaigrazen van de binnenwan delingen. Punt voor punt wordt algemeen aangenomen, enkel wordt gemeld dat het Schepencollege denkt 2 stukken over te laten om kinderspeelpleinen te maken. 3. Autobusdidisten. - a) Zillebeke- Tourcoing; b) Wounien-leper. De Heeren Liefooghe en Feys van Zil- lebeke vragen de toelating tot het uit baten van een openbaren en regelmati- gen autobusciienst voor werklieden, tus schen Zilleboke en Meenen grens, naar Tourcoing. De Heer Denecker Gentil van Wou- men vroeg om den Zaterdag een open baren en regelmatigen dienst uit te ba ten tusschen Woumen (Jonkershove) en leper, langs Merkem, Bikschote, Zuid- schote, Boezinge, leper, Vande Peere- boomplaats. H. BONNET. Zullen die vergunning houders voldoende verzekerd zijn tegen ongevallen. HEER BURGEMEESTER. Met ons gunstig advies, stellen wij terzelvertijd die Heeren de verschillende vragen reeds gesteld door den vroegeren Gemeente raad. Gunstig advies wordt gegeven met al gemeene stemmen. 4. Openbare Onderstand. - Onder zoek der kas. - Proces-vei oaaL - 4' Kwar taal 1932. Het onderzoek van de kas van den Openbaren Onderstand voor het 4* kwar taal 1932 geeft den volgenden uitslag: Totaal der -schulden 1514.514,60 In kas 1.173.708,85 304.805,75 met nog 74.200 frank schuldbrieven van 1925 aan 5 5. O. O. - Openbare verkooping van houtgewassen, enz. - Proces-verbaal. Openbare verkooping van houtgewas sen, taillie en plantsoenen, rond de 20 loten, verschillend van 150 tot 550 fr., te samen hebbende opgebracht 4.230 fr. Aangenomen. 6. O. O. - Onteigening van grond. Ds Staat wil een stuk grend onteige nen voor verbeteringswerken aan de Slaatsbaan Ieper-Waasten, er is eene inneming van 108 vkm. 68 grond te Wijt- schate. Aangenomen. 7. O. O. - Begroeting voor 1933. - Wijziging. Eene wijziging wordt gebracht aan de begTootirg voor 1933. De som van 600.000 frank uit de buitengewone uitgaven moet gebracht worden op 614.513,65 fr. DE HEER MISSIAEN. Et wil U een woordje uitleg daarover geven. In plaats van eene leening aan te gaan bij het Gemeentekrediet hebben wij de leening gesplitst en het grootste gedeelte ont vangen van de Spaarkas. Dientengevolge doen wij reeds de eerste jattrdooding van eene som. Aangenomen. 8. O. O. - O. L. Vrouw Gasthuis. - I Opbouwen van het Ontbrekende deeL - I Aanbesteding. - Goedkeuring. De Openbare Onderstand heeft beslo- j ten het ontbrekende deel van Onze Lieve Vrouw Hospitaal te doen herbouwen en 'lieer Madd»leln van Bezing» aangewe zen als uitvoerder der werken, voor de som van 1.022.6G4.93 fr. HEER DELAHAYE. Et kan toch niet nalaten mijn spijt uit te drukken dat zoo, een groot werk, geheel vertrekt naar den vreemde, ik zeg niet dat de aanbesteding onregelmatig ls geschied, maar waarom zou den Openbaren On- I derstand in hun lastenkohier toch niet kunnen Inbrengen, zooals het gedaan wordt voor de stad, 't ls te zeggen de werken moeten uitgevoerd worden ter stede, en ten tweede, een zeker percent Iepersche werklieden moeten gebezigd worden. Dat zou ten goede komen, bij zonderlijk aan de Iepersche werklieden, waarvan het meerendeel nu werkloos zijn. HEER BONNET. De werklieden zul len wel zien dat hun het minimumloon bepaald wordt en den aannemer belooft zooveel mogelijk Iepersche werklieden te gebruiken. HEER MISSIAEN geeft een overzicht van de aanbesteding, en zegt, een groote zaak ls daarvan gemaakt ln stad. De be slissing werd genomen met algemeene stemmen en de belangen der werklieden en der armen zijn gevrijwaard. HEER PATTYN. In naam onzer groep zal lk ook de beslissing goedkeu ren. Dan wordt het eenparig aangenomen. 