WERELDGEBEURTENISSEN IN 'T BINNENLAND SPORTKRONIEK BURGERSTAND VAN ALLE SCHOOLGERIEF MIDDENSTANDERS, NERINGDOENERS BESTE HOEVE HANDELSHUIS (VERVOLG) LANG EM ARK. Retraite. De le week hebben de kinderen die dit jaar hun Plechtige Communie doen, een re traite gevolgd die gepredikt werd door een Eerw, Pater, als voorbereiding van dien schoonen dag. Plechtige Communie. Heden Zon dag 16 Juni heelt hier de Plechtige Com- I munie plaats in de Mis van 7 uur, die opgedragen wordt voor hen en hun ouders. 71 Kinderen zullen dees jaar hun Plechti ge Communie doen. LANGEMARK. Veickoers. Verzorg uwe kiekjes, geef hun SPECIALE HA- NEKOP h en ga dan naar den... veiokoers. Te bekomen te POPPRINGE, IEPER en GELUWE en verders in alle Apotheken. Rechtstreeks Ap. Bourgois. AVELGEM. LANGEMARK-POELKAPELLE. VI. Toeristenbond. Zondag 23 Juni. Sterrit te Pcperinge. De leden die wenschen deel te nemen, moeten onmiddellijk hun in schrijving doen en 5 fr. storten. Zij ont vangen dan hun deelnemingskaart en wegwijzer waarop vermeld staat langs- waar zij Poperinge moeten bereiken om ten minste 25 km. af te leggen, met aan duiding van controle-plaatsen. Aftrap: Zondag voormiddag te 11 '5 uur aan de kerk. Aankomst te Poperinge tusschen 1 en 2 uur. Daarna deelneming aan den prijskamp en loting: muziek-, dans- en zangfeest in open lucht. Terug te Lange- mark vóór het donker. Fietsvlag verplicht, verplicht. De verrassingsfietstocbt van 2" Sink sendag genoot een flinken bijval: 17 ware V. T. B.-ers vertrokken te 7.15 uur zeer stipt. Niettegenstaande het dreigende en onvaste Sinksenweder verliep de tocht in de beste orde. Een warmen proficiat aan de Poelkapelsche fletserinnen die de Langemarksche kat-uit-den-boomkijksters een schoon voorbeeld hebben gesteld. Tot Zondag 23 dezer in den SterritI Leve de fiets! en de goede fietspaden... NOORDSCHOTE. Concert. Op Kermis-Donderdag 20 Juni 1935, cm 8 u. 's avonds, op de Markt, buitengewoon Concert uitgevoerd door de Maatschappij Jonge Accordéonisten van leper, onder het kundig beleid van den virtuoos. M. Al- bert De Hollander, 1" Prijs bij den In ternationalen Wedstrijd voor Volksmuziek te Brussel. PROGRAMMA; 1. Marche des Accordéonistcs Yprol» Alb. De Hollander 2. Supplication, valse Paans 3. L'Auberge du Cheval Blanc, opérette-fantaisie. 4. Valse Bleue Margis 5. Si j'étais Hoi. ouverture Adam Solo voor Alb. De Hollander. 6. Souvenir de la Varenne, V. Marceau valse. 7. Sambre et Meuse, marche Rauski MERKEM. —7 Belangrijke vergadering. Hoe is het nu,met de kwestie der Pen sioenen? Zal ik Pensioen genieten? Moet ik nog storten? Hoe worden mijn belas tingen berekend? Ziedaar vragen die men ons gedurig stelt en die iedereen bekommeren. Wilt ge klare en duidelijke antwoorden: kom dan naar de vergadernig die in uw belangrijke gemeente zal belegd worden. De welgekende spreker, de Heer De Ta- vernier, uit Torhout, zal er handelen over de ouderdomspensioenen. Ook zal een se cretaris van den bond hem vergezellen zoodat ledereen de gelegenheid zal krij gen de noodige inlichtingen en hulp te vragen. De vergadering zal op heden Zondag 16 Juni gehouden worden, om 3 uur, bij Pau wels, Tramstatie. VLAMERTINGE. Verdrenken. V/oensdag, rond 5 uur 's morgens, ging een kloosterzuster van 't Oude-Mannen- huis zooals gewoonte eten dragen naar den ouderling Emiel Beele, die in dit ge sticht een. ^afzonderlijke kamerbewoont. Geheel verwonderd dat er niemand op de kamer was en dat het nachtlicht brandde,, ging zij op zoek en stelde met ontzetting vast dat Emiel Beele levenloos in 't water van de wal lagt Aanstonds werd er hulp Ingeroepen en den veldwachter Soubry verwittigd, die biet medehulp van eenige kostgangers van 't gesticht het lijk uit het water haaide. .Emiel Beele, weduwnaar van Louise La- pere, 83 jaar oud, was sinds eenigen tijd onpasselijk en moet 's nachts opgestaan en in 't water gesukkeld zijn. De begraving van den drenkeling had Vrijdag plaats. Over enkele jaren was een kloosterzus ter bezig met den voordam van 't gesticht te steeperen en achterwaarts gaande vlei zij ook in 't water maar kon gelukkiglijk uit haar neteligen toestand gered worden. 't Is te hopen dat het bestuur van den Openbaren Onderstand zal inzien dat er waarlijk een gevaar bestaat voor alle be woners van 't gesticht. Waarom den wal, rondom 't gesticht, langs den binnenkant niet afgezet met een munrtje of ware het maar een goê meter hoogte? Ten anderen er bestond daar ook een muurtje vóór den oorlog! HOUTHULST. Botsing, Verleden week had er op den hoek der straat Ter- rest en den steenweg naar Statiën nabij de kerk een botsing plaats tusschen den wielrijder Jules Cappelier van Lange- mark en de auto bestuurd door den han dslaar Goemaere van Staden. Gelukkig konden beiden remmen, bij de zwenking kwam de auto op de linkerkant der baan terecht in den gracht. De wielrijder werd ten gronde geslingerd en aan hoofd en handen licht gekwetst: na geneeskundige zorgen kon hij huiswaarts keeren. Hst is te verwonderen dat er op dien hoek nog zoo weinig botsingen plaats heb ben! Op 10 auto's zijn er 8 die in volle geweld doorrijden zonder signaal te geven. HOOGSTADE-ST RIJKERS. Onge luk op de groote baan. Dinsdag 11.,'dag der bedevaart van de Dekenij Veurne naar Oostafcker, was Amand Lefevre, huurhou der te Hoogstads, naar Veurne gereden om de bedevaarders ter statie af te halen. Gekomen aan Voorstad te Veurne op zijn heenreis, botste hij met zijn Ford aan den hoek bij 't indraaien op den weg' naar de statie op een anderen auto, ko- msnde uit tegenovergestelde richting,. Daar de trarn ook juist op de zelfde plaats halt maakte hadden beide autovoerdeTS niet genoeg kunnen uitwijken om een botsing te vermijden. Eeider gang was niet te rap zoodat schok en schade niét te zwaar waren. Er vielen geen persoon lijke ongelukken te betreuren. De bedevaarders zijn toch gelukkiglijk thuis geraakt met den bus van P. Ear- roo van Gijverinkhove, die