POLITIEKE TOESTANDEN DE OORLOGSSCHULDEN DE MARKENREGELING H0PBERICHTEN CRITERIUM DER HOPPESTREEK 500 fr. Prijzen MEUBELPAPIER Ti bo luk Lel: mei te Het en ron van de de s: Heer i blik noen* groocere gev RNE. Paard doodgebliksemd. EESEN. H. Vormsel. Dinsdag 11. s hei onweder dat Zaterdagavond120 Juni, kwam Zijne Doorluchtige Hoog- ad woedde werd het j weerdigheid de Bisschop van Brugge in Cam Lehouck-Jans- onze Parochiekerk het H. Vormsel toe- 7cm gedood Een ge- dienen aan de kinderen van Be sen. Het I worden dat de zoon blijde geluid der klokken kondigde de erd getroffen. Hij was im- I komst aan van zijne Hoogweerdiglieid. In de afsluiting der weideallen eenvoud gebeurde de ontvangst aan als h?r or<*eval gebeurde, pen ingang van de Iterk. Na eens laatste verzekerd onderrichting over de hooge weerdigheid van het H. Vormsel, gingen de vormelin- angenis afgeschaft worden. ,.en jjj eerbiedige houding voir bunnen .d: is het ministerie van Herder knielen, die ze tot strijders voor s enkele kleine gevangenis- heilig Geloof en Gods Kers tee kende, iffer waaronder deze van Na sjuiting der plechtigheid in de kerk vangenen zouaen naar een vergezelden de vormlingen het Laudate nis overgebracht worden pucr[ zingende en omringd van vele Zal de ge af te ■ne. De en telkens zij voor den vrederechter moe ten verschijnen zouden hen gendarmen in burgerkleed mg vergezellen bij hunne over brenging tot Veurne. WOCMEN, Auto-ongeluk. Ger. De- wachter, 29 jaar, die met een autobus grensarbeiders van den arbeid terug bracht beeft de 60 jarige wielrijder Pie- ter Anet nabij de grens omvergereden. De man werd aan de schouder gekwetst en zal een viertal weken rust moeten ne mer. VINKEM. Brand. Maandag na middag, rond 4 ure, hingen zware zwarte onweerswolken in de lucht. Cpeens viel een plassende regen neder, gepaard met hagelsteenen. Verblindende bliksemschich ten doorkruisten de hioht, rap gevolgd van hevige donderslagen. Bij Gaston Roe lens, landbouwer op de hofstede De Tor- reelen stak het hemelsvuur eene hooimijt in brand, die totaal vernield werd. Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd hebt zonder voldoenden uitslag of gene zing te bekomen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MAKTIN TOMS. Voor verouderde en ingewortelde gevallen volgt de volle iige serie van zes weken, 185 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat. Brussel. ALVERJNGEM. Vlaamsche Toeris tenbond. Op Donderdag 15 Juli was onze afdeeling roet ruim 45 leden op reis naar Beauraing en Han. Het was mis schien een der mooiste reizen welke menig Alveringemnaar heeft medegemaakt. Ze gaf een gedacht over de zwarte kolenstreek der Borinage, de rotsachtige marmergroe ven en steengroeven van Philippeville, de prachtige valleien van Dinant en de Maas, de hedendaags veelbesproken bedevaarts plaats te Beauraing en vooral de onover trefbare pracht der Grotten van Han. Voowaar, deze Grotten: met hare over groot» zalen, waarvan het gewelf nauwe lijks met het oog te bespeuren is; de ge heimzinnige vertrekken met verblindend blanke en weelderige stollingen bekleed; haar onderaardsche boottocht waar een droom indruk gepaard gaat met een gevoel van volkomen zekerheid; heeft aan een ieder de wonderen der natuur veropen baard met een steeds stijgende ontroering: van in de Vosserreaal tot in de zaal der Draperiën. Het mag gezegd: de reis is welgelukt en eenieder was uiterst tevreden om hetgeen hij gezien en geleerd had en menig lid hoopte van nog veel zulke reizen met de V. T. B. te kunnen medemaken. Op Vrijdag 21 Juli onze 2" reis naar Beauraing en de Grotten van Han. Op aanvraag van verschillende vrienden heeft de V. T. B. besloten een nieuwe reis in te richten naar het Genadeoord te Beauraing en naar de wereldberoemde Grotten van Han. De leider der V. T. B. neemt het op zich de rei.-, te regelen en de inschrijvingen te doen, doch is hij zoo vrij de liefhebbers vriendelijk te verzoeken zich persoonlijk te komen aangeven. De inschrijvingen sluiten op 9 Juli. De reis gaat over: Kortrijk, Doornik, Bergen, Philippeville, Dinant (kort bezoek aan de citadel), Beauraing, Han en terug over Dinant. Rivière, Charleroi, Bergen, Kortrijk. Ik meen het goed de deelnemers op vol gende puntjes te wijzen1. Gaat niet mee met het doel familieleden te bezoeken. - 2. Om geen tijd te verliezen vind ik het best uw knapzak mede te nemen voor een gansche dag. - 3,Opdat niemand zou te leurgesteld zijn: de V. T. B. Loo heeft zijn medewerking verleend en daarom verzoek ik de liefhebbers van Alveringem zich zoo vroeg mogelijk te komen aangeven, im mers de eerste zijn de zekerste. Inschrijving bij Opsomer Pr., doip, Al veringem. Prijs; auto 60 fr.; bezoek aan de -otten van Han: 15 fr. M. O. V. T. B. geeft 60 reductie voor het bezoeken der Grotten. HOOGSTADE-ST-RIJKERS. Bid dag. Op Woensdag 28 dezer, hebben wij hier in de parochiale kerk de plech tigheid van de Gedurige Aanbidding den Biddag die voorzeker, zooals vorige jaren, algemeen door de parochianen god vruchtig zal gevierd worden. Vergadering. Op Woensdag 28 de zer, 's namiddag, seffens na de sluiting van den Biddag, zal er, in het Gemeente huis te Hoogstade, eene belangrijke ver gadering plaats hebben. Een bijzondere spieker uit Oostende zal er breedvoerig handelen over de Christens Ziekenbonden en alles wat er mede in verband staat. Wij verhopen dat velen de vergadering zullen bijwonen; iedereen is welkom. LANGE MARK. Plechtige Eeremis. Morgsn Maandag. 