De BLOEM der MOLENS VAN DE1NZE Het nieuwe mesje is formeel gewaarborgd BAKKERS zoekt uw profijt door KWALITEIT en OPBRENGST GOEDKOOPER dan de GOEDKOOPERE KARNAVALSTOET TE ISPEI SAMENWERKENDE SPAAR- EN KREDIETMAATSCHAPPIJ EIGEN HEERD IEPER Dit nieuwe DUNNE MESJE is werkelijk buitengewoon fT Gij kunt het zonder eenige risico voor U probeeren t is dat niet het beste argument in zijn voordeel RECHTBANK VAN IEPER GELUKKIGE GEBOORTE bij het opdienen j "Ziehier tomaten van Parma, de beste van de wereld,"maar vergt altijd de geconcentreerde ALGEMEENE VERGADERING VAN ZONDAG 24 FEBRUARI 1935. De groote karnavalstoet die Zondag li. door onze stad trok. werd door een stil en schoon -weder begunstigd. Ook we melde het in de straten van 't volk. Rond 2 Vi uur trok de stoet van de Meenen- poort Marktwaarts op, om de bijzonderste straten te doortrekken. Prachtige kleu- renschakeering. Veel geestdrift heerschte er. De verscheidene groepen voerden hun dans uit, begeleid door 't muziek, voor de Jury. rechtover 't Stadhuis, waar we ook de Heer Burgemeester bemerkten, de Schepenen, Heeren Van der Mersch, Le- mahieu en Delahaye, alsook de Gemeen teraadsleden. De stoet trok dan verder op en werd nog verschillende keeren door leden van den Jury, die hier en daar plaats genomen hadden, in oogenschouw geno men, dit om het uitreiken der prijzen te vergemakkelijken, daar de groepen allen even prachtig uitgedoscht waren. Hieronder den uitslag der prijzen: Koop een pakje van 5 mesjes. Gebruik er een, zoo het U niet volmaakt lijkt, stuur dan het geheel terug naar GIBBS, die U Uw geld zal teruggeven. Ue tijd is zwaar, Het geld zoo raar, En ieder huisvrouw loopt vol zorgen Om wat de toekomst houdt verborgen. Nochtans blinkt soms haar blik zoo bi Daar F. C. JACOBS SUIKERIJ Haar naast gewin, kan vreugd bezorgen. Slagen. Cappelier Leon van Wervik is beticht van slagen aan Macho Victor, beleedigingen tegen Derudder Zulma en beleedigingen tegen Macho. De rechtbank veroordeelt de betichte tot A 175 fr. boete of 3 dagen gevang: B 175 fr. boste of 3 dagen gevang; C 70 fr. boete of 2 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Slagen met werkonbekwaamheid. Hoeke Robert van Wervik wordt vervolgd wegens slagen met werkonbekwaamheid aan Deleu Gabrielle toegebracht. De recht bank veroordeelt de betichte tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, bij verstek zonder voorwaarde. Aan de burgerlijke partij moet hij de gevraagde som, 375 fr., als schadevergoeding betalen, als ook de kosten der aanstelling. Vrijspraak. Vandevyver Joseph van Waasten, beticht van onvrijwillige ver wondingen aan Roose Victorine, wordt vrijgesproken daar de feiten niet genoeg zaam bewezen zijn. Ruitenbreker. Gattgelde Gaston van St Gillis, had op 24 November 1934 de spiegelruit van het Hotel de la Boucherie te Wervik kapot gesmeten, omdat hem geen nachtverblijf verleend wierd. De rechtbank veroordeelt de betichte tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang, voorwaarde lijk gedurende 5 jaar. De maatschappij l'Abeillebij welks deze ruit verzekerd was, stelt zich aan als burgerlijke partij en vraagt de terugbetaling van de som van 791 fr. 50 door haar aan den Heer Heze haar verzekerde, betaald. De betichte moet de gevraagde som betalen, alsook de kosten der aanstelling. Slagen, dronkenschap, enz. Bonte Henri, Leclercq Louis en Derudder Ra chel, allen van Neer-Waasten, worden be ticht de eerste van slagen aan Leclercq, deze van dronkenschap en de laatste be tichte van drank te hebben besteld aan dronken persoon. De rechtbank veroor deelt Bonte tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang; Leclercq tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang; Derudder ook tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 1 jaar voor al de betichten. Rijwiel zonder licht. Vandelanotte Roger van Westnieuwkerke, werd te Waasten bevonden zonder licht aan zijn rijwiel. Hij wilde de politieagent omkoo- pen die hem tegenkwam. De rechtbank veroordeelt de betichte tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang en tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Slagen, gewelddaden en beleedigingen. Monkerhey Camiel, Vandromme Jeröme en Langzweert Maurits, allen van Noord- schote, worden veroordeeld. Monkerhey wegens slagen aan Langzweert tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang. Wegens belee digingen Jegens denzelfde, tot 35 fr. boete of 1 dag gevang. Vandromme wegens lichte gewelddaden tot 35 fr. boete of 1 dag gevang en Langzweert wegens belee digingen tot 35 fr. boete of 1 dag gevang voorwaardelijk gedurende 1 jaar voor al de betichten. Autoaanrijding. Pinet Robert van Amay bij Hoei, had op 15 Oogst 1934 met zijn auto, waarop zich een rijwiel bevond, te Geluwe schade toegebracht aan de autocar van Deroubaix. Eene dame werd licht gekwetst. Deroubaix stelt zich als burgerlijke partij aan, 2936 fr. schadever goeding vragende. De rechtbank veroor deelt den betichte