Rond hef Prinselijk Huwelijk te Zweden BOEZINGE IN FEEST BRIEF UIT BRUSSEL Slagl op het spoor van cocaïnesmokkelaars te wervik 25 Jarig Priesterjubileum van E. H. Pastoor OsknopS Historiek van het 3e tinieregiment gedurende den Veldtocht 1914-1913 II. - DE IJZERSLAG de dood van een oceaanreus nieuwe ontvoering van een 9-jarig zoontje in amerika STORT 11,25 FRANK d'alleine in gent-meenen knaapje VERDRONKEN KOLONIALE LOTERIJ BEDRIEGLIJKE BELOFTEN (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 29-5-35. EENE WEEK VAN GROOTE GEBEURTENISSEN Eerst de plechtige inzegening der Na tionale Basiliek van het H. Hart te Koe- kelberg. De Basiliek van het H. Hart te Koekel- berg is de vervulling der plechtige belofte, die Z. Em. Kardinaal Mercier, zaliger ge dachtenis, aan het H. Hart heeft gedaan voor de blijvende erkentelijkheid van de getrouwheid van de Belgische Natie aan het H. Hart. De prachtige tempel is nog niet volledig afgewerkt. Maar IX Zondag werd de om heining gezegend en het afgewerkte bin- nendeel. Om 10 uur verscheen de stoet van het Doorluchtig Episcopaat met Z. Em. Kardinaal-Aartsbisschop Van Roey aan 't hoofd, gevolgd door de Bisschoppen van Luik, Namen, Brugge, Doornijk en Gent, Mgr Roelens, apostolisch vicaris van Opper-Congo, de hulpbisschoppen Mgr. Van Cauwenbergh en Mgr Carton de Wiart, en de pastoor-dekens van de voornaamste steden van België. Het Hof was vertegenwoordigd door luitenant-generaal du Roy de Blicquy, graaf de Henricourt de Grunne, Papei- ans de Morchoven, edellieden, Staatsmi nister burggraaf Poullet, Kamerleden, Se nators, de raadsleden der Kerkfabriek, de oversten der Belgische Kloostergemeen ten, de bestuurders van bisschoppelijke colleges, enz. Na de inzegening droeg Z. Em. Kardi naal Van Roey de Pontifikale Hoogmis op. 't Was omtrent middag toen deze plech tigheid eindigde, 's Namiddags had een groote geloofsbetooging plaats, waaraan vooral deelnamen de H. Hartebonders, de Kruistochters en de Katholieke Jeugd- actie. De overbrenging van het Allerheiligste Sakrament maakt het schitterendst mo ment uit van die stichtende geloofsbetoo ging. Na die heerlijke processie volgde het pontifikaal Lof in open lucht. Treffende toespraken werden gehouden door Z. Exc. Mgr Rasneur (in 't Fransch) en Z. Exc. Mgr Coppieters (in het Vlaamsch). De namiddagplechtigheden werden fel geschaad door aanhoudende regen. Maar de duizende geloovigen ruimden niet, juichten en baden in geest drift en vereering. Na het Lof werd het Allerheilgste terug naar de Basiliek ge bracht. Tot in den avond gingen duizen den geloovigen voor het Allerheiligste knielen. Ter gelegenheid dezer grootsche plech tigheid heeft Z. Elm. Kardinaal Pacelli, namens Z. H. de Paus, aan Z. Em. Kar dinaal Van Roey, onderstaanden brief ge stuurd: Vatikaanstad, 19 Mei 1935. 