STERKE SUS MENGELWERK Reis naar Italië in 20 dagen SPORTNIEUWS GENTSCHE AUTOSCHOOLi Zijn bijen nuttig voor den Landbouwer KEPERS H0PPLANTERS ZIET TOE! H0PBERICHTEN MARKTPRIJZEN ONS NIEUW H-..UIMJ HI I I II BINNENLAND'S NIEUWS (Vervolg.) DEERLIJK. Re rum Novarum viering. Het christen Werkersverbond v.ert heden Zondag plechtig het Rerum-No- varumfeest, dat 's voormiddags ingezet wordt te 7.30 u. met een plechtige mis met offerande en gelegenheidspreek door E H. Decuyper. Door de wakkere Kajot- •ters zal het Rerum-Novarumbloempje verxocht worden, 's Namiddags te 5 'i u., onmiddellijk na de aankomst ran den 1* rit Antwerpen-Deerlijk van de baankoers Ster der Juniorswordt eene wielrij- derskoers voor Beginnelingen (40 km.) in gericht, De Rerum-Novarumprijs met 750 fr. prijzen en premien, als volgt vèr- deeld: 125 fr. en trui, 100, 80, 60, 40, 25, 20, 15, 10, 10. Schaal Belga aan de 4 best- geklasseerde renners van denzefden club. Wegwijzer: 2 groote omritten: Belgiek, Vichte, Barakke, Waregem, Nieuwenhove Molenhoek, Deerlijk, Barakke, Harelbeke- straat en 10 kleine omritten. Voetbalmatch. Denzelfden namid dag. te 130 u-, op het voetbalplein Deer lijk Sporttwee matchen, waaronder een bijzondere: K. P. C. Brugge, met den internationalen Versyp, tegen A. S. Oost ende. De inzet is een prachtbeker. Rechterlijke naklank. De zaak der geheime stokerij die ontdekt werd in een kasteel alhier, is andermaal door het ge recht behandeld geworden. De eigenaar Evarist B., die door de boetstraffelijke rechtbank verwezen werd tot 22 maanden gevang ziet in beroep zijne straf bepalen tot 2 jaar gevang en 20.000 fr. boete en tweemaal 5000 fr. boete. HOUTEM-bij-Komen. Werk van den Kleinen Akker. In de tentoonstelling van bloemen, fruit en groenselen, gehou den te Komen in September 1932, bekwam Houtem 3 prijzen, 3 diplomas en 2 bron zen med&liën. Verleden week is de stad Komen overgegaan tot het uitreiken der prijzen, die in onze eerstkomende verga dering plechtig zullen overhandigd wor den aan de winnende leden. Pensioengilde. Op Maandag 22 de zer, van 10 tot 12 uur, zal de schrijver der gilde in zijn huis de stortingen ontvan gen der personen die hl Mei geboren wer den. 120 Fr. voor de mannen; 60 fr. voor de vrouwen. WESTVLETEREN. Wat verkiest gij? Zieke of gezonde kuikjee. Met SPECIA LE HANEKOP zijt gij zeker gezonde diertjes te bekomen. Door SPECIALE HANEKOP worden ze nu bevrijd of ge nezen van Coccidiosis en witten afgang. SPECIALE HANEKOP behoedt uwe poeljen van verlamming. Te bekomen Te POPERINGE, bij Apoth. Notredame en Kcstelyn. Te IHPER, Apoth. Snoeck Van Robaeys, Weckesser. Te GELUWE, Apoth. De my'tenaere en in alle Apotheken. IIOLLEBEKE. Schepenverkiezing. Donderdag avond vergaderde de Gemeen teraad en ging over tot de verkiezing van den 2* Schepen. Heer Miel Laire werd gekozen met 4 stemmen tegen 3. Van harte proficiat en lange jaren voor den vredigen en lustigen volksvriend! Het Schepencollege bestaat nu uit: Bur gemeester, Jules Goudezeune; 1* Schepen, Grouset Henri; 2* Schepen, Miel Laire. GEO. GELUWE. Duivensport. DOUR- DAN op 14 Mei, met 2137 duiven los te 8.30 uur. 25 Eerste prijzen: Demuysere Georges, Meenen; Pergoot, id.; Ramaut Ju.es, Wevelgem; Vandekande 1 aeieid.; Derez Gebr., Kuurne; Vandeweghe Oetaf, Hailuin; Debaes Alfons, Rekkem; Jos eogne. Jules, Meenen; Vanlerberghe Louis, Hailuin; Bouttry Jules, Meenen; Debfauw Henri, Hailuin; Dubois HonorLauwe; Naessens Leon, Lauwe; Vandeghem, Moes- kroen; Vanmeenen Paul, Meenen; Dous- -ey Camiel, Lauwe; Lambaere Rsné, id.; Bouttry Jules, Meenen; Gistelynck Remi, Lauwe; Bossier Camiel, Geluwe; Vermaut Medard, Lauwe; Dewulf Henri, Geluwe; Roelens Aimé, Lauwe; Ombroek Georges, Meenen; Clarisse Camiel, Ledegem. DiefsiaJ. Woensdagmorgen werd c_ g..:aar.iae Van Houtce Antnur, van :r door de plaatselijke poli tie aangehouden, drager zijnde van 5-tal hennen en een vechtershaan die hij 's nachts gestolen had. ELVERDINGE. Naar Oostakker. Vriendelijk verzoek aan alle Derde-Orde- ltngen en andere personen die schikken de reis mede te maken naar Oostakker op Maandag 29 Mei, in d'éérste dagen hunne naam te komen aangeven en terzelver- tljd te betalen (22 fr.). Eens de plaatsen volzet kunnen er geene bedevaarders meer aanvaard worden. HOESTEN. Uitspraak. Destijds meldden we hier in welke omstandigheden Merveillle Pietex door een auto van zijn rijwiel werd geslingerd. Op 11 dezer kwam de zaak voor de boetstraffelijke rechtbank te leper. Het slachtoffer, dat gedeeltelijk hersteld te. bekwam 3000 frank schadever goeding, die door de verzekeringsmaat schappij van den baankoming, autovoer der, zal betaald worden. Volksvergadering. Verleden Maan dag kwam de volksleider Leuridan uit loper in de herberg Het Kasteethof eene vergadering beleggen. De gemeentenaren, als het Nationalisten geldt, zijn erbij in groot getal. De spreker gaf eene uiteen zetting van den toestand in ons land vanaf 1919 tot nu met de inflatie van het budget en de crisis die er heerscht; alles wijtende aan de gewezen en bestaande regeeringien, met als slot de mogelijkheden voor een toekomstigen oorlog met zijne wreedheden voorspellende; en als eind- kreet: Vlamingen, bevrijdt uwe kinde ren door u met Nederland te vereenigan Als de goedgeloovigen dat voor waar aan vaarden valt te betwijfelen, want elk ge zond verstand zegt dat zulks droomen zijn van een idealist. OOSTNIEUWKERKE. In de Hoeren gilde gaf heer Dewulf een leerzame voor dracht over werking en doel van den Bel- gisohen Boerenbond, en over 't nut van samenaankoop. De vergadering was tal rijk bijgewoond. Een halve kermis voor de gemeente was de komst van den