9. O. O. - O. L. Vrouw Gasthuis. - Voorgebouwen: a) Centrale verwarming; aanbesteding: goedkeuring. - b) Plaatsen der electricitelt; aanbesteding; goedkeu ring. De Openbare Onderstand heeft beslist de centrale verwarming te leggen tn dit nieuw gebouw. Het voordeeligste aanbod is van de firma Dewilde-Silleslach, voor 130.147.75 frank. Zonder opmerkingen goedgekeurd. De Openbare Onderstand zal er ook de electricitelt ln plaatsen, toegekend aan H. Beirnaert voor 6.225 frank. Ook eenparig aangenomen. 10. Hernieuwing van 10 opcentiemen op de belasting op de openbare vertoo ningen en vermakelijkheden. - Beraad slaging. - Wijziging. De belastingen op openbare vertoonin gen en vermakelijkheden van 10 opcen tiemen zijn teruggezonden met het be vel dit ook te helpen op fooruitbatingen. Algemeen goedgekeurd. (Vervolg aanstaande week.) «aaBBBaaaaaaBaaflaaBaBaBBaaaa De Socialisten die thans de openbare meening bedotten aangaande de betee- kenis van de nieuwe lasten en de ge volgen ervan voor het arbeidersgezin, ver geten nog al gemakkelijk de troebele ja ren van 1926 toen zij ln de regeering zaten die de stabilisatie van den frank doorvoerde en voor anderhalf milliard nieuwe belastingen invoerde. Weten de Socialisten niet meer dat in 1926 de Heer Anseele, Minister van Spoorwegen, 5.000 arbeiders doorzond? Dezelfde Socialisten stemden in een loonsverlaging toe van 3 en 7 t. h. ten nadeele van de Staatsbedienden. De Heer Wauters voerde het stelsel van het bruine brood in en hij stelde meteen ook voor dat de arbeidsduur voor de mijnwerkers zou verhoogd worden. Thans willen de Socialisten zich meer revolutionnair aanstellen dan de Kom- munisten zelf. Dat heeten zij: opbouwende oppositie voeren! iBBBBRBaaBBaaaaasaBaanBBsais AANSTELLING VAN DEN HEER MAYEUR ALS BURGEMEESTER TE KORTRIJK Zondag 1.1. op het middaguur, had op het stadhuis te Kortrijk, de officieele ontvangst plaats van den Heer Mayeur, nieuwe burgemeeser der stad. Waren aan wezig: de voorzitters van alle Katholieke bonden van Kortrijk, met eene afvaar diging en de vlag der maatschappij, als mede de geestelijke, gemeentelijke, rech terlijke en militaire overheden der stad. Voor de plechtigheid begaf de Heer Mayeur zich naar het gedenkteeken van de gesneuvelden van den oorlog en legde er een bloemengarve neer. Op het Stadhuis werd hij ontvangen door den Heer E. Reynaert, schepen en volksvertegenwoordiger. Een gelegenheidsrede werd uitgespro ken door den Heer Glllon, eerste schepen. Na het antwoord van den Heer Mayeur werd een heildronk voorgesteld door den Heer Reynaert, schepen van Finantiën, en het feest eindigde bij een welvoorziene tafel. Aan Mijnheer Mayeur onze beste wen- schen van lang bestuur ten voordeele van Kortrijk en van de katholieke zaak. BEBsaB-zisa&BsaaBBBscaeasgEaa PROVINCIERAAD VAN WEST-VLAANDEREN Op Dinsdag 14 Februari znl de Provin cieraad bijeengeroepen worden om enkele punten te bespreken, namelijk: Voorstel ling van een kanditdaat tot raadsheer aan het beroepshof van Gent; Wijzigin gen aan de begrooting; Herstellen van het evenwicht der begrooting en herin richting van den provincialen dienst. laBaBKBBBSaBBSaBBBaaBBSBSIBBB EEN MOEDER EN TWEE HARER KINDEREN VERSTIKT TE RIJSEL Mad. Hortense Mathieu, 47 Jaar oud, echigenoote van E. Mathieu, opsteller van de Crolx du Nord», te Rijsel, had Za terdag avond de stoof doen branden op eene kamer van het eerste