26 Juni, zal alhier Eerw. Heer Lao Vulsteke (Frater Bemardtaus van de H. Kleine Theresia, Ongeschoeide karmeliet) zijne plechtige eeremis opdra- gan. te 1030 uur. Tijdens de plech.; jheid zal Eerw. Pater Barnardinus bijgestaan worden door vier broeders van hem, waarender een pro fessor te Kortrijk en drie die zich voor- berijden voor de missies. Nog drie andere broeders zullen optreden als misdienaars. Een zeldzame schoone familie onder on ze talrijke schoone familiën uit onze ge westen is zeker wel de familie van Mr en Mevrouw Vulsteke-Muyssen, de ouders van den nieuwen priester Gods. Die fa milie telt acht zonen en een dochter,waar onder vijf zonen zich toewijden aan den eeredienst als priester of missionaris. De Heer Vulsteke vader behoorde ook tot een familie van elf kinderen waarvan er acht priester of kloosterzuster zijn ge worden. Schoone familie en schoone overlevering. Eerlijke daad. Zondag laatst bij haar vertrek met den trein van 6.20 uur, had Mevrouw Covemaker van Ebleghem bij Hazebrouck. haar porte-feuille met eene som van 1145 fr. fransch geld ver loren. Men begrijpt hare ontsteltenis wanneer zij dit bestatigde. Gelukkig voor haar, een eerlijke werkman, Camiel So- hier, statiebediende te Langemark, had het gevonden. Dadelijk werd Mevr. Cove maker verwittigd en kwam zij terug in bezit van haar verloren geld. Wij wenschen den eerlijken vinder ge luk om zijn schoone daad en stellen het rechtveerdigheidsgevoel van dezen stillen werkman aan velen tot voorbeeld. ABEELE. Deerlijke gevolgen. Over een paar weken, bij het kuischen voor de kennis, had Mej. Y. C. een afgebroken stuk van een naald in de hand gekregen. Het stuk kon niet uitgehaald worden zoo dat het een tocht ondernam door de hand en geweldige pijn en ontsteking verwekte. De juffeT moest onlangs een heelkundige bewerking ondergaan om het stuk naald dat reeds enkele centimeters verschoven was te doen uitsnijden. KORTEMARK. Zedennaklank. De 44 jarige landbouwwerker Cyriel Van Bel le. is door bet Fransch gerecht veroordeeld geworden tot 5 jaar gevang, 10 jaar ver- blijfsverbod en vervallen verklaard van zijn vaderlijk gtoag. HOLLEBEKE. Tegen alle plagen. Apotheker 'termandere's SPECIALE MANEKOP tegen ziekten der kiekjes. POEIER 4200 tegen zwarten kam. dui zeling harde opgezwollen kop, etter in oogen en ke* 1 enz., enz. MARVOL te- g;-n Snot. Eischt wel et merk HANE- KOP Te be. i Te fwPERINGE, bij vrienden en bloedverwanten, den eerbied waardigen Kerkvoogd naar de Pastorij. Het weze voor al de Vormlingen een heu- gelijken dag in hun godsdienstig leven en een zalige herinnering aan de oudere ge slachten. DRANOUTER. Concert. De mu ziekmaatschappij van Kemmel komt onze gemeentekermts opluisteren den Maandag, 26 Juni, in plaats van den Zondag. Om 6 ure namiddag aal door haar op de kiosk een pracrig concert uitgevoerd worden. Aldus zullen de liefhebbers van mooi mu ziek nogmaals de gelegenheid hebben te komen luisteren. BESELARE. Schrikkelijk Auto-on geluk. Donderdag 15 Jur... op H. Sa- kramentsdag, vierde de Familie Vanhee alhier, de plechtige eerekommunie van een hunner kinderen. Om gemakkelijk te zijn hadden de ouders hun kleinen bij htm oom gedaan. 's Avonds werd hun oudere zuster uit gezonden om de kleinen weerom -te ha len. Bij het naar huis gaan zagen zij een auto, die uit de richting van Zon- nebeke kwam aangereden, die twee ve to's die langs het voetpad stonden omver wierp. Dit ziende trok de eerekommunie- kant haar 8 Jarig zustertje Paula van de straat weg. 't Was echter te laat gedaan en het kleintje werd door de auto aange reden, omvergeworpen en deerlijk ge kwetst. Het ongelukkig kindje werd naar het Gasthuis van leper overgebracht waar men bevond dat het een schedelbreuk had opgetoopen en het In hopeloozen toestand verkeerde. Enkele uren nadien gaf het den geest Maandag 1.1. werd het onder groote toe loop van volk ten grave gedragen. Een streng onderzoek werd ingesteld. Oproep tot de bevolking. Heden Zondag wordt er na de 8 uur Mis eene belangrijke vergadering gehouden in de Patronagezaal waar alle vrienden van on zen Burgemeester dringend uitgenooöigd zijn. Uiteenzetting over de feestelijkheden die plaats hebben op Zondag den 9 Juli ter gelegenheid der plechtige inhuldiging van den Heer Henri Lemaire, als Bur gemeester. Wij verwachten al deze die op de eene of de andere manier willen mede werken aan dit feest. Onderzoek. Maandag 1.1. werd er door de policie overgegaan tot huiszoeking bij verscheidene verdachte kerels inzake de verdwenen letters op het voetbalplein. Laat ons hopen dat deze zaak binnen kort zal opgeklaard zijn. VLAMERTINGE. Zondag had onder een grooten toeloop van volk de H. Sacra mentsprocessie plaats. Zooals vóór den oorlog ging deze processie tot aan de Lan ding. Vóór den oorlog was daar een altaar opgetimmerd, waar de zegen met het Al lerheiligste gegeven werd. Zou daar niet een plaats ken beschikbaar zijn voor 't bou wen van een kapelleken? De zaak ware tn eens en voor goed opgelost. Binnen korten tijd krijgt men opnieuw als vóór den oorlog een kerkbaljuw ofte suisse, 't Is spijtig, maar tot dezen maat regel moest overgegaan worden, daar er 's Zondags te veel lappersnaar de H. Mis komen!... Op Zaterdag 15 Juli komt Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge, alhier het H. Vorm sel toedienen. Bloemenhulde. Donderdag te 8 ure 's avonds, had in de kerk, onder het luiden der feestklokken, een openbare bloemenhulde plaats. Onder 't zingen van Hosannaen «Ons toekome uw Rijk» legden de school- kinders een berg van bloemen vóór het versierde beeld van 't H. Hart van Jezus, dat voor deze gelegenheid in 't midden koor uitgesteld was. Na deze bloemenhulde hield de E. H. Pastoor Verfaillie een aandoenlijke aan spraak, met grondslag: de aanbidding, de dankzegging, de verzoening en de smee king tot het H. Hart van Jezus. Deze aan spraak werd afgewisseld met een paar latijnsche gezangen: «Christus Vincit schoolkmders. en Paroe Domine nagezongen door de Deze plechtigheid, welke een diepen in druk maakte op de talrijke aanwezige pa rochianen, duurde een uur en eindigde met den zegen met het Allerheiligste. Op Vrijdag, feestdag van 't H. Hart van Jezus, naderden talrijke geloovigen ter H. Tafel. Op dezen dag waren de huizen op en rond de Dorpsplaats gelegen alge meen bevlagd. MEENEN. Geweldige botsing. Vrijdag 16 Juni botste op den Brussel- schen steenweg de autobus van Den Hert Reroi, uit Jonkershove-Merkem met volle geveld op de bestelauto van Demoor uit Meenen. Op dezen auto hadden verschei dene personen plaats genomen die zich naar de Markt van Poperinge begaven. De auto van Demoor werd omvergekan- teld en vernield. Vijf personen die in den auto zaten werden nogal erg gekwetst of gekneusd. Verstoord Doopfeest. Maandag reed de genaamde Egyppe Benalt, van Meenen, met zijn auto waarin drie per sonen hadden plaats genomen met een pasgeboren wichtje naar Kortrijk, waar de doopplechügheden zouden plaats grij pen. 