MILLIOEN DOODT m BURGERSTAND VAN DE KOFFIES 'T PARADIJS IX BEN 72 JAAR.' PRODUKTEN CHATELAIN De Man van Nergenshuizen WOONHUIS UIT TER HAND TE KOOP DYNAMO DELCO UCHT TABAKPLANTEN BERICHTEN AUX VARIÉTÉS burhu,s, Koffie en Suikerij CHRISTIAENS DEV0LDER Die ze eens proeft verbruikt geen andere meer 20 BOOMGAARDSTRAAT 20 IEPER POULIEN TE KOOP, MARCEL BLANCKAERT UITSTAPPEN DE BESTE PERMANENTEN PERMANENTEN PERMANENTEN «WELLA» MILLIOENEN POULIEN TE KOOP KIEKENS KIEKENTJES KIEKENS WESTNIEUWKERKF tot fr. /:/*/BESÏE 1 O O NESTOR VANDERBEKE MEUBELPAPIER rOPERINGE, van 4 tot II Mei 1931 Geboorten. 180. Vandermarllere Ma ria. d. t. Marinus en Vancayaeek Marga - retha, Reningelst. 182. Notebaert Ma ria. d. v. Jerome en Kestier Rachel. 184 Decloedt André. d. v. André en Marey Maria. Haringe. 183. Verdonck Marcia. d. v. Joris en Bossaert Irma. 186. Ver- slype Hubert, z. v. Andre en Barroo Julia, viamertinge. 187. De meester Maria, d r Jules en Grauwet Alix, Gijverink- bove. Overlijdens. Boudry Henricus, 79 j., w\i. v. Goudenhooft Eugenia. Casselstr. Denecker Julienne. 52 j., echtg. v. Ber- quin Alphonse. Stavele. Vinckier Ga- br.ella. 5 m Rumbeke. Beschodt Ma ria 72 J- ongehuwd. Boeschepestraat. Hannebau Willem. 31 J., echtg. v. De- wilde Maria. Oostvleteren. Leys Fran- oisc'as. 80 j., echtg. v. Battheu Lucie, Cas- gelstraat. Huwelijk. Allewaert Bené. aardewer ker en Lozie Juliana, z. b., b. v. Pop. Beloften. Delye Georges, landbouwer v Pop en Spenninck Alice, z. b., v. Re ningelst. Coudeville Leon, zinkbewer ker v Mouvaux <Fr.) en Barbé Blanche, v p0p. Dezitter Maurice.' landbouwer v' Krcrmbtke en Lozie Martha, fabriek- werkster v. Pop. Bonnet Daniel, fa briekwerker v. leper en Derycke Gerarda. fabriekwerkster v. Pop. Goudenhooft Eratle. werkman en Deraeve Bertha, fa briekwerkster, b. v. Pop. Pattyn Achiel, bediende v. Wervik en Larnou Maria, naaister v. Pop. VRAAGT bij uwen Winkelier Eens gedronken. - Steeds geschonken. GERARD TRUANT en Zr 12-22, Veurnestraat, 12-22 POPERINGE Huis gesticht in 1836. 1EPER, van 3 tot 9 Mei 1934. Geboorten. Hardy Pierre, Brugge- Iteenweg, 53. Comyn Roland, Rijsel- «teenweg, 14. Vanelslande Denise, Blinde Liedenstr., 4. Dewilde Ger maine, Bruggesteenweg, 112. Delaire Jeannine, Paddepoelstr., 10. Overlijdens. Deraedt Cliarles, 83 wed. Pacco Bibiana, Zonnebekestw., 372. I.eroy Marie-Louise, 62 j., wed. Allaer Victor, Surmont de Volsberghestr., 27. Huwelijken. Claeys Octaaf, landbou wer te Zoniiebeke, en Matton Maria, landbouwster te leper. Carton André, ingenieur te Doornijk, en Glorie Nelly, z. b. te leper. Welvaert Aimé, klerk der belastingen te Emelgem, en Ver- meersch Alice, z. b. te leper. Dufoor Joannes, z. b., en Clabau Emma, huis houdster te leper. DIKSMUIDE, van 25 April tot 2 Mei. Geboorte. Irène Desmet, d. v. Cy- riel en Marie Trauwaen. Huwelijk. Franqois Vermande!, werk man, met Ida Moerman, z. b., beiden te Diksmuide. DIKSMUIDE, van 19 tot 25 April 1934. Geboorte. Richard Lagcirse, z. v. Lageirse en Berthe Boutigny. PROVEN, 1» Trimester 1934. Geboorten. Beun Gilbert, z. v. Va- lère en Timperman Julia. Viane Geor gette, d. v. Maurice en Dewippe Bertlia. Devos Elie, z. v. Maurice en Decuyper Maria. Quaghebeur Willy, z. v. Remi en Verbrigghe Cordula. Deraeve Irma en Marie-Louise, d. v. René en Thores Julienne. Parrein Hedwige, d. v. Mi chel en Ryckeboer Martha. Vernieuwe I Cliristiane, d. v. Alexis en D'Amour Jeanne. Catteeuw Albert en André, z. v. Joseph en Devos Maria. Mares Lucienne, d. v. Camiel en Devvaele Jean ne. Fervn Alice, d. v. Georges en Marent RacbeL. Sterfgevallen. Valaeres August, 77 echtg. Fossaert Eugenie. Lagae Marie, 62 j., wed. v. Savaete Louis. Delanghe Henri, 74 j., echtg. v. Baillieu laisBaannaaBPHaaflagaHHHBaaBB Ik ben gezond zooals op dertig jaar, alles etend, goed slapend, rrfijn pijp genietend. 't Is dat ik gedurende meer dan 20 jaar, regelmatig mijn Urodonal-kuur volg, die de nieren reinigt, de lever wascht, de slagaders lenig maakt, de diklijvigheid vermijdt, de jeugd behoudt, en de maag, noch het hart, noch de hersens vermoeit. DROGVEL N. V., 36, Ourtheslraat BRUSSEL 0e flésch 22 fr., de driedubbele flesch i 48 fr. (Besparing 18 fr.l In alle apotheken. Vraag aan dienst n° 19 het Ge- zondheldshoek dat u grabs wordt gezonden. Mengelwerk van 13 Mei 1934. Nr 11. door VICTOR BRIDGES. Vertaling van F. VAN VELSEN. Ik zal effe 'n kerterretje papier zoe ken vervolgde zij, 't leit meestal in z"n vloeiboek. Zij dribbelde nu naar een klein soort schrijftafel, die tegen den Wind stond en begon daar te snuffelen. Ik nam plaats bij de kleine tafel mid den in de kamer, die met een afzichtelijk