't Is met groote voldoening dat de Heilige Vader samen met het Belgisch Episcopaat, deel neemt aan de plechtig heid die te Koekelberg-Brussel zal plaats nemen ter gelegenheid van de opening van het voornaamste deel der nieuwe na tionale basiliek van het H. Hart. Zijn verheven wenschen uitsprekend voor het voltooien van deze basiliek, die geroepen is om op den grond van het va derland getuigenis te geven van de gods vrucht van geheel de bevolking en van haar dankbaarheid aan den Vader van Barmhartigheid, die ze tijdens de dagen van rampspoed heeft beschermd, twijfelt er Zijne Heiligheid niet aan dat de nieu we tempel ter zelvertijd voor al zijn be minde Belgen een plechtige belofte zal beteekenen van privaat en maatschappe lijk leven steeds meer in overeenkomst met de leer van het Evangelie en de voor beelden van den Goddelijken Meester. En met het vast betrouwen dat het Hart van Jezus van zijn kant niet zal nalaten van de basiliek een nieuwe bron te maken van genade en troost voor alwie er licht zal zoeken in zijn twijfel, vrede In zijn on rust, opbeuring in zijn lijden, stuurt de H. Vader aan allen, en op de eerste plaats aan Uwe Eminentie zelf, aan de Bisschop pen en hun geestelijkheid, een heel bij- zonderen apcstolischen zegen. Ontvange Uwe Eminentie, met deze verheven boodschap, de gevoelens van diepe godsvrucht waarmede ik, terwijl ik Haar zeer ootmoedig de handen kus, mij graag noem... enz.». HET KONFLIKT IN DE KOOLMIJNEN In de kolenbekkens van Charleroi en van Bergen (Borinage) nam de wilde sta kingsbeweging de vorige week bestendig uitbreiding. Die beweging stond niet on der Syndikale leiding. Zij was het gevolg der bitterheid om onvoldoende loonen, be perking der gezinsvergoedingen, afschaf fing van kostelooze kolenlevering. Ware die staking voorgekomen in an dere politieke parlementaire verhoudin gen, vermoedelijk zou zij eene spontane en reusachtige uitbreiding hebben geno men. Maar de socialisten dragen thans ook regeeringsverantwoordelijkheid, en de leiders der socialistische mijnwerkers hebben zich wel gewacht van olie op het vuur te gieten. Zelfs het houden van alge- meene vergaderingen bleef van hunne taktiek uitgesloten. Le Peuplevan 1.1. Zondag kondigde in groote blokletters aan: De mijnwerkers bekomen ten titel van voorschot eene loonsverhooging van 2 'A ten honderd. Dank aan de werking van Minister A. Delattre en van de tusschen- n komst van M. Paul Van Zeeland, is er een gelukkige oplossing aan de kwestie der loonen in de mijnen. De kwestie der verhooging van de lage loonen zal door plaatselijke gemengde komiteiten onderzocht worden Die oplossing werd voorbereid door hoofdminister Van Zeeland. Na dien uitslag hebben de socialistische mijnwerkers dadelijk hun eerste manifest verspreid. Daarin is gezegd: Vanaf 2 Juni zullen de loonen met 2 14 t. h. worden verhoogd; verdere verhoogingen zullen berekend worden naar de stijging van den index; de kwestie der tegemoetkomingen behoort niet tot de bevoegdheid der Na tionale Mijnkommissie; de werkgevers hebben goede betrekkingen toegezegd met het werkliedenpersoneel; de vertegenwoor digers der werklieden hebben het bewust zijn al het mogelijke te hebben gedaan in de moeilijke omstandigheden, die 't land thans doormaakt; 't is in den geest van tucht en eenheid in de syndikale organi satie dat de mijnwerkers hunne eischen zullen zien verwezenlijken, niet in een opstandige beweging. Zonder de aanwezigheid van de socia listen in de Regeering zou de toon heel anders zijn geweest. In déze aangelegen heid hebben de mijnwerkersorganisaties ook veel te danken gehad aan de behen dige tusschenkomst van hoofdminister Van Zeeland. Toch blijven de verhoudingen in het mijnbedrijf steeds ongezond. Eene