's Avonds, op den terugweg, reed hij «en voetganger omver en botste vervolgens tegen een elektriekpaal. De voetganger werd de ruggegraat gebroken en alle in zittenden weiden erg gekwetst alsmede het wichtje. WOESTEN. Wippe. Dit gehucht krijgt evenals de dorpplaats ook haar kermis. In den namiddag werden een paar feestelijkheden ingericht. lil het ringsteken per velo bekwam Coppenclle Oscar het grootste aantal punten. In den toopkoers voor schoolkinderen was Hoedt Jozef de vlugste. Betrekkelijk veel volk was in de Poperingestraat aanwezig maar de neringdoeners hebben niet zooveel te doen gehad als deze der dorpplaats in voorgaande warme Junidagen. Antwoord V. O. S aan inzender Ker mis-herinneringendrukken we aanstaan de week. OOSTNIEUWKERKE. Processie. De processie, die 't bekijken waard is, en gewoonlijk een schare biddende volk meê trekt, kon, spijts de dreigende wolken, nog eens uitgaan. Er werd opgemerkt dat het thans de 29* maal is sinds den oorlog dat het processie was. Iedere maal kon ze uitgaan zonder schade van regen of ongewcerte. Deze maal was 't muziek weër aan den kop. Ook was er de nieuwe vlag van de boerenjeugd, die over een maand te Lourdes is geweest. Niet groot maar bevallig. De zang was goed verzorgd: 't jong volk heeft daarvoor zijn beste ge daan. KOMEN. Voerman gedood. De genaamde Tack Juiiaan, 33 jaar, wonen de Kazemenstraat, 10, te Komen, voer man bij den H. Geysens, vlashandelaar, Godshuis, te Komen, moest Zaterdag 1.1. een vracht vlas leveren in de Rijselstraat, te St Andreas bij Rijsel (Frankrijk). Bij het binnenrijden bleef den te breed geladen wagen haperen aan de steenen pijlers der poort. Een der pijlers brak en viel op het hoofd van den voerman. Deze stortte ten gronde met gebroken schedel. De ongelukkige werd naar het zieken huis gevoerd waar hij enkele minuten nadien overleed. Hij laat een weduwe en Apo.h. No.rcdame en Kestelyn. - Te j verechillige kinderen achter IEPER ADOth Snoeck. Van Robaeys. I Zijn lijk werd Dinsdag naar Komen Weckesser Te CWXrWÈ, Apoth. De- overgebracht en Woensdag onder groo- myttenaere ec !g» mule Apotheken. toe;oop aarde besteld. WATOU. Eervolle Onderscheiding. Deze week verspreidde zich een heuglijk nieuws op onze gemeente Zondag laatst werd Heer Jozef Seys vereerd met het eereteeken Pro Ecclesiae et Pontiflce Deze hooge onderscheiding vereert niet alleenlijk zijn persoon, maar verheugt ook al zijn vrienden en kennissen die hem hertelijk proficiat wenschen. Mocht Mijnheer Seys nog vele jaren zijne eervolle onderscheiding dragen. STADEN. Kroostrijke Gezinnen. Verleden Zondag was 't feestvergadering. Na een openingsrede en welkomgroet van den Heer Devos, Voorzitter, nam M. De smet, Volksvertegenwoordiger, het woord, om de vergadering het doel en de wer king uiteen te zetten van het nleuwopge- richt steunfonds van de weduwen en wee zen aangestoten bij den bond der kroost rijke gezinnen. Verder gaf hij bijkomende eenige be schouwingen over de krisis, de maatrege len genomen door de Regeering tot her stel van de finantiën, de famlllevergoeding I en de compensatiekassen, en de gematigde maar billijke wenschen van de kroostrijke gezinnen. Met statistieken en cijfers wist hij te bewijzen dat de kroostrijke gezin nen werkelijk de steun en 't welvaren van 't land uitmaken. Gezinnen zonder kin- ders, man en vrouw zijn doorgaans twee voortbrengers en enkel maar twee ver bruikers. Gezinnen met kinders, waar moeder dus thuis is, tellen maar één voortbrenger en verscheidene gebruikers. En waren nu alle gezinnen normaal, zon der kinderbeperking, dan zou voor een groot deel, de werkloosheid en de krisis opgelost rijn. Al de sympathie van M. Desmet gaat naar de kroostrijke gezin nen, waarom hij dan ook belooft, hun rechtmatige eischen te steunen. Die belangrijke voordracht, boeiend aan hoord, werd dan ook welverdiend geest driftig toegejuicht. Op het ernstige volgt het aangename. M. Blondeel van Beveren, de gunstig ge kende zanger, liet zijn prachtige stem galmen, en gaf eenige echt Vlaamsche kerngezonde liederen ten gehooTe uit Hul- lebroeck's repertorium. Zijn slotlied was lachen en nog lachen. De zanger lachte, de toehoorders lachten dat ze schokten, en 't was dan ook in een uitbundig lachen, dat het slot, met dankend handgeklap aan den lachenden zanger, begroet werd. In een laatste woord brak de Heer De- vos nog een lans ten voordeele van 't fa miliestemrecht, waarna hij met gloed volle woorden de Heeren Desmet en Blon deel bedankte. Een tombola met een groot getal gerief lijke prijzen, sloot deze welgelukte verga dering, waarna ieder ten hoogste voldaan naar huls trok. Kroostrijke familie's, gaat In den Bond der Kroostrijke Gezinnen; daar liggen uwe belangen. Vlaggefeest. Zondag 2 Juli, wij ding van de vlag der jeugdafdeeling van den boerenbond, 's Namiddags stoet met muziek en zang dcor de straten van 't dorp. Boeren en boerenzoons van Stadcn en ommeland, daar naartoe! WAASTEN. Kermis. FEESTPRO GRAMMA: Zondag 2 Juli: Te 5.30 uur en 7 uur Concert door de deelnemende maat schappijen van 't omliggende. Maan dag 3 Juli: Te 10 uur Gezongen Mis voor de overleden parochianen. - Vanaf 2 uur Volksspelen. ELZENDAMME. De Kermisdagen. De kermis verliep alhier nogal tamelijk goed af. Zondag was veel volk opgekomen voor de vetokoers. Er waren 35 vertrekkers. De eierkoers en mastklimming moesten afgelast worden wegens het slecht weder. De prijskaarting van Dinsdag tokte nogal tamelijk wel volk. Op H. Sakramentsdag kon maar een zwemmer een eende pakken in de eenden- zwemkoers: namelijk Theo Muyle van Gijverinkhove. Proficiat Theo. De snelzwemmenprijskamp op 200 me ters vrije slag gaf volgenden uitslag: Er waren 15 deelnemers. 