verdiep. De vrouw, die aangetast was door de griep evenals hare twee kinderen, Paul, 5 *4 jaar, en Madeleine, 4 H Jaar, sliepen in eene aanpalende kamer, doch hadden de deur tusschen de twee plaatsen opengela ten. Toen het oudste der kindeten, mej. Mar guerite Mathieu, die op het 'tweede sliep, 's morgens opstond, vond zij hare moeder en de twee kinderen stervend op hun bed. Zij waren verstikt door het koolzuur door de stoof uitgezet. Een bijgeroepen genees heer deed de slachtoffers in allerijl naar het gasthuis overbrengen. De drie slacht offers zijn er niettegenstaande de beste zorgen bezweken. lBSia32riï3i33SSSESSSBa22UE£Bi33 VORST EN DOOI Na den feilen vorst die we binst gansch de verleden week te lijden kregen is Maan dag laatst een zachten dool ingetreden. Voor allen was het een verlichting die felle en nijpende kouden iet meer te moeten verdragen. Niettemin heeft de felle vorst ln zijn laatste dagen nog, menig slachtoffer ge- ëischt. Op vele plaatsen zijn menschen door het ijs geschoten, gestorven aan bloedopdrang veroorzaakt door de koude of deerlijk gevallen door de gladheid van bevroren paden en wegen. DE DOOI hoewel welkom, heeft ook veel schade be rokkend. Veel watereidingen zijn gespron gen en in steden waar het stadswater ligt, waren heele kwartieren zonder water. In een groote cinema der Nieuwstraat te Brussel, had men boven een waterbak geplaatst tegen geval van brand. De wa terbak sprong Zondag namiddag tijdens eene vertooning en al hef water liep door de plafonds in de zaal. De bezitters moes ten in haast wegvluchten. lE2K33iSS!Q3SBB3HEE3BBEBBEIB3B bij SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat, 15, Poperinge. UITSLAGEN II* Ai deeling Bevordering, V. V. Ste KruisWevelgem 6p. 2—4 Daring BlankenbergeS. C. Meenen 6—1 A A. MoeskroenF. C. Heist 3—5 O. S. leperStade Moeskroen 2—3 S. K. Hc-uleRac. De Panne 61 F. C. TieltF. C. Iaegem afg. S. K. Zwevegem—F. C. Roeselare 4—2 II- Afdeeling Provinciaal. F. C. TorhoutKuurne Sport 51 S. V. VeurneS. V. Nieuwpoort afg. S. IC. 8t-BaafsG. S. Middelkerke 2—1 R. 8. WaregemF. C. Poperinge 20 W. S. LauweM. E. Wakken 50 R. BlssegemS. V. Kortrijk 12 E. G. GistelS. V. Zwevegem 22 III* 'deeling, Recks B. Exc. KortrijkR. Lauwe 100 Wakken Sportlf—V. S. St-Elooi 5—5 S. K. Wevelgem—Deerlijk Sp. 3—4 Verbr. WevelgemWervik Sp, 40 Oostroozebeke—F. C. Watou 21 U. DottenijsR. Harelbeke 21 ni* Afdeeling Speciaal, Reeks C. Kortrijk SportA A. Moeskroen 25 C. S. leperF. C. Poperinge 72 Stade KortrijkS. V. Kortrijk afg. MATCHEN VAN HEDEN ZONDAG: II® Afd. A. Sp. Zwevegem-C. S. leper. II» Afd. B. Poperinge-St Baafs Vijve. III» Afd. B. Rac. Harelbeke-F. C. Watou. F. C. POPERINGE Onze eerste ploeg reisde Zondag 1.1. af naar Waregem met enkele plaatsvervan gers, waaronder de twee vleugels van onze Juniorsploeg. De griep had ook haar werk verricht tusschen de gewone spelers en enkelen waren onbekwaam behoorlijk te spelen daar zij nog niet gansch hersteld waren. Na lang gelijken tred gehouden te heb ben met hun tegenstrevers moesten zij eindelijk onderdoen voor de overmacht en bezweken met de kleine scoor van 20. Waregem, door zijn overwinning, komt nu op de eerste plaats. Alhoewel verslagen zijn onze mannen dus eervol uit den strijd gekomen. De roode lantaarn die op het plein der leiders maar zulk een kleine klopping krijgt en dan nog moeten optrekken met enkele invallers, moet dus schoon werk verricht nebben en doet ons hopen voor de volgende matchen. De afdaling ls nog niet