met hetzelfde doel naar Veurne Was gereden> Opletten en kant ITtuaen is steeds de boodschap op de groote banen! GELUWE. De grocte Rugby-match Olymplquo Lilldis-U_ A. L., die gespeeld wordt op het Stadion van "Sportkring Ge'.uwe, gaat door cp Zondag 23 Juni, te 2.30 uur. Een uitgebreide uiteenzetting van het spel wordt aan elk'toeschouwer ter hand gesteld; bovendien Zal een spel- kenner. binst den match, door middel van een luidspreker, de verschillende phasen van het spel aan de'tosschouwers uiteen doen. Het wordt dus een interessante en aangename kermis-namiddag. Kerniis-Dinsdag Grocte Prijs Bury voor Juniors. Dsze jaarlijksche baankoers. gekend als tene van de schoonste sport prestaties van het omliggende, wordt we derom tot in de puntjes gsregeld. De lijst van de dealnemers met opgave van liet ru .nummer zal, gelijk anfiar? jaren, eeni ge minutan voor den aanzet te kocp zijn. E-nst de koers, wandelccncert door tie Gemeentelijke Harmonie en serenade aan I de aankomst. A T. VERING EM - HOOGSTADE - MER- KL tl. Naar Ce Werelatcntooiwtefcin; Krusscl Op Donderdag 20 Juni, H. aaentsdag, psr autocar naar de We it "CfTStelllnt. De -deelnemers war-- FRANKRIJK roesbrugge. Reis. De jonge lingen van Roesbrugge en omliggende wi.ken die begeeren op 29 Juni. Feest van St Pieter en Paulus. naar de Ten- toonstelling van Brussel te gaan, worden vriendelijk verzocht hun naam op te ge- de KAMER schenkt vertrouwen ven aan Meester Wullus, of in 't Lokaal aan den heer laval van d€n,B 23 ,Juni; AUin den nacht van Vrijdag op Zaterdag, er minstens 35 inschrijvingen zajn. kun- 7 en me uwe Regeering nen wij reizen aan den prijs van 28 jr., d K werd d J en en terug: zijn er geen 30 inschrij- der volmacht behandeld. Ten slotte werd vingen, wij verzaken aan de reis. kxeg de Heer OOST-CAPPEL. Novene van Vrijdag zijn medewerkers het ver'.tuwen der Ka- 21 tot Zondag 39 Juni. ter eere van de mer met 324 stemmen tegen 160. Tevens H. Theresia. Orde d:r Diensten: Op verkreeg hij de volmacht om de financies Zondagen 23 en 30 Juni, Missen te 8 14 te zuiveren en den frank te redden, en 11 uur. Vespers te 3 uur. De we- Er dient hier terloops opgemerkt dat kedagen Missen ten 8 14 en 9 uur. j de Heer Laval niet optreedt als lid van De Novene zal gepr-idikt worden dcor j de eene of andere politieke greep, de welsprekende E. II. Pater Hippolyte t De Socialisten en Kommunisten maken van Izegem. j geen deel uit van de nieuwe regeerings- Weest verzekerd dat de godvruchtige ploeg, alhoewel twos socialisten minister bedevaarders van 't omliggende, zoowei zijn geworden. Hun partijin hebben ze van België als van Frankrijk, die eraan uit de rangen gewezen, houden de H. Theresia te vereeren, zoo j De Heer Renier, die minister van Fi- we! als de parochianen van Oost-Cappel nanciën is, heeft wel de lastigste taak op zullen welgekomen, getroost en voldaan zich genomen. zijn. in den Senaat weTd ook het volmacht- Wij verwachten dus vele godvruchtige wetsontwerp goedgekeurd met 233 stem- Al de diensten geschieden op het nieu we Zomeruur. WESTVLETEREN. Aangifte graan gewassen. Iedereen heeft kunnen be merken in verscheidene dagbladen dat de premie over het kweeken van graange wassen welhaast zal uitbetaald zijn in de Provincie, voor den teelt 1S34. Deze die zich willen in regel stellen voor den wasdom van 1935 moeten zich ten ge meentehuize aanbieden op heden Zondag 16 Juni 1935, tusschen 8 14 en 11 Vt uur voormiddag, om aangifte te doen van de oppervlakten bezaaid met tarwe, spelt, mastelutn, rogge, gerst, haver. De totale oppervlakte van elke boerderij zal even eens dienen aangegeven. Aangifte tabak. Het beheer der ac cijnzen laat weten dat het getal tabak planten evenals hunne groeiplaats dient aangegeven te worden ten kantore van Diksmuide tegen 1 Juli aanstaande. De kweekers van tabak kunnen zich evenwel aanbieden ten gemeentehuize al hier op heden Zondag tusschen 8 Vi en 11 lt uur alwaar de noodige formulieren zullen ingevuld worden om ze daarna te onderteekenen. Bemerking: Voor het gemak der be langhebbenden zal er eveneens zitting ge houden worden ter herberg van de Wed. Frederik Huyghe, St Sixtus, op dezen Zondag, tusschen 3 en 6 ure namiddag, alwaar zal opgenomen worden de telling der graangewassen evenals de tabak. Niemand blijve ten achteren. ZANDVOORDE-bij-leper. Plechtige Eeremis. Op Zondag 9 Juni werd in de Kloosterkerk der BE. PP. Kapucijnen te Izegem door Zijne Excellentie Mgr Tan- gheDe E. Heer Jerome Grijmor.prez, zoon van Mevrouw Weduwe Grijmonprez- Delva, priester gewijd. Op Donderdag 20 Juni (Heilig Sacra mentsdag)- zal de gemeente in feesttooi herschapen worden. Eene ware gelegen heid die ons dorp nog nooit te beurt is gevallen zal hier plaats grijpen. De plechtige Eeremis zal hij opdragen in de parochiale kerk van Zandvoorde om 10 uur, bijgestaan door een 30-tal medepriesters. Mocht de geloovige bevolking de jonge priester met een vurig gebed indachtig zijn. OOSTNIEUWKERKE. Plechtige H. Communie. Op H. Sacramentsdag is het Plechtige Communie. Er zijn dit jaar 48 jongens en 33 meisjes ingeschre ven voor de eere-communie. 