circus Mmnaert Het plein rechtover de kerk was heel be ar t. De liefhebbers hebben gelachen dat heel de dorpplaats ervan dreunde: VLAMERTINGE. Sint-Jobskermis, ook Meiksrmis geroemd, is dit jaar met geen gced weder begunstigd geweest. Van 's morgens tot na den noen regende het bij tusschenpoozen en dit regen weder was oorzaak dat er weinig vreemdelingen over kwamen. Voor de kinders waren er aantrekkelijk heden genoeg: paardemolens, schommel, moderne rupsbaan en verscheidene kra men met suiker- en speelgoed. Opgemerkt werd dat.eenige kramen enkel Vlaamsche opschriften droegen. In de zaal Volksontwikkelinghad er op Zon- en Maandag een mlssietentoon- steliing plaats die zeer veel bezoekers lok to. Op Maandag, om 10 ure, werd voor de afgestorvene parochianen een plechtige lijkdienst gezongen, welke zeer talrijk bij gewoond werd. Dagelijks komen talrijke bedevaarders het beeld van Sint Job vereeren en zijn machtige hulp inroepen om genezing of bevrijding te bekomen van allerhande kwade gezwellen en uitslagen, zooals puis ten. zweren, enz. Dinsdag avond gaven de Twee Mi- Chiels uit Torhout een prachtigen lieder avond, die zooals hun voorgaande lieder avond, uitnemend veel bijval genoot. GELUVELD. Dief te. 's Nachts zijn dieven op (Je hofstede gedrongen van Je- room TailKeu en hebben er een vijftal vetgemeste konijnen buit gemaakt. WERVIK. Akelige ontdekking. Bij het bewerken van een akker ontdekte de landbouwer het 'ijk van een Duitsch sol daat. dat nog de gordelriem droeg en het stamboeknummer. De overheid liet het stcTeüik o, .-schot naar het Duitsch kerk- fa,.; aih-.pj overbrengen. KEMMEL. Christen Syndikaat. De vergadering van Zondag laatst te uiterst wel gehikt. Een vijftigtal arbeiders I waren tegenwoordig en hebben met vele i belangstelling de sprekers aanhoord. Eerw. Heer Denys, anderpastor, zegde aan allen welkom en steunde erop dat het, in dezen moeilijken tijd, toch zoo noodig is dat alle werklieden zouden vereensgd blijven en betrouwen hebben in de leiders en voormannen van den Christen Wer- kersbond. Twee jeugdige maar flinke propagandis ten gaven een bondig overzicht én van den toestand én van de werking op alle gebied door de chrtetene werkers onder nomen. Nadere uitleg werd gegeven over I werklozensteun en behoeftetoestand... met daarbij een welverdiende afkeuring der schandelijke leugens van de socialls- I ten. Deugddoende vergadering! en allen wa ren t'akkoord met Eerw. Heer Pastor om dikwijls zulke bijeenkomst te houden. ROESBRUGGE. Brand. Verleden week ontstond hier brand in de herberg van Franciscus Dezager. Onze melkboer Alberic Denys die daar voorbijkwam, zag het gevaar, liep ter hulp en na eene korte poos was alle gevaar geweken. Proficiat Alberic! PROVEN. Grootsehe Vaandel wijding. Op Zondag 11 Juni aanstaande, zal de H. Hertebond van Proven, plechtig zijn vaandel wijden, Christus-Koningster eere, Eene nieuwe gelegenheid voor heel 't Westland om samen als broeders, in t openbaar, hulde te brengen aan Christus- Koning. Heel Proven verlangt naar den troot schen dag. De voorbereiding gaat flink vooruit en het belooft prachtig te zijn. Al de leden van de H. Hertebanden van de streek zijn uitgenoodigd en alle man nen zullen er aan houden Zondag 11 Juni vrij te houden om meê te vieren met de nieuwe bondsleden van Proven. Later deelen wij het feestprogramma mede. OOSTVLETEREN. Feest. Heden Zondag 21 Mei, wordt de jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden voor het plaatselijk Christen Syndikaat en Zieken- bond. Dit ter gelegenheid van het herden ken der Pauselijke Wereldbrieven over de werkliedenkwestie, o. m. Rerum Nova' rum Gij wordt dringend uitgenoodigd tot de volgende bijeenkomsten 1. Plechtige Hoogmis te 10 uur, met ge legenheidssermoen; 2. 's Namiddags te 3 mrr. in de Tooneelzaal, algemeene verga dering met volgende dagorde: a) Jaar verslag; b) Aanspraak door Heer Vital Depraetere, propagandist te Kortrijk; c) Aanspraak door E. H. Socquet, bestuurder der sociale werken voor het arrondisse ment Ieper-Poperinge. Er wordt gerekend op de tegenwoordig heid van alle leden. Ook niet-leden zijn welkom. HET BESTUUR. BESELARE. Kristen Werkersver- bond. Wij noodigen al onze leden van syndikaat, ziekenbond, vrouwenbond, K. A. J. en V. K. A. J. dringend uit om deel te nemen aan het Rerum Novarumfeest op Donderdag O. H. Hemelvaart. Feestprogramma: Om 7 14 uur vergade ring voor al de leden, bij Bruggeman Cy- riel. daarna optocht naar de 8 ure mis, op gedragen voor onze overledene leden, gele genheidssermoen en algemeene offerande. Na de mis groote optocht door de plaats voor mannen en vrouwen, daarna bezoek bij eenige leden herbergiers; om 11 u., groote feestvergaderirag en kostelooze tom bola voor al de deelnemers aan den stoet. Ieder huisgezin moet talrijk tegenwoordig zijn; koopt allen het Rerum Novarum bloempje. Muziek. De eereleden der Muziek maatschappij St* Cecilia worden drin gend uitgenoodigd deel te nemen aan het Rerum Novarum feest op O. H. Hemel- vaartdag. Vergadering voor alle Eereleden om 7 uur stipt, bij Vandelannoote G. De lustige rookers. Onze pijpegttde had verleden Maandag een prijskamp in gericht voor hare leden; een 20 tal namen er deel aan. Ieder rooker kreeg 5 grammen tabak en wie het langst kon rooken, be haalde prijs. Onze volksgezinde Burge meester rookte juist 1 uur 5 minuten en won den eersetn prijs, dan volgde Costeur C., Bekaert G.. Lapère A., Maes L., De- lhaye Th., Maerten A., Castelein H., Dur- nez., Th., Desmet L., en Masschelein L. Onze Burgemeester werd door geheel de vergadering warm toegejuicht en na nog een glaasje gedronken te hebben en een liedje