loonsverhooging van 2 t. h. wan neer slechts drie A vier dagen per week wordt gewerkt, telt in de huishouding der mijnwerkersfamille schier niet meê. Zoo lang de economische positie van het kool- mljnbedrijf niet beter wordt, zal steeds veel bitterheid worden gedragen bi] dat volk, dat thans meer dan ooit onder re- volutionnaire stemming leeft. Maandag was een verletdag in de kool mijnen. Van de omstandigheid werd ge bruik gemaakt aan de stakers voor te lichten en te winnen voor de werkherne- mlng. Naar alle waarschijnlijkheid zal het stakingsvuur reeds uitgebrand zijn. PARLEMENTAIR NIEUWS De Senaatkommissie van Bultenland- sche Zaken vergaderde Zaterdag voor middag om de bultenlandsche vraagstuk ken te onderzoeken. Hoofdminister Van Zeeland woonde de vergadering bij. waar in 't hijzonder gehandeld werd over den economische n en politieken toestand. In het bijzonder werd gesproken over de grenawerkere, die nog niet half gediend zijn met de wederlandsche overeenkomst Frankrijk -BelgleIn de Benaatzlttingen zal daarover méér gezegd worden. Over da radio-rede van Hitler werden ook in drukken gewisseld. Er Is kwestie van een speciale komissie te stichten om al binnenlandsche en bultenlandsche \r-J stukken, die verband houden met de - breiding van handel en nijverheid. Op 't Congres der Steden en n meenten, dat Zaterdag in de Werelfc, toonstelling werd gehouden onder vvj zitterschap van M. Vander SUgp' burgemeester van Gent, werden verslag voorgedragen door M. M. Fischer ,1 Troclet. Minister H. Deman deelde dat in de Buitengewone Begrooting krediet van 200 millloen is voorzien voordeele der werkverschaffing. De gemeenten die werken willen tfc, voeren, schoolgebouwen en wegenis*;" ken, zullen toelagen krijgen van 25 t, V De tusschenkomst moet aangem^ worden bij twee ministeries: Openbêj Werken (M. Van Isacker) en Werk>' schaffing en Werkloosheid (M. De Mi- Deze combinatie lost de financit-, moeilijkheid op die verband houdt art. 64 van de buitengewone begroot^' De Rechterzijde van den Senaat t<:. gaderde Maandagvoormiddag onder voor. zitterschap van M. Segers. In een ktj, rede heeft M. Segers den toestand' uiteer, gezet. De instemming met de regeericy„ politiek was zoo goed als algemeen. Van Overbergh heeft eenige vragen ge, steld in verband met het begrootte®, evenwicht. M. Tschoffen wees op de o-, volmaaktheid der volmachtwet. De g>, breken zouden bij wijze van eene *j. moeten hersteld worden. In het kadji der voorzichtigheid, verband houdendtc- het begrootingsevenwicht, werd waa:! zaamheid aanbevolen. M. Lebon (Senator van Antwerp: heeft verklaard dat de Vlaamsche ft, naatgroep de houding van De Eta;. daarden ingegeven door M. Sap, goedkeurt. In de Senaatzitting van Maande heeft M. Coole (Soc.) een scherpe kritty voorgedragen over den inhoud der wedt:, landsche overeenkomst (Frankrijk-B;., gie) betreffende de grensarbeiders. inhoud van die overeenkomst werd retq medegedeeld) Ds loonsverlaging van 20 t. h. voor y Belgische werklieden die ln Frank::;, werken, vloekt tegen het beginsel: gek;, loon voor gelijk werk. Nooit tevoren heef; Frankrijk zooveel onrecht gepleegd tti genover de Belgische werklieden die Frankrijk een stuk brood gaan verdiets;, De Rechterzijde van de Kamer ver. gaderde