't Is 't groot ste jaar sinds den oorlog. De vruchten. Ze stonden schoon qp vee' plaatsen. De geweldige stortvla gen, gepaard met hagelbuien, van tweeden Sinksendag, hebben vooral aan vlas en graangewassen veel schade berokkend. WESTOUTER. Eene belangrijke vondst. De wandelaars kennen op den Roodenberg het wegelke dat achter het Kapelhuis door het bosch afdaalt langs die twee Waterbronnen, naar het huis van Leon Leeuwerck; daar bouwt men nu een hui3 voer Michel Keygnaert. en bij het uitdelven van den kelder heeft men eene steenerr happe gevonden, gebroken, maar die eene kostbare getuigenis geeft van het tijdperk toen de menschen het ijzer nog niet konden gebruiken als wapen of huis gerief. Het hapke meet omtrent 12 cm. In de lengte en 6 cm. in de breedte, is niet uit kei, maar uit hard grijs steen, geslepen, trekkende op grijs gespikkeld marmer. Het stuk is nu in 't bezit van den Heer Burgemeester. Dit is een bewijs dat onze streken, ten minste de hoogten, bij de bronnen, be woond waren in zeer oude tijden, mis schien wel 15C0 jaar vóór Christus' tijd. ZUIDSCHOTE. Reis naar Brussel. Op Donderdag 11 Juli gaan we naar de tentoonstelling, in luxe-autccar. Vertrek te 6 uur 's morgens; terugreis naar be liefte. Iedereen mag mede die zich laat inschrijven en 37 fr. betaalt vóór 20 Juni aanstaande aan Meester Jos. Balduck. dngangsprijs tentoonstelling is begrepen in de 37 fr.). Nadere inlichtingen bij de inschrijving. - RESELARE. Gcuilen Bruiloft. Op Sinksen-Maandag vierden de echtgenoo- ten Petrus Saelens-Vandenbussche hun gouden bruiloftsfeest. De Inwoners der ge meente hadden op den doortocht hunne huizen bevlagd. Om 10 uur werd er eene plechtige dankmis opgedragen, waaronder eene prachtige aanspraak door Eerw. ITcer Pastoor. Na de Mis trokken zij.onder het luiden der zsgeklok naar het gemeentehuis waar ze ontvangen werden door den Heer Bur gemeester en Schepenen, waar nui' eer. eerewijn werd aangeboden. Na deze plechtigheid werd er verder in beperkte familiekring gefeest. Veiokoers. Heden Zondag, schoo- r.e veickoers voor beginnelingen, aan den Hcllebosch; 250 fr. prijzen. Kermis. De kermis Is dees Jaar kalm voorbijgegaan. Geen feestelijkheden werden op touw gezet, vandaar de groote schuld dat de vreemdelingen er weg blij ven. Laat ons hopen dat het toeko mende jaar zal beter zijn en allen zullen medewerken tot het heroprichten van velokoersen, enz. LEISELE. Plechtige Communie. De plechtige Communie had met den ge wonen-luister plaats or> Zondag 2 Juni. Er waren 16 plechtige Communiekanten: 6 knechten en 10 meisjes. In den prijskamp in christelijke leering werden de prijzen behaald door de volgende kinders: Knechten: 1. André Louage; 2. Hendrik Sohier; 3. Firmin Recour. Meisjes: 1. Ghislaine Dewaele: 2. t» za- men: Germaine Dubois en Yolande Mar- vellie; 4. Odette Loutqn5. Alice Priem. Gouden Bruiloft. Op tweeden Sinksendag vierden de echtgenooten Louis Lybon en-Eudoxie Pauwels in den fami liekring, de vijftigste verjaring van hun huwelijk. Te 9 14- uur werd in de paro chiekerk een plechtige dankmis met Te Dsum o opgedragen. Hun zes kinderen, waaronder Breeder Aloïsius der christelij ke Scholen en Zuster Aloïsia der Zusters der Onbevlekte Ontvangenis van HcSt, vormden op dien schpcnen dag hun eere- kroon. Wij wenschen aan de brave jubel- echtelirtgen nog vele jaren van echtelijk geluk en goede gezondheid. Kerslelling steenweg raar I'cnberge. —.De aanbestedingder herstelling van den steenweg naar Izenberge werd ein Sax re'd den roerd ik me Ten :ot aan ce tentoonsiximis. >1 Vertrek te 5 uur (zemer- 'na de verlichting. - Prijs J jr. Minstens 35 deelnemers. gekeurd. Mochten de werken nu me ar spoedig uitgevoerd worden, tot langverwachte voldoening van alwie die nu doorslechte weg moet gebruiken. WOUMEN. Vaandel wijd ine. Op 2* Sinxendag was het 'n heerlijk feest voor onze jongens uit 't Patronaat. De vlag gewijding vcor de H*. Mis. de alge meens Communie, en de optocht naar het patronaat waren de hoofdmomenten van dit greote feest. .Dit feest is niet enkel 'n gebeurtenis voor Woumen. maar voor de Patronaat- jeugd. dcor 'n krachtige spoorslag op oen van dm hüogsten geestelijken bloei. men tegen 15 Een der eerste maatregelen der nieuwe Regeering is geweest het stopzetten van het geven van krediet op goud, dit cm de speculatie tegen den frank te keer te gaan. In den schoot van de Regeering wordt intussehen overwogen welke maatregelen zullen mosten genomen worden om den financieelen toestand te zuiveren. De ge troffen maatregelen zuilen op velea hard wegen, dit valt niet te betwijfelen. POOLSCHE ARBEIDERS ONTEVREDEN Aan een zeker getal Poolsche arbeiders werd de eenzelvigheids-kaart ontnomen, waarvan zij in het bezit moeten zijn om voort te mogen werken in de Frar.sche koolmijnen. Enkele honderden hunner hebben deze week Woensdag het consulaat van Polen te Rijssl overromoeld om hun kaart terug te eischen, ofwel hun reiskoeten terug betaald te zien. MINISTER MARCOMBES SCHIELIJK OVERLEDEN Op het oogenblik dat de Fransche mi nisters Donderdag morgen bijeenkwamen om kabinetsraad te houden, zette zich de Heer Marcombes, minister van Openbare Opvoeding, in den zetel en gaf den geest. Niets liet zulks te voren vermoeden. De ministerraad weru afgel*st en het stoffelijk overschot werd naar het mi nisterie van Openbare Opvoeding over gebracht. Zijn vrouw werd op de hoogte van het overlijden gebracht door den Heer Laval. DUITSCHLAND DE VLOOTBESPREKINGEN t MET ENGELAND De vlootbespre-kingen met Engeland zijn ver gevorderd. Engeland heeft zich bereid verklaard dat Dultschland een vloot bouwe ter machte van 35 van deze van Engeland. De verhouding van 35 Vo moet evenwel onderhouden worden in alle verschillende soorten oorlogsbo dems. de uitbreiding zou alleen geleidelijk mogen geschieden en de andere vloot- machten zouden hiermede moeten ak koord gaan. Ten slotte zal een weg gezocht worden om het Verdrag van Versailles in dezen zin te kunnen wijzigen. ENGELAND DE NIEUWE ENGELSCHE REGEERING De eerste minister Heer Mac Donald heeft dus ontslag genomen en Heer Bald win vormde een nieuwe regeering waarin bijna alle gewezen ministers werden op genomen, inbegrepen de Heer Mac Do nald, die Lord President wordt van den Geheimen Raad. Sir Samuel Hoare wordt minister van Buitenlandsche Zaken, wijl Sir John Si mon chef wordt van de Home Office. Heer Eden blijft Lord-Grootzegelbewaar- der, maar deze maal met den titel van minister. De nieuwe regeering heeft het karak ter van Nationale regeering behouden. De H.H. Churchill en Lloyd George maken geen deel uit vm het nieuw mi nisterie, zooals eerst w.rd gedacht. Men mag er van verzekerd zijn dat met den Heer Baldwin als nieuw Staatshoofd de En-gelsche Regeering haar beste