gezongen, ging de vergadering wel gezind uiteen. Ons feest had plaat» bij Delhaye Th., herberg Den Arend BOEZINGE. Plechtige Inhuldiging van Wel Edelen Heer Roger de Thfbault de Boesinghe als Burgemeester, op Zon dag 28 Mei 1933. (Zie Programma op 2* blad). BOEZINGE. Bedevaart naar Oost akker. De reis geschiedt per auto en niet per trein, zooals eerst werd medege deeld. Dus, opgepast! Kerkbezoek en vertrek aan de Pastorij, om 6 uur juist. Te 9 uur in Oostakker, Hoogmis en daarna morgenmaal (koste loos). voor al de ingeschrevenen. Te II uur: Ommegang, enz. Terug in Boezinge's avonds om 7 uur. Iedereen mag meegaan, zoowel mannen als vrouwen, eens de auto volzet, wordt niemand meer bijgenomen. De auto zal de Zuidschotenaaru opne men te Llzerne, kwart voor 6 uur. MEENEN. Erge botsing. De auto- karraion met sleepwagen geladen met 6000 kgr. cement, toebehoorende aan Jerome Wildemsrsch, woonachtig te Kemmel. reed Woensdag door de Kortrijkstraat alhier, waar hij den stilstaanden auto van M. Gceihals, wenende te Brusse!, wilde krui sen. Op het zelfde oogenblik kwam de electrteche tram Kortrijk-Meenen aange reden waarmede hij in botsing is geko men. Beide voertuigen zijn zwaar bescha digd en de etectrisohe tram was buiten dienst gesteld. De - ?eft het gebruikelijk onder soek ingesteld. Apotheker Vermandere's MAAGPIL- LEN genezen verstopping, draaiingen, slijmen; zij voorkomen geraaktheid en aifle ziekten voortkomende van slechte spijsvertering en onzuiver bloed. Te bekomen te POPERINGE, Apoth. Notredame en Apoth. Kestelyu. RAMSKAPELLE. Kerkdieven. Donderdag namiddag zijn stoutmoedige dieven in de kerk binnengedrongen en hebben er eenige offerblokken opengebro ken. Wanneer de kerkbedienden den Vrij dag morgen de kerk openden was er niets dat argwaan verwekte, maar weldra vond men in eene zijbeuk een der offerblokken afgerukt en opengebroken. Een andere was verdwenen, maar werd nadeilhand ook opengebroken teruggevonden achter de versieringen van O. L. Vrouwaltaar. Op nog een paar andere plaatsen hadden de dieven hunne pogingen hernomen doch zonder veel uitslag. De boosdoeners zijn tot nu toe onbekend; een naarstig onder zoek is ingesteld. Burgerstand der week. Overlijden. Pharaïlde Jacob, 76 J., wed. Pol Catteeu. DIKSMCIDE. ApothekersdiensL Heden Zondag alleen open Apotheek VUYLSTEKE. Groote Markt. Diksmuide. Op Donderdag 25 Mei (O. H. Hamel- vaart alleen Apotheek FOCKE, Groote Markt, Diksmuide. DIKSMUIDE, van 5 tot 11 Mei 1933. Huwelijken. Doheyn Guillaume, 45 J, hotelier en Ciauwens Joanna, 35 j., te Diks muide. Maroel Noyez, 25 j., gendarm en Maria Godderis, 20 j., z. b. te D.k- smuide. KOMEN, van 11 tot 17 Mei 1933. Geboorten. Bruynsel Liliane, Hovem- steeg, 30. Lesaffre Hilda, Werviksieen- weg. Pannecoucke Afowüna, Driehoek straat, VOETBAL IN' EERE-AFDEELIN'G Zondag li hadden de laatste matohen plaats voor bet kampioenschap. Urt-on Sint Gilloise is kampioen in eere-afdeeiing en F. C. B. ugge en Berchem Sport moeten afdalen naar Eerste Afdeeling. Belglca Ed:-gem en F. C. Tilleur stijgen op naar Eere-Afdee ling. WIELRIJDEN SUPPORTERS-CLUB POPERINGE heeft de eer zijn leden en de leden van Football Club Poperinge uit te noodigen tot een souper in Palace Hotel op Zaterdag 27 Mei, om 20 uur. Prijzen: Leden van S. C. P. en spelers (die ten minste één officieele match ge speeld hebben) 7 fr.; leden van F. C. P. 17.50 fr. Betaling bij de inschrijving. Bede in te schrijven vóór Dinsdag 23 dezer bij een lid van het Bestuur of in het lokaal. Dames welkom. HET BESTUUR. SPORTKRING VLAMERTINGE S. K. V. 1 Wormhout 2. Ter gelegenheid van de kermis, had Sportkring een groote wedstrijd op touw gezet, tusschen Sportkring en Wormhout (Noord-Frankrijk). Met muziek van N.S.B. aan 't hoofd, vertrokken belde ploegen, vergezeld van hun supporters, naar het terrein, die, niettegenstaande de hevige regen van de laatste dagen, in goeden staat lag. Spijts het wankelbare weder, waren talrijke toeschouwers opgekomen. S. K. stelt volgende ploeg in lijn: Doel: Deplacle J.; Backs: Veys Th., Veys J.; Half-Backs: Crombez J., Beele M., Ma- ricou J.; Voorlijn: Cain, J., Allaeys A., Desodt A., Veys J.-J., Debrycke P. S. K. wint den toss en verkiest met wind te spelen, toch zijn het de Fran- schen die gevaarlijk komen opzetten en onze verdediging heeft het hard te ver duren. S. K. doet enkele gevaarlijke aan vallen, doch de keeper staat op de goede plaats. Penalty voor Wormhout die heel spor tief ln keepers handen wordt gegeven. Een weinig daarna bekomt S. K. ook pe nalty, doch hij wordt ook niet geschopt. Enkele minuten daarna kan Wormhout nummer één netten. Na de rust verandert S. K. zijne op stelling en de gevolgen blijven dan ook niet ten achter, want nu te Sportkring de baas en de Franschen moeten zich op verdediging terug trekken. Allaeys zal met een prachtshot de ploegen gelijk stellen. Wormhout valt nu verwoedt aan doch onze verdediging staat rotsvast en laat niet door. Iedereen denkt reeds aan een drawn, als de Fransche een ter-voor op ééns doorbreekt en de leiding geeft aan zijn ploeg. S. K. is niet ontmoedigd en wil gelijk stellen doch de Franschen wa ken en weldra weerklinkt het einde met 2-1 voor Wormhout. Wormhout wint dus verdiend deze spannende wedstrijd, heel sportief gespeeld en heel goed geleid door scheidsrechter Knockaert. Spijtig dat we niet voltallig konden optreden, doch verliezen van Wormhout is geen oneer.Vele ploegen zou den aardig opkijken moesten zij eens tegen deze ploeg spelen. Deden zich bijzonder geldenDe keeper, de backs en de center voor Wauters, oud-center-voor van Duin- kerke en die verscheidene malen optrad met de