bij verstek tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Daarbij moet hij aan de burgerlijke partij de gevraagde som betalen, alsook de kosten harer aanstel ling. Vrijspraak. Samyn Albert van Pcrpe- ringe, beticht van verkeersongeval ver oorzaakt te hebben op de Maloulaan te leper, bekomt vrijspraak, daar de feiten niet genoegzaam bewezen zijn. Oud bekende. Dewulf Emiel, van leper, die reeds menigmaal met Moeder Justdtia af te rekenen had, heeft te ver antwoorden over twee feiten van affcrug- gelarij of minstens van misbruik van ver trouwen, een te Poperinge, ten nadeele van Deklmpe Georges en een te leper, ten Acker, die veel feiten bekend heeft, dfe bijzonderste dader is. Na verhoor der ge tuigen verschuift de rechtbank de zaak op 8 dagen voor pleidooien en uitspraak. Auto-aanrijding. Philips Daniël, vaa leper, te Oostende verblijvende, had met zijnen auto te St Juliaan, den wielrijder Dumortier André aangereden. Deze liep eene werkonbekwaamheid van 5 weken op. Dumortier stelt zich als burgerlijke partij aan. 1.348 fr. schadevergoeding vragen de. De rechtbank veroordeelt Philips tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang; voor waardelijk gedurende 3 jaar. Aan de bur gerlijke partij moet hij 1000 frv schade vergoeding betalen, alsook de kosten der aanstelling. Door woede ontstoken. Denorme Al- bert, van Koksijde, had ruiten ingeworpen en de deur beschadigd bij de Weduwe Angloo, op de Maloulaan. De betichte had bekend. De verdediger deed aan de recht bank de reden kennen die zijn klient tot die daad aangezet had. Die Madame had samen met andere personen een drietal maanden in het hotel van betichte over gebracht, doch wanneer het op betalen aankwam iets zoo wat op 14.000 fr. mocht hij loopen tot dat men hem ten slotte irrt een check van 265 fr. paaide. In woede ontstoken had hij dit misdrijf begaan. De rechtbank veroordeelt den be tichte, gezien de toedracht der zaak, en kel tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang. Hij moet aan de burgerlijke partij 547,75 fr. betalen. lEBRBBflflRflflBflBBBBBflflflllflBRIBa nadeele van Masselus Dewulf. Daar de be tichte beweert door getuigen te kunnen doen bevestigen dat hij de dader niet is, worden de zaken tot op 22 Maart ver schoven, evenals de derde zaak ten zijnen laste, diefstal van een rijwiel te Lange- mark, ten nadeele van Ollivier Leon. Wet op den arbeid. De zaak ten laste van Vandelannotte Henri, steenkapper te Komen, beticht van overtreding der wet op den 8 uren-arbeid, wordt voor uit spraak op 8 dagen verschoven. Eerroof. Desmet Pierre van leper, had zich plichtig gemaakt aan eerroof jegens zekeren Samoye Maurits. De recht bank veroordeelt Desmet tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten, zon der voorwaarde. Slagen en smaad aan de rijkswacht. Pauwels Oamiel tan Komen, dronken zijnde, had de Rijkswacht slagen toege bracht en gesmaad. De rechtbank ver oordeelt Pauwels voor het feit A t>ot 700 frank boete of 1 maand gevang. Voor het feit B., smaad, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en wegens dronkenschap tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang, voor waardelijk gedurende 5 jaar. Dronkenschap. Libberecht Julien van leper, was op 21 November 1934, rond 20 uur, kabaal aan het maken voor het huis zijner vrouw in de Hondstraat, Daar hij dronken was, werd hij door den agent Titeca opgeleid, deze was vergezeld van den brigadier van politie Merten. Onder weg smaadde Libberecht den agent Ti teca. Deze willende gerust gelaten worden, stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt den klassieken frank schadever goeding. De rechtbank veroordeelt den betichte wegen smaad tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang. Wegens dronkenschap tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en wegens beleedigingen tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Daarbij moet hij aan de burgerlijke partij den ge-vraagden frank betalen, alsook de kosten der aanstelling. Diefstallen. Donderdag verschenen voor de rechtbankVan Acker Pierre, Lar- nou Aloïs en -Libberecht Maurits. van leper, beticht van de volgende diefstallen ten nadeele van den Heer Vandekerckove, aannemer: een vat naphte, 250 liters naphte, 6 groene steentjes, 4 bidons olie, 3 bidons olie. 2 kgr. groene verf, een slijp steen, een vijftigtal ruiten en een veer tigtal dozijnen vijlen van alle slag. Uit het verhoor der getuigen blijkt dat Van Wij hebben de eer en bet genoegen de gelukkige en langverwachte ge boorte aan te kondigen van onzen kleinzoon en zoon, MIJNHEER BARCO JUNIOR 1395 FR. die het daglicht zag te Poperinge op Zaterdag 2 Maart 1935. Vrienden en kennissen worden vrien delijk verzocht goed nota te nemen van dit bericht daar geen verdere geboortekaartjes zullen rondgestuurd worden. Mijnheer en Mevrouw Barco 1975, Mijnheer en Mevrouw Barco 1695. TOTlF WltUr IN T pARADIJSf bij GER TRUANT Z't Poperinge.

De Halle (1925-1940) | 1935 | | pagina 3