rood kleed was bedekt en wachtte gedul dig op het resultaat van haar onderzoe kingstocht. Het viel nog al mede. want na een paar minuten van schuifelen en papierkraken legde zij de gevraagde artikelen voor mij neder. Motter nog inkt wezen? vroeg zij. Neen, dank U zei ik, ik heb een pa.iood, 't zal best gaan zoo. Ik sloeg het tafelkleed een eindje op en begon te schrijven, terwijl het oudje, zvaar hijgend naar mij bleef staan kij ken. Beste Billy begon ik. Ik schrijf I dit briefje op je eigen kamer, zooals je I kastjuffreuw je zonder twijfel zal ver- I teilen, als je thuiskomt. Ik telegrafeerde j van middag, dat ik kwam, maar dank I zij je slechte gewoonte, om den gehee- I Ien nacht uit te blijven, steekt het te- I 'i-ini ongeopend in je spiegel. I Hrr'3" Maxwell nog niet tot zaken t m'rfj ,?..?msn' bre3lc dan je relatie on- p af heb iets beters voor 1' iciJvf ,meer Palend in jouw kader, i z ten m nu op dit PaPier niet uiteen- en ik 'hPh^ wr zit geld Senoeg achter niet buUenKJe)rt>odllot>dlS- Biily, Rosalie fvan Krombeke). Dever Emiel. 49 j., ongehuwd. Catteeuw André, 15 d„ z. v. Joseph en Devos Maria. Inde- vuyst Theophiel, 61 j., wed. v. De Ghandt Maria-Louisa. Kinget Albert, 8 m., z. v. Gery en Bekaert Herminie. Mare- chal Charles. 55 j.. onderpastoor. Huwelijken. Prinzie Henri van Pro ven en Deré Yvonne van Passchendale. Verhille Prosper van Proven en Gom-, bert Marguerite van Marcelcave (Fr.). Spinnewijn Theodore van Proven, wed. v. Foutreyn Martha, en Steverlynck Maria, wed. van Gruson Emiel, van Reningelst. Vandenbroucke Theophiel van Proven en Bkinckaert Maria van Steenkerke. Alleweireldt Gerard van Proven en De- cooninck Marguerite van Socx (Fr.). Donche Urbain van Poperinge en Si- moen Irma van Proven. WIJTSCHATE, maand Maart 1934. Geboorten. Deback Maria. d. v. Bru no en Gouwy Martha. Meersseman Henriette, d. v. Petrus en Platteau Zoë. Soenen Denise, d. v. Jerome en De- quidt Maria. Alleweireldt Godelieve, d. v. Henricus en Tiersen Irma. Mas- schelein Roger, z. v. Emilius en Verhelst Maria. Croes André, z. v. Nestor en Milleville Germana. Doise Albert, z. v. Henri en Behaegel Anna. Overlijden». Bostytl Sidonie, 73 j., z. b.. echtg. v. Delporte Frangois-Xaveer. Colson Charles, 90 j., z. b., wed. v. Ecckhout Pauline. Huwelijken. Blondeet Jerome, met- sersgast van Voormczeie en Adam Jean ne, fabriekwerkster van Wijtschate. STADEN, van 19 tot 25 April 1934. Geboorten. Vandevelde Jacques, z. v. Seraphien en Borgonjon Alma. Man- deville Yvonne, d. v. Cyriel en Lefever Julia. Pattyn Maria, d. v. Maurice en Yersavel Anna. Overlijden. I.aleman Roger, 2 jaar, z. v. Achiel en Hoorelbeke Germana. Beloften. Vannieuwcnhove Joseph v. leper met Vandaele Ida v. Staden. Ghekiere Omer v. Wcstroozebeke met Demeyer Irma v. Staden. JONKERSHOVE, m. Maart en April. Geboorten. Descan Robert, z. v. Maurice en Marguerite Slembrouck. Hondeghem Daniël, z. v. Omer en Mar guerite Desodt. Vanhove Henri, z. v. Boudewijn en Godelieve Es. Cailliau Cyriel, z. v. Gaston en Flavie Dieusaert. Declerck Maria, d. v. Leo en Mar guerite Duheim. Maeckelberg Eliana, d. v. Maurice en Marguerite Veryser. Sterfgeval. Descan Robert, z. V. Maurice en Marguerite Slembrouck. LOO, maand April 1934. Geboorten. Pieters Christiane. d. v. Joris en Yvonne Pinseel. Debyser Helena, d. v. Joris en ^aria Ampe. Huyghe Frans, z. v. Georges en Jeanne Dekervel. Sterfgevallen. Staes Henricus, dagl., echtg. v. Vandooren Amandina. Ver- mander Carolus, metser, wed. v. Van- damme Euphrasia. Samyn Clementia, z. b., echtg. v. Augustus Degandt. Barzeele Henricus, landb., echtg. v. Ma- tliilde Vandenberghe. Huwelijk. Demeulenaere Michel, autogeleider, met Devos Magdalena, z. b,. heiden te Loo. Beloften. Biesen Juul, werkman te Koksijde, met Vanlaeres Mariette, meid te Steenkerke. Overberghe Audoma- rus, metsersgast te Wulpen, met Kno- ckaert Ferdinanda, meid te Nieuwka- pelle. WOESTEN, van 1 Jan. tot 30 April 1934. Geboorten. Robijn Roger, z. v. Alfons en Sohier Maria. Notredame Jules, z. v. Alfons en Meersdom Maria. Copper- nolle Marcel, z. v. Marcel en Bamelis Ma ria. Catteeu Paul, z. v. Valeer en Van denberghe Germaine. Clicteur Alice, d. v. Maurits en Adronie Vertele. Bru- neel Gilbert, z. v. Kamiel en Dehaere Margareba. Fockenoy Julien, z. v. An dré en Debeer Martha. Overlijden. Notredame Jules, z. v. Al fons en Meersdom Maria, 1 dag. Huwelijken. Vanrenterghem Jeroom v. Varsenare en Gruwier Rachel v. Woes ten. Mouton Valeer en Vandenbussche Maria, b. v. Woesten. Bourgois Gerard, v. Boezinge en Mouton Maria, v. Woesten. Debreyne Marcel, v. Knokke en Catteeu Albertine, wed. Royart