Hoogeschoolploeg van Frankrijk. Bij sportkring verdient de verdediging een bijzondere melding, ze speelde prachtig en het is ook aan hen te wijten dat de scoor niet grooter is. Crombez was ook ln een goeden dag, bijzonderlijk als hij als center-half optrad. De anderen kunnen maar moeilijk beoordeeld worden, daar er invallers optraden en daardoor niet ge noeg gesteund werden. Moed te er genoeg doch bij velen mist er nog spelkunde. De voorzetten moeten rapper en gepaster geschieden, ook het te persoonlijk spelen moet achtergelaten worden. Door oefe ning komt dit immers wel. Na de wed strijd verbroederden beide ploegen in 't lokaal; er werd besloten jaarlijks een heen- en terugmatch te laten betwisten tusschen beide clubs. Kortom het was een welgeslaagde dag! JESKA. HOOFDZETEL: Bestuur: R. Mortier GENT, Lange Meire, Nr 2 (Kouter) BIJHUIS: Theorie - Praktijk - Lessen op den auto zelf - Rijoefeningen Gemak van betaling KORTRIJK, Gentschensteenweg, 21 I S. K. GELUWE. Eindmatch voor den Beker La Paix tussohen de Kampioenen van IV* en IV* Speciaal van West-Vlaanderen. S. K. GeluweF. C. Brugge 10. Bravo, spelers van S. K. Geluwe. Gij hebt de eindzege behaald- Gij hebt het Kampioenschap gewonnen van West- Vlaandenen IV* Afdeeling, en nu, F. C. Brugge, Kampioen van West-Vlaanderen IV* Speciaal, overwonnen en daardoor het eind-kampioenschap van West-Vlaanderen IV* bemachtigd en den. Beker La Paix veroverd. De matoh ging door op het terrein van S. K. Geluwe, verleden Zondag tem drie ure. Wij begonnen tegen wind. Aanstonds toog Brugge ten aanval en opende een hevig bombardement tegen ons doel, doch daar vond F. C. Brugge onzen keeper in prachtform die absoluut niets binnenliet. De onzen deden eenige gevaarlijke ont snappingen die door die verdediging van Brugge werden gestuit. Met blanke scoor werd er gedraald. Binst een tiental minuten blijft Brug ge nog ten aanval, doch nu rukt S. K. Geluwe ziah los en trekt op zijne beurt ten aanval. Wij krijgen een tijd lang prachtig verdeeld spel. Terwijl de aanvals- drang van Brugge sust, trekt S. K. Geluwe met verdubbelde krachtinspanning op en beheersdht bet terrein en aan de 37* mi nuut breekt onzen middenvoor dwars door de verdediging van Brugge en doelt op schitterende wijze. Nu wendt Brugge wanhopige pogingen aan om gelijk te stellen, maar alles wordt door onze rotsvaste verdediging te niet gedaan en wij komen aan het einde met een schoone overwinning 10. De uitblinkers uit het Brugsch elftal waren de midden-voor en den reehts-half. Wij mogen geheel ons elftal loven om den krachttoer dat het geleverd heeft.Ook onze supporters hielpen terdege mede om de zege te helpen behalen. Spelers van S. K., denkt er aan dat gij OP uwe lauweren niet moogt rusten, de zegerijke einduitslag van uw eerste speel seizoen heeft een eere-plicht op uw schou ders gelegd. De kleuren van Geluwe, Wit- Zwart, moeten hooger opgevoerd en in de nieuwe die U toekomend jaar te wachten staan moet gij uwe eere van het verleden seizoen weten hoog te houden. Dit kan alleen door van nu af U te bekwamen en voor te bereiden met getrouw de oefe ningen bij te wonen en in een schoone vriiwi1 li-ge tucht U te gedragen naar de onderrichtingen van oefenleider, kapitein en leiders, want het te dank aan hen ook dat gij het zoover hdbt kunnen brengen. Weest mannen van plicht en orde en sii zi'lt zekerlijk Zwart-Wit naar nieuwe ze."» voeren. VERGEET NIET dat. on 11 Juni aan- s'aande er cp bet terrein van S. K. Ge- 'uwe ter gelegenheid van de inhuldiging van bet prachtig Stad'on. een GROOTE INTERNATIONALE MATCH wordt ge speeld tusschen: U. R. Dniukerke-Ma!o, E-reafdeeliné. finalist Beker van Frank rijk. teven Cercle F'-ngre, Eereafdeeling. Kampioen van Bel-sie 1930-1931. Vooraf -ntmoeting O. S. Hailuin I R. S. C. Meenen L Men kan van nu af kaarten verkrijgen. .O ESKA. TOMAAT boven allea Zondag laatst heeft Parmentier van Langemark de overwinning behaald in de koers te Boezinge. Vele spon liefhebbers sraken de schouders op, toen hij de over- winning behaalde, over een veertiental dagen te Langemark. maar nu zullen die zelfde sportliefhebbers er anders over ge dacht hebben Zondag laatst te Boezinge, want 't was maar Parmentier alleen die de Moerman.» kon in bedwang houden; hij was de beste renner uit koers. Dat is een flinke daad voor hem, nog maar pas 18 jaren en reeds oude Juniors kunnen vloeren. Wij zullen nog dikwijls in de ge legenheid gesteld worden om die goede renner te bewonderen. Djt hij zoo voort doet. hij mag op een schoone toekomst hopen. In Merkem plaatste Toulouse van Woumen een nieuwe overwinning op zijn eeretijst, waarmee hij ze geenszins zal ontsieren, want hij schijnt geroepen te zijn om een goede rijder te worden. Op het oogenblik is hij prachtig op dreef, hij zal met die forme van heden nog veel overwinningen behalen. De sportliefheb bers uit Woumen mogen er fier op gaan zoo een veelbelovende jonge kracht in hun midden te hebben. Na de 6* proef van bet Kriterium van West-Vlaanderen der Juniors te het klas sement ais volgt: 1. Bekaert A., 59 p.; 3. Kindt, 48 p.; 3. R. Maes, 47 p.; 4. Defoordt, 41 p.; 5. T'Jonck, 39 p.; 6. Desmet 38 p.; 7. Meernhout, 37 p.; 8. Dascamps, 29 p.; 9. Boutens, 24 p.; 10. Joris, 22 p.; 11. Van- daele, 20 p.; 12. Vanhoutte en Hespeel, 15 p.; 13. Remmerie, Vandépitte en Voet, 14 p.; 16. Pylyser en Duquenne, 12 p.; 18. Lowi-e, 11 punten. Het te heden Zondag dat de laatste rit van de Ronde van Bslgie betwist wordt op de weg Kortrijk-Brussel, 255 Km.; vertrek uit Kortrijk om 7.55 u.; leper om 8.50 u.; Oostvleteren om 9.19 u.; Veume om 9.52 u.; Nieuwpoort om 10.12 u.; Oost ende om 10.45 