krach ten zal besteden tot het handhaven van den vrede in Europa. ITALIË HET GESCHIL MET ABESSINIË Niemand heeft ons iets te zeggen verklaart Mussolini. De onlangs gemobiliseerde derde af dee ling zwartnemden werd -te Cagliati in oogenschouw genomen door Mussolini zelf. Te dezer gelegenheid sprak, hij een rede uit waarin hij verklaarde dat Italië oude veeten te regelen heeft en dat dit zal gedaan worden. Geen rekening zal ge houden worden met wat in het buitenland wordt verteld, niemand heeft Italië iets te zeggen en Italië alleen kan waarborg geven voor zijne toekomst. Italië zal de les volgen van dezen die, wanneer het er op aankwam een Rijk te vormen, geen rekening gehouden heb ben met de opinie van de wereld. Dit is dus duidelijke taal. Mussolini wil Absssinië inpalmen, of ten minste ten deele. Abessinië heeft in vroegere jaren een gevoelige nederlaag bezorgd aan de Italiaansche troepen en dit is de veete die Mussolini wil regelen. In Engeland vreest men dat binnen een drietal maanden, alswanneer de Ita liaansche troepenmacht nog fel zal aan gedikt worden, da oorlog zal uitbreken tusschen Italië en Abassinië. In Engeland wordt da houding van Italië fel gelaakt, wat in Italië een anti- Engelscha stemming heeft teweeg ge bracht. Consulaten van Engeland en Abessinië te Rome moeten bewaakt wor den door de politie om betoogingen te vermijden. Het vraagstuk Abessinië dreigt een scheuring teweeg te brengen tusschen Italië en Engeland. Italië zoekt arbeiders aan te werven in Nederlandsch Indië en Egypte, maar de regeeringen dezer landen hebben zulks gaweigerd. Italië tracht ook voedselvoor raden te koopen in Engelsch Indië. Engelsche bladen werden reeds in Ita lië verboden. Italië verscheept steeds nieuwe troepenmachten naar Afrika en naar verluidt heeft Engeland reeds 100.000 man samengetrokken aan de grenzen van Soudan en in Egypte om desnoods de grenzan van da Engelsche bezittingen te gen alle aanvallen te verdedigen. Donderdag 11 werd gemeld dat Heer Laval als bamiddelaar zou optreden en voorstellen zou dat Abessinië een stuk grond aan Italië zou afstaan. Het valt dan nog te zien of beide betrokken landen daarmede akkoord zoudan gaan. NAAR DE VERDEELING VAN ABESSINIE Vrijdag morgen werd in zekere bladen gemeld dat onderhandelingen aan den gang zijn om Abassinië te verdoelen onder Italië. Frankrijk en Engeland, die er elk hun deel van zouden krijgen of minstens onder hun protectoraat nemen. In dit geval zou alle verzet van Abessinië nutte loos zijif, daar ta groote strijdkrachten tegenover hen zouden komen te staan. CHINA JAPAN WIL EEN STUKJE MEFIt Door de Japansche militaire overheden werden ultimatums gazonden aan de Chi- sche overheden, v/aarbij o. m. geëischt wordt de stresk van Peking en Tientsin door de Chineesche troepen te doen ont ruimen. de anti-Japansche veraenigjngen te ontbinden, tolrechten op Japansche goederen te verminderen, enz. Om bloedvergirten te vermijden heeft China toegegeven en heeft bavolen aan hare troepen de Provinties van Noord- China te ontruimen en da anti-Japansche vereer Vngen te ontbinden. Jdp«M wil dus zijn invloed uitbreiden. I*"..ging ia groep II ea komt na een I schoone krachtinspanning weer bij. Sef- I fens slaat Tack op de viticht en daar de Het valt buiten twijfel dat Japan eenKr°ep aarzelt, vermeerdert hij zijn voor- nieuwen staat. Noord-China. tot hat 3e-1 sprong en wint de twee punten vergoe- ven wil roepen onder het toezicht van aan bet cate Sportwereld Japan, geschoeid op zelfde leest als de staat van Mandchourije. De nieuwe staat zou waarschijnlijk vi:r Chinsesche Pro vinties omvatten. Ter laatster uur werd gameid dat China toch verzat maatregelen in acht neemt. VEREENIGDE STATEN DE OORLOGSSCHULDEN Zooals ieder zes maanden bij den rar- valdag der te betalen corlogsschuld der Europaesche Staten aan de V. S. van Amerika wordt door de Amerikaansche Ragaering een nota gestuurd naar de ver scheidene Stater.-schuldenaars om beta ling te vragen. Dit namelijk aan Belgie, Frankrijk. Engeland. Italië, enz. Zooals gewoonlijk sedert een drietal ja ren krijgt Amerika een nota van elk der betrokken landen terug, waarbij wordt gemeld dat de betaling niet zal geschie den en waarbij de redens hierover wor den uiteengezet. GRIEKENLAND VERKIEZINGEN NAAR HERSTEL VAN 'T KONINGDOM In Griekenland werden verkiezingen gehouden. De regeeringspartijen, die in hun schoot veel koningsgezinden tellen, hebben de overwinning behaald. In September aanstaande zal een volks stemming plaats hebben om uit te ma ken of de bevolking voort3 wil geregeerd worden onder den vorm van een reou- bliek ofwel onder het gezag van een Ko- nng wil terugkomen. De gewezen Koning van Griekenland heeft zich bereid verklaard opnieuw op den troon te stijgen. DE OORLOG BOLIVIA-PARAGUAY WAPENSTILSTAND INGETREDEN Sedert drie jaar duurt de strijd in den Grand Chaco tusschen Bolivia en Para guay om het bezit van bovengenoemd stuk grond. Volgens een schatting zijn in dien tijd 50.000 jonge mannen gesneu veld, meestendeels nog slachtoffer gewor den van de moordende ziekten die in die gebieden heerschen. De Volkenbond trachtte tusschen te komen maar te vergeefs. Eerst scheen de overwinning te moeten gaan naar Paraguay, maar beide landen raakten uitgeput en geruïneerd en over enkele dagen geraakte men akkoord om een wapenstilstand te sluiten en onder handelingen in te zetten om een minne lijke regeling te zoeken. Gaat dat niet dan zal de zaak voor het gerechtshof van Den Haag gebracht worden. Men had beter daarmede begonnen. De oorlog heeft hier nogmaals bewezen dat alleen maar de wapenfabrikanten geld winnen bij een oorlog. lEirnHmiBaReMRatHMHsaaMB VIER MIJNWERKERS DOOR EEN ONTPLOFFING GEDOOD In een mijn van Poehlau. nabij Zwic kau. deed zich een ontploffing voor. Vier mijnwerkers werden gedood en verscheidene anderen ernstig gewond. remans Kemper; 4. Michielsen; 5. Loop mans. TE MEEVEN. (Juniors) I. Medard Barbe, 104 km. in 2 u. 48 min.; 2. Catrysse Karei; 3. Woedts; 4. Vaicke; 5. Pyl5"zer; 6 Ds poort ere Richard; 7. Roose; 8. Degroc- uz koers is ge'.