Omer, v. Woesten. Vanbelle André en Germaine Deleu. Demeersseman Gaston, v. Elverdinge en Carpentier Maria, v. Woesten. WOUMEN, maanden Maart en April. Geboorten. Joseph Hillewaere. z. v. Cyriel en Bertlia Devos. Maria Du- breu, d. v. Medard en Zoë Durie. Alice Leeman, d. v. Léon en Martha Louwagie. Georgette Bulcke. d. v. Hector en Madeleine Wackenier. Eric Declerck, z. v. Prosper en Margaretha Timperman. -Agnes Castryck, cl. v. Maurice en Adrienne Notable. Aline Vergote, d. v. Achiel en Alice Decock. Omer Dcmolrler, z. v. Albert en Julia Despeghel. Urbain Vandamme, z. v. Omer en Clara Ryckebus. Maria Van- stechelman, d. v. Marcel en Marguerite Vanthuyne. Sterfgevallen. Emile Dobbelaere, 61 j. Camille Verstraete, 65 j., echtg. Lucie Vincke. André Syoen, 1 m., z. v. Firmin en Maria Marchand. AchiUe Vanstechelman, 71 j., echtg. Sylvie Le- plae. Henri Demeulenaere, 65 j. Huwelijken. Cyriel Tourlouse en Estella Vandamn.e. Léon Castecker v. Eesen en Camilla Declercq. WESTROOZE3EKE, maand April 1934. Geboorten. Hoste Maurits, z. v. Basiel en Emma Desmedt. Willemyns Daniël, z. v. Marcel en Laura Huyghe. Plovie Jozef; z. v. Godfried en Maria Sioen. Penninek Yvonne, d. v. Oscar en Celine Verhelle. Devos Paula, d. v. Jules en Zulma Verbiest. De wulf Roza, d, v. Arthur en Blomme Margaretha. Overlijden». Vanfleteren Cyriel, 47 j., echtg. v. Maria Vercruyse. Debackere. Nathalie, 79 j. Vaudecwidelaere Victor, 54 j., echtg. v. Felicie Vandenameele. Peire Henri, 74 j. Vandevyverc Je- lHBBBBB393BBBSBS3BBSBBB9flBBB Komt direct na ontvangst aezes bij mij. Ik woon Park-Lane 46a. Het staat in het telefoonboek onder den naam Stuart Northcote, dus indien je kunt, bel mij dan eerst even op. Als je tele foneert. vraag dan naar mijnheer Northcote, vooral niet naar mij, ook als je in het huis komt. Vergis je voor al onder geen voorwaarde en in geen geval mijn naam noemen hoor. Je vraagt maar naar mijnheer Northcote. Het zal je wel eenigszins geheimzin nig voorkomen, maar ik zal je alles uit leggen zoodra je bij mij bent. Laat mij niet in den steek, Billy, 't Is een mooie zaak in alle opzichten. Ik teekende het briefje Jack Burton vouwde het op en sloot het zorgvuldig in een enveloppe. Aangezien ik bang was, dat de kostjuffrouw het briefje zou lezen, tastte ik, om den gom tijd te geven, op te droogen. in mijn zak en haalde er een handvol geld uit. Ik begon nu zeer lang zaam vijf shilling bij elkaar te zoeken. Geheel in beslag genomen door haar be langstelling, sloeg zij al mijn bewegingen gade. Nu is de gom wel droog dacht Ik. Mag ik U dit geven, voor de moeite, welke ik U heb veroorzaakt zei ik. Wel bedankt, mijnheer», mompelde zij, terwijl zijn het geld gretig aannam. Steeds tot uw dienst U wilt dan wel zoo goed zijn, dit briefje direcht aan mijnheer Logan te geven, zoodri hij thuis komt; vooral niet vergeten juffrouw ael ik en stak het briefje bij het telegram in den spiegel rand. - U kan er sekuur op rekenen, meneer; als hij den sleutel in het slot van de deur steekt, begin ik al te roepen Dan is het goed zei ik glimlachend. Met veel onderdanigheid opende zij de deur voor mij en bleef al maar staan bui gen en knipoogen, terwijl ik in de taxi stapte. Waarheen, meneer?vroeg de chauf feur. j rome, 43 echtg. v. Eüsa Crevit». Huwelijken. Alfons Schurmanj van St Truiden met Madeleine Vandevyverc v. Westroozebeke. Gerard Debeuf met Madeleiae Degrvse, beiden v. Westroo zebeke. Emiel Soenen met Germaine Blomme. beiden v. Westroozebeke. Marcel Debaes met Maria Crahbe, bei den y. Westroozebeke. Jules De- ceuninck. wéd v. Eveline Decottignies, met Zcnobie'Soènén, v. Opstnieuwkerke. VLAMERTINGE, maand April 1934. Geboorten. Boxoen Robert, z. v. Omer en Margareta Danneel. De Crock Ge rard, z. v. Albert en Marganeta Goeman. Laroye Ginette, d. v. Henri en Philo- mana Creus. Vermeersch Rafaël en Da niël. z. v. Emiel en Emma Verhaeghë. Overlijdens. Camerlynck Désiré, 59 j.. landbouwer, gehuisvest te Poperinge. Leterma Maria, 89 j., z. b., wed. v. August Vanoverbeke. Indevuyst Marie, 55 L, huishoudster, wed. v. Jules Vanthuyne en Jules Rabau. overleden te Poperinge. Aernout Maria. 