Dinsdagvoormiddag, hoofdzak;. lijk om een nieuw bureel samen te stellet, Maar er werd geen nieuw bureel aange. duid. Eerst in November zal dat gedaan worden. M. Van Cauwelaert heeft op voorhand alle kandidaatstelling afge. wezen. Men sprak over verdaging te wetgevende verkiezingen tot in 1937. (ft laatste kiezingen hadden plaats in No. vember 1933.). Geen besluit daarov#, Later zal men zien van waar de maj komt. M. de Hasque (Antwerpen) wai sekretaris benoemd in opvolging van M, De Schrijver, die Minister is gewordt:. Men drong aan op talrijke aanweziglielj op 't banket dat volgenden Dinsdag aan M. Gendebien zal aangeboden worden Men sprak over de geruchten betreffend: de verlenging van militairen dienst, lp de Regeering werd daarover nog gees woord gezegd, zelfs niet door Mlnise Devèze. De Regeering heeft trouwens ees nationaal, geen politiek karakter, ft menschen hebben ongelijk zich ongens te maken over de agitatie van U. F. A 0, (fraternellen). Ge moogt dat voortra, tellen. Er werd. verder aangedrongen op lui verhoogen der belangstelling der pa:, lemisntaire debatten. Dat laat veel tt wenschen. De repetitiediskoers zijn troth wens ook niet zeer aanlokkelijk. Deze week vergadert de Kamer Di.v- dag en Woensdag, 's voor- en 's namió dags. De Senaat heeft twee dubbele i> tingen. Maandag heeft M. Segers ra lange rede gehouden over de buitenland- sche politieke verhoudingen. Dinsdag namiddag, in de Kane heeft Minister H. De Man de begrooö van zijn Ministerie voorgelicht en meta verscheidene sprekers van antwoord p diend. 't Was zijn eerste parlemerto rede. Hij sprak beurtelings Fransct-- Vlaamsch. Gemakkelijker in 't Franc maar toch ook gemakkelijk in n-jL Vlaamsch. Hij was niet voortvarend. i-M de vraagstukken die opgeworpen were'-::, jt zullen welwillend onderzocht worden. HM verklaarde zich o. a. gunstig voor Zt f kanaal Komen-Ieper, met verbift naar Nieuwpoort. De Kamerleden dit Vil de bespreking waren tusschengekoe kregen allemaal eene korte melding of belofte van een welwillend onderzoek, 'n eerste rede was 't 'n zakelijke, derted als goed te rangschikken. KLEINE GEBEURTENISSEN Z. Exc. Mgr Kerkhoffs, Bisschop W Luik, heeft aan de Voorzitster van s Vrouwelijke Katholieke Jeugd der pr:- vinoie Luik een brief gestuurd met reö van ruchtbaarheid, waarin de Kerkvocs laat weten: 1. Dat hij het standpunt van de Vrou welijke Katholieke Jeugd in betrekö tot de richtlijnen van hare actie komen goedkeurt 2. Dat o Rex geen mandaat heeft tU de Bisschoppelijke Overheid ln rat' Vrouwelijke Jeugdactie; 3. Dat Rexop geenerlel wijze ge hecht is aan de Katholieke Actie; 4. Dat het gemengd karakter der of ganisaties van Rex de geestelijke ovff held mishaagt, en reeds aanged-rontf heeft om die actie te staken. En Z. Mgr de Bisschop benuttigt de gelege- heid om het Vrouwelijk Jeugdverboï voor Katholieke Actie geluk te wenscW en aan te moedigen. De Normandie die Woensdag r" eerste zeereis naar New-York ond«' nomen heeft, draagt het kenmerk n> een vlottende hoofdstad. Het monstef schip heeft een lengte van 314 en breedte van 36 meters, een tonneirA van 79.000 ton; 160.000 paardenkrscS 25.000 deuren, 2.000 kilometers electrised kabels, 2000 spiegels, 11.000 telefonisch posten, enz. Er is plaats voor 900 passagiers 'i 