1. Lazeure Maurits, Loo; 2. Dehaene Jules; 3. Delancker Cy- rille; 4. Sinto'oin Maroel, vervolgens Wae- les Alfons, Delancker Karei. Six Julien, Devreker Georges, enz. BOEZINGE. Examen. Onze hoog student Jozef Ampe, aan de Hoogeschool van Gent, komt zijn 1* Examen in de Rechten af te leggen. Hartelijk proficiat! H. Hartefeest Onze parochie heeft haar best gedaan. De sermoenen van het Triduum, gepredikt door Eerw. Heer Pas toor, werden druk bijgewoond. De bloe- menstoet van Donderdag avond was boven verwachting. De groep vlaggen, de engels die den stoet openden, de meisjes in 't wit, de schoolkinderen met hun bloem tuilen, gevolgd door de mannen, de vrou wen, Jongelingen en jonge dochters. Schoone openbare hulde aan het H. Hart van Jezus. Vrijdag echter spande de kroon. Van 's morgens 4 uur was er toeloop naar de kerk om ter H. Tafel te naderen. Hoog in het koor, boven op de wolken, midden de weelde van bloemen prijkte het H. Hartebeeld. Het platvloer van het koor was in een kunstig mozaïek herschapen, zoodat on der de Hoogmis en het Lof alles mede- hielp, en volk, en zang, en bloemen, om den Schepper van het Heelal hulde te brengen. Boezinge, gij haalt er eer van. GELUWE. De Kennis. Spijts den lagen barometerstand was het weder Zon dag morgen redelijk. Na de Hoogmis ging de processie uit, dat alléén geeft reeds en feestelijken aanblik. Er werden dit jaar wederom een paar nieuwe groepen bijge voegd, zoodat wij een der schoonste pro- cessiën van de streek hebben. 's Namiddags bleef het weder dreigen en waaien, maar de regen bleef uit, doch het was geen gewenscht weder voor de PAARDENKOERSEN, anders waren er zekerlijk een paar honderd toeschouwers meer geweest. Het plein werd dit jaar vergroot. Men zou moeilijk een schooner en beter gelegen plein kunnen vinden. Het aantal bezoekers was toch voldoende om de kosten te keeren en het waren ook schoone koersen. 1. - Prijs Mary-Clay: 1600 m.: 1. Clown (Deraedt); 2. Prince (Vandenberghe) 2. - Prijs Fabricius: 2000 m.: 1. Fabricius (Vandenbussche)2. Rayon (Vandendries- sche); 3. Prijs Rayon: 2500 m.: 1.Rayon (Vandendriessche)2. Fabricius (Vanden bussche); 4. - Prijs Olympe, 2600 m.: 1. Clown (Deraedt); 2. Prince (Vanden berghe). Den Maandag van 's morgens tot 's avonds regen. Gepast weder om bij kaart en biljart van een kermis-pintje te ge nieten. Maar den Dinsdag, wederom schoon weder en veel volk voor de VELOKOER- |SEN: Groote Prijs Bury. Er zijn 54 ren ners aangezet. Er werd den heelen tijd dapper gereden. Bij de aankomst in de Ieperstraat was er een zee van volk naar den eindsprint komen zien. De ordedienst was eerste klas ingericht en er hebben zich geen de minste ongevallen voorge- |daan. (Voor de orde der aankomst zie Sportrubriek in dit blad.) Dief aangehouden. Maandagavond werd te Geluwe, in den gang van een herberg een rijwiel gestolen. De politie werd verwittigd en vermoedens wogen op een vlashandelaar van Wevelgem. Deze laatste werd aangetroffen bij L. V. op den Artooishoek, alwaar hij gevraagd had om te vernachten. Het gestolen rijwiel werd gevonden en aan den eigenaar te ruggegeven. De dief, een genaamde Tim merman Jules, is in het gemeentegevang opgestoten geworden en daar hij nog 5 maand gevang te ritten had voor aftrog- gelarij, hebben de veldwachters hem des anderdaags naar het gevang van Kortrijk gebracht. Brand. Dinsdag nacht galmde de brandkfaroen. De hangaar van M. Vande Guchte stond in brand. In een kwartuurs was de brandweer ter plaats, doch het gebouw lag in puin. Er is ook een voor raad strooi en een kar vernield. Oorzaak oabekend. Er is verzekefing. Duivenmaatsehappij De Hoop te Geluwe. Uitslag der prijsvlucht van Zondag 18 Juni 1933, uit CLËRMONT. 554 Duiven tos te 632 u. Afstand 170 Km. Eerste prijs te 8 31.00 u., aan eene snelheid van 1432.43 m. per minuut 25 Eerste prijzen: 1. Reynaert M., Dadiz.; 2. Bossier C., Gei; 3. Maerteas K., Dadiz.; 4. Herman A., id.; 5. Pype V., id.; 6. Ney- rmek J., id.; 7. Herman A., 1<L; 8. Maer- tens K- kL; 9. De wulf H.. Gel.; 10. Car ton O., Dadiz.; 11. en 12. Vanneste C., Gel.; 13. Vanholst Fl.; 14. Decroix J., Da diz.; 15. Dufout G.; 16. Dierekens A., Mee nen; 17. Degreef G„ Gle.; 18. Dumez 3.; 19. Lefevre C, Winkel; 20. Goemaere C.; 21. Pattyn A_, Gel.; 22. Delbeke Th., id.; 23. Debeuf A., W. S. E.; 24. Vandewalle J., Dadiz.; 25. Chesquiere S., Meenen. WOUMEN. H. Vorming. Z. Exc. Mgr Lamiroy is hier Woensdag laatst 129 kinderen komen vormen. De plechtigheid werd bijgewoond door eene groote massa volk. De bevolking was verheugd eens hun Bisschop in hun midden te zien en zijn zegen te mogen ontvangen. Al de huizen van het dorp waren bevlagd. BRILLEN. Ongeval. Zondag mor- gend deden een groep autobussen een uit stap naar Duinkerke, gekomen op Brie- lendorp brak de achteras van de autobus toebehoorende aan Wed. Jer. Goemaere, uit Hollebeke. Gelukkig rijn er geen on gelukken te betreuren. KROMBEKE. Sint-Pietersdag. Op 29 Juni, in den voormiddag, te 10 uur, voor de vrouwen, en in den namiddag, te 5 