öopcn. want lack rijdtDp 55 sec.; 9. Dujardin, op 1 min. 45: geweldig en komt met een schoonen voor- j 10 Deman; 11. gelijk: Vancutter, Duran sprong alleen over de meet gebold. Een Dewalsche, Devos en Vrancx; 16. Maes. groep van negen mannen komt in den I sprint en 't gaat ernstig om da tweede plaats tusschen Storme en Capoen en das KR1TERIUM der HOPPESTREEK ingericht door De Poperingenaar o De Halls en Ds Toekomst met medewerking der Cigaretten Sint Michel DE EERSTE PROEF van 't Kriterium der Hoppestreek werd gewonnen, te Proven, door Omer Tack uit Komen. Lang hebben de sportmannen moeten wachten om den strijd in 't Kriterium der Hoppestreek» te zren beginnen. Daar om ook dat er Zondag zoó veel echte liefhebbers de verplaatsing naar Proven gedaan hebben. En ze hebbén zich niet vergist, met de proef van 't Kriterium der Hoppestreekvóór alle andere koer sen te nemen, want de strijd Zondag uit gevochten te Proven, stond ver boven al de andere dien dag betwist, vooral dat men op voorhand wist dat men naar Pro ven moest gaan om den strijd te zien tusschen Storme en Capoen. die voor 't oogenblik in koersen elkander geen te beste vriendschap meer betoonen, iets dat de koersen een beele andere wending zal geven. Toen we daar aankwamen svaren de inrichters reeds druk in de weer en de meet was reeds schoon afgespannen en toen de inschrijving gesloten was waren volgende renners vertrekkens gereed: Al bert Oestlandt, Honorc Debaene, Remi Capoen. Pol Derycke, Egidc Haspenslach, Quaghebeur, Pol Salomez, Leon Versa- vel, Albert Coppens, Achiel Morent, Jo zef David, Cyriel Loyson, Jef Moerman Lucien Boudry, André Vancrayelinck, Raymond Dumortier, Maurice Venniere, Omer Tack, Marcel Rappelet, Jérémie Devos en Storme Lucien, dus 21 goeie elementen. Te 3.50 u. gaf Heer Valère Beun het vertrek en de groep, getrokken door Moerman, bolde in gesloten gelederen, de eerste ronde af. Toen de renners goed gezien hadden, dat het een biljartbaan was waarop zij den koers zouden loopen, begon er meer roering in den groep te komen en toen Moerman met Coppens op de vlucht slaat, beziet elkeen Storme en Capoen, maar heiden blijven elkander be loeren en of de twee vluchters gaze ge ven, moet ge niet vragen. Als ze 100 me ters voorsprong hebben springt Boudry, die altijd op kop zit, weg. Debaene springt er op en elk om beurt neemt over, maar Storme zet zich, met Tack aan 't wiel, op kop en 't is gauw geklonken, Boudry en Debaene, moeten weer in de groep plaats nemen. Capoen, die zich tot dan toe stil hield springt nu weg en of hij vliegt, maar Storme spant zich weer voor den wagen en trekt de groep hij. Nu is het de beurt aan Salomez en Versavel die 50 meters nemen, maar nogmaals is het Storme die de groep bij trekt. Cyriel Loyson valt plat en geeft op. Debaene demareert nu in de groep en neemt sef fens 30 m. en gaat op zoek naar de twee wegloopers Moerman en Coppens die nog gedurig hun voorsprong vergrooten en half weg koers hebben wij volgende standOp kopMoerman en Coppens op 1 min. 15 sec.: Debaene; op 75 meter: Haspenslach. Vancrayelinck, Storme, Mo rent. Tack, Salomez, Capoen en Versavel; op 50 meter: Oestlandt en Quaghebeur. De anderen nog ver. Boudry die reeds gansch de koers een hoofdrol speelde, valt plat en daar hij geen andere velo krijgt geeft hij op. Toch ongelukkig voor dien jongen, die dees jaar reeds meer malen plat viel dan hij koersen betwist heeft. Als we de renners achterna zetten be merken we dat Oestlandt en Quaghebeur weer aansluiting gekregen hebben met de groep en wat verder wordt Debaene ook ingeloopen. De groep is nog niet heel hervormd of Salomez en Versavel demar- reeren uit volle macht en alswanneer de groep goed ingezien heeft wat er gebeurd is, hebben de twee voornoemden 75 me ters, 't is goed te zien dat Poltje zich tot het uiterste zal weren, want hij pedaleert rap en schoon. Nu gebeurt het spijtigste aller gevallen. Moerman, die reeds meer dan 1 minuut voorsprong had valt plat, en vooraleer hij een ander velo krijgt, zijn Salomez en Versavel reeds daar, zoodat hij met deze twee laatsten nog kan ver trekken. Coppens, die het onmogelijke in ziet, laat zich vervoegen. Intussehen heb ben ze in den groep vernomen dat Moer man plat gevallen is en Storme en Ca poen lossen regelmatig alleman en vliegen op de 4 wegloopers, waarbij Moerman van geen dienst meer is op het geleend rijwiel, en als hij weer zijn velo krijgt verliest hij 25 meters, maar komt toch weer bij. Omer Tack leidt geweldig de achter- er een meenuigsverschil bestaat tusschc de aankomstrechters worden beiden gelij De overwinnaar, OMER TACK, heeft een schcone, wel overlegde koers gere dennooit heb ik hem een verloren stoot zien geven, hij zat ten anderen altijd op den loer en gereed om mee te gaan. Hij heeft de eerste proef van 't Kriterium der Hoppestreek gewonnen, maar als hij er naar doet kan hij ook 't algemeen kla sement veroveren, v.ant gelooft het. sport mannen, in dat klein geblokt ventje zit ten er veel kwaliteiten verborgen, en met een sprint en een slimme kop gelijk hij bezit, kan hij er komen; hij bezit alles om renner te worden STORME en CAPOEN zijn tweede te samen. We moeten de sportliefhebber van de streek niet meer vorensteilen wel ke rijders het zijn. Doch 'k wil alleenlijk zeggen, dat ze ongelijk hebben van tegen elkander te rijden, zoo geraakt men geen rijder. Nu zijn Storme en Capoen beiden van gedacht van na den koers te Dikke busch, hun kansen hooger op te wagen iets dat door alle sportmannen met span ning zal verwacht worden't zijn ten andere de twee vaandeldragers der streek en we zijn benieuwd hoe ze zullen pres- teefen bij de juniors. POLTJE SALOMEZ is vierde en w jonnen het hem van harte, 't is niet zijne schuld dat er een groep van negen man in de sprint