zeker als onze mannen hun best doen en enkele punten nog weten te bemachtigen in do volgende Zondagen. Heden Zondag match tegen Sint Baafs. Allen doorgeven, spelen tot liet einde toe en dan behoudt ge de punten. Het publiek zou ook beter zijne taak kunnen verstaan met zijne mannen steeds aan te wakkeren, zelfs wanneer de scoor in het nadeel van den eigen ploeg is. Doet een speler een fout, dan dient het tot niets dezen speler te beknibbelen of uit te schelden. Gedenk dan weieens dat ge het zelf waarschijnlijk nog veel slechter zoudt gedaan hebben en dat die jongen toch zijn best doet. Voelen onze spelers dat zij het publiek met hun hebben, dan zullen zij ook wel moediger zijn en beier spelen. Welk een verschil tusschen ons publiek dat stilzwijgend de matchen ziet afloopen, of maar af en toe eens een bui van leven digheid krijgt en het publiek der andere ploegen dat steeds zijne mannen uitbun dig aanwakkert, misschien soms wel te veel. Spelers en supporters, doet dus allen uw plicht en het spook der afdaling zal wel verdwijnen. Onze ploeg van III» Speciaal trok met acht mannen naar leper; een supporter die meetrok voegde zich bij de mannen, en onder de spelers waren er nog enkele Juniors. Ze kregen klop van leper met 72. Poperinge kon eerst doelen, maar kreeg vervolgens twee penaltys tegen en kon aan de overmacht niet weerstaan. Spelers die aangewezen waren om mede te spelen waren niet medegegaan, 't zij uit ziekte of belet, maar dat belette niet dat enkelen van hen 's namiddags aan het schaatsenrijden waren. Is zulks een mangel aan Clubliefde van wege die spelers of is het een gebrek aan tucht in den Club, dat moet maar door de Commissie uitgemaakt worden. De Juniors hebben al hun matchen ge speeld, maar niettegenstaande zijn die jongens steeds ten dienste om de rangen aan te vullen van eerst of tweede ploeg. Een hartelijk proficiat dus aan die jon gens van INVALLER. OPGELET. De voetbalmatchen be ginnen vanaf heden Zondag om 2 14 uur en niet meer om 2 uur. S. K. GELUWE. B. S. AvelgemS. K. Geluwe 21 Verleden Zondag trokken wij, met vol geladen autobus, naar Avelgem, alwaar wij een prachtig Ingericht speelveld von den, alsook goed verwarmde kabienen. Onze spelers ontkleedden zich spoedig om nog gelegenheid te hebben van eenige oefenschoppen te geven. Er was tamelijk veel publiek gezien de verzachte tempera tuur. Weldra kwamen de spelers van Avelgem op het terrein en wonnen den toss, doch het voordeel was klein, vlak terrein en weinig wind. Het spel werd driftig ingezet. Er was onze jongens op het hart gedrukt van door te geven en te trachten eerst te tee kenen, hetgeen dan ook gebeurde aan de 9» minuut. Door overzet van linksche hoek zond onzen middenvoor onhoudbaar binnen.Onze betrachting van eerst te doe len was dus gelukt, hetgeen de Avelgem- naren eenigzins ontgoochelde. Het spel vervolgde met groote vlugheid, hetgene de waakzaamheid van beide doelwachters op de proef stelde. Aan de 14* minuut stond de scheidsrechter, op onvrijwillige fout in onze backarea, penalty toe aan Avelgem. Het strafschot werd juist ne vens gezonden. Wij kregen vlrvolgens verdeeld spel tot aan de 43" minuut, als- wanneer Avelgem verplicht was te redden in corner, die echter achter het doel ge zonden werd. Aan de halftime was de stand 10 ln ons voordeel. Na de rust nogmaals verdeeld spel met af en toe hevige aanvallen van Avelgem en waarbij onzen doelwachter flink te pas kwam en Avelgem eenige staaltjes van zijn schoon spel en zijn klare