1« klas, 600 van 2» en 500 van 3» klas, bemanning Is van 628 stewards, 25 B mermeiden, 108 matrozen, 3 gene* heeren, 2 verpleegsters, 9 coiffeurs, - muzikanten en 7 drukkers. M. Lef- president der Fransche Republiek, bij de eerste afreis aanwezig. Ter gelegenheid van den rouw Warschau in verband met het overlij^F van Pilsudski, heeft de georganiseer'; dievenbende besloten, ten teeken van - stemming met den rouw der bevolkt' gedurende eene week hun stieltje stop zetten. Of ze nadien zullen trachten ne schade in te halen, is niet geze?1- «De Standaard is grootendeeb politieke spreekbuis geworden van M. De vorige werd werd een katholieken'^ gadering te Mechelen aangeklaagd. De Christen Werklieden hebben antwoord gegeven met 11. Zondag groot--' en geestdriftig Rerum Novarum te ren in aanwezigheid van Minister Isacker. De rede van hoofdminister Van land, te Aarlen gehouden, is ook 't r-v, werp geweest van scherpe kritieken; hetzelfde blad, maar die kritieken k*: men niet van de redaktle. Laatstleden Zondag hebben de sche Nationalisten een demonstratief houden te Aalst. In De Standaard- Maandag daarover een geestdriftig 't Is zoo dat de katholieke eer/-':., ln deze moeilijke tljdsomstandiP^ wordt gediend. j De policie te Wervik is op h.e' van een belangrijke bende cocaif-'V keiaars, waarvan twee leden ontur-' Selzate werden aangehouden. Een lid der bende werd reeds vik in hechtenis genomen en streng verhoor onderworpen, der parochie, met tevens een hoopvollen kijk op de toekomst. Onder de aanwezigen in de overvolle en geestdriftig sympatiseerende zaal. be merkten wij benevens de leden van kerk en gemeenteraad en de bestuursleden der verschillende bonden en maatschappijen, Weledele Mevrouw Roger de Thibault de Boesinghe, Mevrouw Dekemele en menige andere voorname ingezetenen. Dubbel lente was het: na een lange winterslaap was het muziek met zijn schoonste stapmarschen verrezen; dat zag men ook aan de prachtige ruikers en bloemgarven, aangeboden door het zoontje van den Weled. -Burgemeester, de dochtertjes Dekemele, Leroy cn Ver- plancke. Eerweerde Heer Pastoor, beschaamd 't is zijn woord om de zoovele blijken van genegenheid, dankte eerst en vcorai de inrichters van het feest: Eerw. Heer Onderpastoor, die pas aangekomen, leeds zooiets schoons had weten op touw te zetten, en den Weledelen Heer Burge meester, die dezes voornaamste steun was geweest. Een dankwoerd had hij ver der voor de verschillende sprekers en het onderwijzend personeel en eindelijk voor al degenen die het hunne hadden bijge bracht tot het aankooüen der prachtige geschenken, hem aangeboden ter gelegen heid van zijn zilveren priesterjubileum: een prachtig baldakijn en een kunstvol evan-geliestaan. 't Zijn dazen van zoete herinneringen, die lang in de gedachte zullen leven der Parochianen van Boezinge. DE EERW. HEER PASTOOR EN DE OVERHEDEN NEMEN DEN STOET IN CGGENSCKOUW. Van links naar rechts: Heer L. Vanden Berghe, Weledele Heer Burgemeester, H. H. A. Verhaeghe, A. Lepercque, E. H. Pastoor, J. Vanderjtugd, E. Tytgat, A. Claeys, Dr H. Dekemele, Is. Sainyn. iiB22aas.