kwamen, want altijd zat hij gereed, om alles in stukken te trekken Poltje rijdt best en met wat meer taktiek kan hij nog betere koersen loopen. JOZEF DAVID is vijfde, 't is een jon gen waar er durf in zit en die eereplaat: moet voor hem een aanmoediging zijn om voort te doen en zich altijd te meten met de beste, want hij heeft nu kunnen zien dat hij niemand moet vreezen. VERSAVEL die zesde kwam begint stilaan in forme te geraken, en gelooft het, hij zal nog veel Iepersche renners beschamen. JEF MOERMAN heeft zeker wel, naast den overwinnaar, de schoonste koers ge leverd en zonder die stomme bandbreuk had hij nog zijne kans op de overwinning Achtste is ACHIEL MORENT, die pas gedaan heeft met zijn legerdienst en waarvoor we hem krediet geven. VANCRAYELINCK is negende; ook een die er nog niet boven op is, door een val hem eenige weken geleden over komen COPPENS heeft In 't begin te veel van zijne krachten gevergd om op 't laatste nog frisch te zitten. OESTLANDT rijdt reeds goed maar moet meer op den loer zitten tegen dat er gedemarreerd wordt. HASPENSLACH heeft een beste koers gereden, maar ook hij rijdt te veel met de beenen en niet genoeg met de kop DERYCKE is eerste Provenaar, iets waarop hij ten anderen fier was. QUAGHEBEUR verbetert naarmate 't seizoen vordert. En ten slotte moet ik nog een woordje zeggen, niet over Loyson, die zoo ver de verplaatsing gedaan heeft om nog met onkans af te reken te hebbenook niet over Debaene, die een schoone koers ge loopen heeft, maar altijd alleen weg wil; nog min over Dumortier, Venniere, Rap pelet of Devos die mee liepen zonder meer, maar 't is een woordje tot de in richters en bijzonder tot den Heer Va lère Beun uit 't café Sportwerelddie van zijn koers een schoone brokke sport gemaakt heeft en die ons op alle gebied gedienstig was, iets waarvoor we hem be danken ook een woordje van aanmoe diging tot den Heer Burgemeester Ver- faillie, brouwer van de «Prima-Proven »- bieren, opdat hij zou voortgaan op den weg van sport, die voor zijne gemeente veel nering en tering bijgebracht heeft en waar er door de sportmannen veel goeie Prima's gedronken zijn geweest. Ten anderen heeft Heer Burgemeester een schoonen beker geschonken aan den overwinnaar en we hopen dat den beker ter jarent een weinig vroeger zal besteld worden om het te kunnen vermelden op de plakbrieven. Heeren inrichters van Proven tot ter jarent. Uitslag van dsn koers te Proven. 1. Omer Tack, Komen, met 2 min. 35 sec. voorsprong; 2. (te samen) Storme en Capoen4. Pol Salomez, leper, op 1 leng te5. Joseph David, St-Jan-Ieper, op 2 lengten; 6. Leon Versavel, leper, op lengte; 7. Jef Moerman, op 1 wiel; 8. Achiel Morent, Langemark, op 2 lengten 9. Vancrayelinck, Meessen, op 1 wiel; 10. Albert Coppens, leper, op 1 lengte; 11. Oestlandt. Elverdinge; 12. Haspenslach; 13. Derycke, Proven14. Quaghebeur, Pop De premiën werden gewonnen door: Tack en Moerman, elk 3; Capoen en Haspenslach, elk 2; Storme, Boudry, Sa lomez en Morent, elk 1. Algemeen Klassement. 1. OMER TACK, Komen 14 punten 2. L. Storme, Westnieuwk. 8 V* Remi Capoen, Dikkebusch 8 Yi 4. Pol Salomez, leper 7 5. Jozef David, St-Jan-Ieper 6 6. Leon Versavel, leper 5 7. Jef Moerman, Woesten 4 8. Ach. Morent. Langemark 3 9. A. Vancrayelinck, Meesen 2 10. Albert Coppens, leper 1 punt Omer Tack wint de 2 punten vergoe ding. alsook 2 punten om met meer dan 2 minuten vooruit te zijn toe gekomen. Aanstaande proeven: 2* Proef; Elzendamme, op 16 Juni. 3* Proef: Poelkapelle, op 30 Juni. 4* Proef: Poperinge, op 15 Juli. 5» Proef: Brielen, op 23 Juli (Dinsdag). Zijn reeds Besproken voor September: Alveringem, Reninge, Poperinge (statie). Er zijn dus nog slechts twee proeven te begeven. Dat de inrichters van koersen die be geeren dat hun koers een proef worde van het Criterium, zich haasten om hun aan vraag te doen. co»f HET CRITERIUM 4 DER STAD OOSTENDE Het Internationaal Wielercriterium der stad Oostende gaat door op Maandag 24 Juni. Reeds werden 42 renners aangewor ven. Onder dezen bemerken wij Ant. Magne, Le Grevès, Pijnenburg, Slaats, Kaers, Rebry, Danneels, R. Maes, De Ca- luwé, Dictus, Hardlquest, Moerenhout, enz. Ds koers wordt betwist over 125 kilo meter in omloop van 5 km. en er zijn 70.0CO fr. prijzen. DE RONDE VAN FRANKRIJK De Fransche en Italiaansche ploegen werden ook gevormd. Deze zijn: Fransche Nat. Ploeg: Archambaud, De- benne, Leducq, Le Grevès, Ant. Magne, Merviel, Speicher, Vietto. Afzonderlij ken: Fontenay, Lapébie, Moineau en Ch. Pélissier. Italiaansche Nat. Ploeg: Guerra, Ber- gamaschi, Martano, Bertonl, Di Paco, Ci priani. Puppo en Teani. Afzonderlij ken: Binda, Morelli, Rimoldi en Vignoli. Guerra en Binda zullen waarschijnlijk niet aanzetten. Zij zouden vervangen worden door Vignoli in de Nat. Ploeg en Gotti als afzonderlijke. UITSLAGEN VAN KOERSEN OMLOOP VAN HET NOORDEN 1. Braeckeveldt Adoif, 136 km. in 5 u. 58 min. 30 sec.; 2. Dooghe Michel, op 1 min. 40 sec.; 3. Constant Dyzers, op 1 min. 55 sec.; 4. Verniers, op 1 lengte. BEROEPSRIJDERSKOERS TE MARIABURG 1. Duerloo Louis, de 150 km. in 4 n. 12 min 2. Van liassel, c *2 lengten; 3. Ho- TL ARMENTIERS. (Maandag 10 Juni): 1. Storme; 2. Noteau; 3. Castelain; 4. Dessure; 5. Cornelle; 6. Roussel; 7. Du- four; 8. Cambrez; 9. Denys; 10. Crimb'rt; 11. Vanandruel; 12. Deprez; 13. Vanbte- bant. TE ARMENTIERS. Prijs der jonge ren: 1. Valeer Vitse; 2. Debruycker; 3. Teirlynck; 4. Callens; 5. Cabbe; 6. Grave; 7. Malfroy; 8. Terrier; 9. Gambeziny. TE St AMAND (Frankrijk). Dinsdag 11 Juni namen 35 renners het vertrek in den Grooten Prijs van St Amand. waar onder als eenige Belg de Westnieuwker- kenaar Lucien Storme, die weer eens met de palm ging loopen. Na 20 Km. wist hij alleen te ontsnappen en lag reeds een heel eind voorp, toen hij van weg mis te, met het gevolg dat hij terug inge loopen werd. Aan Km. 60 liep hij terug weg met Schoon, dien hij in de laatste S km letterlijk ter plaatse liet om met 2 minuten voorsprong te eindigen. Uitslag: 1. Storme, de 120 km. in 3 u. 11 min. (gem. snelheid 37 km. 530); 2. Schoon, op 2 min.; 3. Michela, op 6 min.; 4. Mcuriez; 5. Gilbert; 6. Castelain; 7. Lafrance; 8. Ranlisiak; 9. Perrin; 10. Sa- lembier. TE POPERINGE. 