kijk te zien gaf. Aan de 10 minuten voor het einde nog altijd 10 in ons voordeel. Toen op eens groote schermutseling voor ons doel en een bal ln ons net, lk kon niet zien door wie ze gegeven werd zoo rap was het gegaan. Wij stonden dus gelijk. Op de laatste minuut maakt een onzer spelers corner, die door Avelgem prachtig ge schoten werd en binnengekopt door hun middenhalf, die een flinken speler ls. Wij verliezen dus twee Zondagen achtereen de puntjes op de laatste minuut. Daarom geen moed verloren, maar wak ker doorwerken en zorgen voor goed sa menspel. Hierbij doen wij een oproep aan de spe lers van S. K. Geluwe om talrijk de theo retische lessen bij te wonen die wekelijks gegeven worden ln de zaal der Vier Win den Zoo wij hooger op willen hebben wij nog veel voetbal-taktiek bij te leeren, anders kunnen wij gemakkelijk onzen man staan tegen de beste elftallen van onze afdeeling. Dus allen op post den Woensdag avond te 7 14 ure. En nu tot heden Zondag op eigen veld tegen W. S Lauwe en laat eens zien jon gens, dat gij goed uw doelen weet staan. ACLAMATOR. Voetbalclub «Eendracht», Watou Niettegenstaande we bij onze verplaat sing naar Oost-Rozebeke de punten niet konden meébrengen en ons klassement verbeteren, hebben we ons toch met eer uit den slag getrokken. De lokalen won nen het met 2-1, dus op een nippertje. De ontmoeting met Harelbeke voor Zondag aanstaande ls voor ons 'n raadsel. Zal het eene overwinning zijn? 't Kan. alhoewel het elftal van Harelbeke ons welgezind zal ontvangen en... misschien belust op de punten zal rijn, zal Eendracht zich toch niet boo maar laten doen... en kan 't geen puntenoogst zijn, 'k voorzie toch een har de kamp en mogelijks wel een punteh- verdeellng, alhoewel een overwinning ons nog beter zou bekomen. Goede moed dus, en veel geluk. NOLLE. IBBZBGX3£SIKS2S3Ba3B23XBBB33 VOOR EENE HALTE AAN DEN BRANDHOEK We vernemen dat onze Katholieke Volksvertegenwoordiger Robert De Man. bij den heer Minister van rvoer heeft aangedrongen, opdat hij bij de Nationale Maatschappij van Spoorwegen zou aan dringen opdat er aan de halte van den Brandhoek een paar oude spoorwagens zouden geplaatst worden, die zouden dienst doen als wachtzaal voor de reizigers aldaar. Aldus zullen de menschen daar in weer en wind meer moeten staan wach ten. Terzelfdertijd heeft de heer De Man ook aangedrongen opdat onze statie te Vlamertinge zou voorzien worden van elec- trisch licht. Dit optreden ls een bewijs dat de heer De Man de belangen van onze streek leert kennen en ze wil verdedigen. We danken hem voor zijn optreden. lBE3Bfi32B£BBBflB£>SBBBBBEi3flBI3B VEEKWEEKSYNDIKAAT PROVEN De kweekers die begeoren vrouwelijke dieren in 't Stamboek in te schrijven, moe ten zich aanbieden op de volgende plaat sen. Woensdag 8 FebruariOostvleteren plaats, ten 8 u.; Oostvleteren, Tempeiae- rehoek (hofstede Sampers) en 8.40 u.; Westvleieren, plaats, ten 9.25 u.; Krom- beke, plaats, ten 10,05 u.; Proven, Statie. 10.35 u.; Proven, Klljttc ten 11 u.; Harin- ge, Haandekot, 11.30 u.; Roesbrugge, dorp, 2 u.; Sta vele, Hondspoot, 2.40 u.; Evers ham. 3.10 u.; Elzendamme, 355 u. Donderdag 9 Februari; Watou. Plaats ten 8.50 u.; St Jan ter Biczen, 9.5C u.; 't Hooghe, 10.25 u.; Hofsted* Huyghe, 10.45 U.; Hof van Commerce, 11.30 u. Men mag de dieren voortellen vanaf eenjaxigen ouderdom; maar het ls wen- schelijker aan twee jaar. De kosten van inschrijving bedragen tien franken per dier met eene geboorte- kaart en 70 cent. er bij als het moet ge- rir.fd