u,; Brugge om 11.33 u.; Gent om 13 06 u.; Brussel aankomst om 16.25 u. DE RONDE VAN BELG IE Deze week, Woensdag, begon de Ronde van Belgie voor bercepsrewmers. De eerste rit werd gewonnen door Georges Ronisse, voor Lode Muller en Gijbels Eugeen, in den sprint. De tweede rit werd gewonnen door Jan Aerfcs, vóór Hardiquest en Adams. Na de twee rit wordt Jan Aerts leider in de al gemeene rangschikking, vóór Noterman R., Verniers A., Adam Frans, enz. DE RONDE VAN ITALIË De Ronde van Italië is volop aan den gang. Alleen nog twee Belgische renners, Demuysere en Loncke, doen nog er aan mede. Lang heeft Demuysere de leiding gehouden maar heeft de eerste plaats moeten afstaan aan Binda, daar deze, in de laatste ritten, enkele malen de eerste aankwam in den sprint en aldus door de bonificaties Demuysere kon voorspringen. Loncke, alhoewel sleoht geklasseerd en veel tegenkantingen in, den beginne, heeft zich hernomen en kon in den loop dezer week een eerste en twee tweede plaatsen in de ritten 'bemachtigen. Iedereen kent het rechtstreeksche nut welke de bijen elk Jaar leveren, tenminste bij gunstig weder, door de winst aan ho nig en was. Daarnevens brengen ze den bieman steeds in nauwer betrekking met de natuur, ze verschaffen hem een winst gevende uitspanning ea een verzedelijfcend tijdverdrijf. Maar meestal schatten we niet naar waarde het voordeel door die lieve dier tjes aangebracht aan onze bloemen, som mige landbouwgewassen en frultboomen. De bijen spelen ln de bestuiving een voor name rol, want we weten dat wanneer de bloem niet bevrucht wordt, ze geen zaad kan voortbrengen. Een groot deel van onze bloemen zijn tnsectenbloemen die veel -honigsap bevat ten en bijna allen door de bijen bevrucht worden. De bij bezoekt een bloem, smigt er het honigsap uit en vliegt naar een andere bloem van dezelfde soort. Meestal blijven eenige stuifmeelkorrels aan haar lichaam hangen die bij 't bezoeken van de tweede bloem op den stempel van deze terecht komen. Op die wijze ontstaan dikwijls kruisbestuivingen bij bloemen, kuituurge wassen en fruitboomen. Talrijke proefnemingen hebben bewezen dat kruisbestuiving hoogst voordeellg is, doordat er aldus krachtiger nakomelingen worden voortgebracht. De bijen oefenen dus een zeer krachtigen invloed uit op de kruisbestuiving van onze bloemen, kuituur gewassen en fruitboomen. We hebben het dus voor een deel aan hen te danken, als we onzen hof vol mooie bloemen zien prijken, als we van sommige planten, zooals: paardeboonen en erwten een weelderigen oogst mogen verwachten en als we op onze tafel smakelijke fruit- soorten opgedisoht zien. CLARA DEMAEGHT, Kandidate Landbouwregentes, Heilige Familie, Tielt. CEiSEisaaaaBaiQiBsagsBsiHaaHaH UITSLAGEN VAN ZONDAG BORDEAUX-PARIJS werd gewonnen door Mithouard, Fransche renner, voor Van Rijsselberghe en Gyssels. Te Veurne. 1. Stockellnck; 2. Desohu mer; 3. Seyse; 4. Pylyser; 5. Desniet; 6. Brutsaert; 7. Everaert; 8. Maranes; 9. Gruwsz; 10. Deberdt. Te Merkem. 1. Toulouse; 2. Lauwers; 3. Gadeyne; 4. Berton; 5. Van Heule; 6. Sanizier; 7. WiHemet. Te Deerlijk (St Lodewljk), Juniors. 1. Romain Maes; 2. Desmet; 3. Bekaert; 4. Defoordt; 5. Vanoverberghe; 6. De- eiereq; 7. T'Jonck; 8. Duquenne; 9. De- schepper; 10. Vanhoutte. Te Aalbeke, 16 Met Juniors. 1. De smet; 2. D'Olieslagers; 3. Dewllde; 4. Kindt; 5. Degraeve; 6. Bouttens; 7. Be kaert; 8. Ooote; 9. Daclercq; 10. Duquen ne; 11. Descamps; 12. Lambert; 13. De foordt; 14. Vandaiele; 15. Voet; 16. Hes- peel. Aangekondigde Koersen i OP ZONDAG 21 MEI: TE POPERINGE, groote Velokoers, voor beginnelingen. 60 Km. 800 Fr. prij zen en premien. Inschrijving bij Jules Lenoir, Casselstraat. Vertrek om 3.30 uur. Er zijn 5 bijzondere prijzen voor de Poperingenaars. Oud-Juniors uitge sloten. TE BEVEREN-aan-IJzer, voor alle be ginnelingen. bij Sylvain Wuillen, Kruis straat, om 2 bi uur. 500 Fr. prijzen. 55 Km. TE VLAMERTINGE (Brandhoek) koens voor alle onderbeginnelingen, 400 frank prijzen en premien, 50 km. Inschrij ving te 2 u. Gegeven door Logie Cyrfet velomaker, Vlamertrn ge - Brandhoek, door Gemeente Vlamertinge en andere herber giers. Oud-Juniors uitgesloten. Op Zondag 21 Mei aankomst van eer sten rit der Ster der Juniors Antwer pen-Deerlijk. Na den rit, koers voor beginnelingen Rerum Novarumprijs gegeven door het Christen Werkersver- bond, met 750 fr. prijzen en premien. Vóór de aankomst van den rit, groote voetbalmatch Brugge-Oostende, met den internationalen speler Versyp. OP ZONDAG 28 MEI: TE LOKER, groote velokoers voor be ginnelingen; 1000 fr. prijzen en premiën. Zie plakbrieven. TE HOUTEM (Veurne) met Doorntje Kermis, Ringsteking voor alle velorijders; 200 fr. prijzen. Insehr. tot 3 u. bij Charles Bacqué. OP ZONDAG 4 JUNI: TE POPERINGE, op Sinxen-Zondag 4 Juni (Pottestraat en Crombekestraat Ker mis), groote velokoers, 45 km., voor alle beginnelingen (oud-Juniors uitgesloten). 375 Fr., met bijzondere prijzen voor de Poperingenaars. Inschrijving om 2.30 a bij René Decor te. Seffens na de Koers, valïeze-koers, 100 fr. prijzen, Sinxen-Maandag, om 9 u.Prijskamp biljard, kaarten, vogeipikom 3 u.: eieren rapen; om 5 u.: Patatten trekken. 100 fr. en andere prijzen. TE ALVERINGEM (Fortem), op Ker- mis-Zondag 4 Juni, groote velokoers voor beginnelingen tot 20 jaar; 40 km. (goede baan)350 fr. prijzen en premiën. Be ker Vander Eist voor Clubs met 3 best gerangschikten. Inschrijving tot 3 u. 'bij Wed. J. Foil et. OP ZONDAG 11 JUNI: TE NOORDSCHOTE, om 5 u., groote velokoers voor alle liefhebbers; 60 km. (goede baan). 515 Fr. prijzen. Inschrijving tot 4 Vi u. bij Berton Edm. En op DON DERDAG 15 JUNI (H. Sakramentdag), koers voor alle liefhebbers, 40 km (goede baan). 