1. D'Allelne, 70 km. in 1 u. 56 min.; 2. Lacante; 3. Verbeke; 4. Van Hee; 5. Degraeve; 6. Divoys; 7. Lansheere; 8. Carrein; 9. Vergalle. TE POPERINGE. 60 Km.: I. Degrae ve; 2. D'Aileine; 3. Verbeke; 4. Salcmé; 5. Lacante; 6. Litlère. TE WOUMEN. I. Barton A.; 2. Pei- ren; 3. Verschaeve; 4. Willaert; 5. Rog- ghe; 6. Clement; 7. D'Hert; 8. Muylle A.; 9. Vantomme; 10. Vanderbeke A. Den Maandag: 1. Verschaeve Jul.; 2. Peiren G.; 3. Weyntein; 4. Clement; 5. Williaert M&ur.; 6. Boutlegier; 7. D'Hert; 8. Rogghe; 9. Berton; 10. Callens. Algemeene Rangschikking: 1. Verschae ve Jul. en Peiren Georges, elk 18 p.; 3. Willaert Maur., 14 p.; 4. Clement H., 13 p.; 5. Berton Albert, 12 p.; 6. Rogghe Leon, 11 p.; 7. D'Hert. 10 p. TE WESTENDE. 30 Vertrekkers: 1. Simoens, 50 km. in 1 u. 38 min.; Fran cois; 3. Tanghe; 4. Scherpereel; 5. Cal- coen; 6. Weiss; 7. Everaert; 8. Maes; 9. Scharlaken; 10. Claes; 11. Demunck. TE LOMBARDSIJDE. 30 Vertrek kers: 1. Simoens, de 45 km. in I u. 11 min.; 2. Francois; 3. Parge; 4. Scherpe reel; 5. Cappoen; 6. Weyts; 7. Everaert; 8. Maes; 9. Scharlaken; 10. Claeys. TE WULPEN. 34 Renners: 1. Gu- linck, In 1 u. 40 min.; 2. Hubrecht; 3. De- bal; 4. Seys; 5. Vandaele; 6. Tratsaert; 7. Desmet. TE LEDEGEM. 1. Boone Achiel, 60 km. in 1 u. 50 min.; 2. Deprez; 3. Masse- lus; 4. Van Ackere; 5. Staelens; 6. Van Wijnsberghe; 7. Van Doorne; 8. Everaert. TE PROVEN. Vow Parochianen: 1. Derycke Paul, 32 km. in 58 min.; 2. Ry- ckewaert Valère; 3. Vemiere Maurice; 4. Boone André; 5. Cornette André; 6. Cor- nette Georges; 7. Rappelet Marcs 8. De vos Albert. TE WOESTEN. Uitslag van Donder dag 14 Juni. 49 Vertrekkers: 1. Hoedt, Wervik; 2. D'Hert, Houtem; 3. Deman, Wervik; 4. David, St .7an; 5. Vanclooster, Torhout; 6. Dièvols, Waasten; 7. Massche- lein, Geluveld; 8. Cappoen, Dikkebusch; 9. Degraeve. leper; 10. Verbeke, leper; 11. Moerman, Woesten. Het was eene schoone en hard betwiste koers. Jammer dat sommige renners, bij band breuk, de gewoonte nemen hen te laten entrainteeren door auto's om terug bij te loopen; dit werd hier ook gedaan. Strenge maatregelen zullen daartegen moeten ge nomen worden. Tijdens de koers stuikten drie renners op elkaar; alle drie werden gekwetst en Franck van Elverdinge, bij Covemaker te Elverdinge binnengedragen 't was daar dat de botsing plaats had bleef een half uur buiten kennis. ONZE VORSTEN TE BRUSSEL TERUG Woensdag morgen zijn Koning pold III en Koningin Astrid te Brujj^ teruggekeerd uit Stockholm, met te* Zweedsch vliegtuig. «aaniascazHHHsaiinraiinNB DE KINDERROOF IN AMERIKA DE ONTVOERDERS VAN GEORGE WEYERHAUSEN AANGEHOUDEN Te Salt Lake City werd zekere Henna» Waley en zijn vrouw aangehouden wijl zij bankbriefjes wisselden voortlxmend# van het losgeld betaald voor den kleine» Weyerhausen. Na hun aanhouding bekenden zij plich- tig te zijn aan den kinderroof. Een groot gedeelte van het losgeld werd teruggevon den. Een medeplichtige kon nog ontsnappen maar moest 15.COO dollar van het lesgeld, dat in zijn auto zat, achterlaten in de handen van de politie. saBBBBaBiaiBsasssaERisEBzan 100 GENEESHEEREN VERGIFTIGD TE AMIENS Tijdens een banket, gegeven te Amiem aan 250 geneesheeren, zijn cr nadien cew 100-tal onpasselijk geworden door vergif tiging van het verorberde voedsel. Enkelen zijn nog niet genezen. IBBlSaa3B2EBQ2S2SaaiBflMBHI KIND DOOR EEN AUTO VER- PLETTERD TE KOEKELARE Maandag voormiddag, rond 11 uur. wil- de de 6-jarige Cecile Devoldcre, uit de Sterrestraat, den weg overloopen op het oogenblik dat de auto van Josué Coucke, varkensslachter te Eernegem, kwam aan gereden uit de richting van Diksmuide. Het meisje werd gevat en kwam onder de wielen terecht. Met verpletterd hoofd werd het opgenomen en in allerhaast bij Dr Volbrecht overgebracht. Deze echter kon slechts den dood vaststellen. De va der van het kind vertoeft thans in Frank rijk. De rijkswacht stelde het eerste on derzoek in. MMBlBHBBHHHBHHflBBBNM POPERINGE, van 7 tot 14 Juni H9t Geboorten. Bulckaert Gilbert, z. T. Cyrille en Couwct Maria, Komstraat. Steverlynck Martha, d. v. Nestor tl Ryckewaert Antoinette. Abeelesteenweg. Lementt GotTelTFWPW7*. Julianus en Hoflack Maria, Beleedstraat. Vanhaste Maurice, z. v. Julien en Paesschcsoone Martha, Krombekesteenweg. Coutigny Joseph, Marc cn Luc, z. v. Maurice en Ingelaere Agnes, Priesterstraat. Ghee- raert Hilda, d. v. Gerard en Desehuytter Godeiieve, Reningelst. Vaneeckhoutte Michel, z. v. Silreer en De Keyser Bertha, Woesten. Deroo Joel, z. v. André en Paesscliesoone Maria, Proven. Struye Agnes, d. v. Maurice en Catteeuw Rachel, St Sixtusstraat. Depoorter José, z. v. Camille en Notredame Maria, Woesten. Overlijdens. Quaghebeur Willy, 11 dagen, Jagerstraat. Beck Henri, 70 j, wed. v. Desegher Felicie, Priesterstraat, Huwelijken. Delepierre Georges, werkman, en Clabau Yvonne, z. b., bei den v. Pop. De Muynck Henri, werk tuigkundige v. Schaarbeek, en Delanote Clothilde, z. b. v. Poperinge. Beloften. -Vermeersch Jules, dienst knecht, en De Roo Gabrielle, fabriek- ,-erkster, b. v. Pop. Ampen Michel, elketrieker, en Vandenbroucke Alice, z. b, beiden v. Pop. Lefever Albert, landb, en Bouthez Agnes, klakkenmaakster, b. t. Pop. Vermeulen Edgard, beenhouwer v. leper, en Spetebroot Alice, z. b. v. Pop, Inkoop van OUD GOUD en ZILVER aan de hoogste prijzen. - Goudsmid MAX, Oostende -» ontvant te POPERINGE, den Vrij dag motgen, in 't «Vlaamsch Huis». Z cl:r.i: ng gratis. - Zorg voor uw profijt! Begeeft zich ten huize op aanvraag Speciale prijs voor hoeveelheden. 