24 j., ongehuwd., d. v. Al fons en Emerentia Debergh, overleden te leper. Huwelijken. Julien Logie, metser, en Martha Haeyaert, werkster. Omer Top, landbouwer, wed. v. Rachel Wallaeys, en Maria Hahn, bijzondere. Andreas Bae- len, landbouwer van Reningelst, en Mar tha Desmedt, landbouwster. Arthur Baron, daglooner te Dikkebusch en Louise. Lemahieu. dienstmeid. Arthur Valcke, metser, en Ida Pyck, landbouwster. ZONNEBEKE, maand April 1934. Geboorfn. Bostyn Roger, z. v. Leon en Vinckier Marie. Denorme Lucien, z. v. Achille en Lapere Philippine. Van- biervliet Marie, d. v. Jeröme en Coucke Alice. Kesteloot Gentil, z. v. Gerard en Maertens Magdalena. Deleu Jinctte, d. v. Leon en Bruan Celine. Kesteloot Paula, d. v. Cyrille en Vandepitte Marie. Noliet Lucien. z. v. Marcel en Leenknegt Marcella. Wittouck Flora. d. v. Honoré en De Cuyper Julia. Dejonghe Geor gette, d. v. Jules en Bouten Maria. I>el- haye Antoon, z. v. Willem en Cuypers Maria. Huwelijken. Sabbe Arthur met Rous- sel Alice. Hovaere Gerard met Malen gier Emma. Masschelein Urbain met Dejonghe Maria. Bogaert Antoon met Deraedt Maria. Santy Sylveer met Car- reyn Maria. Pype Gerard met Leroy Anna. Bogaert Leon met Vuylsteke Irène. Noyez Valeer met Chlypo An drea. Accou Maurice met Chaerle Ma ria. Hoorelbeke Maurice met Warnez Maria. Overlijden. Carleon Cyriel, 47 echtg. v. Boudry Flavie. GELUVELD, maand April 1934. Geboorte. Marcella Couchez, d. v. Marcel en Anna Lenoir. Overlijden. Robert Pattyn. Huwelijken. Frans Dekimpe en Ma ria Knockaert. Maurits Viaene en Ger mana Bogaert. Jéróme Lapere en Irma Reynaert. Omer Titsca en Margarita Delahayï. PASSCHENDALE, maand April 1934. Geboorten. Dcmeyere Gilbert, z. v. Jeroom en Vandewiere Andrea. Deleu Maria, d. v. Gerard en Leleu Joanna. Joye Michel, z. v. Georges en Saelen Mar griet. Cools Michel, z. v. Omer en De- forsche Irma. Donck Denise, d. v. Ro- main en Spruytte Germana. Veracx Georges, z. v. Gaston Demey Anna. Nuttens Maria-Louise, d. v. Gaston en Maeseele Margriet. Populier Gerard, z. v. Cyriel en Latry Martha. Overlijdens. Landuyt Marie-Louise, 74 j., wed. v. Desmedt Karel-Louis. Vallaey Karei, 76 J., echtg. v. Roen Marie- Louise. Barbry Henri, 72 j„ echt. v. Cousin Emma. Tandt Polydoor. 69 j., echt. v. Rosseel Maria-Elisa. Verhcest Margriet, 40 j., echtg. v. Bruggeman Achiel. Callens Alfons, 73 j., wed. v. Vandepitte Marie-Louise. Vangemberghe Herna, 1 m., d. v. Camiel en Popelier Elza. Huwelijken. Vandenbussche Maurits van Ardooie en Deforsche Margriet van Passchendale. Tyvaert Jeroom cn Tandt Maria. b. v. Passchendale. Ver straete Karei van Robaais en Lakiere Ju liana van Passchendale. Tyvaert Mar cel van Passchendale en De haene Maria van leper. Pype André v. Passchendale en Vandewalle Suzanne v. Oostnieuwkerke. LOK ER, van 1 Januari tot 30 April 1934. Geboorten. Baecker Willy, z. v. Je room en Hennebel Germana. Delhaye Denise, d. v. Michel en Croquette Mar gareta. Massin Julien, z. v. Cyriel en Devos Maria. Obin Jeanne, d. v. Achiel en Vermandere Maria. Woussen Marie- Thérèse, d. v. Remi en Verhaeghe Maria. Overlijdens. Verdru Henricus, wed. v. Devos Eugenie. Bauw Sylvie, echtg. v. Corneillie Jakob. Gryson Martha, echtg. v. Clemme Abdon. Knockaert Eugenie, echtg. v. Ghesquiere Henri. Massin Julien, z. v. Cyriel en Devos Maria. Huwelijk. Billiau Oscar van Dranou- ter en Cuvelier Rachel van Loker. Belofte. Bondue Aimé met Delanghe Martha, b. v. Loker. RENINGE, m. Maart en April 1934. Geboorten. Dumon Maurice, z. v. Ca mille en Bertha Allaeys. Dekeirel Gode lieve, z. v. Gaston en Julia Segaert. Debusschere Marie-José, d. v. Omer en Bertha Cappelle. Overlijdens. Melis Henricus, 67 j„ ongehuwd. Vanstraeselle Emma, 75 j„ ongehuwd. Decauwer Petrus, 74 j., on gehuwd. Recour Sophie, 76 j., onge huwd. Verfaillie Marie, 53 j., echtg. v. Sticker Theophiel. Delefortrie Theo phiel, 74 j., wed. Smolders Elissf. Huwelijk. Blomme André. beenhou wer van Beveren-aan-IJzer en Dooghe Ivonna, z. b., van Reninge. EESEN. Burgerstand. Geboorten. Noëlie Victoor, d. v. Omer en Julia Willaert. Wilfried Maesenaere, z. v. Michel en Germaine Laleman. Dina Verhoest, d. v. Oscar en Ivonne Dc- aaB999BEBBB0ME9B9B999B999SBS Ik liet snel mijn gedachten gaan. Daar ik wist, dat Milford buiten gevaar was, had ik niet veel lust naar Park-Lane te gaan. De gedachte, om geheel alleen in die groote eetkamer te dineeren, had niets aanlokkelijks voor mij. Breng mij ma/ar naar Café Royal zei ik. Het eten in die heerlijke inrichting is op zichzelf reeds goed genoeg om iemand met de wereld te verzoenen. En nu het in dit geval werd voorbereid door mijn ge voel van blijdschap, bij het vooruitzicht van Billy's gezelschap, bracht het mij in een staat van opgewekt optimisme, zoo- als ik sinds de eerste veertien dagen van mijn verblijf in Engeland niet had ge kend. Ik dineerde op mijn gemak en koos de wijnsoorten volgens advies van den Ober uit wiens kist ik na afloop ook gebruik maakte van een import-sigaar. Na den maaltijd bleef ik bijna een uur van mijn overheerlijke iiavana gerffeten en sloeg inmiddels de andere bezoekers gade, waardoor ik tot de overtuiging kwam, dat zelfs