uur, voor de mannen, telkens in net lo kaal der meisjesschool, wordt een voor dracht met lichtbeelden gegeven over Eerw. Vader Van Dale en rijn volgelingen. HOUTEM-BIJ-KOMEN. Overlijden. Verleden week stierf te Houtem Du- moulin Leopold in den ouderdom van 43 jaar. Hij werd Dinsdag laatst alhier be graven onder een grooten toeloop van volk. Hij was oudstrijder en oortogsinva- lied. De Burgemeester, Schepenen en Ge meenteraadsleden waren in den lijkdienst. De oudstrijders van Houtem droegen de lijkbare, de kronen en de eereteekens. De makkers van oudstrijders- en invalieden- bond van Kortrijk en Iepier hadden eraan gehouden hunnen wapenbroeder een laat ste hulde te brengen en hem een laatste vaarwel toe te sturen. Eene ontroerende lijkrede werd aan het graf uitgesproken. Dumoulin is gestorven slachtoffer van rijn plicht. Zijn land en volk heeft hij verdedigd. Al de gevaren van den grooten krijg heeft hij moedig getrotseerd. Al vechten werd hij getroffen door de gas sen. Ondermijnd door die geweldige kwaal, rijn taai en kloek gestel bood, ja ren lang, hardnekkigen wederstand. De onverbiddelijke dood kreeg de overhand en Dumoulin werd weggemaaid in den vollen bloei des levens, ons een voorbeeld nal-tende van wilskracht, moed en plichtsbesef. Geitenprijskamp. Daar de muil en pootenplaag heerscht op vele hoeken der gemeente, de bestuurraad van het geitensyndikaat heeft geraadzaam gevon den den prijskamp uit te stellen voor een onbepaalden tijd. iBaBiBBHBiiiaaaassia^iaasaassssa VEREENIGDE STATEN KAMER EN SENAAT UITEENGEGAAN In de V. S. van Amerika zijn de Ka mer en Senaat eveneens uiteengegaan voor onbepaalden tijd. DUITSCHLAND NA DE RIJKSDAGBRAND Het onderzoek nopens den brand van het Duitsch Rijksdaggebouw loopt ten einde maar geen enkel Duitsch advokaat wil de beschuldigden verdedigen. Denke lijk zullen drie Fransche advokaten ge roepen worden om de verdediging op zich te nemen. HINDENBURG STERVEND? Naar zekere beweringen zou Hinden burg stervend zijn en maar enkele da gen meer te leven hebben. Een zoon van den ex-keizer, die lid is der Nationaal- Socialistische partij, zou hem alsdan op volgen, dus niet Hitier. De Duitsche Regeering heeft die ge ruchten echter gelogenstraft. GEVANGENEN IN CONCENTRATIE KAMPEN VERMOORD Naar men beweert zouden zeven gevan genen van het kamp van Dachau ver moord geweest zijn door hunne bewakers. De gevangenen leiden in die kampen een zeer deerlijk leven. DE NAZI'S EN DE STAHLHELM. In Duitschland werden al de lokalen der Duitsch-Nationalen door de Hitleri- aansche politie bezet. De groepeeringen van de Stahlhelmwerden in het Rijn land ontbonden en in Pruisen werden rij totaal verboden. De Stahlhelm wordt bij bevel door de Nattonaal-Socialistische partij opgeslorpt, en verloor aldus haar zelfstandig bestaan. DE NIEUWE DOELEINDEN VAN DE NAZI'S Op eene vergadering der partijhoofden werden volgende nieuwe punten van een nieuw programma vastgesteld. 1. - Opslurping van alle bourgeois-par tijen die nog bestaan, door de Hitler- partij. 2. - De Staat moet voorrang hebben op alle gebied en verder onderdrukking van Joden, Vrijdenkers en Kommunisten. 3. - Verwijdering van beschotten tus- schen klassen, beroepen en bijzonderlijk tussehen Godsdienst. Er dient een Volkiseh geweten geschapen. 4. - Afschaffing van liberaal en kapi talistisch systeem. 5. - Afschaffing van demokratisch par lementair regiem. SLECHT VOORUITZICHT VOOR DEN KATHOLIEKEN GODSDIENST Te Miinchen werden de Katholieke Sint Jozef Gezellen uiteengeslagen, alhoewel hun congres onder bescherming was der Regeering en de Minister von Papen er een redevoering hield. Een priester werd •ar door Naris doodgeslagen en ver scheidene katholieke jongelingen erg ge kwetst. De officieele politie weigerde al len steun aan de congressisten. Het inzicht van Hitier en zijn aanhan gers tot het zoogenaamd verwijderen van alle beschotten in zake godsdienst doet de Katholieken vreezen dat een Na tionaal Protestantisme zal ingevoerd wor den in Duitschland met het gevolg dat alle godsdiensten, zoodus ook het Katho licisme, zullen verboden worden. Alle sociale katholieke groepeeringen werden reeds ontbonden. Het Centrum dreigt ook ontbonden te worden bij bevel der Regeering, de gewezen katholieke Pre sident van Wurtemberg werd aangehou den, de huizen der St Jozef-Gezellen drei gen verbeurd verklaard. Al slechte voor uitrichten voor de Duitsche Katholieken. KLARA ZETKIN OVERLEDEN Te Moskou, in Rusland, is Klara Zetkin overleden in den ouderdom van 76 jaar. Klara Zetkin is de befaamde Kommu- niste die over enkele maanden bij de opening van een nieuwen Rijksdag de ritting moest voorzitten. VRIJDENKERS MET EEN VRIJDENKERSKAS OP DEN LOOP De bestuursleden Sievers en Graul, van de Duitsche vrijdenkersvereeniging, zijn sedert eenige dagen met de vereenigings- kas, ten bedragen van 700.000 mark ver dwenen. Zij worden door de politie gezocht. MORATORIUM VOOR BUITENLANDSCHE SCHULDEN Uit reden der dreigende daling der gouddekking van den Reichsmark heeft de Duitsche Regeering bestoten een mo ratorium uit te vaardigen voor buiten- landsche schulden. Voor buitenlandsche schulden worden dus geen marken meer beschikbaar gesteld. De verschuldigde sommen moeten door de Duitsche partikuliere schuldenaars in marken gestort, in eene conversatiekas, die later, wanneer genoeg voorraad zal voorhanden zijn om vreemde deviezen te koopen, de achterstallige transfeiten zal regelen. De bepalingen van het moratorium vallen ook op de leeningen Dawes en Young, vroeger door Duitschland aange gaan, zoodat de weerslag door gansch de wereld zal gevoeld worden. HITLER EN DE GODSDIENST Verscheidene priesters werden aange houden daar rij gen blijk genoeg gaven van genegenheid voor de HitlerpartiJ. VATIKAANSTAD NAAR DE ZALIGVERKLARING