üaaiaBHa2BS2zs3sssass23«a3aaiisssaaBaa2aa2sai3ï33saa EENIGE KIJKJES UIT DE RONDE VAN BELGIE Gereten naast de voi-yslijke verloofden op een feest door den Koning van Zweden gegeven, bemerkt men rechts van Prinses Ingrid, d- Kon'ng van Denemarken, Koningin Astrid, de Koning van Noorwegen, Prinses Cecile (echtgenoote van den Krocnprins), C-af van Noorwegen, Prinses Louise van Noorwegen en links, Prins Frederik, de Koningin van Denemarken, Koning Leopold III, Prinses Martha van Noorwegen, Een richt op de huwelijksplechtigheden in den tempel te Stockholm. Vooraan heeft het bruidspaar plaats genomen. DE HULDE VAN DE BEVOLKING In den loop van den namiddag hebben den toegjuicht. Al de straten waren over- Op het hoofd droeg zij een kroon uit de jonggehuwden een rit gedaan door de vlocdig versierd met vaandels, wimpels, mirt. In haar hand droeg zij een tuiltje voornaamste straten van de stad waar slieren en planten. witte seringen, zij door een geestdriftige menigte wer- Prinses Ingrid droeg haar bruidskleed. ïaSB33BBKBBBBlBBEBBBBBflBBBBflBB3SBillBBBBlEHBB3£ÏSBBSïB3BHÊlJSSS3IEBSH3BHïBBSBEfi3EB5a!ÏBHBBM DUIZENDEN EN DUIZENDEN BELANGSTELLENDEN De plechtige inzegening van het huwe lijk van Prins Frederik, Kroonprins van Denemarken, met Prinses Ingrid van Zweden heeft Vrijdag morgen, 24 Mei, plaats gehad te Stockholm. Dr Eider, Bisschop van Upsala en Aartsbisschop van Zweden, heeft het huwelijk ingeze gend. Uit alle deelen van Zweden en Dene marken waren duizenden en duizenden belangstellenden overgekomen ora de plechtigheid bij te wonen. In de straten waarlangs de bruilofts- iStoet zou trekken zag het zwart van volk. In het koor van de kerk hebben plaats genomende Koning van Zweden, de Koning en de Koningin van Belgie, de Koning en de Koningin van Denemarken, talrijke Prinsen en Prinsessen en onder hen talrijke Duitsche gewezen Prinsen vooraan de ex-Kroonprins Willem van Duitschland. De plechtigheid had plaats volgens den ritus van de Zwcedsche Kerk. Na afloop van de plechtigheid in Üe kerk werd aan de hooge gasten een noen- maaj aangeboden in het Koninklijk Slot. Zondag laatst vierde Boezinge het 25- Jarige Priesterschap van Eerweerde Heer Pastoor, Jules Vanneste. Te 4 uur trok een stoet door de be- vlagde dorpplaats: voorop een groep rui ters, gevolgd door de verschillende vlag gen der maatschappijen, de schoolkinders niet het opvoedend korps, het muziek en eindelijk de talrijke leden van verschil lende bonden en maatschappijen, door den Eerweerden Heer Jubilaris ingericht. Aan de pastorij werd de stoet in oogen- schouw genomen door Eerweerde Heer Pastoor, Weledele Heer Burgemeester en de leden van Kerk- en Gemeenteraad, die den stoet vervoegden en volgden naar de Parochiale feestzaal. Aldaar werd de hulde Ingezet met een feestcantate; tusschenin de verschillende nummertjes der schoolkinders, werden aanspraken gedaan door de Heeren; L. Vandenberghe-Vanderheeren, van we gens den Bond der Kroostrijke Gezin nen; Jules Vanderjeugt in naam der V.O S.