worden. lasa^HBSflBsnaBaEBSüasëugiiass Te ANDERLECHT zijn de slachters in staking gegaan uit protest tegen den invoer van geslachte varkens. Te LA LOUVTÊRE werd de water- dients door en bediende benadeeld voor ongeveer 700.000 frar.k. Te ROESELARE werd zekere Helens Kimpe, 15 jaar, door een auio omverge reden en erg gekwetst. Te GEDINNE is een vrouw gestor ven tengevolge een naaldeprlk die zich vergiftigde. Te QUTÉVRAIN in een cinema wer den 40 kinderen ongesteld door uitwase mingen van een nieuwe kachel. Te OOSTENDE werd een vrouw erg verbrand daar haar kleederen vuur vatten, terwijl zij te dicht bij de kachel zat. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot de JAARMIS op Zondag 5 Februari, om 7 uur, in Sint Janskerk, tot zielelafenis van HEER HYPOLITE WYCKAERT Echtgenoot van Vrouw Irma Simoen. Van wege de Echtgenoot» en Kindera. u O» Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bijwonen der GEZONGENE JAARMIS op Zondag 5 Februari, om 8 'A uur, in Sint Jans- ifjirjf vnnr HEER JULES LACONTE, VROUW EN ZOON. «o»— Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot de LAAT STE ZESWEKENNÏI5 op Maandag 6 Fe bruari, om 9 Vx uur, in O. L. Vrouwkerk voor VROUW PHARAILDE DUMEEZ Echtgenoote van Heer Henri Cappelaere. Van wege de Echtgenoot en Kinders. Zij bedanken op voorhand. «o»> Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bijwonen van den PLECHTIGEN LIJKDIENST en BEGRAVING, op Maandag 6 Februari, om 9 uur, in Sint Bertinuskerk, van VROUW MARIE-LOUISE DEBYSER Wed. van 1L Julianus-Cornelis Deiaere. Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot den LIJK DIENST, gevolgd van de BEGRAVING, op Dinsdag 7 Februari, om 9 A uur, in Sint Bertinuskerk, van Jufvr. Sidonie-Bertina MEERSSEMAN Dochter van Ludovicus en Eugenie Vanrenterghem. Die bij vergetelheid geen rouwbrief mochten ontvangen hebben gelieven dit bericht als dusdanig te aanzien. Van wege Jules Sohier-Meersseman. „o» Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bijwonen der JAARMIS die zal gezongen worden op Vrijdag 17 Februari, om 8 uur, in O. L. Vrouwkerk, tot zielelafenis van HEER JULES VITSE. Van wege de Echtgenoote en Kinders. Zij bedanken op voorhand dezen die deze uitnoodiging zullen willen beant woorden. BEDANKING De Kinders Lava bedanken bij deze Familie, Vrienden en Kennissen om den blijk van genegenheid betoond door hun ne tegenwoordigheid bij den Lijkdienst en Begraving van hun diepbetreurde moeder VROUW EMMA VERHAEGHE Weduwe van Heer August Lava. f Men meldt ons het overlijden te Kort rijk op 26 Januari 1.1, ln den ouderdom van 78 jaar, van Mijnheer Florimond- Prosper-Urbajn VANNESTE, Weduwnaar- van Mevrouw Lucle Synaeve, Burgemees ter van Woesten van 1895-1922; Provin ciaal Raadslid van 1910-1924; vereerd met de Leopoldsorde, het Burgerskruis van 1" klas en het kruis van Britisch Empire, enz. Wij bieden aan den E. H. Edgard Van- neste, Aalmoezenier te Oostende en aan zijn achtbare Familie onze gevoelens van kristene deelneming. »o» f Te Gijverinkhove is op 31 Januari 1.1., ln den ouderdom van 69 jaar overleden Heer Bernard DEHOLLANDER, Weduw naar van Vrouw Berthe Platevoet, gewe zen Gemeenteontvanger, gewezen Sekre- tarls-Tresorier van het Weldadigheidsbu reel en Eere-Gemeentesekretaris van Gij verinkhove. Wij bieden zijne achtbare Familie de uitdrukking van onze kristene deelneming aan. POPERINGE, v. 27 Jan. tot 3 Febr. 1933. Geboorten. 30. Deschodt Andrea, d. v, Hector en Gauquie Maria, Kr ibekestr. 