de dame met de smarag den, die onbetwist de mooiste van het gezelschap was, het beslist moest afleg gen tegenover Mercia Solano. Toen ik tot deze conclusie was geko men. betaalde ik mijn nota en wandelde naar buiten, ten einde mij naar Park- Lane te begeven. Ik had ondertusschen de mogelijke gevaren van een eenzame wandeling, niet uit het oog verloren maar het was zoo 'n mooie avond! Ik had mijn degenstok bij mij, waarin ik veel vertrou wen stelde, en ik vond dat het toch niet aanging, dat Gtiarez of een van die hel- sche Zuid-Amerikanen mij zou verplich ten, de rest van mijn leven in een taxi door te brengen. Niettegestaande dezen misleidenden op- gewekten gemoedtoestand, droeg ik tcch nauwkeurig zorg, goed uit mijn oogen te kijken en telkens als ik iemand tegen kwam, hield Ik hem, tot tegenweer bereid, •wiieiju m iigj, ggg. Jgefl IK öJlJa Luis schoemaker. Ivonna Cauwelier, <1. Jeröme en Marie Vandamme. Karei Vanden Meulebrouck, z. v. Albert en Mar-' tha 'Deketelaere. Overlijden. Michel Vanacker, z. v. Camiel en Herminie Jonckheere. Huwelijken. Leon Caestecker met Martha Declercq. - Roger Misttaen mét Rosa Dïparck. Karei Schapman met Maria Boussy. HANDZAME. Burgerstand. Geboorten. Van Acker Robert Marcel, z. v. Georges en Pynenbrouck Elodie. Cordy Paul. z. v. Leen en Vandenbussche Maria. Myny Arseen Julien, z. v. Jules en De Graeve Irma. Vanhove Arseen, z. v. Maurits en Vanthoumout Alice. Overlijdens. Pollet Georgette, 10 m., d. v. Octaaf en Bruynooghe Alice. Chie- lens Henri. 88 J., wed. Veile Theresia. Bosch Alice, 9 m., d. v. Cyriel en Vande- kerekhove Maria. Huwelijken. Bosch Achiel met De- ceuninck Madeleine. Deschacht René met Depuydt Zulma. KORTEMARK, V. 19 April tot 9 Mei 1934. Geboorten. De Jonckheere Rachel, d. v. Gerard en Dekeyser Hera. De- lodder Agnès, d. v. Jules en Vanraes Helena. Geboorten. Stroobant Etienne, z. v. André en Hanne Paula. Vandecappelle Jeanne, d. v. Arséne en Doom Margareta. Cappelle Denise, d. v. Maurice en Cal- lewaert Maria. Huwelijk. Vanderschcuren Alidoor van Werken cn Peere Emilia van Kor- teniark. Overlijden. Vercaemer Gilberte, 8 m. Overlijden». Segaert André, 24 jaar, ongehuwd. Carpentier Henri, 10 m.. z. v. Willy. E. H. Pastoor Emeric D'haese, 63 jaar. WESTOUTER, van 1 Jan. tot 30 April. Geboorten. Vandevoorde Jeannette. Lamerant Lionel. Notredame Lena. Vuylsteker Etienne en Lucienne. Del- beke Emile. Vangheluwe Daniël. Overlijden». Allossery Philomena, 81 jaar, wed. Ballieu Fr. Vandermeersch Bruno 68 j., echtg. Decuypere Emma. Beek Désiré, 84 j., wed. Parmentier Mei. Ozeel Silvie. 76 j^ echtg. Poussenier Isid. Croes Emile, 75 j., wed. Dewitte Mar. Huwelijken. Baron Georges en Haérdeman Alice. Dcqueker Oscar en Bauw Julia. Beloften. Moerman Camiel cn Bot hers Joanna. Declercq Julianus cn D'Hondt Martha. Caulier André en Minne Marie. Hardeman Jozef en Deweerdt Juliana. I3X3SBBBB8EB93Z98BEE3339BBBI UIT TER HAND TE KOOP SCHOON, KLOEK EN GERIEVIG met stalling, schuurke, hoenderkot en 37 aren 36 ca. grond en land te KEMMEL. Calleputstraat of Molenstraat (Lcegc Baseve). Alles in besten staat. Vrij met 1 October aanstaande. Bewoond door den eigenaar-verkooper M. Sylvère Noyez-Verbrigglie. Inlichtingen bij Notaris THEVELIN te Meessen. Uitslagen van Aanbestedingen 4 MEI. Te 10 uur, ten Stadhuize te W»rvik, rio!eering»werken in de Mee- nen-, Oo«t- en Omloop» t raten. Bestek 50.311 frank. J. VANDEVELDE, Kortrijk 43.366C Verfaillie, Zillebeke. 44.450; Gebr. Ver gote, Roeselare, 48.180; Gebr. Verly, Meenen. 48.945. Gevraagd ASSCHEN (Cendrées) voor wegen, bij PIERRE VEYS, VLAMERTINGE. met batterij 32 volts (16 elementen «Tu- dor»), zoo goed als nieuw, bijzonder aan bevolen voor verlichting van hofsteden, gestichten en allerhande groote inrich tingen. Zich wenden ter Brouwerij- Mouterij Westende. Tel. Nieuwp. 121. TWEEWOONST te Wijtschate met afhankelijkheden, grond en zaailand, samen groot 52 a. 92 ca., bewoond door Napoleon D'Hoine en Marcel Gouwy. Seffens vrij. Alle inlichtingen In 't Zwart Peerdbij Jerome HcRnin, te Wijtschate. IBU92a=aEBBSS9B>9aBaiBSISa2E AANSTONDS TE HUREN 2 Nieuwegbouwde WONINGEN met verdiep, 3 plaatsen beneden, 3 boven, elektriciteit, 2 soorten water, 3 aren tuin, gelegen in de Komstraat. Zich wen den: 25, Ieperstraat, Poperinge. inlandsche en Amerikaansch, van lieden af te bekomen bij CYRIEL FAVOREEL, POELKAPELLE. iBKESEEaBSSsazaaaaBBsaaBBXBa Vrouw Julien Bruynooghe-Geldhof, 17, Brijkedreef, Poperinge, laat weten dat zij zich gelast met het Breien van Zokken en Kousen met machien, voor winkels en voor bijzondcren. Ter trouwe en spoedige bediening. ODIEL GOUWY, wonende bij zijne Ouders te Reningelst, maakt het geacht publiek kenbaar dat hij zich komt te stellen als BAKKER. Hij gelast zich het tehuis te bestellen. 