VAN PIUS X Dinsdag werd het bijzonder tribunaal samengesteld tot eerste onderzoek van het voorstel tot zaligverklaring van Paus Pius X. HET AANTAL REIZIGERS IN DE EEUWIGE STAD Men schat dat gedurende de eerste maand van het Heilig Jaar niet min dan 740.000 reizigers naar Rome kwamen. BELANGRIJK PAUSELIJK SCHRIJVEN TE VERWACHTEN Naar men uit welingerichte kringen verneemt zuilen eerlangs twee belang rijke Pauselijke dokumenten uitgegeven worden. Het eerste zal handelen over een be langrijke kwestie der zedenleer en bij het andere zou de H. Antonius van Padua worden uitgeroepen tot Kerkleeraar. WIJDING VAN VIJF AZIATISCHE BISSCHOPPEN Door Z. H. de Paus werden drie Chi- neezen en twee Hindoe's plechtig tot bisschop gewijd. NEDERLAND DE MUITERIJ OP DE «ZEVEN PRO VINTIEN Ten gevolge der muiterij op de Zeven Provintiën zullen 17 officieren voor den krijgsraad moeten verschijnen. FRANKRIJK DE REGEERING BLIJFT HET VER TROUWEN DER KAMER GENIETEN In de Fransche Kamer werden verschei dene interpellaties uitgelokt nopens de buitenlandsche politiek der Regeering. De Heer Daladier, in een groote rede, verde digde de voltrokken onderhandelingen alsmede het afgesloten Pakt der Vier waarna de motie van vertrouwen in de Regeering gestemd werd met 406 stem men tegen 185. DE SOCIALISTEN VECHTEN ONDER ELKAAR Tijdens een vergadering der socialisti sche afgevaardigden ging het er zoo hef tig aan toe dat op zeker oogenblik de leden onder elkaar aan het vechten gin gen. SPANJE HET HUWELIJK VAN DEN GEWEZEN PRINS VAN ASTURIEN De oudste zoon van den ex-koning van Spanje is te Lausanne, in Zwitserland, in het huwelijk getreden met Mej. Sani- predro. Om in het huwelijk te kunnen treden heeft hij van wege rijn familie moeten afstand doen van alle rechten op den troon van Spanje. EXKOMMUNIKATIE VOOR ZEKERE PERSONEN? Tegenwoordig wordt door het Spaansch Episkopaat een streng onderzoek inge steld om de verantwoordelijkheid vast te stellen voor het in voege brengen der wet op de kloostergemeenten. Men verwacht dat de leden der Cortès die de wet gestemd hebben in den ban der Heilige Kerk zullen geslagen worden. ZAL DE PAUSELIJKE NUNTIUS TERUGGEROEPEN WORDEN? Volgens geruchten die te Madrid de ronde doen zal eerlang de Pauselijke Nuntius uit Spanje teruggeroepen worden ten gevolge het in uitvoer brengen der wet op de geestelijke orden. KABINETSCRISIS Op Donderdag 8 Juni 1.1. gaf het kabi net Azana zijn ontslag, daar de Presi dent der Spaansche Republiek zich niet kon vereenigen met maatregelen voorge steld door die Regeering. Verscheidene hoogstaande politiekers uit Spanje kregen de opdracht een nieuw te vormen maar geen enkele mocht luk ken, zoodat de Heer Azana opnieuw ge vraagd werd eene Regeering te vormen. De Heer Azana is gelukt, met medewer king van de groepen die hem totnogtoe steunden. De politiek der Regeering zal zelfde als vroeger blijven en de eerste harer werken zal rijn het uitvoeren der agrarische wet ten en deze op de kloosterorden. De Ka tholieken mogen dus op geen verzachting van behandeling rekenen. ■zsssBaBHaaBBBiBaanHaaBiBfl DE WERELDCONFERENTIE Naar de laatste berichten zou Amerika in het geheel niet meer willen, hooren van stabilisatie, maar zou een plan Ingediend hebben voor tarievenveTlaging. iBSBBBBBBBSBSBHBBaSBiSBBBSSSB Belgie heeft dus niet betaald op den vervaldag van 15 Juni 1.1. Frankrijk, Po len, Yoegoslavië, Llttauen, Hongarije en Estland hebben ook niet betaald. Enge land betaalde een klein gedeelte evenals Italië, Letland, Finland, Roemenië en Tsjekoslawakije, zoodat in het geheel, de Vereenigde Staten 8 van de totale som die met 15 Juni 1.1. dienden betaald, ont vingen. iBsasB&aEasBaaBBassmsssBisaaz DUITSCHLAND HEEFT BETAALD Duitschland heeft aan ons land de ver schuldigde schijf wegens de markenover eenkomst betaald op den gestelden da tum, 15 Juni. Menigeen dacht dat Duitschland, die thans onder de regeering der Nazi's staat, een moratorium voor buitenlandsche schulden had uitgeroepen. IBBBBBBBBBBBBBBBBH3BBBBBBBBB HET XIV» CONGRES VAN DEN KATH. VL. LANDSBOND Het XIV* Congres van den Katholieken Vlaamschen Landsbond zal gehouden wor den op 8, 9 en 10 Juli e Antwerpen, in de zaal Gruter, 123, Mechelsche steenweg. CiHSaSHilBilflBBBBBflBBaBBSfiMBSBB DE WATERLEIDING VAN DE PANNE Bij koninklijk besluit van 9 Juni is de aanwerving van den watertoren en van het volledig net der waterleiding der ge meente De Panne, door de Intercommu nale Drinkwatermaatsohappij van Veurne- Ambacht, van openbaar nut verklaard. «BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB VISCHREGEN IN ITALIË De bladen vernemen uit Adria, dat Vrijdag in de gemeente Porto Vero met den regen een groot aantal visschen rijn neergekomen. Het verschijnsel werd ver oorzaakt door een zeehoos, die rioh in de nabijheid had gevormd en met 't water een massa visch had opgezogen. «BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB DUITSCHLAND. Het weder ls door gaans ongunstig; te nat en te koud. L>e hopvelden staan tamelijk ongelijk. De markt blijft stand houden. TCHEKO-SLOVAKIJE. Tamelijk veel bladluizen. Schade van aardvlooien en hier en daar Peronospora. De prijzen der hop rijn opnieuw met 100-150 kro nen gedaald. YOU GO- SLA VIE. Zeer ongelijke stand der hopvelden. Het weder is on gunstig. BELGIE. In de streek Aalst-Assche ls de stand ongelijk. In 'fc Poperingsche werd de vooruitgang gestifit door het koude natte weder. In t algemeen staat de plant nochtans goed. De markt ls kalm, er is afslag. iirac,-"— «rufssr'.' OOK I ACIIIEL MORENT uit LANGEMARK verovert de Fers'e Proef van Het Crite rium der Hoppestreekte Westouter. Deze koers oogstte veel sucoss daar ai de bes,» renners er aan gehouden hadden zich in Het Criterium der Hoppestreek te orderscheiden. Aan hst vertrek waren er 32 