-sen en Invalieden; Maurice Van- coillie voor het Werkersverbond en Zie- kengilde; Jules Devrieze voor de Boeren- gilde met de verschillige afdeelmgen; Se vere Leroy ln naam van het Schoolkomi- teit. Allen een kort maar welgemeend dankwoord. Heer Robert Samyn las dan een gelegenheidsdicht af, schets der priesterlijke loopbaan van den Eerw. Ju bilaris. Van wegens den Kerkraad dankte Heer Isidoor Samyn, Voorzitter, en na hem bracht Weledele Heer R. de Thibault de Boesinghe, Burgemeester, een geest driftige hulde, diie als een overzicht was der werking van den gevierden herder Vanaf 11 Oktober, door voorposten ge dekt. richt het regimént dat altijd nog maar 2 bataillons telt een verdeding- stelling in op 14 Km. Oostwaarts van den IJzer. Op 15 Oktober worden deze werken door het aftochtsbevel onderbroken. Met het III-3 als achterhoede, trekt het regiment af op Schoorbakke, waar het, om 17.30 uur bevel krijgt aan den IJzer stil te houden en deze waterloop, tusschen paal 6 en Schoorbakkebrug, te verdedigen. Op 16 en 17 Oktober, graven van loop grachten langs den IJzer. Een bataillon bezet Schoore met voorposten. Op 18 Oktober, om 9 uur, werd het I op de voorposten te Schoore aangevallen. Het werd geweldig bestookt; nadat zijne steunbatterij (2 stukken) haren voorraad had uitgeput, trekt het I zich terug, van af 12.45 uur. Om 14.30 uur komt het in onze lijnen aan met de overblijfsels van een groepeering fietsers en ruiterij, die voorheen St Pieterskapelle bezet hadden. Den 19, 20 en 21 Oktober bezet het re giment de loopgraven van den Wester- oever van den IJzer. Hevige bombar dementen. Den 21 Oktober beproeven de Dult- schers, maar vruchteloos, den waterloop te overschrijden. Den 23 Oktober gaat het regiment in reserve, maar in den nacht van 23 op 24 komt het reeds terug in de gevechtslijn. Het 1-3 wordt bij het 24* Unie gevoegd om den weg Schoorbakke-Pervijze te ver dedigen. Het HI-3 kreeg bevel de grena diers af te lossen. Op 24 Oktober, bij dageraad, op het oogenblik dat de aflossing een voldongen feit was, wordt het HI-3 onverhoeds aan gevallen: in front door de vijandelijke infanterie en ln flank door kolommen, die door den nacht begunstigd, ln de bocht van Tervaete waren geslopen en voet had den gevat op den vriendenoever. Aanval, door frontaal en eijdenlingsch artillerie vuur sterk ondersteund. Het II-3 gericht soowel naar Oost als naar Zuid, hield stand van 6 tot 9-10 uur, om zich daarna per echelon op den Beverdljk terug te trekken, waar zijne overblijfsels door het 23* werden opgepikt. Het bataillon had ernstige verliezen on dergaan: het telde nog slechts 5 officieren. Het 1-3 zijn opdracht uitgevoerd zijnde, en na den aanvalstoot van den vijand tusschen Schoorbakke en Schilderbrug gebroken te hebben, vervoegde het Hl, op 24 Oktober, te middernacht. Het telde nog slechts 4 officieren; zijn overste was doodelijk gekwetst geworden. De 8 compagnies van het regiment tel den ieder nog van 25 tot 40 manschappen. Op 25 Oktober waren de overblijvende eenheden van het I en III in de gevechts lijn ingeleid. Rond den middag wankel den deze uitgeputte troepen; maar zij rukten dra opnieuw vooruit en hebben de aanaarding herbezet van den IJzer- weg Nieuwpoort-Diksmuide, tusschen Ramskapelle en Pervijze, eerst alleen, daarna in verbinding met Fransche strijd machten waarvan het aantal steeds aan groeide gedurende de dagen van 27 en 28 Oktober. Op 28 Oktober, werd de overblijvende officier van het I gekwetst. De 350 tot 400 overblijvende mannen van het regiment werden onder de bevelen der nog drie, ln het regiment aanwezige officieren, ver- eenigd. In den nacht van 29 op 30 Oktober werd het regiment afgelost en naar Koksljde gestuurd, waar het