420 Fr. Inschrijving tot 4 M u. bij M. Samyn. Inrichters van Koersen, zendt een pro gramma uwer koersen op ens adres: Gast huisstraat, 15, Poperinge. De aankondi ging uwer koers zal er kosteloos ingelascht worden en ons blad wordt in heel de streek door alle sportliefhebbers en coureurs ge raadpleegd. Waarom wor<^*i de RIJWIELEN «PEBERDT» geprezen? Omdat zij gedurende vele Jaren onder vinding hebben in de koersen, t Is alleen door ondervinding in de koersen dat men kan verbetering doen. Daarom vraagt de RIJWIELEN DEBERDT, 't te hot eenige rijwiel dat door den maker zelf in de koersen gebezigd wordt, ïe bevragen bij DEBERDT O., BRIELEN. CBSHBESBBBflBHBBRBSaüBBSBBBBa Groote keus van epicia-kepers, alsook van gecreösoteerde, aan zeer voordeelige prijzen. Te verkrijgen bij J. en M. DENECKER, Abeele-Statie. !2aaB53HB3E3BaSI3aHS32BBHE3E33 DE RAMP MET DE «CITY OF LIVERPOOL DE RECHTBANK VELT EEN ONTSLAG VAN VfeRVOLGING De raadkamer der rechtbank van Veur ne, zetelend onder voorzitterschap van den heer rechter Soetens, heeft Zaterdag morgen de uiteenzetting gehoord van den heer onderzoeksrechter Vi-aene nopens de uitslagen van zijn onderzoek betreffende de ramp met de City of Liverpool ■evenals het rekwisltorium van M. Van der Boogaerde, prokureur des Konings. De heer rechter Soetens heeft onmid dellijk ontslag van rechtsvervolging uitge spreken, wat het onderzoek definitief sluit. IN 'T BINNENLAND TE OOSTENDE ontstond muiterij aan boord van een vissoherssloep. Klacht werd door de kapitein neergelegd. TE GULLEGEM, op een hoeve, werd een geheime stokerij ontdekt. Zulks ge beurde eveneens te HareJbeke. TE MECHELEN bracht een hovenier die ging doppen en die een onderzoek over zijn behoeftïgheldssfcaat vreesde, 12.400 fr. terug bij de gemeenteoverheld. TE MORTSEL ls een trein on-triggeld. Zes personen werden gekwetst. TE HOUDAINT is een man die Jas mijnen wilde plukken van een vier meter hoogte gevallen en kwetste zich erg. NABLJ LEUVEN ls een renauto in volle vaart op een boom gereden. De twee Inzittenden werden eruit geslingerd en bekwamen geen letsel. TE ANTWERPEN is een werkman in het ruim van een schip gevallen en werd erg gewond. TE LOKEREN werd een wielrijder door een auto omvergereden en erg ge wand. TE BRUGGE werd een wlelrijdster aangereden door een motorijder. Belden werden erg gewond. TE BEVEREN-aan-Leie werden drie al'koholsmofckelaars op beroerde wijze aan gehouden. Een aanzienlijke bult werd in beslag genomen. TE LUIK heeft een student zelfmoord gepleegd door vergift in te nemen. TE ANTWERPEN werd een man uit Diksmuide, zekere Leo P., van 33 Jaar, die vaandelvluchtige was. aangehouden. TE KAPELLEN is een auto in een groep menschen gereden. Twee personen werden erg gekwetst. TE HOMBEEK werd op de baan een man aangetroffen die erg gewond was en buiten kennis bleef. Op welke wijze de ongelukkige in zulken toestand te geraakt werd nog niet uitgewezen. TE LANAKEN werd een knaapje door een auto doodgereden. NABIJ BERGEN is een auto aan een draai uitgegleden en gekanteld. Een der inzittenden werd gedood en een erg ge wond. IN DE KOOLPOTTEN van Zwart berg werd een mijner bedolven onder eene instorting en versmacht. Een andere werd tusschen twee wagentjes gevat en erg ge wond. Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd hebt zonder voldoenden uitslag of gene zing te bekomen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verouderde en Ingewortelde gevallen volgt de volle 1ige serie van zes weken 185 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Toms. 112. Weststraat. Brussel. IN T BUITENLAND 1ÜJB Te Séclin had een bandiet zich ver borgen onder een bed. 's Avonds toen vrouwen gingen slapen werden zij door den kerel aangevallen en erg gekwetst. Daarna heeft hij het huis geplunderd en de vlucht genomen. In Amerika hebben opstandige boe ren zich meester gemaakt van camions beladen met 15.000 liter melk en deze op de straatsteenen gegoten. Op eene groote boerderij ln de na bijheid van Odessa werden 27 paarden plotseling ziek en 25 stierven kort daar na. Het officieele sovlëtorgaan voor land bouw deelt mede dat de schouwing van de doode dieren aan het licht gebracht heeft dat zij vergiftigd werden. Twee Poolsche krijgsvliegtulgen, ge loodst door leerlingen der luchtvaartschool van Demblln bij Warschau, zijn in volle vueht op elkaar gebotst. De twee loodsen en een waarnemer werden gedood. In de stad Auburn, Staat Maine der V. S., werden ongeveer 200 gebouwen door het vuur vernield. In Nederland zijn drie knaapjes ver dronken wijl zij aan het baden waren. Nabij Sens, in Frankrijk, heeft men op de spoorlijn het onthoofd lijk gevon den van een herder. In Rusland ziet men uit naar de mogelijkheid van het platina-muntstelsel. Te Marseilles hebben bandieten stik gassen gelaten in de kamers van hun slachtoffers vooraleer deze te plunderen. In Amerika werd een terdoodveroor- deelde terecht gesteld bij middel van blauwzuurgas. De man had zijn toestem ming gegeven om op hem die proef te doen. In Polen werden 12 personen veroor deeld wegens spionnage. In China is een ouderling overleden die 256 jaar zou geteld hebben. I— In Bosnië viel een roode regen waar- door alles rood gekleurd werd. In hagen, kanten en bosschen zijn de wilde hopplanten nu gemakkelijk te vin den. Die wilde hopplanten zijn besmet tingshaarden en leveren gevaar op voor uwe hopvelden. Bladluizen, Pseudo-Pe- ronospora. en ook Wittenwoekeren on gestoord, zonder bestrijding, op die wilde planten; wind en regen kunnen die ziek ten verspreiden. BIJ GELEGENHEID DUS DIE WILDE HOPPLANTEN GE WEERD Alzoo