renners. Van in den aanzet hadden de renners den Zwartenberg te beklim men. Half wege den berg hebben de eerste sehermu.selingen plaats, daar de lieveling uit Westouter, Jules Hosdey, demarreert en het gevolg er van is dat er reeds velen tossen, maar velen kunnen bergaf vervoe gen. Nu beproeft den eene na den andere om weg te geraken, maar alles is strooi- vuur. We komsn voor de eerste maal te Westouter terug met een 20 tal renners in den hoofdgroep; velen zijn moeten ach ter blijven, door bandbreuk, daar de weg niet ts best is. De tweede maal werd den Zwartenberg traag beklommen; bij velen zit het rtrds in de beenen, want boven hebben zich drie groepen gevormd, die nu ernstig op elkander jagen, maar voor aleer we Westouter voor de tweede maal bereiken, is alles hervormd. De beslisssnde slag werd geslegen, toen voor de derde maal dan Zwartenberg bestegen werd. Bo ven heeft de hoofdgroep zich in twee groepen gescheurd en spijts de ernstige achtervolging van groep II kunnen ze geen meter van hun achterstel intoopen. Groep I verstaat zich wondengoed en op de beurt loopt elk rijn deel kop. Maar hier begint men te zien wie er nog de frisohte zijn, want Morent is ver de geweldigste uit de koers. De laatste ronds werd aange vangen en velen dachten reeds, dat het in de sprint ging betwist worden, maar Mo rent oordeelde er anders over, hij trok al les van een en liet zich letterlijk den Roo- denbeig afvallen, om geheel alleen over de eindmeet te bollen. Zoo is de 1* Proef van Het Criterium der Hoppastreekvoorbij, met de over winning van een heel goede rijder. Allen die den koers uitgedaan hebben verdienen vermeld te worden want het was een las tige koers, Iaat ons zeggen de lastigste koers der streek. En nu renners houdt U gereed voor de Tweede Proef van Het Criterium der Hoppestreek». DOLIE. De Heer Morent schrijft ons dat hij een vast gedacht heeft om onzen Criterium hard te bekampen en dat, zonder veel te genslag, hij veel hoop heeft niet verre te gaan in het klassement. „o» ingericht door «De Poperingenaar» Koersinrichters! Wilt ge in uw koers al de beste renners der streek aan den aan zet zien? Vraagt dan aan De Poperinge naar de voorwaarden om uw koers te la ten doorgaan als een proef van het Cri terium der Hoppestreek». KOERSEN REEDS GEREDEN 1* ProefWestouter, op Zondag 18 Juni. Volgende reeds aangevraagde koersen: POELKAPELLE, op Zondag 2 JulL «o» Uitslagen van Koersen KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE IN SNELHEID Zondag 1.1. betwist werd het kampioen schap van Belgie in snelheid gewonnen door Scherens, voor Arlet. RONDE VAN CATALONIE De zevende rit,der Ronde van Catato- nie werd gewonnen door den Belg Dignef, voor Morelli en Corthout; de achtste rit door Cremo; de negende en laatste door Bavet, met Dignef derde, en de ronde door Bovet, voor Morelli en Dignef. Decroix was negende en Corthout veertiende. Belgie werd tweede geklasseerd in de landenrangschikking RONDE VAN VLAANDEREN voor Onafhankelijken. 1. Edgard De Caluwé, de 180 km. in 5 u. 6 min.; 2. Robert Monty, op 114 leng te; 3. Lievens A., op 5 cm.; 4. Bertrand, op 1 min. 25 sec.; 5. Gamier, op 2 leng ten; 6. R. Maes, op 3 lengten; 7. Gahy, op 4 min. 35 sec.; 8. Van Iseghem, op 4 min.; 55 sec.; 9. Janssens op 5 min. 10 sec.; 10 Remi Hendrickx, op 1 lengte; 11. Van Puyvelde, op 6 min.; 12. Cleemput 13. Van Renterghem; 14. Verdyck; 15. Van Erp; 16. Bekaert; 17. Meyvisch; 18. Mathieu; 19. De Greef; 20. Van DesseL PARIJS-VICHY De Belg Leon Louyet wint in de sprint. 1. Leon Louyet, 333 km. in 10 u. 13 min.; 2. André Leducq, op 1 band; 3. Bonduel, op 14 wiel; 4. Ohocqué; 5. Rigaux; 6. Syl- veer Maes; 7. Thallinger; 8. Gelijk: De- muysere, M. Bidot, Archambaud, Krauss, Aumerle, Geyer, Bulla, Sironski, Buse, J. Bidot en Cornez. De Belg Emiel Joly wint den Grooten Prijs Forchy. 1. Emiel Joly, 202 km. in 6 u. 32 min.; 2. Vanderhaegen, op 1 lengte; 3. Nic. Frantz, op 750 meters; 4. Laloup; 5. Louesse. De Franschman Hornez wint ParijsLiétard. 1. Hornez, 220 km. in 5 u. 54 min.; 2. Bernard; 3. Salaiard; 4. Neuhard; 5. Ver- schaetse; 6. Granier; 7. Gelijk: Lengagne, Verbeek, Vandaele, Vaissier, Vanhee, R. Decroix. Fred Hacmerlinck wint zijn vijfde koers Uitslag te Zwijndrecht 1. Haemerlinck 2. Bonduel; 3. G. De smet; 4. Verscheuren; 5. Matthys; 6. Van- grootenbreuie; 7. A. Maes: 8. Meeuws; 9. G. Ha eek; 10. Kruger; 11. an Velthove. JUNIORSKOERS te GELUWE 1 Demeersman Philemon, van Zellik, de 110 km. in 3 u. 13 min..; 2. Bocme, op 1 wiel; 3. Leval, op 1 lengte; A Maes L., op 1 lengte; 5. Goris A., op 20 meter; 6. Gyse- linck, op 1/2 minuut; 7. David, op 1 min.; 8. Deloort, op 2 min.; 9. Vandaele, op 2 =4 min.; 10. Van Houtte, op 50 meter; 11. Bekaert; 12. Lambertt 13. Lowie; 14. Bou- tene; 15. Bogaert. Te POPERINGE, Maurice De Wulfstr. 19 deelnemers: 1. Everaert Remi, Voor- mezele; 2. Oouwet Maurioe, Poperinge; 3. V anslem brouck Raymond, Wervik; 4. Huyghe Maurioe, Poperinge; 5. Lemoine André, Poperinge; 6. Plttillioen Louis, Poperinge; 7. Trtbou André, Boeschepe; 8. Bot tea Albert, Poperinge; 9. Ruyssen Oe*^-cn, Poperinge. Te WESTOUTER. Omloop d» Bergen Eerste Proef voor het Crite rium der Hoppestreek». 1. Morent Achiel, Langemark; 2. Pattyn Maurioe, Komen; 3. Defevere Maurice, Wervik; 1 Georges D'Alieine, Poperinge; 5. Coprxs» Albert, IepeT; 6. Pattyn Achiel, Komen; 7. Hosdey Jules, Poperinge; 8. Devof Leon, Wervik; 9. Detobel André, Wervik; 10. Spetebroot Valere, Poperinge. Te NOORDSCHOTE. (15-6-*33)- 43 Vertrekkers1. Moerman Jozef, Woesten; 2. De schuim ere Arthur, De Panne; 3. An- noot, Armentières; 4. Moerman Emeric, Woesten; 5. Desmet Jerome, Alveringem; 6. Berton Albert, Woumen; 7. Veile Geor ges, Vladsloo; 7. Morent Achiel Lange mark; 9. Vergote Henri, Merkem; 10. Van. de kerk hove Achille, Eesen. Er was on gehoord veel volk. Puike inrichting, goe de ordedienst. Dank aan den inrichter. Te WULVERINGEM. De wegrit voor nieuwelingen gaf volgende uitelagan' 1. Demolder. Veurne; 2. Deschuimer; 3. Tack; 4. Seys; 5. Desmedt; 6. Maertens; 7. Coussaert; 8. Backelandt. Te KORTEMARK. Esrete proef: 1. Lingier 2. Vanctooster; 3. Roelens; 4. Hen ri Van Hevel; 5. Everaert; 6. Roelens. Tweede proef: 1. Decorte Georges; De- nys Gaston; 3. Bontelegier Oscar; 4. Ver gote André; 5. Roelens Alois; 6. Maertene; 7. Vermote. Te MOESKOEN. 