32. Depuydt Giselle, d. v. t lillle en Nuytteris Bertha, Veurnestra i. 33. Kesteman Agnes, d. v. Cyrille en Rucke- busch Bernadette, Steenvooi „r. 34. Lauwers Guldo, z. v. Abel en C uwy EU sa, Veurnesteenweg. 35. Bor <e Willy, z. v. Marcel en Six Rachella, e. 36. Demaeght Elisabeth, d. v C: <rd en Goemaere Maria, Watou-St Jrn-ter-Bie zen. Overlijdens. 14. Despegh"l Cerardine. 6 m„ d. v. Alfons en Vande - ke Alice, M. De Wulfstraat 15. Del cjhel Ste phanie, 72 J. 6 m., ongeh. Ga ivlsstraat (Zie vervolg onderaan 7' koicmj ZONDAG 5 FEBRUARI 1933. POPERINGE, Herbergkermia, In" de Cinemabij Jul. Verhaeghe, Niéuw- straat, achter de Statie. POPERINGE. Herbergkermis, In den Ankerb:J Jer. Moerman, Hondstr. POPERINGE. Herbergkermis, .In de Lelie bij Hector Benoot, Ven mest?. POPERINGE. Herbergkermis, Au Café Beige bij D'Amour Cam., Ieperstr. POPERINGE. Herbergkermis, .In de Driehoekbij E. Billlau, Watouotr. POPERINGE. Herbergkermis, In den Achterwegelbij Georges Denelre. Wekelijksche - estaminetden Maandag. POPERINGE. Herbergkermis, A« Pare Guillaume Teilbij Jullen Bul- tlnck-Hausple, Bruggestraat POPERINGE. Herbergkermis. Café Rubbens bij Cam. Verstraete, Hondstr. POPERINGE. Konijn van 5 kgr. ta verhollen, «In den Kalkzak», bij André Suffys, Komstraat. Gegeven door Hector Goudezeune. DEERLIJK. Prijskaarting ln het bieden, 1500 fr. prijzen, In de Gilde Verriestpleln. Inleg 5 fr. Vervolg de vol gende Zondagen. VLAMERTINGE. Eersten Tap, Au Café Maurice bij Maurioe Cleenewerck, bijgenaamd Leute Prijskaarting gra tis en reuzenkonijn van 8 kilo te ver- bollen, gegeven door Pierre Creux. VLAMERTINGE. Herbergkermis, «In de Sultan», bij Maurice Verslijpe. Ver makelijkheden en 40 fr. prijzen gratis U verhollen. DUI VENTENTOONSTELLING POPERINGE. A la Cour du Rol bij Maurice Devos, Boeschepestraat, van 9 tot 12 uur, der duiven van Adrien De- vos en Camiel Vermeersch. HANENKONKOERS Frontieren van Dranouter, Bellest raat, bij Henrl Delbaere, gegeven door de lief hebbers van Loker. Park om 4 uur. Ingeschrevenen; Dierynck, La forge du Seau; Louis Bossaert, Nleppe; Persoo- ne, Watou; Oreel, Westouter; Dccuyper, Westouter; Ridez, Abeele; Joye G-eorges, Boeschepe; Hetaert Nestor, Poperinge; Levage Alfred, Eecke; Morel Albert, Pont Rcuge; Albulck, Roeselare; Les Amis, Roeselare; Plancke, Poperinge; Vanexem, Ploegsteert; Debaene. Dlkkebusch. DINSDAG 7 FEBRUARI 1933. KROMBEKE. Prijskaarting, 100 fr. prijzen, In de Basculebij Richard Sercu, begin om 6 uur 's avonds. ZONDAG 12 FEBRUARI 1933. GROOTE HANENKONKOERS Abeele Grens. Zaal Frpnro-Beige, Ingeschreven Maatschappijen 1. Olivier, Watou; 2. Declerck, Watou- St-Jan; 3. Faucon, Poperinge; 4. Gunst, Poperinge; 5. Koekuit, Poperinge; 6. Van- denberghe, Poperinge; 7. Witte Penne, Poperinge; 8. Devos, Reningelst; 9. De- langhe, Westouter; 10. Descamps. Krom- beke; 11. Waegemaeker, Krombeke; 12, Carpentier, Proven; 13. Lafcruwe, Elver- dinge; 14. Decorte, Zuidschote; 15. Bru- neel, Merkem; 16. «Les AmisSteen voorde; 17. Gontier, Passchendale; 18. Bostyn, Moorslede; 19. Ingelaere, Beve- ren; 20. Brasserie, Bulskamp; 21. Van- biervliet-, Nieuwkapelle; 22. Jonckheere, Roozebeke; 23. Vandenwacter, Ardooie; 24. Dumoulin, Roeselare; 25. Gadeyne, Roe selare; 26. Gesquiere, Bevercn-Roeselare; 27. Verlielst, Woumen; 28. Koedts, Wer ken; 29. Decodt, Klerken; 30. Vanlerber- ghe, Jonkershove; 31. Stayae-t, Diksmui de; 32. Wybo. Oostende. Loting om 1.30 u. Park te 2 u. zeer stipt. Parnasse vertrekt met zijn autobus om 1.30 u. van de Groote Markt, Poperinge. IEPER. Prijskaarting in 't bieden. 