zorgt gij niet alleen voor uwe zaak, maar stelt gij U ook ln regel met de wet. v Hopplanters, de toekomst der Popering- sche hop berust in uwe handen. Als gij wflt en de gegeven raadgevingen involgt, krijgt uwe hop eene reputatie zooals de beste Duitsche of Tche ko- Slovaaksche. Het Hopverbond. IBBBEBBBBBBBBBBBBBBBIIBBBIBBB? BELGIE. De plant groeit goed. De eerste vliegjes, voorboden van bladluisbe- val, werden waargenomen. Vanaf de eer ste bladluizen bemerkt worden, zal men met nicotine-oplossingen, 1 kgr. nicotine van 500 graden per karteel, bespuiten. De markt blijft vast. De verkoopers op voor hand betreuren thans met reden hunne daad. Die verkoopen zouden best verdwij nen tot groote voordeel der hopteelt zelve. In de streek Aalst-Assohe komt er veel leven ondier de hopboeren. De werking in 't Poperingsohe is een spoorslag voor hun. DUITSCHLAND. De markt blijft stevig. De prijzen voor beste hop zijn tot 2500 frank gestegen. Voor verkoopen be staan niet. De hopvelden worden best onderhouden. Pseudo-Peronospora is reeds hier en daar opgemerkt. TCHEKO-SLOVAKIJE. De vraag blijft aanhouden en de prijzen schomme len rond de 2400 frank. Hop (gewas 1931) werd aan 1050 fr. verkocht. Voor de hop van 1930 vraagt men 575 frank. De jonge plant groeit normaal; hier en daar wat aardvlooie nschade ENGELAND. Hier is de vraag ook verbeterd, deels door afname voor 't vas teland en Amerika, deels tengevolge der vermindering der bierbelasting. Deze ver mindering bedraagt 1 fr. per liter. De op brengst 1932 is grootendeels verkocht en men verwacht vraag voor oudere jaargan gen. Men verkoopt aan 1100 tot 1500 fr. per 100 pond. BELANGRIJK. De nieuwe oogst zal met gretigheid overal worden afgewacht, Er zal van de opbrengst 1932 bij den aan staanden pluk geen pond overblijven. RENINGELST. Heden Zondag 21 Mei, om 7 uur zeer stipt, in de herberg Rozendaalvoordracht door M. U. Si- moens, Rijkslamdbouwkundige, over De bestrijding der hopziekten WESTOUTER. Vandaag bij Jul. Har deman, dorpplaats, wordt er om 9 ure, door M. U. Simoens, landbouwingenieur te leper, eene voordracht gehouden over o De bestrijding der hopziekten Hopplanters, behertigt uwe zaak. IBBSSB2gB3BBSHEBEEEBS333»lE3 leper, 13 Mei. Tarwe 70-72rogge 50- 52; haver 69-71; brouwersgerst 80-82; voe- dergerst 69-70; erwten 93-98; paardeboo nen 90-94; aardappelen 10-12; boter 15- 16; eieren 0.30-0.32; biggen 140-190 en 5.50-6.50 den kilo; tarwestrooi 19-20; rog- gestrool 11-12; haverstrool 12-15; gerste- strool 13-15; weidehool 35-40; klaverhooi 42-45; luzernehool 46-48; ruw vlas 60-65; ■gewoon klaverzaad 1600-1650. Kortrijk, 15 Met Boter 16; eieren 0.28-0.30; witte tarwe 75-80; rogge 56-60; haver 70-77; paardeboonen 80-85.50; gerst 60-65; tarwebloem 115; iinlamdsche zeme len 50; gorte zemelen 54; hooi 35-40; strooi 18; aardappelen 8.00-12; voederbee- ten 3.00; Turksche tarwe Plata 57; id. Cinquantino 75; vreemd lijnzaad 106.50; inlandsch lijnzaad 100; inlandsche lijn- zaadkosken 84; nitraat van Ohlll 105; am moniak sulfaat 84; lijnzaadolie 178.75; vlas der Lei© 0.30-1.00; wit vlos 5.75-18; vlas op den grond geroot 5.00-6.00; ruw werk 1.75-2.00; fijn werk 2.25-3.25; oude suike- rijiboonen 68; nieuwe id. 69. VEEMARKT. Te koop gestelde die ren 315: 140 koelen, den kilo op voet 3.75; 108 vaarzen 5.00; 42 stieren 4.75; 25 ossen 5.00. Diksmuide, 15 Mel. Boter 14-16; eieren 0.27-0.28; aardappelen 8.00-10; tarwe 72- 74; rogge 50-52; haver 70-72; strooi 14-16; hooi 35-40; voederbeeten 40-50; brouwers gerst 68-70. Roeselare, 16 Mei. Tarwe 75; rogge 53; haver 73; maïs 53; ld. Cinquantino 62; boekweit 100; voedergerst 56; zomer en win tergerst 72; erwten 95; paardeboo nen 95; lijnzaad 98; lijnmeel 94; ruw vlas 80-90; vlas geakkerd in strooi 85; aard appelen: Bood» Ster 25; Industries 7.00; Vainqueurs en Geldersche Muizen 9.00; klaverzaad 1100; tarwestrooi 17; rogge en haverstrool 13; weidehooi 25; klaver en luzernhooi 30; suikerijboonen, oude, be schikbaar 66; nieuwe 68; tabak 5.00; kool zaadolie 177.50; nitraten 105; ammoniak 86; cyanamide 76.50; kalksalpeter 96; Thomasslakken (scaris) op wagon Char leroi 1.40; nitrouchoux 81; phosphaten 1.84; fertdphos 86; viggens 7.00-8.00 den kilo; boter 15.50; eieren 0.28. Anderlecht, 16 Mei. VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 2608 stuks. Prijs per kilo op voet: 4.00-5.00. Geslach te varkens: 750. Veurne, 17 Mei. Tarwe 77-79; rogge 55-57; haver 70-72; gerst 64-66; erwten 15-16; paardeboonen 80-82; klaverzaad 5.00-5.50; aardappelen 12-18; voederbee ten 4.00-5.00; hooi 275-350; strooi 90-120; boter 15-16; eieren 0.26-0.30; eieren van eenden 0.30. Anderlecht, 17 Mei. VEEMARKT. Te koop gesteld 624 ossen, den kilo op voet 4.00-6.25; 259 stieren 3.25-4.75; 1.056 koeien, 3.25-5.00. Totaal 1.939 stuks. Anderlecht, 18 Mei. KALVER MARKT. Te koop gesteld: 1.788 stuks; den kilo op voet: 4.20-8.30. Aangekomen gedurende de week: 2.348 kalveren. Poperinge, 19 Mei. Tarwe 78; rogge 78; haver 75; aardappelen 10; boter 13- 17; eieren 0.20; hoppe (1932) 1200, (1933) 1500 fr. STERFGEVALLEN f Eerweerde Heer Dujardin, Pastor j Ste Anna te Brugge, is aldaar overted^ I den 18 Mei 1.1., in den ouderdom vjj 59 Jaar. iBZBZSEUaaSBSSBBEiBBlEllimg AANSTAANDE WEEK GEVEN WIJ Het is een doorvlaamsch werk, boelen geschreven door een Jonge Vlaamid* Kracht. Als titel luidt het: door HERMAN MULDER. Een roman uit de Crisisjaren 1931-19B. HEB MEDELIJDEN in naajm van a Theresia, van K. J.; helpt mij jeugd ln gevaar redden. Dringend noodig om patronaat en school te bouwen. Port- check 139.485, Pastoor Rensom te Xheo- delesse. IBBBBBBBBHBBBBBESlBBBBIBim Voor alle antwoord 0,75 Ir. voor Kgd bijvoegen, a. u. b. TE KOOP Uiken fagoten te Westvleteren en tl Westouter. Zich wenden bij Camilli Vandromme, Busseboom-Renlngelst. Ifamion, zoo goed als nieuw, draagver- mogen 2.500 kgr. Adres ter drukkerij; Gasthuisstraat, 15, Poperinge. IJoolruliers en Persen om hoolruiteri tl maken; alles in hard hout. Bij Vrouw Wed. Vandepitte-Vandorpe, Bruggestraat, Poelkapelle. Toog en Buffet bij Félix Lietaert, leper- straat, Poperinge. O Traamkarrcn en harnas, in goeden staat, bij Jer. Claeys, Westrooaebeke. 