zich herinrichtte tot 3 bataillons, met hetgene op te slorpen dat overbleef van de 23* en de 3* vestings regimenten. Op 1 November, hernam het alzoo her vormde regiment zijne plaats in de strijd- lijn, tusschen Ramskapelle en Pervijze en bleef er tot 24 November. Van 25 November 1914 tot begin De- oember, in rust te De Panne. Van Decem ber 1914 tot 27 Maart 1915 bezette het nog eens de sector van Ramskapelle naar Booitshoeke toe (Blauwvoetbrug-Berckel- hof). Een bataillon deed dienst te Nieuw poort. (Wordt vervolgd.) PYRÈS. IBBBBBBBBBBBBBSBNBB9SS2S8BI3B Deze laatstee dagen werd de Britsche oceaanreus Mauretaniapaketboot die binst 22 Jaar als de snelste boot ter wereld vaarde, openbaar verkocht ter sloopdng. Gansch de boot bracht 14 000 pond sterling op. Veel stukken werden apart verkocht, o. m. de bel, de letters die den naam van het schip uitmaakten, enz. LOSGELD VAN 6 MILLIOEN FRANK GEVRAAGD Het 9 jarig zoontje Georges van den hout-koning Meyerhausen, die eigenaar is van twintig der grootste zaagmolens, wonende te Xacowa, Washington, werd door onbekenden ontvoerd, die eein los geld, ten bedrage van ongeveer zes mil- lioen onzer frankskens, vragen vooraleer de kleine weer los te laten. Deze zaak heeft in Amerika groote be roering gebracht en zij wordt een tweede Lindberghzaak genoemd. De beste detectieves van de V. S. zijn aan het werk gegaan om de daiers te kennen. Men vermoedt dat de 50.000 stakers der zaagmolens hier de hand in hebben. EERSTE FOTO. Het vertrek van den eer»ten rit. Miss Parijsbrengt de renners baar beste groeten. TWEEDE FOTO. Roels, kampioen van Belgie, wint den eersten rit Brussel-Luik en valt bij de aankomst uitgeput ten gronde. In den inzet zelfde renner. DERDE FOTO. Moerenhout, de winner van den derden rit: Luxemburg-Namen. Rechts: Car- dinael, tweede. op postcheck 15.570 van Sansen-Vanneste, Poperinge, en van nu tot einde jaar wordt ons blad U wekelijks per post besteld. Voor Frankrijk 21,75 Belg. franken; voor Amerika 34,10 frank, op te zenden per internationaal postmandaat. aE&sassaBi^aiiQSsasszaEBaasiflaBBüsassBaËiiafifiaisi^^üia^Éi^BijiaB Een telefoto vr^n bet ontvoerde kind, waarvoor een losheid van zes miljoen frank gevraagd werd. Deze foto werd uit Seattle overgeseind naar New-York en var.daar naar Londen, zijnde een afstand van 6.5C0 mijlen. 8I22IS8ES2SB3&22?2^32£:*5?lfaIB Te Oudenaarde is de 2-jarige Ba:ke- landt, bij een korte afwezigheid van zijn moeder, in een wateroutje gevallen cn is er in verdronken. D'Alleine te V/evelgem. Zie verslag der koers onder Sportrubriek. l3SB93S{2E3ZSS3aSBBBBBBSflBB9BBBISSB3BBS5SBBZ3EB3BB3Eii&aBBBB ontroomer door eenen Mélotte laten vervangen. tBBBBBBB3i3BIBIfBNBl(BBBBBBBBBB De openbare trekking van de tien de snede der Koloniale Loterij zal plaats hebben op 4 Juni 1935, te 20.30 uur, in den Koninklijken Cir cus, Onderwijsstraat, te Brussel, Niettegenstaande de schoone belof ten der verkoopers van vreemde ont- roomers weet eenieder dat er bijna geen onderdeelen te krijgen zijn wan neer men deze noodig heeft, en dat ze veel geld kosten. Om deze onaan genaamheden uit den weg te ruimen, hebben 40.C00 landbouwers ln Belgie deze 15 laatste jaren liever hunnen rap versleten en slecht werkenden

De Halle (1925-1940) | 1935 | | pagina 2