4HHB9BBaBfl9BBBBBH9BNBBBB99 SCHOON EN GERIEVIG WOONHUIS gelegen te VLAMERTINGE, Dorp. Inlichtingen bij Notaris Vande Lan- noite, Vlamertinge. NIEUWS! NIEUWSI van Brussel gehouden door PROSPER CROO, Casselstr., 169, Poperinge, is alles te vinden dat de huisvrouw aan gaat, aan de laagste prijzen. .Heele zwermen t mui zen en ratten worden in één nacht finaal uit> geroeid door RATEX. Ze eten het met graagte; en het eerste hapje is reeds doodelijk.- Koop direct een doos bij UW Drogist of Apotheker» IBSS CONSCIENCESTRAAT, 20-22» KORTRIJK Telefoon 11) en 1283 flBflH VRAAGT ome P^CmELUSTE^ pép#t van premjën VC OR IEPER POPERINGE en OMLIGGENDE: Afreizen naar ONKERZELE op 19, 26 Mei en op 3 Juni. Officïeete da tums der bedevaarten). Poperinge: Vertrek te 12 uur; prijs 30 frank. Passchendale: Vertrek te 12 3/4; prijs 25 frank. Afreizen naar OOSTAKKER op 17 en 24 Mei. Poperinge: Vertrek te 7.30 uur; prijs 26 fr. Passchendale: Vertrek te 8.15 uur; prijs 22 frank. Eendaagsche reis naar BEAURAING cn MARCHE-LES-DAMES op Vrijdag 18 Mei, dag der Groote Bedevaart. Vertrek te Poperinge te 5 u. Prijs 75 fr. Tweedaagsche reizen naar BEAURAING met bezoek aan de GROTTEN VAN HAN en MARCHE-LES-DAMES op 13 en 27 Mei. Prijs 200 frank, alle vervoer en hotelkosten inbegrepen alsook de toegang tot de Grotten van Han. Vertrek te Poperinge te 7 uur. ONZE ANDERE KLEINERE REIZEN: MIDDELBURG, in een dag. Prijs 75 fr., eerste afreizen op 17 en 31 Mei. PARIJS-VERSAILLES, in twee dagen, voor 200 frank. Afreis op 20 Mei Regelmatige afreizen naar LOURDES, ROME en OBERAMMERGAU. INSCHRIJVINGEN EN ALLE VERDERE INLICHTINGEN BIJ M. PAUL VAN BRUWAENE Noordstraat - 16 - Poperinge. VROUW DEBROCK Ieperstraat - 11 - Passchendale. het gezicht kreeg, voelde ik, dat «Is er nu van uit de richting van het park geen schot uit een inderlaag kwam. ik vrijwel veilig was en dit gevoel van zekerheid werd nog verhoogd, toen ik onder de electrische lantaren tegenover mijn huis, een gemoe delijken politieagent zag staan. Toen ik naderbij kwam. groette hij mij. ■i Goeden avond Inspecteurzei ik. Goeden avond, mijnheer antwoord de hij. o Geen last meer van bedelaars gehad, hoop Ik, mijnheer? Het lag juist op mijn tong om te vra gen: c Wat, bedelaars?» toen ik mij in hield. Neen, lk dank U welzei ik, ofschoon ik in de verste verte niet begreep, wat hij bedoelde. Sedert U er over geklaagd hebt. mijn heer, heb ik goed opgelet en ik denk. dat zij het bemerkt hebben en wel weg zullen blijven Ik begreep hieruit, dat Northcote deze voorzichtigheidsmaatregelen had geno men, teneinde een wakend oog op vrien delijke bedoelingen van Guarez en zijn handlangers te houden. Ik vind het zeer vriendelijk van U en ik dank U welzei ik. Er behoeft geen rapport van gemaakt te worden, maar ik zou het zeer op prijs stellen als U er ver der op wilde blijven letten. Het is zoo hinderlijk, als dat volk maar steeds om het huis slentert Terwijl ik dit zei. stopte ik hem een halven sovereign in zijn hand, welke van voldoening trilde. 1 Wel bedankt, mijnheer», sprak hij. Ik zal mijn best doen, dat U voortaan niet meer wordt gehinderd. Wees daar maar niet bezorgd over Ik wenschte hem met wuifgebaiar goe den avond en ging de trap van mijn huis op. Juist toen ik mijn huissleutel uit mijn zak haalde, kwam een telegrambesteller op zijn fiets aanrijden, sprong er voor mijn huis af en kwam haastig de trap op. Hij kyRfcraai iut aja o Is dat voor mij? vroeg ik. Ik ben mijnheer Northcote Ja, mijnheer Ik nam het van hem aan en scheurde het open. Toen hield ik het papier zoo, dat het licht van de lantaarn er op scheen. Het bevatte acht woorden: Neem U in acht voor uwen nieuwen huisknecht Ik staarde een oogenblik verbaasd naar deze waarschuwing; toen zei lk lachend tot den besteller: Dank U, er is geen antwoord op VIII. Ik ben over 't algemeen zeer gestelc. op verrassingen, maar men kan van het goede wel eens te veel krijgen. Met het telegram in mijn hand ging ik naar binnen en sloot de deur achter mij Alle lichten brandden in de hal en ik ging op den hoek van een tafel zitten, waar lk het korte bericht nog eens over las; Neem U in acht voor uw nieuwen huisknecht Het was verzonden van het Charing Cross kantoor om 9.58 en de afzender, wie het ook mocht zijn, was klaarblijkelijk iemand van kort en bondig handelen. Ik keek er naar met gemengde gevoe lens van twijfel en ergernis zoowel als van genoegen. Indien de waarschuwing ernstig gemeend was en mijn nieuwe huisknecht met een degen in de hand er gens op den