2000 Kfrr roggeglei, bij René Fleu, Krauistraat, Westvleteren. indervoituur, zoo goed als nieuw, &an genadige prijs. Adres ter drukkerij, IS, Gasthuisstraat, Poperinge. 7 ware stoommachien, merk Vierzon- naisein zeer goeden staat, nieuw van 1926, pressing 10 k., in besten staat, bekwaam om zwaren dorscher en pres» te doen werken. Bij Cyriel Coolzaet, Re- ningelst. JZindervoituur, zoo goed als nieuw. Ba- belaarsstraat, 8, Poperinge. Moto «Sarolea», type 1932, 3'i P.K, laatste model, zoo goed als nieuw. Adres ter drukkerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. GEVRAAGD Maalsters en leermeisjes. Bij Péml- naLoo. rjoede keukenmeid, ln gesloten huis, goed loon, goede getuigschriften vereischt Zich wenden: 25, Fortstraat, Komen. r*oede meid, 20 jaar, voor gesloten huil in Komen. Adres bij M. Vermeerscta, Taxivoerder, Statiestraat, 53, Komen. Poede meid, 18-22 jaar, kunnende een weinig Fransch spreken. Adres ter Drukkerij: Gasthuisstr., 15, Poperinge. Meisje om in café te helpen; 2 personen. Noordstraat, 10, Poperinge. Bekwame meid, burgerskeuken kennend, geen wasch, in huishouden zonder kin deren, goede hulp, te Antwerpen. Adrm ter drukkerij, 15, Gasthuisstr., Pojieringe, Poede en deftige meid, voor gesloten huil, Zich wenden 's namiddags, Diksmuidl- straat, 61, leper. Heftige meid, katholiek, kunnende koken en goed huishouden, voor heer alleen in handelshuis te Roeselare. Niet beneden 25-30 jaar. Goed loon. Zich aanbieden op Maandagen en Donderdagen in den dj- middag. Nutteloos zonder goede getuig schriften. Adres ter drukkerij, 15, Gast huisstraat, Poperinge. Heftige meid, voor alle werk, klein huil- houden, voor heel het Jaar. Zich wenden: Nieuwpo .laan, 12, De Panne. f|oede meid, 17 ju r, voor alle werk, geen wasch. Patisserie Mahleu, Neermarkt, 4, leper. foede eu deftige meid, voor alle werk, goed loon. Zich wenden bij Robert Van de Leene, Groote Markt, Kortrijk. Meid voor alle werk, goed loon. E. Dour- nez-Stroom, landbouwer, Dorpplaati, Nieuwkapelle. Heftige meid, 20-25 Jaar, rond leper. Adres ter drukkerij, 15, Gasüiuisstraati Poperinge. Meld, Fransch sprekend, bij Mad. Mur phy, rechtover de Hallen, I:per. Heftige meid, van 18 tot 20 jaar, voor Burgershuis (2 personen), 1, Neer- markt, leper. Qoede meid, Café de la GareStatie, Poperinge. gekwame schildersgast, reeds een Jaar op stiel geweest, bij Jules Carton, Re- ningelst. goven- en offlclcmeid, tevens op d« hoogte zijnde van keuken, voor hotel te leper. Adres ter drukkerij. 15, Gast huisstraat, Poperinge. Cmidsgast, bij Jules Vermeersch, Poel kapelle (Statie). VRAAGT PLAATS gediplomeerde chauffeur. Zich wenden bij Leon Plllaert, Garagist, Leisele. Jjerste bakkersgast, kunnende zelfstandig werken. Liefst rond leper of Poperin ge. Adres ter drukkerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. TE HUREN Woonhuis met 42 aren land te Oost- nleuwkerke, dicht de plaats, Westroo- zebekestraat. Onmiddellijk vrij. Zich wen den: D. Huyghe-Vuylsteke, Ardooiesteen- weg, 59, Roeselare. ^yoonhuis, met 200 m2 land, in de Kei zer Karelstraat, Meenen. Zich wen den voor alle Inlichtingen: Ieperstraat, 115, Meenen. - Tel. 223. Genua, Rome, Florentie, Venitie, Milaan, in salonautocar Minerva ITALIË, land van zonne. Kan men mooier reis droomen dan de reis naar Italië? Door Frankrijks prachtigste streken gaat de tocht naar Nice. De Azurenkust langs, naar Genua, met boven U de vlekkeloosste blauwe lucht, vóór U de oneindige blauwe Middelland- sche Zee, en langs U palmboomen en geu rende bloemen. En dan Rome, het eenige Rome. Stad door duizenden bezongen. Stad van Néro, stad der Pauzen. Geen ander stad op den gansch.n aardbodem kan bogen op zooveel historie, roem en kunst als Rome. Rome ls één geschiedenis. Drie dagen verblijf te Rome, met ont vangst door den H. Vader, bezoeken aan het oude Rome, kerken, enz. Dan Siena, Florentie, Venetle met zijn waterstraten, gondels en minnestreels. Op 't programma: bezoek der stad Ve netle per gondola Dan Milaan. Vervolgens Zwitserland, het land der lachende dalen, der bonkige ber gen, der stille betooverende meren. Luzern, Bazel. En nu door het schil derachtige Elzas-Lotharingen naar Bazel Verder naar Luxemburg, en eindelijk naar huis. Ongetwijfeld ls dat de mooiste reis dta men doen kan. Vergelijkt de prijzen der andere agent- schappen uit *t laiïd met de onze. En vergeet niet de leus van Kosm» Toerisme c Wie met Kosmos reist, reist veilig. Onze eerstkomende reist ls op 7 -h®l vervolgens op 16 Augustus. Prijs SJM alle hotelkosten. InbegTepen. -- Onze reizen naar LOUKDESl Prijs: 1500 fr. op 23 Mei op 9 Juni op 20 Juni op 4 Juli op 18 Juli op 1 Oogst op 17 Oogst op 31 Oogst op 5 September op 12 September op 19 September S3* afrela 24* afrei* 25* afrei» 26* afrei* 27* afrei* 28- afrei* 29- afrei* 30* aftel» BI» afrei* 32» afrert 83* a/rert Op 25 Mei onze reis naar MIDDELBURG (Eiland Walcheren, |loU*pfc Prijs: 85 frank. Vraagt Inlichtingen en prospectussen bij KOSMOS TOERISME vertegenwoordigd te POPERINGE door M. PAUL VAN BRUWAENE, Noordstraat,

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4