1. Soens, Kortrijk; 2. Huysse; 3. Deweerdt; 4. Dujardin; 5. Vandekerckhove; 6. Wallays; 7. Hollevoet; 8. Lefevre; 9. Lanssens. Te KROMBEKE. (19-6-'33). 1. Mo rent, Langemark; 2. J. Moerman; 3. De smet; 4. G. D'Alieine; 5. Couwet; 6. R. Dewilde 7. Spetebrood; 8. Lauwers; 9. Pit- tilioen; 10. Meeuw; 11. C. Brabants. Te LOO, (22-6-'33). 35 Ingeschreve nen. 35 Km. Gezien het groot getal in geschrevenen werden eenge prijzen bij gedaan. Bij het aanzetten had er een botsing plaats tussehen eenige renners, waaronder Morent van angemark, die rijn voorwiel brak en niet kon voortrijden, Uitslag; 1. Seys Isidoor, Oostduintoerke; 2. Parmentier André, Langemark; 3. Mas- schelein Marcel, Geluveld; 4. Everaert Re mi. Voormezele; 5. L' cante Maurits, leper; 6. Berton Albrecht, Woumen; 7. Dewilde Robert, Brielen; 8. Denys Gasten, Wou men; 9. Lauwers Adrien, Rentage; 10. Ver mote André, Pervijze; 11. Pittilioen Louis, Poperinge; 12. Salomé Paul, leper; 13. Merlevede Camiel, Rentage; 14. Brutsaert André, Adinkerke; 15. Debteeck Firmin, Ramskapelle; 16. Koopmo." Albert, Adin kerke; 17. Marrat-nss Waurits. Wulpen; 18. Everaert Michel, Poperinge; 19. Meeuw Eric, Westivleteren; 20. Durivaunt Jean. Oostdutakerke. Aangekondigde Koersen: OP ZONDAG 25 JUNI: TE LOO, groote vetokoers voor alle be ginnelingen beneden de 25 Jaar. 800 Fr. prijzen. 70 Km. met Beker Sigaretten Belga Beker van Het Nieuws van den Dagen Prijs der Sportklakken City Sport en bijzondere premiën. Inschrij ving bij R. Anseeuw van 3 tot 4 ure. (Zie afzonderlijke programma's. TE IEPER (St Pieter). 50 Km. voor beginnelingen; 600 fr. prijzen. Inschrij ving in Café «Sportwereld». TE GITS. 35 Km. voor beginnelingen onder de 20 jaar; 300 fr. prijzen; om 3 uur, bij Prevoost. TE WOUMEN. 50 Km. voor alle be ginnelingen; bij P. Dcgraeve; 300 fr. prij zen; om 4 ure. TE MERKEM, Wijk Luyghem Groote vetokoers voor beginnelingen on der de 20 jaar; afstar.i 35.Km. goed» baan; 200 fr. prijzen en premiën. Begin te 5 uur. inleg 2 fr. Inschrijving en uitzet, bij R. Demey; aankomst bij L. Pauweli en prijsui'deeltag bij M. Grossey. TE OOSTNIEUWKERKr. 40 Km. voor beginnelingen onder ca 20 jaar; 350 Ir. prijzen; In Rood Kruis TE WEVELGEM, voor onder.beginnelin gen, 45 Km.; 500 fr. prijzen en trui; om 4 uur, Reuielc-nstraat, 72. TE KORTEMARK. 60 Km. voor on- derbeginnelingen; 700 fr. prijzen; om 3 u. bij Dhondt. OP MAANDAG 26 JUNI; KOKSIJDE. Km. voor beginne lingen; 500 fr. pr. :n en schaal; om 3 u. bij Labyt. TE KORTEMARK. Voor onderbi- gtaneltagen; 250 fr. prijzen; om 4 uur, bij Verhaege. TE IZEGEM. 80 Km. voor beginne lingen; 700 fr. prijzen; om 4 uur, In de Linde OP DONDERDAG 29 JUNI: TE HOUTEM-bij-Ieper. Prachtige vetokoers voor beginnelingen, op Statie- pleta, te 7 uur. Afstand 50 Km.; 400 fr. prijzen en 100 fr. premiën gewaarborgd gegeven met medewerking van Sport club der Statie Houtem Inschrijving te 6 uur bij Henri Duriez, Café de la Ga re», aankomst en prijsdeeltag bij Arthur Gajreyn, Café du Nord OP ZONDAG 2 JULI: TE POELKAPELLE. Groote rijwiel- koersen voor alle beginnelmgeia, oud-Ju niors uitgesloten. De prrijztn bedrage® 1200 fr., waarin bekers en veel premiën; op een afstand van 75 km. goede baan. De inschrijving om 2 ure in 't Kapelleke* bij J. Wüiaert; de prijsdeeltag seffens na de koersen, bij H. Vanwyinsberghe. Aan sportmannen en volk zal het niet ontbre- ken! Deze koers dient als Proef van Het Criterium der Hoppestreek TE DIKKEBUSCIL Op Zondag i Juli, groote vetokoers voor beginnelingen. De koersen beginnen te uur. MOTOKOERS TE WESTOUTER Zondag 25 Juni krijgsn wij hier de eer ste motokoers op onzen berg. De hotelhou ders en andere milde personen steunen dien motokoers met de schoonste prijzen. Het vertrek wordt gegeven bij Michel Hardeman, herberg St Elooiéén pel minuut; de aankomst geschiedt dicht bij Maurice Castryck. 1000 Frank prijzen De grootste voorzichtigheid is aanbevo len en bijzonder in het opklimmen van den berg; niemand mag zich plaatsen in de draaien. Mocht de zon ons vergezellen, t ware eene schoone dag in onze Vlaamsche bergen. «O» Inrichters van Koersen, zendt een pro gramma uwer koersen op ons adres: Gast huisstraat, 15, Poperinge. De aankondi ging uwer koers zal er kosteloos ingelaschl worden en ons blad wordt in heel de streek door alle sportliefhebbers en coureurs ge raadpleegd. Wil ons dan ook de uitslag der koers zenden; deze zal insgelijks kos teloos opgenomen worden. o» HET FIJN AFGEWERKTE RIJWIEL «DEBERDT» wordt verkocht aan konkureerende prijze®- Te verkr. bij de Gebroeders DEBERDT, Compernolle, POPERINGE. GEEN NIEUWS VAN MATTEEN Men is zonder nieuws van den Ameri kaanse hen vlieger die poogde de ronde der wereld te doen, gansch alleen, per vlieg tuig. Hij moet ergensverloren geraak rijin tussehen Siberie en Amerika. NIEUWSKENS PER EXrRES TE OOSTENDE werd een boekhoudt der Socialistisce Oostendsohe reederij gens aanzienlijk bedrog aan .clioudea TE SINT KRUIS-blj-Brugge is auto in een gracht gereder.. Zes inritter den werden gekwetst. DE TOESTAND ls gespannen 6k- schen Oostenrijk en Duitsohland. brengt dat mede? Oostenrijk «o® monarchie herstellen. IBBBBBaaBBBBSaaBBBBBBBBBIV Drukkerij Sansen-Vanneats

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4