loer lag, wie, voor den duivel, had zich dan de moeite getroost mij te berichten, dat ik op mijn hoede moest zijn? Het moest iemand zijn, die bekend was met den maatregel, welke ik dien morgen had genomen. Maurice was de eenige, die er van op de hoogte was. Ik zag echter niet in, waarom hij nu met zijn vriendelijke waarschuwing aankwam; dat had hij toch van morgen direct kun nen doen. Over het geheel was ik meer geneigd aan te nemen, dat het telegram een«tUtip£ yafl bniULiyit vy>£, Set jya.s van twee tot drie maan den oud, aan zeer voor- deelige prijzen, thans van 10 tot 11 frank 't stuk. In de Kweekerij Augustinestraat, IEPER. IBBBBBBBBRHRflBRBBRHBBRBBBEia Op Sinksen, 20 Mei, uitstap naar DE PANNE. Prijs 12 frank heen cn terug. Vertrek te 1 uur. Op Sinksen-Maandag, 21 Mei, uitstap per prachtigen nieuwen luxe-autocar naar den GROOTEN CARNAVALSTOET te RIJSEL. Prijs 15 frank heen en terug. Vertrek te 12 J6 uur. Inschrijvingen op voorhand bij ALOIS VERWAERDE, Statieplaats, 2, POPE RINGE. Telefoon 72. IBBBBBBiiSBBBHLBBIBBSBBBBBBBB MEVROUW zijn van het gekend HUIS GERARD 27, Boterstr., IEPER, Telefoon 288. Het grootste en meestgekende Huis der streek. Voldoening. Ter Trouwe. Vaste Prijs. IBB3BBBB9HBB3E9BS89E33QBBBB9 VOOR UWE GEWAARBORGDE VOOR SLECHTS 50 FRANK wendt U tot het HUIS M. SIMOEN-GADEYNE Veurnestraat, 24, Poperinge. Geld terug bij geen voldoening. Vraagt dag en uur op voorhand. (BEEB3QEBEESBEEBBBQBBBB&BS9E AAN 50 FRANK in het welgekende HUIS JOS. ACKE-CAILLIAU Dikkebuschsteenweg, 132. IEPER. Telefoon 142. De beste produkten worden gebruikt voor de permanenten. Vraagt dag en uur op voorhand, a.u.b. WILT U met ons maandelijks eene kleine storting te doen vanaf 7 FRANK. Vanaf uwe eerste storting zult U zoo eigenaar van titels der Ver- Woeste Gewesten, Gemeentekrediet of Belgische Leeningen worden en zult recht hebben op de geheelheid der premie indien uw lot in de trekking uitkomt. Menige loten van: 5 MILLIOEN franken 2 1 500.000,— 250.000,— 100.000,enz, enz. Om aan deze trekkingen deel te kunnen nemen, vraagt heden nog al de inlichtingen aan de STEDE- LANDELIJKE KAS Naaml. Venn, gesticht in 1923 Kapitaal 10.000.000 frank 26, Lange Gasthuisstr, Antwerpen. Om deze inlichtingen te bekomen stuurt ons deze annonce terug na er duidelijk uw naam en adres op aan geduid te hebben. Naam Adres Gemeente witte leghorns, aan matige prijzen, te huis besteld per honderd genomen. Ter Kweekerij JEROMET CLAYES, Westroozebeke. Vanaf 20 Mei aanstaande, Beste en Goedkoope Witte Leghorns KIEKENS aan den spotprijs van 1 Frank •tehuis besteld. Te bekomen bij: JULES VANDEPUTTE Poelkapelle. Tel. Langem. 53. JISBBBBBBBflBBBBBBBBBBBBBBBBB wekelijksche uitkippingen van Burburg- sche en Zwarte Mechelsche Koekoeks, afstammende kweek Vanassche. Mevr. Jer. DECAESSTECKER, Brug- gesteenweg, 121, Roeselare. - Tel. 318. IBBBBBBHBBBBBBSBBBBBBBBBBBBB te bekomen vanaf 20 Mei, aan den prijs van 1,10 fr. 't stuk, bij GILBERT VITSE, herberg «De Rustplaats», Beveren-IJzer. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB WITTE LEGHORNS KIEKENS van zuiver ras, voortkomende van twee jarige hennen, te verkrijgen bij Daniël DEMAREY, bij de Statie, Ieperstraat, POPERINGE. best mogelijk, dat het in dienst nemen van een anderen betrouwbaren huis knecht ter vervanging van den braven Milford, niét met de plannen van mijn onbekende vrienden strookte en dat zij op deze wijze mij bang wilden maken, opdat ik mij van hem zou ontdoen. Hoe het zij, de eenige weg die ik te ne men had, was volgens mijn meening, den persoon in kwestie zonder uitstel te on dervragen en te zien, wat ik van hem dacht. Ik drukte op het electrische knopje en ziette mij haastig in een waardige hou ding op het kleedje voor den haard. In promptheid liet Francis niets te wen- schen over, want binnen dertig seconden kwam hij in de hal en bleef met 'n eer biedige buiging voor mij staan. Ik nam hem scherp op. Het was een groote man, ongeveer vijf en dertig jaar en slank gebouwd. E;n overvloed van zwart haar "bedekte zijn hoofd en zijn gelaat had een gele tint. Ik zie, dat je al direct bent gekomen, Francis», zei ik bij wijze van welkom. Hij maakte wederom een buiging. Ja, mijnheer, ik ben omstreeks drie uur met mijnheer Seagrave hier gekomen. Hij heeft een kaartje «an de keukenmeid gegeven, mijnheer o Heb je Milford al gezien? vroeg ik. o Ja, mijnheer, ik heb hem even ge sproken Hoe gaat het met hem? Hij schijnt al iets beter te zijn, mijn heer. Hij wilde mij omtrent de bezighe den alles uitleggen, maar ik vond beter, hem maar niet te vermoeien. De keuken meid heeft mij over een en ander inge licht en ik geloof, dat