300 fr. prijzen, In het Groot Hoekje bij Wed. Maurits Dumortler. Veurne steenweg, Inleg 5 fr.. man tegen man, partijen van 15 punten, begin om 214 uur. Plaats voor velos. {aaaaasnes'sar -.xaBsxczsrsaa Groote keus van epicia-kcpers, alsook van gecreösoteerde. aan Beer voordeellgu prijzen. Te ve-krijgen bij J. en M. DENECKER, Abeele-Statie. ISBSSQBS33ai»S2!S9BBaaSS3XUaa 18. Dsbyser Marie-Lculse, 70 J., wed. Deiaere Jules. Duinkerkestraat. 19. De- byser Julienne, 83 j., echtg. Degraeve Augustln, Switch Road 20. Kesteloot Alice, 22 j., ongeh., d. v. Camille en Ballyn Maria, Casselstraat. 21. Meersseman Sidonie, 82 j., ongeh., Krombekesteenweg. Huwelijksbeloften. 11. Dekervel Mau rice, landbouwer, en Bockp "•".aria.- z. b., b. v. Pop. 12. Vancr C ~e', beenhouwer. Fives, en Sp; z. b., v. Watou. Huwelijken. 4. Suffys f :rr;;:n, werkman, en Techel Jeanne, z. b., b. v. Pop. 5. Metsu Camille, landb., en Lei- cher Agnes, landbouwster, b. v. Pop. 6. Worm Maurice. landwerker, en Gos Ra chel, z. b., b. v. Pop. 7. Hoflack Maurioe, werktuigkundige, Vlamertinge, en Gryson Jeanne, naaister, Pop. IEPER, van 26 Jan. lot 1 Febr. 1933. Geboorten. Lepercq Gerarda, Dikke- buschsteenweg, 176. Cherchie Irène, Plumeriaan, 3. Hosdey Jean, Brugge- stesnweg, 34. Forret Willy, Paddepoel- straat, 27. Overlijdens. Vanackere Estelia, 33 J., z. b., ongeh., Poperingesteenweg, 8. De- clercq Henricus, 58 j., z. b., echtg. Van Den Hende Maria, Rijsselstraat, 37. Peeters Emilia. 80 j., z. b., wed. Christiaen Henricus, Meenensteenweg, 25. Dehem Emeric, 28 j., landbouwer, ongeh., Dikke- buschsteenweg, 106. Thoor Maurice, 28 j., fabriekwerker, echtg. Vanöenberghe Anaïs, A. B. C.-straat, 6. Vanacker Aloisius, 66 j., stadswerkman, echtg. Bo- gaert Eudoxie, Lange Torhoutstraat, 25. Hoedt Margareta, 37 J., dienstmeid, ongeh., Neerstraat, 25. Goddeeria Edu- ard, 91 J., z. b., wed. Usée Nathalie, Rijs selstraat, 133. Debeir Roger, 3 til. 21 d., Zonnebekesteenweg. 436. Huwelijken. Deliaene Oscar, land bouwer en Guyot Clotllde, huishoudster, b. te leper. Gryffon Albert, fabriekwer ker en Corselis Irena, fabriekwerkster, b. te leper. De Jonckheere Victor, mees- ter-wever te Torhout, en Demey Germa- na, z. b. te leper. Masure Oscar, hoef smid en Belaen Allda, z. b., b. te leper. POELKAPELLE, maand Januari 1933. Geboorten. Deleu Denise, d. v. Achiel en Leonle Ramon. Descamps Jeanne, d. v. Julien en Maria Beun. Overlijden. Flipts Marle-Louise, 62 J. Huwelijken. Ghyoot Medard met Fa- vorel Martha. Gouwy Henrl met Gou- deseune Emerence. STADEN, van 26 Jan. tot 2 Febr. 1932. Geboorten. Soenen Remi, z. v. Emiel, en Degrande Marie. Parmentler Mau rice, z. v. Petrus en Cuffez Amanda. Overlijdens. Verduyn Maria-Fanny, 81 J., wed. v. Mullie Camiel. Vanbier- vliet Lucle, 91 J., wed. v. Cappelle Charlee- Louis. Beloften. Goemaere Mf.urice, hande laar, met Declerck Angella b. v. Staden. Muys Henrl, werkman te 7 rren, me* Jaecques Julia, werkvrouw van Staden. KORTEMARK van 26 Jar- tot 2 Feb. 1931 Geboorten. Bracque s Ai Irea, d. Teophtel en Van Gelder Goct.i ie. Pat- tyn Bernice, d. v. Cyriel en I oom Julia. Overlijdens. Verbe.. 1 ucle, 68 J, Kloosterzuster Hospitaal. Vanfletem» Ludovicus, 87 J. wed. v. Sanders Lucle, echtg. van Meulemeester Ame'.ri. Huwelijken. Verschi.eve Faulue en Oordy Adrienne. Haesi Grcgorlus ra* Bovekerke, en Pollet Maadaleo*

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4