13,25 Frank voor 5 frank. -C0»- AANGEKONDIGDE KOERSEN ELZENDAMME. Op ZONDAG 16 Juni, groote baankoers voor alle beginne lingen, geldende als Proef van 't Krite rium der Hoppestreek en Groote Prijs Si garetten St Michel»; afstand 50 km.; 500 fr. prijzen en premiën, verdeeld als volgt: 120 fr. en beker, 95, 75, 50, 35, 20, 15 en 10 prijzen van 10 fr. Inschrijving vanaf 4 uur 's namiddags bij Coulier Alb. VLAMERTINGE (Wijk den Grooten Travers). Op ZONDAG 16 JUNI, veio koers voor renners tot 18 jaar. 250 Fr. prijzen en verschillende premiën. In schrijving 0 In den Anker vanaf 2 u. NOORDSCHOTE. KERMIS-ZONDAG 16 JUNI, te 4 uur, groote veiokoers voor alle liefhebbers; 50 km. goede baan; 500 fr. prijzen en premiën, verdeeld als volgt: 100 fr. en bloemtuil, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 25, 20, 15 en 10 fr. Beker te betwisten in 3 sprinten. Inschrijving bij Ed. Bertcn. VELODROM RUMBEKE. Op ZON DAG 16 JUNI 1935, Internationale koer sen achter motos voor Bercepsrenners, on der de reglementen van den. B. W. Deelnemers: Seynaeve, Brussel, befaam de stayer; Piano, Italiaan, specialist ach ter motos en tandems; Desmedt, Roes., die verleden jaar in zulke soort koers de besten klopte. Reeksen van 10, 15 en 25 Km. Dit programma wordt afgewisseld met koersen voor Juniors, bestaande uit Snelheid, Achtervolging, Eigen kracht en ploegkoers. Begin te 5 14 uur stipt. WESTOUTER. Op MAANDAG 17 JUNI, veiokoers voor beginnelingen ge boren na den 1 Mei 1919; 200 fr. prijzen en talrijke prerr'ën. Inschrijving te 3 u. in de herberg t Peenhoekbij Lucien Deweerdt. Vertrek te 4 uur stipt. DADIZELE. Op KERMIS-MAAN- DAG 17 JUNI 1935, grocte jaarlijksche veiokoers voor alle beginnelingen. Afstand 60 km. op gcede baan. 1C00 Fr. prijzen en premiën. Schaal aan de club met de 3 best geklasseerde renners. In geval van slecht weder is de koers 8 dagen uitge steld. NOORDSCHOTE. DONDERDAG 20 Juni (klein H. Sacramentdag), te 4 uur, groote veiokoers voor alle liefhebbers; 50 km. goede baan; 500 fr. prijzen en pre miën, verdeeld als volgt: 100 fr. en bloem tuil. 80. 70, 60, 50, 40, 30, 25. 20, 15 en 10 fr. Trui te betwisten in 3 sprinten. Inschrij ving bij M. Samyn. WATOU. Op ZONDAG 23 JU"TT, cm .30 u., prachtige veiokoers voor alle be ginnelingen. 1000 Fr. prijzen en talrijke premiën. Inschrijving bij M. Beun. Zie plakbrieven. LE TOUQUET (Bizet, België). Op ZONDAG 23 JUNI, veiokoers voer alle beginnelingen; 300 fr. prijzen en premiën; 40 km. of 4 maal: Le Touquet. Gheer, Ploegsteert, Bizet, Le Touquet. Inschrij ving bij Vandamme Charles, Café de la Gare. Aanzet te 14.30 uur. STADEN. Op MAANDAG 24 JUNI, te 5 uur, groote veiokoers voor nieuwelin gen (oud-Juniors uitgesloten); 60 km. op goede baan (15 ronden)750 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 150 fr. en prachtige bloemtuil, 110, 90, 70, 50, 40, 30, 30. 20 en 20 fr. Vele premicn. Inschrijving vanaf 30 uur, bij H. Vanpeteghem, in de Zwaantjes. GELUWE. Op KERMIS-DINSDAG 25 JUNI, heeft de klassieke baankoers plaats «Groote Prijs BuryT Proef voor het Kriterium van West-Vlaanderen, voor Juniors en Fransche renners 3* en categorie. Afstand 100 km.; 2500 frank prijzen en premiën. LOO. ZONDAG 30 JUNI, om 4 uur, veiokoers voor alle h-ainnelingen boven de 16 jaar. Afstand Tm.; 800 fr. prij zen. Inschrijving bij Anseeuw. Inleg frank. 1EPER, van 6 tot 13 Juni 1935. Geboorten. Godden Georges, M. Fin- merlaan, 74. Candeel Gustaaf, Dik» nniidestraat, 59. Albrecht Jozef, Dik- kebuschsteenweg, 65. Goudenhooft Si- monne, Dikkebuschsteenweg, 105. Bil- liet Paul, Kaaistraat. 21. Goemaere Léa, Meenenstraat, 12. Van Lanckere Edouard, M. Frenchlaan, 25. Wouter- maeters Rolande, Poperingestraat, 8. Bollaert Marie-Antoinette, Bascuiestr., 35. Overlijden». Libbrecht Febronie, 33 jaar, z. b., echtg. v. Lemarcq Cyriel. Po- peringesteenweg, 8. Declercq Marie- Louise, 81 y, ongeh., Poperingestw., 8. Bailleu! Emilius, 82 j., wed. v. Gilles Ma- thildc, Rijselstraat, 153. Declercq Hé- lène, 39 j., wed. v. Doolaeglie Henri, Lange Torhoutstraat, 25. Huwelijken. Tresy HendjJk, aarde werker, en Scheerlynck Alina, huishond ster, beiden te leper. Rotru Roberius, wever, en Verstraete Irma, dienstmeid, beiden te leper. Santy Gerard, fabriek werker te Zonnebeke, en Dubois Kav- monde, fabriekwerkster te leper. I)e wachter Camiel, brouwersgast, en Raclde Joanna, naaister, beiden te leper. Packeu Hector, bediende te Loo, cn Don- che Joanna, z. b. te Seper. STADEN. Burgcritand. Geboorten. Hemcryck Odette, d.. v. Cyriel en Hoorelbekc Elisa. -Lalleman Denise, d. v. Mauritius cn Tailüeu Zulma. Taveirne Willy, z. v. Cyrille en Van- heule Zulma. Terrvn Yvonne, d. T. Henri en Minne Demetrie. Van Isacker Jeannette, d. v. Marcellus en Pauwelya Emma. Verhaverbeke Daniël, z. v. Maurits en Dehaenc Flora. Overlijden». Lefever Jordaen, 63 wed. v. Crevits Maria. Loward Guy, 1 j., z. v. Maurice en Herkenne Marie. Spruvttc Aloïsius, 75 j., echtg. v. Goti- wy Mathildia. KORTEMARK. Burgerstand. Geboorte. Kyndt Mariette, d. v. Ri chard en Lust Zulma. Overlijden. Lannoy Germaine. 38 j, echtg. v. Verhaeglte Leon( overleden te Izegem). bij SANSEN-VANNESTE, Poperinge. ssüssBaEiiBsssaaaBBigisaHHQWBBH lil liet belang van uw eigen zaken, in dien gij geen moeilijkheden hebben wilt, houdt een goede cn goedkoope boekhou ding en wendt U hiervoor tot WARREYN REMI Licentiaat in Handelswetenschap- li»' pen - Deskundige-Boekhoiider. Westhoek WULPEN. Het kost U weinig en ge wint cr altijd bij. tBgaaiBaaseaEaasBaasHsaassi* OVER TE NEMEN in de OISE, Frankrijk, groot 35 La» uitstekende vruchten op het land; zeef goed belegd in dieren en alaam. Adres ter drukkerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. lEaaauBBSEHBBBSBaaBaaaBBBna* TE PACHTEN TE IEPER GROOT EN RUIM gelegen Meenenstraat, 36. Seffcni vrft Inlichtingen bij Louis Six, Bascuiestr» leper (in de vroegere D'amantfabriekj» «littHEBBÏE'SaffiBSF-rSÜDaeiiBMffl* GEVRAAGD Deftige Meid, goed keuken kennend. Adres ter drukkerij, Gasthuisstraat, 14 Poperinge.

De Halle (1925-1940) | 1935 | | pagina 4