ik «lies tot uw te vredenheid zal in orde maken Ik knikte. Heel goed», zei ik. «Verder hebben wij, geloof ik, niets te bespreken. Ik heb je uitsluitend voor mijn persoon lijke diensten noodig. zooals dat gebruike lijk is. Voor het overige zal lk je een en ander wel vertellen en als je iets bizon- ders wenscht te weten, kom Je maar ge rust VCftgen, öge fk het hebben wll^ Arséne TAFFIN-SWAELS, Niep- pekerkstraat, 69, laat weten dat hij van heden af Betonnen Staken, Ci- ternen, Zwijnenbakken en Allerhan de Betonwerk kan leveren aar, zeer genadige prijzen. MEN ZOEKT TE HUREN HUIS MET LAND rond Poperinge of leper. Schrijven ter drukkerij, 15, Gasthuis straat, Poperinge. onder letters D. P. B. TOILF.-CIREES VOOR TAFELS bij SANSEN-VANNESTE per maand kan gemakke lijk door gelijk wie ver diend worden, zonder bijzondere ken nissen en zonder kapitaal, door ver tegenwoordiger te worden van een eerste klas en ernstige onderneming. Gemakkelijk en aangenaam werk. Geen verzekeringen. De vertegen woordigers worden op de hoogte gebracht. Kan ook na de werkuren uitgeoefend worden. Schrijven aan A. B. AGENTSCHAP COLETTE, 76, Antoon Breartstraat, BRUSSEL. i" Ge woo no doos, 6 poaJors 4 Fr. Ekonomische doos, 24 poeiers 10 rr. Groote familie-doos. poeiers; 19 fr. I In alle Apmheken tab. mEDicn. (3 Gaucherelstraat BRUSSEL. MEER DAN verdeeld in 1906 groote loten van 5 millioen, 2 millioen, 1 millioen, zijn IEDER JAAR TE WINNEN. Door gedurende enkele maanden VANAF 7 FRANK per maand te sparen wordt gij reeds van de eerste storting af, eigenaar van een door den Belgischen StaM gewaarborgde obligatie, en neenrt onmiddellijk deel aan de 60 JAARLIJKSCHE LOTINGEN waarvan de naaste op 20 Mei: 2 loten van 100.000 fr. 3 loten van 50.000 fr. 15 loten van 10.000 fr. 25 1 lot van 500.000 fr, 33 loten van 25.000 fr. 1 Juni: 1 lot van 250.090 fr. 1 lot van 100.300 fr. 3 loten van 50.000 fr. Gij kunt niets verliezen vermits ge terzcifdertijd spaart. Gij kunt enkel winnen. Vraag nog heden, zonder eenige ver bintenis Uwerzijds, de kostelooze verklarende nota Nr 83 aan de be langrijkste Belgische Vennootschap die zich enkel met die verrichtingen bezighoudt aan het laagste tarief. N.V. COMPTOIR VAN BUYLAERE 138, Wetstraat, BRUSSEL of aan haar Vertegenwoordigers: M. BLOMME, Belle steenw., 98, Loker (Kemmel); M. RENÉ ROSSARD, Op de hoogte, Reninghelst; M. HUBERT HESSEL 40, Staanijzerstr., Wytschaetej of aan haarTnspecteur: M. MEYERS, Molenstraat, 13 Blankenberg he. -HOOL COIFFURE Speciale dagelijksche lessen voor juf frouwen of heeren. Inlichtingen bij M. PENNINCK, Noord straat, 49, DIKSMUIDE. IIÉW1.WJM KLEEDERMAGAZIJN De Vier Seizoenen CASSELSTR., 7, POPERINGE. Manskostumen, Demi-Saisons, Jongenskostumen, alle soort WERKKLEEDEREN. Damesmantels. - Beste Kleederen. Complets, Roks en Blousen voor Juffers voor trouw en rouw. Nievers meer keus. MAGAZIJN ALTIJD OPEN. Ten derde maal boog hij en zei: Ja, mijnheer, dank U Ik ga nu naar bedzei lk. Ik heb alleen maar een beetje heet water noodig en morgenochtend moet je mij op den gewonen tijd wekken acht uur Ik overhandigde hem mijn hoed en stok, nam eenige brieven van de tafel en ging de breede trap op, die naar mijn studeerkamer leidde. Op het eerste bordes gekomen, liet ik met opzet een brief val len en toen, alsof lk het plotseling be merkte, keerde ik mij om, teneinde hem op te rapen. Ofscheen dit zeer voorzichtig was, bleek het toch een weinig voorba rig. Francis stond aan den anderen kant van de hal. met zijn rug naar mij toe. schijnbaar bezig met mijn hoed èn stok in den standaard te deponeeren. Gedachtig aan de gebeurtenis van den vorigen nacht, was het eerste, wat ik deed, toen ik mijn zitkamer bereikte, naar de nis loopen en het gordijn, dat er voor hing op zij schuiven. Natuurlijk wist ik, dat de nis ledig was, maar in een uitersten schuilhoek van mijn brein, doemde da be lachelijke hoop op, dat ik daar Mercia mocht vinden, met haar pistool in haar hand. en die heerlijke half treurige, half verachtelijke uitdrukking op haar gelaat. Ik geloof dat ik er op dat oogenblik een pistoolschot voor had willen afwachten, als ik mij daarmede de zekerheid van haar bijzijn had kunnen verschaffen. Maar de nis was leeg, zoo leeg als een pasgedolven graf en met een gevoel van teleurstelling zette ik mij op een stoel en begon de correspondentie van Northcote te openen. Zij bevatte niets bijzonders; hoofdzakelijk rekeningen cn circulaires en een paar zakenbrieven, welke ik even doorlas. Ik had er voor vandaag genoeg van. ('t Vervolgt). saaaBBBaaaaaBBBESBiiBBBBflBBfla bij SAMfiLN-VANNLÖTE. Ponerlng^

De Halle (1925-1940) | 1934 | | pagina 7